Wi-Fi vairs nav visātrākā bezvadu tehnoloģija tirgū. Ar gaidāmo Wi-Fi 6 izlaišanu mēs atgādinām, ka WiGig pašlaik ir ātrākā bezvadu tehnoloģija. Pēdējais ir labākais mačs par super ātru ātrumu nelielos attālumos. Turklāt, nāciet 2019. gadā, būs ātrāka un labāka WiGig versija.
Iepazīstieties ar WiGig un tā pamatfunkcijām
Gadījumā, ja jūs esat pazīstams tikai ar Wi-Fi un esat domājis:kas ir WiGig, kādas ir WiGig funkcijas? ”
Lasiet tālāk, lai saņemtu atbildes uz lielāko daļu savu jautājumu
Kamēr Wi-Fi 6 un citām Wi-Fi versijām datu pārraidei nepieciešamas 2,4 GHz un 5 GHz frekvences, bezvadu datu pārraidei WiGig izmanto 60 GHz.
Kas padara WiGig ātrāku? Vienkārši. 60GHz frekvence nav tik pārslogota kā 2,4GHz vai 5GHz. Tāpēc vienā piegājienā var pārsūtīt vairāk datu, izmantojot 60GHz. Tas nozīmē, ka WiGig ir ātrāks bezvadu datu pārraides ātrums, salīdzinot ar Wi-Fi savienojumiem.
Ir iestatīts, ka 802.11ad WiGig ātrums ir aptuveni 5Gbps. Tas ir ļoti ātri, it īpaši, ja tiek salīdzināts ar Wi-Fi 6 faktisko ātrumu, kas ir aptuveni 2 Gb / s. Ja ceļā ir jauna un uzlabota WiGig versija, ātrums var kļūt tikai ātrāks un savienojums labāks. 2019. gada WiGig versija ir daudzsološs ātrums aptuveni 10 Gbps.
Tas viss izklausās labi un vēlami, taču pastāv dažas nopietnas bažas.
- Īsāki viļņu garumi ir lieliski piemēroti pārraides ātrumam, taču vidējais WiGig diapazons ir daudz mazāks.
- Izmantojot Wi-Fi Alliance, izmantojot siju veidošanu, pašreizējā WiGig versija var atbalstīt tikai attālumus līdz 10 metriem.
- Pat ja staru kūļa forma ir izveidota, WiGig signāliem būs problēmas, kas iet cauri sienām un citām fiziskām struktūrām. Šī problēma nav saistīta ar Wi-Fi.
- Ja nepieciešams, WiGig ierīces ir aprīkotas, lai samazinātu to frekvences līdz tām, kuras izmanto Wi-Fi (2,4 un 5 GHz). Tomēr, izmantojot šīs frekvences, WiGig īpaši ātrs pārraides ātrums nav iespējams
Izpratne par WiGig 802.11ad un 802.11ay
Bezvadu Gigabitu alianse pirmo reizi paziņoja par WiGig 2009. gadā. 2013. gadā pēc Bezvadu Gigabitu alianses slēgšanas Wi-Fi alianse pārņēma Wi-Fi standartu uzraudzību. Rezultātā Wi-Fi sertificētais WiGig ietilpst Wi-Fi alianses tiesu praksē tāpat kā WPA3 drošība.
Ja vēlaties uzzināt: “kādas ir WiGig funkcijas? ” jūs, visticamāk, esat ieinteresēts mainīt vai uzlabot savu Wi-Fi. Pašreizējā un oriģinālā WiGig versija tika izlaista 2012. gadā, un tajā tiek izmantots 802.11ad standarts. Aptuveni 10 m diapazonā šī versija piedāvā ātrumu līdz 5 Gbps.
