Vai vēlaties uzzināt, kā apskatīt DNS kešatmiņu sistēmā Windows 10? Ja tā, šī apmācība ir domāta jums. Windows 10 datorā ir vairākas metodes, kuras varat izmantot, lai parādītu DNS saturu. Pirmkārt, šeit ir apkopojums par to, ko nozīmē DNS kešatmiņa.
Kas ir DNS kešatmiņa?
DNS (Domain Name System) kešatmiņa, ko dažreiz dēvē arī par DNS Resolver Cache, ir īslaicīga informācijas glabāšana. To uztur jūsu dators, un tajā ir ieraksti par visām nesen apmeklētajām vietnēm un to IP adresēm.
Tas kalpo kā datu bāze, kas glabā DNS uzmeklēšanas kopiju, kas lokāli saglabāta jūsu pārlūkprogrammā vai operētājsistēmā. Dators var ātri to atsaukties, mēģinot ielādēt vietni. DNS kešatmiņa ir kā tālruņu grāmata, kurā glabājas visu publisko vietņu indekss un to IP adreses. Tās galvenais mērķis ir paātrināt pieprasījumu ielādēt vietni, apstrādājot nesen apmeklēto adrešu nosaukuma izšķirtspēju, pirms pieprasījums tiek nosūtīts tonnām publisko DNS serveru. Tā kā informācija ir pieejama lokāli, process notiek daudz ātrāk.
Kā pārbaudīt DNS kešatmiņu sistēmā Windows 10
Kā jau minēts iepriekš, DNS kešatmiņu Windows 10 var parādīt dažādos veidos. Tas var būt noderīgi, ja vēlaties diagnosticēt DNS problēmas, piemēram, ja kešatmiņā var būt nederīgs vai novecojis DNS ieraksts.
Izmantojot komandu uzvedni
Lai parādītu DNS kešatmiņas saturu, paaugstinātā komandu uzvednē jāizpilda šāda komanda:
- Nospiediet īsinājumtaustiņus Win + S un ierakstiet “cmd” (bez pēdiņām).
- Labajā rūtī noklikšķiniet uz Palaist kā administrators.
- Logā Komandu uzvedne ierakstiet šādu komandu un nospiediet taustiņu Enter:
ipconfig / displaydns
Pēc komandas izpildes tiks parādīti šādi rezultāti:
- Ieraksta nosaukums - tas ir nosaukums, pēc kura pieprasāt DNS, un ieraksti, piemēram, adreses, kas pieder šim vārdam.
- Ieraksta tips - tas attiecas uz ieraksta veidu, kas tiek parādīts kā skaitlis (lai gan tos parasti sauc ar to nosaukumiem). Katram DNS protokolam ir numurs.
- Laiks dzīvot (TTL) - šī ir vērtība, kas apraksta, cik ilgi kešatmiņas ieraksts ir derīgs, parādīts sekundēs.
- Datu garums - tas raksturo garumu baitos. Piemēram, IPv4 adrese ir četri baiti, un IPv6 adrese ir 16 baiti.
- Sadaļa - tā ir atbilde uz vaicājumu.
- CNAME ieraksts - tas ir kanoniskais nosaukumu ieraksts.
DNS kešatmiņas rezultātus varat eksportēt, izmantojot šo komandu:
ipconfig / displaydns> dnscachecontents.txt
Tas saglabās izvadi teksta dokumentā dnscachecontents.txt.
Izmantojot PowerShell
DNS kešatmiņu var apskatīt, izmantojot Windows PowerShell. Tāpat kā komandu uzvednē, jūs varat arī eksportēt vai saglabāt datu bāzi. Lūk, šī procedūra:
- Nospiediet īsinājumtaustiņu Win + X un atlasiet Windows PowerShell Admin. Ja neatrodat šo opciju, nospiediet Win + S īsinājumtaustiņus, ierakstiet “PowerShell” (bez pēdiņām) un labajā rūtī atlasiet Palaist kā administratoram.
- Pēc tam ievadiet komandu “Get-DnsClientCache” (bez pēdiņām) un nospiediet taustiņu Enter.
