Windows

Kā novērst Windows atjauninājumu radītās problēmas?

Windows atjauninājumi ir paredzēti, lai jūsu sistēma darbotos efektīvi. Dažreiz tomēr jauni atjauninājumi, tostarp drošības atjauninājumi, kas tiek izlaisti Patch otrdien, var radīt negaidītas problēmas.

Jums var rasties nopietnas problēmas, piemēram, pēkšņa sasalšana, kļūdu ziņojumi, kas neļauj datoram sāknēt, vai atjaunināšanas process vispirms nav iespējams pabeigt. Tas var būt arī kaut kas mazāk nopietns, piemēram, grafikas problēma vai audio neesamība.

Ja jūsu dators bija darbojies labi, un jūs sākāt pamanīt problēmas tikai pēc manuālas vai automātiskas Windows atjaunināšanas vai pēc atjaunināšanas Patch otrdien, lūdzu, turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā tās novērst.

Kādi ir iespējamie Windows atjaunināšanas problēmu cēloņi?

Windows atjaunināšanas problēmas var rasties vairāku iespējamo iemeslu dēļ. Zemāk ir daži no tiem:

  • Pakalpojums un ar atjauninājumu saistītie pagaidu faili un mapes var būt bojāti.
  • Windows atjaunināšanas pakalpojumi nav konfigurēti automātiski startēt, startējot.
  • Nepareizi vai novecojuši ierīces draiveri var būt pretrunā ar atjauninājumu.
  • Jūsu datorā ir programmas, kas traucē atjaunināšanu.

Tā kā šajā rokasgrāmatā sniegtie labojumi ir domāti, lai atrisinātu problēmas, kas saistītas ar pilnībā instalētiem Windows ielāpiem, pirms mēs sākam ar tālāk sniegto sadaļu par Windows atjaunināšanas kļūdu novēršanu, jums ir jābūt pārliecinātam, ka problēmu, ar kuru saskaras, patiešām izraisīja Windows atjauninājums. Tāpēc šeit ir dažas iespējas, kas jums jāapsver:

  • Iespējams, atjauninājumi nav pilnībā instalēti: Instalējot atjauninājumu, tas var sasalt. Šādā gadījumā jūs, iespējams, redzēsit ziņojumu “Windows atjauninājumu konfigurēšana” vai “Gatavošanās Windows konfigurēšanai” vai kaut ko līdzīgu šiem. Tas paliks uz ekrāna ļoti ilgu laiku. Šajā gadījumā jums jādara atkopšana no iesaldētās Windows atjaunināšanas instalēšanas.
  • Iespējams, ka problēmu izraisa cits atjauninājums, kas nav Windows atjauninājums: kāda programmatūra jūsu datorā (piemēram, Mozilla Firefox, Google Chrome, Adobe, Oracle utt.), iespējams, ir instalējusi atjauninājumu, kas izraisa jūsu problēmu.
  • Problēmu var izraisīt kaut kas nesaistīts ar jūsu Windows OS: Daži citi jautājumi, piemēram, dators nevar ieslēgties, izslēgšanās tūlīt pēc tā ieslēgšanas, ieslēgšana, bet ekrānā nekas netiek rādīts utt., Var vienkārši sakrist ar neseno Windows atjauninājumu, liekot, ka vaina ir no pēdējās.
  • Vai veicāt kādu darbību tajā pašā laika posmā, kad instalējāt atjauninājumu? Vai jūs atjauninājāt draiveri, instalējāt jaunu programmatūru vai aparatūru vai palaidāt antivīrusu programmu? Šīs darbības, nevis Windows atjaunināšana, varētu būt problēmas cēlonis.

Tomēr, ja esat pilnīgi pārliecināts, ka problēma ir saistīta ar nesen instalēto atjauninājumu, varat to novērst, izmantojot tālāk sniegtos labojumus.

Kā novērst Windows atjaunināšanas kļūdas?

Pēc atjaunināšanas, iespējams, nevarēsit veiksmīgi startēt sistēmu Windows. Tāpēc mēs sadalīsim šo ceļvedi divās sadaļās:

Windows tiek veiksmīgi startēts

Ja Windows tiek veiksmīgi startēts, tas nozīmē, ka varat piekļūt darbvirsmas un sākuma ekrānam un izmantot datoru, lai piekļūtu internetam un veiktu noteiktas darbības, lai gan dažas programmas var nedarboties pareizi.

