Windows

Windows diska tīrīšana tagad ir aizstāta ar Windows 10 krātuvi

‘Nekas nav pastāvīgs, bet pārmaiņas’

Elberts Habards

Diska tīrīšana pastāv jau daudzus gadus (kopš Windows 98), palīdzot Windows lietotājiem atgūt vērtīgo vietu diskā, izdzēšot lejupielādētos programmu failus, pagaidu interneta failus, sīktēlus un sistēmas failus. Kaut arī attiecīgā lietderība izrādījās ārkārtīgi cienīgs apkopes rīks, tā tagad tiek novecojusi par labu Windows 10 Storage.

Nu, nav panikas: Diska tīrīšana joprojām ir šeit saderības apsvērumu dēļ, tāpēc jūs varat to turpināt izmantot - pagaidām. Bet lieta ir tāda, ka vēlaties vai nē, to drīz noņems (iespējams, nākamajā pavasarī). Atbalsts diska tīrīšanai pakāpeniski tiek pakāpeniski pārtraukts, un turpmākie atjauninājumi šo rīku var salauzt. Tāpēc Microsoft mudina klientus pāriet uz Windows 10 krātuvi.

Nu, acīmredzot, tagad ir laiks uzzināt, kas ir Windows 10 krātuve un kā to izmantot. Tālāk ir sniegtas atbildes uz 2 populārākajiem jautājumiem, kurus lietotāji uzdod par skatāmo funkciju.

Kas ir Windows 10 krātuve?

Mēs uzskatām, ka jūs pārāk labi zināt, ka, ja datora cietajā diskā nav pietiekami daudz vietas, tas ļoti apdraud jūsu ierīces labklājību. Piemēram, jūsu sistēma var kļūt neciešami lēna vai nedarboties tā, kā paredzēts. Turklāt jums var nebūt pietiekami daudz vietas, lai datorā instalētu svarīgas programmas vai saglabātu tajā svarīgus failus. Ņemot vērā visu, ir pilnīgi dabiski, ka Microsoft rūpējas par Windows 10 lietotājiem, ieviešot visprogresīvāko tehnoloģiju, kas paredzēta dārgo gigabaitu atgūšanai - tieši tā patiesībā ir Windows 10 krātuves funkcionalitāte.

Tā kā Windows 10 atmiņa ir Diska tīrīšanas aizstājējs, tajā ir iekļautas visas tā priekšgājēja funkcijas. Bez tam, jūs varat konfigurēt Storage Sense, kas ir daļa no Windows 10 Storage, lai automātiski izdzēstu nevajadzīgos failus, tostarp izdzēstos atkritnē un pagaidu failus, kad datorā pietrūkst vietas diskā. Turklāt Storage Sense var migrēt vietējos failus, kurus neesat izmantojis pēdējo 30 dienu laikā (tas ir noklusējuma periods) no OneDrive mapes uz Microsoft mākoni. Tie tiks saglabāti tiešsaistē, un tiem varēsiet piekļūt, izmantojot viņu saīsnes datora mapē OneDrive. Šo procesu sauc par “dehidratāciju”, kas ir diezgan nepāra nosaukums šai funkcijai, ja man jautājat.

‘Kā es varu izmantot Windows 10 atmiņu?’

Lai izmantotu Windows 10 Storage, nav nepieciešamas daudz prasmju vai zināšanu - visas darbības, kas jums jāveic, ir diezgan intuitīvas. Tomēr, lai varētu izmantot vietas taupīšanas funkcionalitāti, jums ir jābūt iekšpusē Fast ring vai jums pieder mašīna, kurā darbojas jaunākā priekšskatījuma versija. Pretējā gadījumā jums jāgaida, līdz jūsu OS saņem nepieciešamos atjauninājumus.

Jūs varēsit piekļūt Windows 10 krātuvei, atverot lietotni Iestatījumi, noklikšķinot uz Sistēma un atverot Krātuve. Tur jūs atradīsit, kas ēd jūsu diskā un kā atbrīvot cieto disku. Opciju saraksts, kas jāņem vērā, atbrīvojot vietu diskā, ietver, bet neaprobežojas ar pagaidu failiem, lietotnēm un funkcijām, attēliem un pastu. Jums arī jāpatur prātā, ka Microsoft pieliek pēdējos pieskārienus šai funkcijai, tāpēc, visticamāk, nākotnes atjauninājumi radīs vairāk cietā diska tīrīšanas un optimizācijas iespēju.

Vienīgā problēma ir tā, ka līdz šim neviens precīzi nezina, kad jaunākā Windows 10 Storage versija būs pieejama katram Win 10 lietotājam. Tāpēc esiet pacietīgs un gaidiet funkcijas parādīšanos. Pagaidām, kad datorā pietrūkst vietas diskā, nekautrējieties izmantot īpašus rīkus, lai uzlabotu datora veiktspēju, kā arī nomainītu cieto disku. Starp šādām iespējām ir Auslogics BoostSpeed, kas ir programmatūras programma, kas paredzēta visu veidu nevēlamu un nevajadzīgu lietu noņemšanai no jūsu sistēmas. Turklāt rīks optimizēs jūsu datora iestatījumus un automatizēs sistēmas uzturēšanu, lai jūsu OS varētu darboties vislabākajā veidā.

Kā atbrīvot vietu diskā datorā?

Dalieties ar savu metodi komentāru sadaļā zemāk!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found