Windows

Kā izmantot datu pārbaudi, lai ierobežotu datus Google izklājlapās?

Google izklājlapas ir ērts rīks, kuru varat izmantot, lai sadarbotos ar saviem darbiniekiem, kolēģiem, studentiem un draugiem. Tā kā ikviens, kam ir piekļuve Google lapai, var tajā viegli veikt izmaiņas, iespējams, tiks ievadīti nepareizi ieraksti un nederīgi dati.

Pieņemsim, ka izklājlapā ir sleja Datums. Lietotājs varēja veikt ierakstu datuma vai teksta formātā (tas ir, 15.10.2019. Vai 15.10.2019.). Pēdējais apgrūtinās datu aprēķināšanu un šķirošanu.

Labā ziņa ir tā, ka, izmantojot datu validācijas funkciju, jūs varat ieviest stingrās vadīklas šūnās vai noteiktos diapazonos uz lapas, lai neļautu lietotājiem ievadīt neko tādu, kas neatbilst jūsu iestatītajiem parametriem.

Šajā ceļvedī mēs apspriedīsim, kā izmantot šo funkciju. Jūs arī uzzināsiet, kā izmantot lapu aizsardzību, lai bloķētu visu lapu vai tajā atlasītās vietas.

Kā izmantot datu pārbaudi Google izklājlapās

Lai pievienotu datu validāciju šūnai vai diapazonam pakalpojumā Google izklājlapas, rīkojieties šādi:

  1. Palaidiet pārlūkprogrammu.
  2. URL joslā ievadiet //docs.google.com/spreadsheets/ un tastatūrā nospiediet taustiņu Enter.
  3. Atveriet izklājlapu, kuru vēlaties mainīt.
  4. Iezīmējiet šūnu vai diapazonu, kuru vēlaties validēt.
  5. Izvēlņu joslā noklikšķiniet uz Dati un pēc tam konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz Datu pārbaude.
  6. Atvērtajā logā paplašiniet nolaižamo izvēlni ‘Kritēriji’ un atlasiet datu veidu, ko lietotāji var ievadīt jūsu atlasītajās šūnās (piemēram, Datums, Numurs, Teksts utt.).
  7. Tagad opcijā “Par nederīgiem datiem:” varat izvēlēties, vai vēlaties, lai brīdinājums tiktu parādīts, kad lietotājs ievada nederīgus datus, vai vienkārši atteikt ievadīšanu un parādīt kļūdas ziņojumu.

Ja atlasīsit “Rādīt brīdinājumu”, lietotājs tiks informēts par šūnai iestatītajām instrukcijām, bet ieraksts netiks noraidīts. Drīzāk tas tiks atzīmēts ar sarkanu indikatoru.

Bet, ja atlasīsit “Noraidīt ievadi”, ievadīšana netiks atļauta, un lietotājs saņems kļūdu, kurā teikts: “Ievadītie dati pārkāpj šajā šūnā iestatītos datu validācijas noteikumus.”

  1. Ja izvēlaties “Noraidīt ievadi”, opcijā “Izskats” varat atzīmēt izvēles rūtiņu “Rādīt validācijas palīdzības tekstu:”. Pēc tam ierakstiet noderīgu ziņojumu, kas parādīs lietotājam to, kas nepieciešams, lai dati būtu derīgi.

Tur jums tas ir. Tagad jūs zināt, kā ierobežot datu ievadīšanu darblapā.

Kā bloķēt kolonnu Google izklājlapās

Šūnas, diapazonus vai visu izklājlapu var bloķēt, lai tos nevarētu rediģēt bez atļaujas.

Lai to izdarītu, rīkojieties šādi:

  1. Palaidiet pārlūkprogrammu.
  2. URL joslā ievadiet //docs.google.com/spreadsheets/ un tastatūrā nospiediet taustiņu Enter.
  3. Atveriet izklājlapu, kuru vēlaties aizsargāt.
  4. Iezīmējiet šūnu, kolonnu vai rindu, kuru vēlaties bloķēt. Ja vēlaties, varat arī izcelt visu darblapu.
  5. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz vienas no atlasītajām šūnām un konteksta izvēlnē atlasiet ‘Aizsargāt diapazonu…’.
  6. Parādītajā dialoglodziņā ievadiet atlasītās šūnas vai diapazona aprakstu un pēc tam noklikšķiniet uz pogas “Iestatīt atļaujas”.
  7. Tagad jūs varat izvēlēties “rādīt brīdinājumu, rediģējot šo diapazonu” vai “ierobežot, kurš var rediģēt šo diapazonu”. Ja izvēlaties pēdējo, izvērsiet nolaižamo izvēlni un pēc tam atlasiet, vai vēlaties arī tikai jūs vai citus lietotājus lai varētu rediģēt atlasītos laukus.

Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata jums ir bijusi noderīga.

Lapu aizsardzība ir noderīga, vācot datus no lietotājiem un ja vēlaties pārliecināties, ka izklājlapas ierakstos nav kļūdu.

Savukārt datu validācija nodrošina to, ka lietotāji neiesniedz nepareizi veidotus datus. Tas ir īpaši noderīgi, ja jums ir jāiestata formulas vai jāveic automatizācijas uzdevumi, kas nedarbosies pareizi, ja ir izmantoti nepareizi datu formāti.

Šajā ziņā mēs jums atstāsim šo padomu: vienmēr aizsargājiet datoru no ļaunprātīgiem priekšmetiem, kas var izraisīt sistēmas avārijas un datu zudumu. Izmantojiet Auslogics Anti-Malware, lai šodien veiktu pilnu sistēmas skenēšanu. Dodiet sev pelnīto dvēseles mieru.

Lūdzu, nekautrējieties atstāt mums komentāru zemāk esošajā sadaļā.

Mēs labprāt dzirdēsim no jums.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found