Windows

Kā liegt balss palīgiem un citām lietotnēm klausīties jūsu balsi?

Ja pēdējās nedēļas jūs neignorējat jaunumus, tad noteikti redzējāt virsrakstus, kur runāja par Amazon, Google, Apple un Microsoft darbiniekiem un darbuzņēmējiem, kuri klausās jūsu sarunas ar balss palīgiem, piemēram, Alexa, Google Asistents, Siri un Cortana un pat tos ierakstīt. Ziņas, ka jūsu privātās sarunas ar AI var klausīties cilvēki, izrādījās satraucoši daudziem lietotājiem, kuri daudzi meklē iespējas, kā apturēt Amazon vai Google klausīšanos viņu teiktajā.

Šajā amatā mēs jums sniegsim soļus, kā liegt uzņēmumiem klausīties sarunas ar jūsu digitālajiem palīgiem.

Vai balss palīgi mani klausās?

Lielākās daļas digitālo balss palīgu galvenā funkcija ir atpazīt runas komandas un veikt vienkāršas darbības, piemēram, palaist meklēšanu tīmeklī vai atskaņot mūzikas ierakstu. Tomēr, kā nesen tika atklāts, lielākajai daļai uzņēmumu ir īpaši darbinieki, kuru uzdevums ir klausīties jūsu sarunu fragmentus ar balss palīgiem un citiem dienestiem.

Tie, kas klausās jūsu sarunas, parasti to darīs tikai dažas minūtes, un jūsu vārds vai cita personīgā informācija netiks atklāta - un galvenais mērķis ir zināt, cik labi asistents ir spējis “saprast”, ko jūs es teicu. Ja asistents nesaņēma jūsu vaicājumu, darbinieks, kurš klausījās sarunu, mēģinās noteikt tā cēloni, un šī informācija vēlāk tiks izmantota minētā palīga snieguma uzlabošanai.

Kad esat nospiedis “Es piekrītu” lietotāja asistenta lietotāja līgumam, iespējams, esat nokavējis smalko druku, kurā teikts, ka uzņēmums patur tiesības veikt šīs darbības. Tādējādi ir saprotams, ka lietotāji var justies neaizsargāti pret to, ka trešās puses klausās viņu dialogu fragmentus, it īpaši, ja ņemat vērā faktu, ka balss palīgi var kļūdaini aktivizēties un ieraksta nejaušas sarunas.

Vai Alexa klausās jūsu sarunas?

Fakts ir tāds, ka absolūtais vairākums uzņēmumu, kas nodrošina balss palīgu pakalpojumus, izmanto iepriekš aprakstītās metodes.

Saskaņā ar Bloomberg ziņojumu 2019. gada 10. aprīlī Amazon nodarbina tūkstošiem darbinieku

kura uzdevums ir klausīties Alexa audio klipus. Beļģijas sabiedriskās raidorganizācijas VRT izdotajā ziņojumā norādīts, ka uzņēmumam Google ir darbuzņēmēji, kas klausās Google asistenta audio klipus. Guardian 2019. gada 26. jūlijā izdotajā ziņojumā tika sniegta informācija par Apple darbuzņēmējiem, kas regulāri klausās Siri ierakstus. Pamatplates ziņojumā no 2019. gada 7. augusta teikts, ka Microsoft darbinieki klausījās Cortana balss komandas, kā arī dažu Skype zvanu daļas.

Kopš šo ziņu iznākšanas daži uzņēmumi, tostarp Apple un Google, ir paziņojuši, ka pagaidām pārtrauca klausīties sarunas un ierakstus. Līdz ar to šīs darbības var atsākties tuvākajā nākotnē, un, ja tas ir kaut kas, par ko jūs jūtaties nemierīgi, jūs, iespējams, vēlēsities veikt pasākumus, lai apturētu tehnoloģiju uzņēmuma darbiniekus klausīties jūsu sarunas ar balss palīgu.

