Windows

Kā atrisināt lielu GfxUI.exe lielu procesora izmantošanu sistēmā Windows 10?

Kā Windows lietotājam, iespējams, vienā vai otrā brīdī jums nācās risināt dažas negaidītas problēmas. Vismaz daudziem no mums ir.

Šajā konkrētajā scenārijā esat atklājis, ka Windows process ar nosaukumu gfxui.exe patērē lielu daļu no jūsu procesora (līdz pat 50% vai pat 100%). Tas liek jūsu datoram sākties uz visiem laikiem. Tas kļūst ļoti gauss un bieži sasalst.

Dažreiz lietotāji, iespējams, ilgu laiku nepamana šo augsto procesora lietojumu, ja viņi joprojām var palaist savu OS bez lielām problēmām, it īpaši, ja viņiem ir tāds datora tīrīšanas rīks kā Auslogics BoostSpeed, kas attīra nevēlamus failus un uzlabo sistēmas ātrums.

Piezīme: Lai redzētu, cik lielu daļu no jūsu sistēmas resursiem izmanto datora lietotnes un procesi, atveriet uzdevumu pārvaldnieku, nospiežot tastatūras taustiņus Ctrl + Shift + Esc.

Kā samazināt procesora lietošanu, izmantojot Gfxui.Exe operētājsistēmā Windows 10

Gfxui.exe ir process, kas pieder Intel GPU. Tāpēc centrālā procesora lietošanas problēma nenotiks datorā, kurā nav šīs grafikas kartes.

Parasti tas notiek datoros, kuros ir gan Intel GPU, gan īpaša grafiskā karte, piemēram, NVIDIA vai AMD. Vairumā gadījumu to izraisa abu sadursme.

Citreiz tas varētu būt saistīts ar Intel HD Graphics draiveru kļūdām vai, iespējams, ar vīrusu / ļaunprātīgu programmatūru.

Tāpēc pirmā lieta, kas jums jāapsver, ir pilnīgas sistēmas skenēšana, izmantojot uzticamu pretvīrusu programmu. Mēs iesakām izmantot Auslogics Anti-Malware. Šis rīks ir izstrādāts tā, lai labi darbotos ar jebkuru citu jums jau pieejamu drošības programmu. Tas pat var atklāt un novērst ļaunprātīgus priekšmetus, kurus pēdējie varētu palaist garām.

Pēc sistēmas skenēšanas varat turpināt atinstalēt un pārinstalēt Intel HD Graphics draiverus. Tam vajadzētu apturēt procesu gfxui.exe, kas aizņem pārāk daudz jūsu CPU jaudas.

Kā novērst lielu CPU lietošanu, izmantojot Gfxui.Exe procesu

Procedūra ir vienkārša. Vienkārši izpildiet šīs vienkāršās darbības:

 1. Izsaukt dialoglodziņu Palaist. Lai to izdarītu, dodieties uz izvēlni Sākt un meklēšanas joslā ierakstiet ‘Palaist’. Pēc tam noklikšķiniet uz opcijas, kad tā parādās meklēšanas rezultātos.

Alternatīvi, jūs varat vienkārši nospiest Windows logotipa + R kombināciju uz tastatūras.

 1. Teksta laukā ierakstiet ‘hdwwiz.cpl’ un noklikšķiniet uz Labi vai nospiediet taustiņu Enter. Tas atver ierīču pārvaldnieku.
 2. Tagad sarakstā atrodiet Displeja adapteri un noklikšķiniet uz bultiņas, lai to izvērstu. Tur jūs atradīsit Intel (R) HD Graphics. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā.
 3. Konteksta izvēlnē atlasiet Atinstalēt.
 4. Atvērtajā dialoglodziņā “Apstiprināt ierīces atinstalēšanu” atzīmējiet izvēles rūtiņu “Dzēst šīs ierīces draivera programmatūru” un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Labi.

Piezīme: Ierīces programmatūras dzēšana nozīmē, ka nevarēsiet pārinstalēt draiveri, ierīces pārvaldnieka cilnē Darbība meklējot aparatūras izmaiņas. Bet neuztraucieties, jums ir pieejams vēl viens līdzeklis.

 1. Pagaidiet, līdz adapteris un tā draiveri ir atinstalēti.
 2. Tagad, lai veiktu izmaiņas, restartējiet datoru.

Kad esat pabeidzis šīs darbības, jums tagad būs jāpārinstalē Intel HD Graphics draiveri. To var izdarīt divos veidos.

Lūk, pirmais:

 1. Apmeklējiet oficiālo Intel atbalsta vietni vietnē //downloadcenter.intel.com/.
 2. Atveriet lauku Lejupielādes un norādiet sava Intel HD grafikas adaptera modeli (piemēram, Intel (R) HD Graphics 4000).
 3. Kad tiek parādīti meklēšanas rezultāti, meklējiet jaunāko draivera versiju un pārliecinieties, vai izvēlētā versija ir saderīga ar jūsu operētājsistēmu. Nesaderīga draivera instalēšana var izraisīt daudzas problēmas, tostarp Zilos nāves ekrānus (BSOD).
 4. Tagad lejupielādējiet instalācijas pakotni un palaidiet to. Izpildiet vedņa norādījumus, lai veiksmīgi pārinstalētu Intel GPU draiveri.
 5. Kad tas ir pabeigts, restartējiet datoru.
 6. Pēc tam varat atgriezties Task Manager (tastatūrā nospiediet Ctrl + Shift + Delete) un pārbaudiet gfxui.exe CPU lietojumu. Tagad tam vajadzētu būt normālam.

Ja šī manuālās pārinstalēšanas metode šķiet nedaudz, neuztraucieties. Auslogics Driver Updater piedāvā dzīvības glābšanas risinājumu. Atverot rīku, tas nekavējoties atpazīs jūsu datora un palaistās OS specifikācijas.

Pēc tam tā veic pilnu skenēšanu, lai noteiktu visus trūkstošos, novecojušos, bojātos un nesaderīgos draiverus datorā. Pēc tam varat dot iespēju automātiski lejupielādēt un instalēt visjaunākās versijas, kuras ieteica datora ražotājs. Tas no jūsu puses neprasa nekādas pūles. Tāpēc jums nevajadzēs riskēt ar nepareiza draivera instalēšanu.

Pēc Intel GPU draivera pārinstalēšanas jūs vairs nesastapsieties ar lielu CPU izmantošanas problēmu.

Tur jums tas ir. Viss fiksēts.

Lūdzu, nekautrējieties atstāt mums komentāru zemāk esošajā sadaļā.

Mēs labprāt dzirdēsim no jums.