- Lai iegūtu plašāku informāciju, izmantojiet cmdlet Get-Help:
Palīdzība Get-DnsClientCache - pilna
Kā notīrīt DNS kešatmiņu
Ja rodas problēmas ar interneta savienojamību, DNS kešatmiņas skalošana vai notīrīšana parasti atrisina problēmu.
Varat vēlēties notīrīt DNS kešatmiņu dažādu iemeslu dēļ, tostarp:
- Mēģinot novērst savienojamības problēmas, ja jums ir grūtības piekļūt vietnēm un lietojumprogrammām: ja kešatmiņā esošajam domēna nosaukumam ir nepareiza vai nederīga IP adrese, vietne nevarēs atgriezt pareizo informāciju. Pat ja notīriet pārlūkprogrammas vēsturi, DNS kešatmiņā joprojām būs vecā korumpētā informācija. Skalošana palīdz panākt, lai DNS atjaunina rezultātus.
- Mēģinot novērst vai novērst DNS izkrāpšanas vai saindēšanās ar DNS kešatmiņu problēmas: kibernoziedznieki var mēģināt piekļūt kešatmiņai un ievietot vai mainīt IP adresi ar nolūku novirzīt jūs uz vietni, kas paredzēta sensitīvu datu, piemēram, paroļu un bankas rekvizītu, apkopošanai. Notīrot DNS kešatmiņu, tas tiek novērsts.
- Jūsu privātuma aizsardzība: lai gan DNS kešatmiņā nav personas datu, piemēram, sīkfailu vai JavaScript, tajā tiek saglabāta nesen apmeklēto, kā arī bieži apmeklēto adrešu vēsture. Šāda veida informācija prasmīga hakera rokās var būt bīstama. Notīrot DNS kešatmiņu, jūs izdzēsīsit savu adrešu vēsturi, tādējādi hakeriem būs mazāk iespējams izsekot jūsu rīcībai tiešsaistē.
- Novecojušas vai novecojušas informācijas par apmeklētajām vietnēm novēršana: piemērs varētu būt, ja vietne ir pārvietojusi serverus.
Vai ir droši mazgāt DNS kešatmiņu?
Ir svarīgi atzīmēt, ka DNS kešatmiņas skalošanai nav negatīvas ietekmes uz jūsu sistēmu. DNS kešatmiņa nodrošina ātru piekļuvi vietnēm, un, to notīrot, pirmo reizi apmeklējot vietni, ielāde var aizņemt ilgāku laiku nekā parasti. Bet pēc tam rezultāti atkal būs ātrāki.
Lai kaut kāda iemesla dēļ notīrītu DNS kešatmiņu, varat izmantot komandrindu vai Windows PowerShell.
DNS kešatmiņas notīrīšana, izmantojot komandu uzvedni
- Nospiediet Windows taustiņu + S un ierakstiet “CMD” (bez pēdiņām).
- Labajā rūtī izvēlieties opciju “Run as administrator”.
- Uzvednē ierakstiet šādu komandu un nospiediet taustiņu Enter:
ipconfig / flushdns
Tieši tā! Jums vajadzētu saņemt paziņojumu, kurā norādīts, ka kešatmiņa ir veiksmīgi izskalota.
Ja problēma rodas serverī, nevis vietējā mašīnā, joprojām varat izmantot komandu uzvedni, lai notīrītu DNS kešatmiņu, taču ar citu komandu. Tādā gadījumā komanda būtu:
- dnscmd / clearcache
DNS kešatmiņas notīrīšana, izmantojot Windows PowerShell
Varat arī izskalot DNS kešatmiņu, izmantojot Windows PowerShell. Atkarībā no kešatmiņas veida, kuru vēlaties notīrīt, jums ir dažas ieviešanas iespējas:
- Lai notīrītu vietējā DNS servera kešatmiņu, izmantojiet komandrindu:
Notīrīt-DnsServerCache
- Lai notīrītu klienta kešatmiņu, izmantojiet šo komandu:
Notīrīt-DnsClientCache
Kā atspējot DNS kešatmiņu sistēmā Windows 10
Ja kāda iemesla dēļ vēlaties atspējot DNS kešatmiņu savā Windows 10 datorā, pakalpojuma apturēšanai varat izmantot rīku “Pakalpojuma kontrolieris”:
- Nospiediet taustiņus Win + R, ierakstiet “services.msc” (bez pēdiņām) un nospiediet Enter vai noklikšķiniet uz Labi.
