Windows

Kā bez īpašas piepūles nodrošināt savu Wi-Fi savienojumu?

Lai gan internets ir vārti uz iespēju pilnu pasauli, tas var būt bīstama un biedējoša vieta, kur atrasties. Jūs varat būt neaizsargāts pat neapmeklējot vietni. Dažreiz jūs varat tikt pakļauts draudiem un uzbrukumiem, vienkārši izveidojot savienojumu ar Wi-Fi tīklu. Tātad, kā jūs varat aizsargāt savu privātumu? Vai ir kāds veids, kā uzzināt, kā aizsargāt bezvadu savienojumu?

Ja tas ir jūsu bažas, jums būs prieks, ka atradāt šo rakstu. Šajā ziņojumā mēs dalīsimies ar pieciem galvenajiem veidiem, kā nodrošināt Wi-Fi tīklus. Pārliecinieties, ka esat izmēģinājis mūsu padomus, lai jūsu tiešsaistes darbības būtu drošas.

Pirmā metode: Wi-Fi paroles mainīšana regulāri

Lielākā daļa lietotāju, kuri zina, kā aizsargāt Wi-Fi savienojumu, saprot, cik svarīgi ir regulāri mainīt tīkla paroli. Ja nezināt par darbībām, varat apskatīt šo rokasgrāmatu:

 1. Ieslēdziet Windows datoru, pēc tam pievienojiet to Wi-Fi tīklam.
 2. Tagad jums jāizsauc dialoglodziņš Palaist. Lai to izdarītu, tastatūrā jānospiež Windows taustiņš + R.
 3. Dialoglodziņā Palaist ierakstiet “cmd” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter. To darot, tiks palaista komandu uzvedne.
 4. Komandu uzvednē ierakstiet “ipconfig” (bez pēdiņām). Nospiediet Enter, lai turpinātu.
 5. Meklējiet bezvadu tīkla adapteri. Zem tā pierakstiet noklusējuma vārtejas adresi.
 6. Tagad palaidiet savu tīmekļa pārlūkprogrammu. Noklikšķiniet uz adreses joslas un pēc tam ielīmējiet noklusējuma vārtejas adresi.
 7. Nospiediet Enter uz tastatūras.
 8. Piesakieties savā maršrutētājā.
 9. Tā kā jums ir jāmaina parole, jums jāiet uz sadaļu Bezvadu drošības iestatījumi.
 10. Piezīme: Dažos gadījumos paroles informācija neatrodas sadaļā Bezvadu drošības iestatījumi. Tātad, pārbaudiet maršrutētāja rokasgrāmatu, lai uzzinātu, kā varat tam piekļūt.
 11. Nomainiet paroli pēc tam, kad esat izvēlējies WPA2 iespēju bezvadu drošībai. Noteikti izmantojiet stingru paroli, lai aizsargātu tīklu no hakeriem.
 12. Saglabājiet veiktās izmaiņas.

Atcerieties nomainīt paroli reizi pāris mēnešos. Šādi rīkojoties, tas neļauj saplaisāt.

Otrā metode: maršrutētāja programmaparatūras atjaunināšana

Ja vēlaties uzzināt, kā aizsargāt maršrutētāju, jums jāiemācās atjaunināt tā programmaparatūru. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Pievienojiet Windows datoru savam Wi-Fi tīklam.
 2. Apmeklējiet sava maršrutētāja ražotāja vietni.
 3. Meklējiet maršrutētāja modeli, pēc tam dodieties uz programmaparatūras lejupielādes lapu.
 4. Lejupielādējiet jaunāko programmaparatūras atjauninājumu.
 5. Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
 6. Ierakstiet “run” (bez pēdiņām), pēc tam nospiediet tastatūras taustiņu Enter.
 7. Kad dialoglodziņš Palaist ir atvērts, ierakstiet “ipconfig” (bez pēdiņām) un pēc tam noklikšķiniet uz Labi.
 8. Ņemiet vērā noklusējuma vārtejas adresi, kuru redzat zem sava bezvadu tīkla adaptera.
 9. Palaidiet savu tīmekļa pārlūkprogrammu, pēc tam adrešu joslā ierakstiet noklusējuma vārtejas adresi. Nospiediet Enter, lai turpinātu.
 10. Piesakieties maršrutētājā un pēc tam dodieties uz sadaļu Administrācija vai Rīki.
 11. Pārejiet uz programmaparatūras jaunināšanas sadaļu. Ja nezināt, kur tas atrodas, iesakām pārbaudīt maršrutētāja rokasgrāmatu.
 12. Atlasiet nesen lejupielādēto programmaparatūras atjauninājumu.
 13. Noklikšķiniet uz Jaunināt, pēc tam gaidiet, kamēr process būs pabeigts.

Trešā metode: pārslēgšanās uz labāku bezvadu maršrutētāju

Jūs, iespējams, zināt visus padomus par Wi-Fi tīkla drošību. Tomēr, ja jums ir novecojis maršrutētājs, kas neatbalsta jaunākās drošības funkcijas, jūs nevarēsiet pastiprināt tīkla aizsardzību. Tāpēc, lai izmantotu drošākas šifrēšanas metodes un efektīvākus ugunsmūrus, iesakām pāriet uz jaunu maršrutētāju.

Ceturtā metode: VPN izmantošana

Izmantojot virtuālo privāto tīklu (VPN), jūs varēsiet anonīmi un droši pārlūkot internetu. Tā kā jūs nenosūtāt savus personas datus, jūs pazemināt risku, ka jūsu informācija tiks apdraudēta. Jūs saņemat tādas pašas priekšrocības pat tad, ja izmantojat publisko tīklu.

Pirmais VPN izmantošanas veids ir sava servera iestatīšana un datora pievienošana tam. Tomēr jums jāzina, ka savienojuma konfigurēšanas process var būt diezgan sarežģīts. Lai to paveiktu, jums būs nepieciešamas uzlabotas tehnoloģiju prasmes. Vieglāka un ērtāka iespēja ir izmantot VPN pakalpojumu. Par maksu jūs varēsiet droši un anonīmi izmantot šo pakalpojumu un izveidot savienojumu ar internetu.

Piektā metode: savienojuma izveide ar pareizo tīklu

Savienojot ar publisko Wi-Fi tīklu, jums jāpārliecinās, vai piekļūstat pareizajam. Ir vērts atzīmēt, ka hakeri viltus tīklus izmanto kā slazdu upuru nezināšanai. Tātad, pirms mēģināt izveidot savienojumu, pārliecinieties, ka esat informēts par pareizo tīkla SSID.

Turklāt jums jāpārbauda, ​​vai publiskajā Wi-Fi tīklā, kuram mēģināt piekļūt, ir dažas drošības funkcijas. Piemēram, jūs zināt, ka tas ir drošs, ja tas prasa pabeigt autentifikācijas procesu vai iesniegt paroli.

Pro padoms: ja vēlaties pastiprināt sava datora drošību, iesakām izmantot Auslogics Anti-Malware. Šis rīks var skenēt jūsu pārlūkprogrammas paplašinājumus, novēršot datu noplūdi. Turklāt tas atklāj sīkfailus, kas izseko jūsu darbību un apkopo jūsu personas datus. Tādā veidā jūs varēsiet būt mierīgs, zinot, ka pārlūkošanas darbības ir drošas.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found