Kā apturēt Google no balss ierakstu glabāšanas?

Tātad, kā pārtraukt Google glabāt jūsu balss ziņas? Lai to izdarītu, jums būs jāpārvalda balss darbības. Lūk, kā rīkoties šeit:

 • Atveriet sava Google konta lapu Darbību vadīklas.
 • Pārejiet uz sadaļu “Balss un audio darbības”.
 • Izslēdziet šo opciju - tas apturēs Google iespēju veidot un saglabāt jaunus balss ierakstus jūsu sarunām ar balss palīgu.

Jums būs iespēja atkārtoti iespējot šo funkciju vēlāk, ja kādreiz vēlaties.

Varat arī izdzēst ierakstus, kurus Google jau ir apkopojis. Lai turpinātu, rīkojieties šādi:

 • Sadaļā Balss un audio darbība dodieties uz Darbību pārvaldība.
 • Šeit jūs redzēsiet visus savus balss darbību ierakstus, kas ir saglabāti.
 • Lai izdzēstu visas audio darbības no Google krātuves, noklikšķiniet uz Dzēst darbību, atlasiet Visu laiku un noklikšķiniet uz Dzēst.

Kā apturēt Amazon klausīšanos, ko sakāt?

Ir jauna funkcija, kas ļauj atteikties arī no jūsu Alexa ierakstu pārskatīšanas. Jaunā funkcija kļuva pieejama pavisam nesen - 2019. gada 2. augustā.

Lūk, kā jūs varat izmantot iespēju pārtraukt Amazon klausīties jūsu sarunas ar Alexa:

 • Dodieties uz lietotni Alexa vai vietni.
 • Noklikšķiniet uz Iestatījumi.
 • Pārejiet uz sadaļu Alexa Privātums> Pārvaldīt, kā jūsu dati uzlabo Alexa.
 • Šeit atspējojiet šo opciju: Palīdziet uzlabot Amazon pakalpojumus un izstrādāt jaunas funkcijas.

Tiks parādīts šīs funkcijas apraksts, kā arī teikts: “Ja šis iestatījums ir ieslēgts, jūsu balss ierakstus var izmantot jaunu funkciju izstrādei un manuāli pārskatīt, lai palīdzētu uzlabot mūsu pakalpojumus. Manuāli tiek pārskatīta tikai ārkārtīgi maza daļa balss ierakstu. ”

Vēlreiz, ja vēlaties kādā brīdī atļaut Amazon ierakstīt jūsu sarunu, varat atgriezties vēlāk un mainīt šo opciju.

Kā liegt Microsoft klausīties Cortana ierakstus?

Ja vēlaties liegt Microsoft pārskatīt jūsu Cortana balss komandas un sarunas, ir veids, kā to izdarīt. Lūk, kā:

 • Dodieties uz Iestatījumi> Konfidencialitāte> Runa.
 • Šeit atspējojiet opciju “Tiešsaistes runas atpazīšana”.

Un viss - Microsoft vairs nepiešķirs darbiniekiem klausīties jūsu sarunas.

Tomēr nekādā gadījumā nevarat liegt Microsoft klausīties jūsu Skype sarunu fragmentus - vismaz šobrīd. Vienīgais, ko jūs varat darīt, ir pārslēgties uz citu balss vai videozvanu pakalpojumu un pilnībā izvairīties no Skype.

Visbeidzot, lai novērstu trešo pušu programmatūras spiegošanu vai iejaukšanos jūsu datos, ieteicams izmantot uzticamu pretvīrusu programmatūru. Tāda programma kā Auslogics Anti-Malware pārbaudīs, vai datorā nav iespējamu ielaušanos, un savlaicīgi noņems visus ļaunprātīgos priekšmetus.

Kā jūs jūtaties ar tehnoloģiju uzņēmumu darbiniekiem, kuri klausās jūsu sarunas ar AI palīgu? Dalieties komentāros zemāk.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found