- Atrodiet DNS klienta pakalpojumu (vai Dnscache dažos datoros) un veiciet dubultklikšķi uz tā, lai atvērtu tā rekvizītus.
- Mainiet startēšanas veidu uz Atspējots.
- Lai atkārtoti iespējotu pakalpojumu, atkārtojiet iepriekš minētās darbības un mainiet Startēšanas veidu uz Automātisks.
Varat arī deaktivizēt DNS klientu, izmantojot Windows sistēmas konfigurāciju:
- Nospiediet taustiņus Win + R, dialoglodziņā Palaist ierakstiet “msconfig” (bez pēdiņām) un nospiediet taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz Labi.
- Pārejiet uz cilni Pakalpojumi un atrodiet DNS klientu.
- Noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas blakus pakalpojumam un noklikšķiniet uz Lietot> Labi.
- Lai atkārtoti iespējotu pakalpojumu, atkārtojiet iepriekš minētās darbības un vēlreiz atzīmējiet izvēles rūtiņu.
Paturiet prātā, ka šī pakalpojuma atspējošana ietekmēs jūsu datora kopējo veiktspēju un palielināsies tīkla trafika DNS vaicājumiem, kas nozīmē, ka vietnes tiks ielādētas daudz lēnāk nekā parasti.
Noslēgumā…
Tāpat kā mēs minējām iepriekš, DNS kešatmiņā nav jāmeklē DNS katru reizi, kad apmeklējat vietni. Viss, kas jums jādara, ir vienreiz apmeklēt vietni, un pēc turpmākiem pieprasījumiem jūsu pārlūkprogramma vai operētājsistēma izmantos kešatmiņā saglabāto DNS informāciju, lai pieprasījumus atgrieztu daudz ātrāk.
Lai gan DNS kešatmiņas dzēšana ir svarīga, lai aizsargātu jūsu privātumu un novērstu uzlaušanas gadījumus, tas nenoņems visas sensitīvas informācijas pēdas. Šī informācija ietver darbību vēsturi, pieteikšanās datus, profila datus un pieaugušo vietņu apmeklējumu pēdas. Pat ja jūs tos neapzināti atvērāt, jūs, iespējams, tikāt novirzīts bez jūsu ziņas.
Lai efektīvi noņemtu šādus sensitīvus datus un aizsargātu jūsu privātumu, jums ir nepieciešama uzticama programma, piemēram, Auslogics BoostSpeed. Šis rīks palīdz notīrīt jebkāda veida konfidenciālu informāciju, kuru nevēlaties, lai kāds atrastu. BoostSpeed komplektā ir visi rīki, kas jums var būt nepieciešami, lai jūsu dators darbotos optimālā ātrumā, kā arī privātuma aizsardzība.
Īpaši noderīgas ir cilnes “Aizsargāt” funkcijas. Papildus tam, ka tīmekļa pārlūkprogrammās, sistēmas failos un lietojumprogrammās tiek notīrītas jūsu darbības pēdas, ir arī iespēja aizsargāt jūsu DNS no nesankcionētām izmaiņām. Tādā veidā jūs neuztraucat DNS viltus veidošana, kad uzbrucēji maina jūsu DNS ierakstus, lai novirzītu trafiku uz krāpnieciskām vietnēm.
Ja iespējosiet aktīvo pārlūka AntiTracker, jūsu pārlūkošanas dati tiks notīrīti pēc katras pārlūkošanas sesijas, tādējādi vēl vairāk aizsargājot jūsu privātumu. Mēs iesakām regulāri tīrīt datoru, atkarībā no lietošanas veida. Tā kā ir viegli aizmirst palaist apkopi, varat aktivizēt automatizēto skenēšanu un izvēlēties, cik bieži skenēšana jāveic.