Windows

Kā lietot Windows 10 komplektus, lai kārtotu lietotnes cilnēs?

Viena no būtiskākajām izmaiņām, ko Microsoft ieviesīs Windows darbvirsmas saskarnē, neapšaubāmi ir funkcionalitātes funkcija ar nosaukumu Sets. Izmantojot to, vienā logā var būt dažādas cilnes no dažādām lietojumprogrammām.

Ja jūs pievienotos Microsoft Insider programmai, jūs varētu pārbaudīt šo funkciju Redstone 5 priekšskatījumā. Lieki piebilst, ka jums būs agrāka pāreja, lai uzzinātu, kā kārtot lietotnes cilnēs operētājsistēmā Windows 10. No otras puses, plaša sabiedrība varētu pilnībā izmantot šo funkciju tikai kaut kad 2018. gada pēdējā ceturksnī. Microsoft paziņoja, ka Komplekti tiktu izlaisti patērētājiem tikai tad, kad tie ir absolūti gatavi lietošanai. Tātad, var droši teikt, ka pēdējais datums, kuru mēs varam sagaidīt, ir nākamā gada sākums.

Kas ir komplekti sistēmā Windows 10?

Windows lietotājiem ir jāatver vairāki logi, ja viņi strādā ar vairākām lietojumprogrammām. Izmantojot komplektu, viņi tagad var iegūt cilnes gandrīz visu veidu Windows lietojumprogrammu virsrakstjoslā. Izmantojot šo funkciju, tagad varat iegūt cilnes Komandu uzvedne, File Explorer, Notepad un citās lietojumprogrammās, kuras iepriekš tās nepiedāvāja.

Piemēram, ja kaut ko rakstāt programmā Microsoft Word, varat atvērt pārlūka Edge cilni, lai meklētu informāciju internetā. Tādā veidā jūs varēsiet ērti pārslēgties no vienas cilnes uz otru, neizmantojot citu logu.

Viena no šīs funkcijas lielākajām lietām ir tā, ka tā ļauj sajaukt un saskaņot cilnes. Tas nozīmē, ka vienā logā var būt cilne Notepad, cilne File Explorer un citas tīmekļa pārlūkprogrammas cilnes. Savā ziņā šī funkcija ļauj jums izveidot ‘kopas’ vai lietojumprogrammu grupas, kuras citādi atvērtu dažādos logos.

Tā kā Microsoft zināja, ka cilvēkiem patīk izmantot cilnes, uzņēmums ir integrējis šo funkciju lietojumprogrammās savā sistēmā. Kad Redstone 5 tiks izlaists sabiedrībai, cilnes kļūs par nozīmīgu Windows darbvirsmas saskarnes daļu. Priekšskatījumā īsinājumtaustiņš Alt + Tab ļauj lietotājiem pārslēgties starp cilnēm un logiem.

Kur jūs varat izmantot Sets?

Komplektus var izmantot jebkurā tradicionālajā Windows darbvirsmas lietojumprogrammā. Citiem vārdiem sakot, jebkura Win32 lietojumprogramma ar standarta Windows virsrakstjoslu atbalsta kopas. Komplektus varat izmantot arī universālās Windows platformas (UWP) lietotnēs, kuras varat iegūt no veikala. Ja izmantojat Microsoft Office programmas, šo funkciju varat izmantot arī tur.

No otras puses, ja jums ir darbvirsmas lietojumprogrammas, kurām nav parastās Windows virsrakstu joslas, jūs nevarētu tajās izmantot kopas. Šīs programmas ietver Mozilla Firefox, Google Chrome, iTunes un Steam. Tātad, ja jūs gatavojaties strādāt ar dokumentu programmā Microsoft Word, jums būs jāizmanto Microsoft Edge kā tīmekļa pārlūkprogramma, lai tos varētu ievietot cilnēs vienā logā. Tas nozīmē, ka programmatūras izstrādātājiem būs jāpārveido savas lietojumprogrammas, lai pielāgotos komplektiem.

Kā organizēt lietotnes cilnēs operētājsistēmā Windows 10?