Ja tas tā ir, tad varat izmantot tālāk norādītos labojumus.

  1. Restartējiet datoru
  2. Palaidiet komandu System File Checker (SFC)
  3. Pārbaudiet programmatūras konfliktus
  4. Pārbaudiet ierīces draiverus
  5. Veiciet sistēmas atjaunošanu
  6. Atiestatiet datoru

1. labojums: restartējiet datoru

Dažas Windows atjaunināšanas problēmas var atrisināt, vienkārši pārstartējot datoru.

2. labojums: Palaidiet komandu System File Checker (SFC)

Jums var būt problēmas pēc atjaunināšanas bojātu vai trūkstošu Windows sistēmas failu dēļ. Jūs varat izmantot SFC utilītu, lai meklētu un atjaunotu šos failus un pārbaudītu, vai tas novērš problēmu.

Izpildiet tālāk norādītās vienkāršās darbības:

  1. Lai atvērtu paaugstinātu komandu uzvedni, dodieties uz izvēlni Sākt un meklēšanas joslā ierakstiet Komandu uzvedne. Kad tas parādās meklēšanas rezultātos, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un atlasiet Palaist kā administrators.
  2. Kad tiek atvērts paaugstinātās komandu uzvednes logs, ierakstiet vai kopējiet un ielīmējiet šo komandu un pēc tam nospiediet taustiņu Enter:

sfc / scannow

  1. Gaidiet komandas izpildi. Tas pārbaudīs jūsu operētājsistēmas failu integritāti. Tas var aizņemt kādu laiku. Tāpēc pārliecinieties, vai dators ir pievienots un uzlādēts.
  2. Kad verifikācija būs pabeigta 100%, aizveriet logu un restartējiet datoru.

3. labojums: pārbaudiet, vai nav programmatūras konfliktu

Dažas programmas jūsu datorā, iespējams, traucē jaunajam atjauninājumam. Veicot tīru sāknēšanu, Windows sistēma tiks palaista tikai ar galvenajiem draiveriem un programmām, un tādējādi palīdzēs jums noteikt, vai problēmu, ar kuru saskaras, izraisīja pretrunīga programmatūra.

Lai to izdarītu, rīkojieties šādi:

  1. Izsauciet dialoglodziņu Palaist, nospiežot Windows logotipa taustiņu + R īsinājumtaustiņu.
  2. Tips msconfig tekstlodziņā un nospiediet taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz pogas Labi.
  3. Dodieties uz cilni Pakalpojumi.
  4. Loga apakšdaļā atzīmējiet izvēles rūtiņu “Paslēpt visus Microsoft pakalpojumus”.
  5. Noklikšķiniet uz pogas Atspējot visus un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Labi.
  6. Dodieties uz cilni Startup.
  7. Noklikšķiniet uz saites Atvērt uzdevumu pārvaldnieku.
  8. Sarakstā esošajos vienumos ar peles labo pogu noklikšķiniet uz katra iespējotā un izvēlnē atlasiet Atspējot.
  9. Aizveriet uzdevumu pārvaldnieku.
  10. Noklikšķiniet uz Labi un pēc tam parādītajā uzvednē noklikšķiniet uz pogas Restartēt.
  11. Tagad jums jāpārbauda, ​​vai problēma joprojām pastāv. Ja tas tā notiek, pārejiet pie nākamā labojuma šajā rokasgrāmatā (lai atkārtoti iespējotu programmas un pakalpojumus, ieteicams atkārtot 1. – 10. Darbību). Tomēr, ja problēma ir atrisināta, jums jānoskaidro, kurš pakalpojums vai lietojumprogramma to izraisīja. Pārejiet uz 12. darbību.
  12. Nospiediet tastatūras Windows logotipa taustiņu + R un tekstlodziņā ierakstiet msconfig.
  13. Dodieties uz cilni Pakalpojumi un loga apakšdaļā atzīmējiet izvēles rūtiņu “Paslēpt visus Microsoft pakalpojumus”.
  14. Iespējojiet sarakstā tikai vienu no invalīdiem, atzīmējot atbilstošo izvēles rūtiņu.
  15. Noklikšķiniet uz Labi un restartējiet datoru.
  16. Pārbaudiet, vai Windows atjaunināšanas problēma atkārtosies. Ja nē, jums jāatkārto 12. līdz 15. darbība, līdz atrodat pakalpojumu, kas to izraisa. Ja neviens no tiem nav iemesls, pārejiet pie 17. darbības.
  17. Nospiediet Windows logotipa taustiņu + R un ievadiet msconfig.
  18. Dodieties uz cilni Startup un noklikšķiniet uz saites Atvērt uzdevumu pārvaldnieku.
  19. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz viena sarakstā atspējota vienuma un atlasiet Iespējot.
  20. Aizveriet uzdevumu pārvaldnieku, noklikšķiniet uz pogas Labi> Restartēt.
  21. Pārbaudiet, vai rodas atjaunināšanas problēma. Ja tā nenotiek, atkārtojiet 17. – 20. Darbību, līdz atrodat vainīgo.
<

