Windows

Kāpēc mana klēpjdatora akumulators nav tik ilgs, kā paziņots?

Mūsdienās sīkrīka iespējas nav atkarīgas no tā lieluma. Piemēram, apskatiet zibatmiņas diskus. Pat mazākie tagad var saglabāt atmiņu terabaitus. Tas nozīmē, ka cilvēki parasti neuzdod jautājumu: "Kāpēc klēpjdatoru akumulatori ir tik mazi?" Tā vietā viņi būtu vairāk noraizējušies par savu spēju.

Pārbaudot tikko iegādātā klēpjdatora akumulatora darbības laiku, ir dabiski vilties. Iespējams, jums solīja vismaz 15 stundas, tikai lai uzzinātu, ka jūsu ierīce var darboties tikai 7 stundas bez strāvas avota. Jūs varētu jautāt: "Kāpēc klēpjdatoriem ir tik zema akumulatora jauda, ​​salīdzinot ar reklamēto?"

Pirms ķeraties pie secinājumiem, ir svarīgi zināt, ka ražotāju sniegtie aprēķini ne vienmēr ir kļūdaini. Viņi parasti izvēlas pārāk optimistiskus skaitļus, lai neatpaliktu no konkurences. Galu galā, ja patērētāji redz godīgu klēpjdatora ar 8 stundu akumulatora darbības laiku regulāru lietošanu un citu, kas sola 15 stundas, viņi, iespējams, izvēlēsies pēdējo.

Klēpjdatoru ražotāji spēlē uz vārdiem

Kopumā šie ražotāji nemelo. Tomēr viņi iegūst šos skaitļus, gudri spēlējoties ar noteikumiem, kurus viņi izmanto reklāmai. Piemēram, viņi izmanto vārdus “līdz”, lai precīzi novērtētu klēpjdatora akumulatora darbības laiku. Viņi negarantē tieši 16 stundas. Tā vietā jūs varat sagaidīt šādus skaitļus, kad ierīci lietojat perfektos un ieteicamos apstākļos, nevis regulāri lietojot.

Kā klēpjdatoru ražotāji iegūst šos skaitļus?

Pat ja tehnoloģiju uzņēmumi savās reklāmās var likumīgi izmantot frāzi “līdz”, viņiem nav brīvības izrādīt skaitļus no gaisa. Pretējā gadījumā viņi solītu bezgalīgu bateriju dzīvi.

Noslēpums slēpjas video atskaņošanā. Kad ražotāji pārbauda klēpjdatora akumulatora darbības laiku, viņi atskaņo video ciklā. Tad viņi noteiks, cik ilgs laiks paiet, līdz ierīces akumulators nomirst. Būtībā, ja tiek pakļauti testiem, klēpjdators tikai atskaņo video. Ražotāji, iespējams, samazina ekrāna spilgtumu un pat atspējo fona funkcijas, lai maksimāli palielinātu akumulatora darbības laiku.

Ir vērts atzīmēt, ka video atskaņošana neatspoguļo regulāru datora lietošanu. Cilvēki 16 stundas neizmanto savu klēpjdatoru tikai videoklipu atskaņošanai. Vienā vai otrā veidā viņi veiks citus uzdevumus, tostarp pārlūkos tīmekli, atbildēs uz e-pastiem vai izveidos dokumentus. Turklāt ir mūsdienīgi klēpjdatori, kuriem ir ar aparatūru paātrināta video dekodēšana, kas ļauj ierīcei izmantot pēc iespējas mazāk enerģijas. Tādējādi šī tehnoloģija samazina CPU izmantošanu, pagarinot akumulatora darbības laiku.

Aparatūras paātrināta video dekodēšana nenoliedzami ir lieliska iespēja. Tomēr klēpjdatoru ražotāji to izmanto, lai apkopotu akumulatora darbības laiku. Paturiet prātā, ka, rakstot dokumentu programmā Microsoft Word, pārlūkojot vienu vietni un veicot citus uzdevumus, tiek patērēts vairāk akumulatora enerģijas nekā video atskaņošanā.

Kā novērtēt reklamētā akumulatora darbības laiku

Tā vietā, lai apskatītu ražotāju reklamētos numurus, labāk ir meklēt neatkarīgas atsauksmes, apsverot, kuru klēpjdatoru iegādāties. Ir vairāki uzticami tehnoloģiju emuāri, kas pakļauj produktus dažādiem scenārijiem, kas var patērēt akumulatora darbības laiku. Tādā veidā jūs varat iegūt objektīvu spriedumu par klēpjdatoriem tirgū.

Nav iespējams iegūt precīzu akumulatora darbības laiku

Lai novērtētu akumulatora darbības laiku, vienmēr ir grūti. Laiku pa laikam uzdevumjoslā virzot akumulatora ikonu, pamanīsit, ka tāme atšķiras. Tas mainās atkarībā no tā, ko darāt savā klēpjdatorā. Ja veicat prasīgākus uzdevumus, kuriem nepieciešama lielāka procesora enerģija, klēpjdators ātri patērē akumulatora darbības laiku. Tātad, kad jūsu ierīcē teikts, ka akumulatora darbības laiks ir atlicis 30 minūtes un jūs spēlējat spēles, nevajadzētu gaidīt, ka klēpjdators tik ilgi darbosies atvienots.

Kā uzlabot akumulatora darbības laiku

Ja vēlaties palielināt klēpjdatora darbības laiku, iesakām ievērot šos padomus:

  1. Ieslēdziet akumulatora saudzētāju. Ļaujiet savam datoram ietaupīt akumulatora enerģiju.
  2. Izslēdziet Wi-Fi un Bluetooth.
  3. Samaziniet skaļumu.
  4. Samaziniet ekrāna spilgtumu.
  5. Neatstājiet datoru dīkstāvē.
  6. Izņemiet perifērijas ierīces, kad tās netiek izmantotas.

Pro padoms: iztīriet nevēlamos failus, izmantojot Auslogics BoostSpeed.

Ir paredzēts, ka tādi nevēlami faili kā pārlūkprogrammas vēsture, sīkfaili, sistēmas kešatmiņas faili un lejupielādētie lietotņu attēli ļauj jūsu klēpjdatora akumulatoram ātrāk izlādēties. Patiesība ir tāda, ka tie apēd lielu daudzumu vietas jūsu diskā, palēninot datora veiktspēju. Līdz ar to šie nevēlamie faili liek jūsu klēpjdatoram ātri iztukšot akumulatora enerģiju. Tāpēc ir svarīgi tos noņemt, lai pagarinātu datora akumulatora darbības laiku.

Pielāgojiet Win 10 ar BoostSpeed.

Auslogics BoostSpeed ​​cita starpā slaucīs visu veidu klēpjdatorā esošos atkritumus, tostarp tīmekļa pārlūkprogrammas kešatmiņu, lietotāja pagaidu failus, atlikušos Windows atjaunināšanas failus un nevajadzīgo Microsoft Office kešatmiņu. Jūs varat atgūt vietu cietajā diskā un palielināt akumulatora darbības laiku.

Kuram klēpjdatoram, jūsuprāt, ir vislabākais akumulatora darbības laiks?

Dalieties savos ieteikumos zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found