2019. gadā ir paredzēts, ka Wi-Fi Alliance izlaidīs jauno WiGig versiju. Šī jaunākā, ātrākā versija darbosies, izmantojot 802.11ay standartu. Tas piedāvās ātrāku WiGig un būs divreiz ātrāks, veicot attālumu līdz 100 metriem. Pēc Qualcomm Dino Bekis teiktā, sagaidāms, ka jaunā versija būs labāka. Tomēr fizisko barjeru izaicinājums netiks atrisināts.
Šos WiGig standartus nevajadzētu jaukt ar 802.11ax, ko izmanto Wi-Fi 6.
Gadījumā, ja jūsu dators darbojas lēni, ieteicams instalēt rīku Auslogics BoostSpeed. Šī programma ir saderīga ar jaunāko Windows 10, 8, 7, Vista un XP versiju. Pēc instalēšanas Auslogics BoostSpeed automātiski pielāgos jūsu datoru maksimālajai veiktspējai!
WiGig izmanto
Gadījumā, ja jūs domājat, vai WiGig ir paredzēts, lai aizstātu Wi-Fi, atbilde ir nē. Jaunākajai WiGig versijai ir dažas vēlamās īpašības un visātrākais ātrums. Tomēr problēma, ja neiziet cauri sienām un citiem šķēršļiem, atceļ WiGig no pirmā pretendenta aizstāt Wi-Fi.
WiGig kļūst dārgs, jo, lai to izmantotu, divām ierīcēm, kas izmanto WiGig, jābūt vienā telpā un bez barjeras starp tām. Šeit ir saraksts ar dažām ierīcēm, kuras varētu izmantot WiGig priekšrocības:
- Jūs varat izveidot bezvadu savienojumu starp datoru un augstas izšķirtspējas VR austiņām.
- Varat bezvadu režīmā straumēt saturu no sava tālruņa, planšetdatora vai datora.
- Āra bezvadu piekļuves punkti var sazināties, izmantojot WiGig.
Kā iegūt WiGig
WiGig ir progresīvāks nekā Wi-Fi. Lai arī jebkura ierīce, kas spēj nodrošināt ar WiGig, atbalsta arī pamata Wi-Fi savienojumus, piemēram, Wi-Fi 6, ne visās Wi-Fi 6 ierīcēs ir iekļauta WiGig tehnoloģija. Vieglāk ir domāt par WiGig kā papildu Wi-Fi papildinājumu tiem, kurus interesē īpaši ātrs ātrums nelielos attālumos. Tagad, kad jūs zināt, ko atšķirība starp WiGig un Wi-Fi tas ir, jūs varētu vēlēties meklēt WiGig savienojumu.
Lai iegūtu WiGig, izlaidumā skatiet produktus, kas reklamē WiGig atbalstu.
WiGig 802.11ad standarts kādu laiku nav bijis pieejams. Tomēr starp produktiem to ir bijis maz un mazāk. Labāk uzmanieties no ierīcēm ar 802.11ay standartu, kas tiks izlaists 2019. gadā.
Lielas ierīces, kas atbalsta WiGig, pašlaik ir “autonomas”. Piemēram, jaunajam ASUS ROG tālrunim ir dokstacija, kas sazinās ar iebūvēto adapteri, izmantojot WiGig. Pēc Vive bezvadu adaptera iegādes, lai tas varētu sazināties ar uztvērēju, tas tiek darīts, izmantojot WiGig.
Teorētiski vienu dienu jūs varat iegādāties maršrutētāju ar WiGig un klēpjdatoru ar WiGig. Šīs ierīces nodrošinās jums ļoti ātru ātrumu, atrodoties diapazonā. Tomēr pašlaik šīs ierīces vēl nav parādījušās tirgū.
Jaunākā attīstība: pēc Qualcomm domām, Netgear ir ļāvis nākotni. Netgear jau ir daži maršrutētāji, kas atbalsta 802.11ad WiGig standartu. Papildus maršrutētājiem Netgear ir arī pāris klēpjdatori, kas atbalsta 802.11ad. Pārbaudiet, piemēram, Netgear Nighthawk X10 AD7200 maršrutētāju.