4. labojums: pārbaudiet ierīces draiverus

Nepareizs vai novecojis ierīces draiveris, piemēram, audio draiveris vai grafikas draiveris, var būt pretrunā ar atjauninājumu un izraisīt radušos problēmu. To var novērst, iegūstot visu draiveru jaunāko ražotāja ieteikto versiju. To var izdarīt automātiski, izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju.

Šis rīks ir ļoti ērti lietojams. Kad esat to instalējis, veiciet pilnu sistēmas pārbaudi, lai identificētu visus trūkstošos, bojātos vai novecojušos draiverus. Tas atpazīst jūsu datora specifikāciju un lejupielādē un instalē pareizos draiverus, tāpēc jums nebūs jāuztraucas par tādu instalēšanu, kas kaitēs jūsu datoram.

Pēc tam varat būt drošs, ka visi nepieciešamie draiveri, kas nepieciešami datora efektīvai darbībai, ir pieejami un atjaunināti.

Rīka palaišana var būt viss, kas jums nepieciešams atjaunināšanas problēmas risināšanai.

5. labojums: veiciet sistēmas atjaunošanu

Veicot sistēmas atjaunošanu, varat mainīt visas Windows atjaunināšanas veiktās izmaiņas.

Kā veikt atjaunošanu sistēmā Windows 10/8 / 8.1:

  1. Nospiediet Windows logotipa taustiņu + X, lai atvērtu izvēlni WinX.
  2. Sarakstā atlasiet Vadības panelis.
  3. Meklēšanas joslā ievadiet Sistēma un drošība un atlasiet to meklēšanas rezultātos.
  4. Noklikšķiniet uz Sistēma.
  5. Noklikšķiniet uz saites Sistēmas aizsardzība, kas tiek parādīta loga kreisajā pusē, lai atvērtu logu Sistēmas rekvizīti.
  6. Tagad dodieties uz cilni Sistēmas aizsardzība un noklikšķiniet uz pogas Sistēmas atjaunošana.
  7. Atvērtajā logā “Atjaunot sistēmas failus un iestatījumus” atlasiet opciju “Ieteicams atjaunot”, vai arī pats varat izvēlēties atjaunošanas punktu, atlasot Izvēlieties citu atjaunošanas punktu
  8. Noklikšķiniet uz pogas Tālāk.
  9. Apstipriniet atjaunošanas punktu, kuru vēlaties izmantot, kad parādās logs “Apstiprināt atjaunošanas punktu” un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Pabeigt.
  10. Jūs saņemsiet uzvedni, kurā teikts: “Pēc sistēmas atjaunošanas nevar pārtraukt. Vai vēlaties turpināt? ” Noklikšķiniet uz Jā.
  11. Uzgaidiet, līdz process ir pabeigts un dators tiek restartēts.
  12. Darbvirsmā redzēsiet ziņojumu: “Sistēmas atjaunošana ir veiksmīgi pabeigta. Sistēma ir atjaunota uz [datuma laiks]. Jūsu dokumenti nav ietekmēti. ”

Skatiet, vai problēma ir atrisināta. Ja tas paliek, varat atkārtot iepriekš minētās darbības un atlasīt vecāku atjaunošanas punktu (ja tāds ir).

Labojums 6: atiestatiet datoru

Ja neviens no iepriekš norādītajiem labojumiem nedarbojās, iespējams, būs jāapsver datora atiestatīšana.

