Windows

Kā pasargāt no krāpšanām Facebook

Kiberdrošības jautājums ar katru dienu kļūst arvien nozīmīgāks. Sociālo mediju tīkls Facebook netiek atstāts malā. Krāpnieki regulāri vēršas pret miljardiem lietotāju. Krāpnieki rada dažādus mānījumus un tos izplata pa e-pastu, Messenger vai Facebook ziņu plūsmu.

Facebook izkrāpšanas mērķis ir izplatīt viltus stāstus, inficēt lietotāju ierīces ar ļaunprātīgu programmatūru, nozagt personisko informāciju un apkrāpt cilvēkus par viņu naudu.

Kādas ir visbīstamākās Facebook izkrāpšanas?

Facebook veida izkrāpšana notiek dažādos veidos. Šīs izkrāpšanas parādījās, tiklīdz sociālais tīkls ieguva ievērojamu popularitāti. Pamatojoties uz krāpnieku nodomiem, tos var sagrupēt četrās kategorijās:

  • Krāpšanās, kuras tiek izmantotas, lai nozagtu lietotāju personisko informāciju (piemēram, dāvanas un izlozes veida izkrāpšana).
  • Krāpšanās, kas paredzētas maldinošas informācijas un viltus ziņu izplatīšanai (piemēram, krāpšanās, kurās teikts, ka Facebook mainīs savu privātuma politiku un publiski kopīgos personisko informāciju vai ka lietotājiem, izmantojot Facebook, būs jāmaksā).
  • Krāpšanās, kuru mērķis ir izplatīt ļaunprātīgu programmatūru.
  • Krāpšanās, kas maldina lietotājus nosūtīt naudu noziedzniekiem (piemēram, krāpšanās iepirkšanās laikā un viltus līdzekļu vākšana).

Ja jūs nokļūstat šo sociālo mediju izkrāpšanu upuros, risks būs ne tikai jūsu kontam, bet arī jūsu dators vai jebkura cita ierīce, kuru izmantojat, lai pieteiktos Facebook. Nomainiet paroli un skenējiet ierīci, izmantojot uzticamu pretvīrusu programmu, piemēram, Auslogics Anti-Malware.

Šeit ir saraksts ar visbīstamākajām Facebook izkrāpšanām, no kurām jāuzmanās:

  1. "Facebook" veida izkrāpšana, kas izplata ļaunprātīgu programmatūru un nozog privātu informāciju

Kibernoziedznieki popularizē ļaunprātīgas saites ziņu plūsmās un pat Messenger. Viņi kopīgo provokatīvus videoklipus un nodrošina saiti kopā ar tādām frāzēm kā “Ekskluzīvs videoklips”, “Mans privātais videoklips”, “Vai tas esat jūs šajā videoklipā?” Utt.

Visbiežāk krāpnieki šīs saites reklamē to lietotāju kontos, kuri jau ir kļuvuši par upuriem. Video saitēs var būt pat upura pilns vārds un viņa profila attēls. Noklikšķinot uz saites, jūs tiksiet novirzīts uz ļaunprātīgu vietni, kuru varētu padarīt līdzīgu populārai video straumēšanas vietnei, piemēram, YouTube. Pēc tam tiek piedāvāts instalēt atjauninājumu vai lejupielādēt spraudni, kas ļaus jums turpināt videoklipa skatīšanu. Tomēr, to darot, ierīce tiek atvērta ļaunprātīgai programmatūrai. Jūsu Facebook konts arī tiek uzlauzts un tiek izmantots ļaunprātīgas programmatūras izplatīšanai citiem lietotājiem.

Ja jūs noklikšķinājāt uz aizdomīgas saites no drauga un pat instalējāt papildinājumu, izmantojot saiti, atinstalējiet papildinājumu, skenējiet ierīci ar pretvīrusu programmu un nomainiet sava Facebook konta paroli.

  1. Facebook izlozes izkrāpšana

Ir zināms, ka krāpnieki sasniedz lietotājus pa e-pastu vai pat uzdodas par Marku Cukerbergu. Šie kibernoziedznieki sagaida, ka cilvēki sajūsminās, ieraugot ziņojumu, kurā teikts, ka viņi ir uzvarējuši loterijā. Cilvēkiem ir viegli aizmirst, ka, pirms viņi var pretendēt uz uzvaru, viņiem vispirms jāpiesakās konkursam. Un tieši to krāpnieki izmanto.