Komplektus ir viegli atrast un izmantot savās lietojumprogrammās. Izmantojot Redstone 5 Preview, tagad jūs varat redzēt cilnes Windows lietojumprogrammu virsrakstjoslās. Lai atvērtu jaunu joslu, atliek tikai joslā noklikšķināt uz pogas +.

Ir vērts atzīmēt, ka Redstone 5 priekšskatījumā, noklikšķinot uz pogas +, tiks atvērta jauna Microsoft Edge cilne. Tomēr nākamajās versijās būs iespēja izmantot šo jauno cilnes lapu, lai atvērtu lietojumprogrammas. Lietotāji, kuri ir pārbaudījuši šo funkciju, minēja, ka Sets joprojām ir dažas funkcionalitātes žagas. Piemēram, mēģinot atvērt vairākus lietojumprogrammu logus, redzēsiet, ka katram no tiem ir cilnes josla. Ja vēlaties tos apvienot vienā logā, cilne ir jāvelk no viena loga uz otru. Ja vēlaties pievienot vairāk lietojumprogrammu cilnes, process būs jāatkārto.

Programmā File Explorer ir salīdzinoši vieglāk atvērt programmu jaunā cilnē. Šeit ir norādītas darbības:

  1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + E. Tam vajadzētu palaist File Explorer.
  2. Nospiediet Ctrl + T, lai atvērtu jaunu cilni.
  3. Varat arī ar peles labo pogu noklikšķināt uz mapes File Explorer. Pārliecinieties, vai esat izvēlējies Atvērt jaunā cilnē.

Ar peles labo pogu noklikšķinot uz cilnēm, jūs varēsiet atklāt to pārvaldīšanas iespējas. Cita starpā ir tādas iespējas kā Aizvērt cilni, Aizvērt citas cilnes, Aizvērt cilnes pa labi un Pārvietot uz jaunu logu. Ir arī vērts atzīmēt, ka cilnes varat pārkārtot, velkot un nometot. Ja vēlaties atvērt cilni atsevišķā logā, varat to vienkārši vilkt prom no loga. Ja pārlūkprogrammā Edge tiek atskaņota audio, cilnes Edge cilnē būs redzama skaļruņa ikona. Noklikšķinot uz skaļruņa ikonas, varat ieslēgt vai izslēgt šīs cilnes skaņu.

Komplekti ļauj arī atvērt iepriekšējās cilnes, kas saistītas ar lietojumprogrammu. Pieņemsim, ka jūs kaut ko rakstījāt programmā Microsoft Word un jums bija vēl viena cilne ar Edge pārlūku. Pat pēc šī loga aizvēršanas jūs joprojām varat doties uz loga augšējo kreiso stūri un noklikšķināt uz Iepriekšējā cilne, lai atkārtoti atvērtu aizvērto pārlūkprogrammu. Varat arī izmantot to lietojumprogrammu cilņu sarakstu, kuras iepriekš izmantojāt pašreizējā lietojumprogrammā. Šāda funkcija ļauj ērti atkārtoti atvērt lietojumprogrammu kopas. Turklāt kopu izmantošana var palīdzēt paātrināt datoru kopumā. Lai iegūtu vislabāko rezultātu, iesakām arī instalēt Auslogics BoostSpeed.

Īsinājumtaustiņi, kurus varat izmantot kopām

Cilnes Komplekti ir ērtāk un vienkāršāk pārvaldīt, izmantojot šādus saīsnes:

  1. Ctrl + Windows taustiņš + cilne - Pārslēgšanās uz nākamo cilni
  2. Ctrl + Windows taustiņš + Shift + Tab - Pārslēgšanās uz iepriekšējo cilni
  3. Ctrl + Windows atslēga + T. - Jaunas cilnes atvēršana
  4. Ctrl + Windows atslēga + W - pašreizējās cilnes aizvēršana
  5. Ctrl + Windows taustiņš + Shift + T - Atvērt iepriekš aizvērtu cilni
  6. Ctrl + Windows atslēga + 1 līdz 9 - Pārslēgšanās uz noteiktu cilni cilnes joslā. Piemēram, ja atrodaties ceturtajā cilnē un vēlaties atgriezties pirmajā cilnē, nospiedīsit taustiņu kombināciju Ctrl + Windows Key + 1.

Ko jūs gaidāt komplektā?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found