Lūk, kā to izdarīt operētājsistēmā Windows 10:

  1. Izslēdziet datoru.
  2. Ieslēdziet to atkal un pēc tam izslēdziet, kad operētājsistēma sāk ielādēt un uz melna ekrāna rāda rotējošu punktu loku.
  3. Atkārtojiet 2. darbību, līdz parādās paziņojums “Sagatavo automātisko remontu”.
  4. Noklikšķiniet uz pogas Papildu opcijas un atlasiet Traucējummeklēšana.
  5. Noklikšķiniet uz Atiestatīt šo datoru.
  6. Varat izvēlēties opciju “Saglabāt manus failus” vai “Noņemt visu”. Pēc tam noklikšķiniet uz pogas Atiestatīt, lai atiestatītu datoru.
  7. Pagaidiet, līdz process būs pabeigts.

Ja atiestatīšana nedarbojas, varat arī tīri instalēt Windows operētājsistēmu.

Ko darīt, ja Windows nedarbojas veiksmīgi?

Ja pēc atjaunināšanas nevarat veiksmīgi palaist sistēmu Windows, šādā gadījumā jūs varat saskarties ar zilu nāves ekrānu, melnu tukšu ekrānu, diagnostikas iespēju izvēlni vai iesaldētu pieteikšanās ekrānu, tas nozīmē, ka jūs to nedarāt. nav piekļuves darbvirsmai vai sākuma ekrānam.

Lūk, kas jums jādara:

  1. Restartējiet datoru
  2. Sāciet Windows, izmantojot pēdējo zināmo labo konfigurāciju
  3. Palaidiet Windows drošajā režīmā
  4. Labojiet nāves zilo ekrānu

1. labojums: restartējiet datoru

Vienkārša izslēgšana un ieslēgšana varētu palīdzēt atrisināt problēmu, ar kuru saskaras. Nospiediet un turiet ieslēgšanas / izslēgšanas pogu, līdz dators izslēdzas. Pagaidiet dažas sekundes un nospiediet barošanas pogu, lai sāktu datoru.

2. labojums: Sāciet Windows, izmantojot pēdējo zināmo labo konfigurāciju

Šis labojums mēģina palaist datoru ar draivera un reģistra iestatījumiem, kas darbojās pēdējo reizi, kad dators tika veiksmīgi palaists.

Ņemiet vērā, ka pēdējā zināmā labā konfigurācija nav pieejama operētājsistēmās Windows 8 un Windows 10. Ja izmantojat sistēmu Windows 7, varat izpildīt tālāk norādītās darbības:

  1. Izslēdziet datoru.
  2. Nospiediet barošanas pogu. Tāpat kā pirms Windows 7 uzplaiksnījuma ekrāna ielādes, turpiniet nospiest taustiņu F8, lai ielādētu izvēlni Boot Advanced.
  3. Izmantojiet bulttaustiņu, lai atlasītu Pēdējā zināmā labā konfigurācija (uzlabota) un nospiediet tastatūras taustiņu Enter.
  4. Pagaidiet, līdz sāk darboties OS.

Labojums 3: Sāciet Windows drošajā režīmā

Kad esat ieslēdzis drošajā režīmā, lietojiet šajā rokasgrāmatā norādītos labojumus “ja jūsu dators var veiksmīgi startēt”.

Metode Windows startēšanai drošajā režīmā ir atkarīga no jūsu Windows versijas. Bet jūs varat izpildīt tālāk norādītās vispārīgās darbības:

  1. Izslēdziet datoru.
  2. Ieslēdziet to un atkārtoti nospiediet taustiņu F8, pirms parādās Windows logotips.
  3. Izmantojiet bultiņas taustiņu, lai izvēlnē Advanced Boot options izvēlētos Safe Mode, un nospiediet enter.

4. labojums: labojiet nāves zilo ekrānu

Lai novērstu BSOD kļūdu, varat veikt vairākas darbības, kas netiks ietvertas šīs rokasgrāmatas darbības jomā. Mūsu vietnē varat atrast rakstus, kas ar tiem nodarbojas izsmeļoši.

Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata jums ir izrādījusies noderīga.

Lūdzu, nekautrējieties atstāt mums komentāru zemāk esošajā sadaļā.

Mēs labprāt no jums dzirdēsim.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found