Lielākā daļa šo izkrāpšanu tiek izplatīti pa e-pastu. Pastmarkas izskatās īstas, tāpēc jūs domājat, ka tās faktiski ir no Facebook. Pirms pretendēt uz balvu, jums būs jāsazinās ar aģentu, kuram samaksāsit kādu naudas summu. Lai gan tas šķiet pārāk acīmredzami, daudzi cilvēki joprojām kļūst par upuriem, ņemot vērā azartu laimēt loteriju un daudz naudas, uz ko viņi tādējādi varētu pretendēt.

Ņemiet vērā, ka Facebook nerīko nevienu loteriju. Tāpēc, ja saņemat e-pastu, kurā teikts, ka esat laimīgs uzvarētājs, netērējiet laiku, lai to izdzēstu.

2018. gada aprīlī krāpšanās, kas nodēvēta par Marka Cukerberga krāpšanos, sociālajā tīklā bija ļoti populāra. Cilvēki tika maldināti, uzskatot, ka viņi uzvarēja loterijā.

Faktiski laikraksts New York Times ziņoja, ka aptuveni 205 Facebook konti pieder krāpniekiem, kas atdodas par Marku Cukerbergu. Viņi lika lietotājiem uzskatīt, ka ir saņēmuši personisku ziņojumu no Facebook dibinātāja. Pēc tam lietotājiem tika lūgts pārskaitīt naudu vai nosūtīt 200 dolārus iTunes dāvanu kartēs.

  1. Facebook reklāmas, kurās tiek reklamēti viltoti tiešsaistes veikali

Krāpnieki mērķē cilvēkus, kurus piesaista reklāmas cenas. Viņi izmanto Facebook reklāmu pakalpojumus, lai reklamētu viltotus tiešsaistes veikalus. Cilvēki, kas kļūst par upuriem, saņem nekvalitatīvus produktus vai vispār nesaņem nevienu preci un nesaņems atmaksu.

Dažas no visbiežāk sastopamajām krāpšanām pārdod labas drēbes par zemām cenām. Citi pārdod datorus vai citus sīkrīkus. Daži lietotāji ziņoja, ka veic pasūtījumus no viltus veikaliem, piemēram, hxxp: //laptopmall.co.uk/ vai hxxp: //iepcsale.com/, un saka, ka nekad nav saņēmuši produktu, par kuru maksāja.

Tādēļ jums ir jābūt modriem. Ja esat saskāries ar kādu papildinājumu, kas piedāvā produktus par ļoti izdevīgām cenām, labi pārbaudiet mazumtirgotāja datus un pārliecinieties, ka tiem var uzticēties. Lasiet klientu atsauksmes, meklējiet uzņēmumu tiešsaistē un pārbaudiet viņu uzticamību.

  1. "Facebook" veida izkrāpšana, kas izplata maldinošu informāciju

Krāpšanās, kas mēģina likt lietotājiem uzskatīt, ka Facebook ir mainījis savu politiku un pakalpojumu sniegšanas noteikumus, ir ļoti populāri. Daudzi cilvēki pat vairāk nekā vienu reizi ir saņēmuši ziņojumu, kurā kaut kas pieminēts par Facebook kļūšanu par apmaksātu pakalpojumu. Šī krāpšanās ir plaši izplatīta kopš 2012. gada. Tomēr ir acīmredzams, ka cilvēkiem nav jāmaksā, pirms viņi var turpināt izmantot sociālo tīklu. Tomēr lietotāji joprojām saņem privātus ziņojumus, piemēram, šo:

"Tagad tas ir oficiāli! Tas ir publicēts plašsaziņas līdzekļos. Facebook tikko izlaida ieejas cenu: £ 5.99, lai jūsu statusa abonements tiktu iestatīts uz “privāts”. Ja ielīmēsit šo ziņojumu savā lapā, tas tiks piedāvāts bez maksas (es teicu, ka ielīmējiet, nevis kopīgot), ja ne rīt, visas jūsu ziņas var kļūt publiskas. Pat dzēstie ziņojumi vai fotoattēli nav atļauti. Galu galā par vienkāršu kopēšanu un ielīmēšanu nekas nemaksā. ”

Apkārt 2015. gadam atkal parādījās vēl viena šāda veida krāpšanās. Lietotāji tika mudināti izlikt noteiktu ziņojumu par savu statusu, ja viņi nevēlējās, lai Facebook izmantotu viņu privāto informāciju. Ziņojums skan šādi:

“Sākot ar 2015. gada 4. janvāri plkst. 17.00 pēc centrālā standarta laika. Es nedodu Facebook vai citām ar Facebook saistītām personām atļauju izmantot savus iepriekšējos un nākotnes attēlus, informāciju vai ziņas. Ar šo paziņojumu es paziņoju Facebook, ka ir stingri aizliegts atklāt, kopēt, izplatīt vai veikt jebkādas citas darbības pret mani, pamatojoties uz šo profilu, ir privāta un konfidenciāla informācija. Par privātuma pārkāpumu var sodīt ar likumu (UCC 1-308-11 308-103 un Romas statūti). PIEZĪME: Facebook tagad ir publiska persona. Visiem dalībniekiem ir jāizliek šāda piezīme. Ja vēlaties, varat kopēt un ielīmēt šo versiju. Ja nepublicējat šo paziņojumu vismaz vienu reizi, tas taktiski ļaus izmantot jūsu fotoattēlus, kā arī informāciju, kas ietverta profila statusa atjauninājumos. NEDALIETIES. Jums ir jākopē un jāielīmē, lai tas būtu jūsu statuss. Es atstāšu komentāru, lai to būtu vieglāk kopēt un ielīmēt !!! ”

Šādi ziņojumi tiek izplatīti dažādās valodās, tostarp franču, vācu, lietuviešu, spāņu un daudzās citās, lietotājiem visā pasaulē. Pagaidām nav skaidrs, kāpēc krāpnieki izplata šos viltus ziņojumus.

Kā izvairīties no Facebook izkrāpšanas

Krāpšanās dažādība vietnē Facebook kopā ar faktu, ka noziedznieki turpina ieviest jaunas krāpniecības, padara šo darbību novēršanu sociālajā tīklā diezgan sarežģītu.

Neatkarīgi no tā, jūs varat palīdzēt sev un saviem mīļajiem, uzmanīgi sekojot un izvairoties no pārāk ātras klikšķināšanas vai kopīgošanas ar saturu, kuru cilvēki, šķiet, nikni izplata. Ja jūs sastopaties ar pārpludinātu ziņu plūsmu, nesteidzieties un meklējiet informāciju, pirms ienirstat.

Lai izvairītos no krāpšanās Facebook, rīkojieties šādi:

  1. Sargieties no negaidītiem e-pasta ziņojumiem, kas liek nomainīt paroli. Drīzāk piesakieties tieši Facebook un nomainiet paroli. Neklikšķiniet uz nevienas saites vai pogas e-pastā. Šādi e-pasta ziņojumi noved pie pikšķerēšanas vietnēm, kurās var iegūt jūsu privāto informāciju.
  2. Esiet prom no loterijām, kas var piedāvāt burvīgas balvas, piemēram, svētku kuponus, naudas balvas, iPhone un tā tālāk. Ja jums jāpiedalās kādā konkursā, pārliecinieties, ka to sponsorē uzticams / pilnvarots uzņēmums / lapa. Bet, lai būtu drošībā, nav ieteicams piedalīties šādos piedāvājumos neatkarīgi no tā, vai tie šķiet īsti. Tāpat ignorējiet visus ziņojumus, kas apgalvo, ka esat laimējis loterijā Facebook.
  3. Nereaģējiet uz aizdomīgām ziņām, kas jūs atzīmēja. Ja jums ir pievienots atzīme vai nosūtīts videoklips vai attēls, kurā ir saite, neklikšķiniet uz tā. Saite var novirzīt jūs uz kaitīgu vietni, kas uzlauzīs jūsu kontu, un pēc tam to izmantos, lai turpinātu izplatīt ļaunprātīgas saites.
  4. Ja atrodat ziņas vai reklāmas, kurās tiek lūgts ziedojums bezpajumtniekiem, dabas katastrofu upuriem utt., Pirms dodaties uz priekšu un sniedziet ieguldījumu, meklējiet informāciju un pārliecinieties, vai problēma patiešām pastāv. Ja nē, jūs, iespējams, finansējat Facebook izkrāpšanas radītājus, kamēr domājat, ka jūsu nauda tiek izmantota, lai palīdzētu cilvēkiem.
  5. Iespējams, saņemsit ziņojumu par gaidāmajām izmaiņām Facebook konfidencialitātes politikā. Ziņojumā jums tiks lūgts to kopīgot ar draugiem. Ziniet, ka jums ir darīšana ar krāpšanos. Nekopīgojiet šādus ziņojumus ar draugiem. Ja Facebook būs kādas būtiskas izmaiņas, jūs par tām uzzināsit no oficiālajām ziņu izplatīšanas vietām, un nebūs nekādas prasības koplietot informāciju ar draugiem.
  6. Nepieņemiet draugu pieprasījumus no nezināmiem cilvēkiem. Viņiem, iespējams, nav labu nodomu. Tie varētu būt noziedznieki, kuri spēj nozagt jūsu personisko informāciju un turpina izmantot jūsu datus, lai veiktu tiešsaistes noziegumu vai pat aplaupītu jūs reālajā dzīvē.
  7. Nesteidzieties pirkt no nezināmiem e-veikaliem. Kibernoziedznieki izmanto Facebook reklāmas, lai tirgotu viltotus tiešsaistes veikalus. Viņi varēja ievietot izcila izskata produktu attēlus, lai mānītu nenojaušošos cilvēkus veikt pasūtījumu. Bet jūs varētu saņemt preces, kas ir daudz zemākas par pasūtīto. Vai arī jūs, iespējams, nekad nesaņemsit savu pasūtījumu, un arī jūs nesaņemsit kompensāciju. Tāpēc, pirms veicat pirkumu, pārbaudiet, vai pārdevējs ir īsts. Palīdzēt var komentāri forumos.
  8. Ja saņemat drauga pieprasījumu no kāda pazīstama cilvēka, it īpaši, ja šī persona jau ir jūsu draugu sarakstā, nesteidzieties pieņemt pieprasījumu. Zvaniet personai un apstipriniet, vai pieprasījums tiešām ir no viņiem. Facebook krāpnieki var izveidot viltus kontus un atdarināt jūsu draugus.

