Windows

Kā automātiski notīrīt atkritni pēc noteikta laika operētājsistēmā Windows?

Atkritne ir pagaidu vieta izdzēstajiem failiem un programmām. Šī funkcija galvenokārt ir paredzēta kā drošības tīkls gadījumam, ja kādreiz vēlaties atgriezties un izgūt izdzēstos datus. Lai pilnībā noņemtu izdzēstos failus no savas sistēmas, jums būs jāiztukšo atkritne. Faktiski ieteicams regulāri iztīrīt atkritni, lai izvairītos no nevēlamu failu uzkrāšanās un sistēmas palēnināšanas.

Kā iztukšot atkritni? To var viegli izdarīt manuāli: vienkārši ar peles labo pogu noklikšķiniet uz darbvirsmas ikonas Atkritne un atlasiet Iztukšot atkritni.

Bet ir efektīvāka iespēja. Lūk, kā automātiski iztukšot atkritni saskaņā ar grafiku sistēmā Windows 10.

Kā automātiski izdzēst atkritni operētājsistēmā Windows 10?

Windows 10 ir izveicīga maza funkcija ar nosaukumu Task Scheduler. Īsāk sakot, šis rīks ļauj ieplānot uzdevumus (sākot no faila atvēršanas līdz sarežģītākām komandām), kurus pēc tam sistēma automātiski izpildīs piešķirtajā laikā.

Protams, jaunajai funkcijai ir dažādi iespējamie izmantošanas veidi. Zemāk lasiet, kā automātiski notīrīt atkritni operētājsistēmā Windows 10, izmantojot uzdevumu plānotāju.

Kā automātiski iztukšot atkritni saskaņā ar grafiku sistēmā Windows 10?

Lūk, kas jums jādara, lai atkritni automātiski notīrītu.

 • Pirmais solis: sāciet, palaižot datorā izvēlni Sākt.
 • Otrais solis: meklēšanas joslā ievadiet komandu “taskchd.msc” un nospiediet taustiņu Enter.
 • Trešais solis: kad tiek atvērts uzdevumu plānotājs, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz uzdevumu plānotāja bibliotēkas.
 • Ceturtais solis: izvēlnē atlasiet Jauna mape un piešķiriet tai nosaukumu. Ir ieteicams mapei piešķirt aprakstošu nosaukumu, lai vēlāk zinātu, uz ko tā attiecas.
 • Piektais solis: ar peles labo pogu noklikšķiniet uz jaunizveidotās mapes un atlasiet Izveidot uzdevumu.
 • Sestais solis: piešķiriet uzdevumam nosaukumu: piemēram, notīriet atkritni. Vēlreiz labāk izvēlēties konkrētu vārdu, lai jūs zinātu, kas ir uzdevums.
 • Septītais solis: pārejiet uz cilni Aktivizētāji un noklikšķiniet uz Jauns.
 • Astotais solis: tagad jums būs iespēja izvēlēties starp vairākiem aktivizētājiem, kad vēlaties notīrīt atkritni: Sākot, Piesakoties, Notikumā vai Grafikā. Šeit ir ieteicama opcija Grafiks, jo jūs varēsiet izvēlēties konkrētu laiku, kad atkritne tiks iztukšota. Ja jūs izvēlaties opciju Ieslēgt grafiku, ieteicams iestatījumos izvēlēties “Nedēļas” vai “Mēneša” - tas dos jums vairāk laika atsaukt darbību, ja vēlaties izgūt dažus vienumus.
 • Devītais solis: dodieties uz cilni Darbības un noklikšķiniet uz Jauns.
 • Desmitais solis: sadaļā Iestatījumi dodieties uz Programmas / skripts un ierakstiet “cmd.exe”.
 • Vienpadsmitā darbība: lodziņā Pievienot argumentus ierakstiet šo: / c “echo Y | PowerShell.exe -NoProfile -Command Clear-RecycleBin”.
 • Noklikšķiniet uz Labi.

Tieši tā. Jums vairs nevajadzēs manuāli iztukšot atkritni - tas viss tiks darīts automātiski saskaņā ar jūsu izvēlēto grafiku vai aktivizētāju.

Regulāra atkritnes tīrīšana ir viens no veidiem, kā nodrošināt datora efektīvu darbību. Lai uzlabotu veiktspēju, jums var būt instalēta arī profesionāla efektivitātes paaugstināšanas programma, piemēram, Auslogics BoostSpeed. Auslogics BoostSpeed ​​skenēs jūsu datoru, lai atrastu nevajadzīgus un pagaidu failus, notīrītu kešatmiņu un neizmantotos kļūdu žurnālus un daudz ko citu. Turklāt programmatūrai ir bezmaksas izmēģinājuma versija.

Kādus citus rīkus un lietotnes jūs izmantojat, lai uzlabotu sistēmas efektivitāti sistēmā Windows 10? Dalieties komentāros zemāk.