Kā saglabāt drošību Facebook

Kibernoziedznieki vienmēr meklē, lai kāds varētu noplēst. Kura platforma tam rada labāku iespēju nekā sociālo mediju tīkls, kuram piekļūst miljardiem cilvēku visā pasaulē?

Interesants fakts: Vai zinājāt, ka Facebook apkalpo 2,37 miljardus lietotāju?

Tādēļ, lai saglabātu drošību Facebook, jums pastāvīgi jābūt ļoti piesardzīgam, lai atpazītu dažādas krāpniecības un nekļūtu par upuri. Vienmēr būs ļaunprātīgas saites, ziņojumi, ziņas un citi mānījumi, un to pastāvēšanas novēršanai patiešām neko daudz nevar darīt. Tādējādi vissvarīgākais solis aizsardzībā ir izvairīties no visa aizdomīgā satura.

Tomēr, ja jums ir aizdomas, ka jūsu konts ir uzlauzts, jums būs jārīkojas ātri un jāpārbauda to ierīču stāvoklis, kuras izmantojat, lai piekļūtu Facebook.

Ja esat tikis uzlauzts un jūsu konts tiek izmantots, lai izplatītu draugiem ļaunprātīgas ziņas un privātus ziņojumus, lai tos ēsmotu, vispirms jums ir jāmaina sava Facebook konta parole un jāiestata divu faktoru autentifikācija. Pēc tam noņemiet visas neuzticamās trešo pušu lietotnes, kas ir saistītas ar jūsu kontu. Drošība ir pirmajā vietā.

Padoms: Neatkarīgi no tā, vai esat uzlauzts, ieteicams regulāri mainīt savu Facebook paroli. Neizmantojiet vienu un to pašu paroli visiem saviem kontiem (piemēram, neizmantojiet to pašu paroli Gmail, Instagram utt.). Katrs jums piederošais konts ir drošāks, izmantojot unikālu paroli.

Visbeidzot, veiciet visu ierīču pilnu skenēšanu, izmantojot spēcīgu pretvīrusu programmu.

Pro padoms: Windows datoram iesakām izmantot Auslogics Anti-Malware. To ir izstrādājis sertificēts Microsoft ® Silver Application Developer un tas piedāvā vislabāko aizsardzību pret dažāda veida ļaunprātīgu programmatūru un datu drošības apdraudējumiem.

Kad esat pabeidzis rūpīgu visu ierīču skenēšanu, lai noņemtu slēpto ļaunprātīgo programmatūru, kas mēģina nozagt jūsu personisko informāciju, turpiniet pārbaudīt savu darbību žurnālu Facebook, lai redzētu, vai kādai neatļautai ierīcei ir piekļuve jūsu kontam. Iestatiet sava konta drošību, lai nosūtītu jums brīdinājumus, ja ir kādi neatpazīti pieteikšanās gadījumi.

Secinājums

Izmantojot Facebook, nekad nevar būt pārāk piesardzīgs. Krāpnieki vienmēr izstrādā jaunas metodes cilvēku krāpšanai. Tāpēc, lietojot sociālo mediju tīklu, jums jābūt modrākam. Jums nevajadzētu ne kļūt par vieglu upuri, ne ļaut kibernoziedzniekiem izmantot jūsu kontu, lai maldinātu cilvēkus jūsu draugu sarakstā. Regulāri mainiet savu Facebook paroli, uzraugiet lietotāja darbības un konta iestatījumus un nekad neklikšķiniet uz aizdomīgām saitēm.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found