Windows

Kā pasargāt savu tālruņa numuru no kibernoziedzniekiem?

Kad Robota kungu atbrīvoja vietnē Netflix, daudzus cilvēkus satrauca dažādi veidi, kā noziedznieki var nozagt viņu slepeno informāciju un datus. Galu galā lielāko daļu izrādē piedāvāto scenāriju iedvesmoja reāli kiberuzbrukumi. Ir tikai dabiski jautāt: "Vai es varu pasargāt savu klēpjdatoru no kibernoziegumiem?" Tas nozīmē, ka ir daudz metožu, kuras varat izmantot, lai aizsargātu datoru, tostarp izmantojot Auslogics Anti-Malware.

Aizsargājiet savu sistēmu no ļaunprātīgiem priekšmetiem, izmantojot Auslogics Anti-Malware.

Daudzi no mums vienmēr uztraucas par savu datoru drošību. Tomēr ne visi no mums pārāk daudz domā par tālruņu aizsardzību pret kibernoziegumiem. Ja jums rodas jautājums: “Vai kāds var nozagt manu tālruņa numuru?”, Tad atbilde ir “jā”. Viņi var izmantot jūsu numuru un izlikties par tevi. Viņiem tiks nosūtīti drošības kodi uz viņu tālruni, ļaujot viņiem piekļūt jūsu finanšu kontiem un citiem drošiem pakalpojumiem. Šāds noziegums ir pazīstams kā “scout scam”.

Protams, jūs vēlaties uzzināt, kā pasargāt savas ierīces no izkrāpšanas. Tomēr vislabāk ir izskaidrot, kas ir šī krāpšanās un kā tā darbojas. Tādā veidā jūs varat iegūt sviru, aizsargājot sevi.

Port Out Scam paskaidrots

Viena no mobilo sakaru nozares lielākajām drošības problēmām ir “izkrāpšana”. Ja esat nonācis krāpniecības mērķa vietā, noziedznieks iegūst jūsu tālruņa numuru un pārvieto to uz citu mobilo sakaru operatoru. Šis process, kas pazīstams kā “pārnešana”, ir paredzēts, lai ļautu viņiem saglabāt jūsu numuru pat tad, kad viņi to pārslēdz uz jaunu mobilo sakaru operatoru. Tātad zvani un īsziņas, kas novirzītas uz jūsu numuru, tiks nosūtītas uz viņu pašu ierīci, nevis uz jums.

Ja izmantojāt savu tālruņa numuru kā daļu no divpakāpju autentifikācijas metodes saviem bankas kontiem un citiem tiešsaistes kontiem, izkrāpšanas izlikšana jums var būt liela problēma. Tā kā noziedznieks saņems drošības kodu savā tālrunī, viņš var piekļūt it kā drošiem pakalpojumiem un jūsu finanšu kontiem.

Izpratne par to, kā darbojas izkrāpšana

Krāpšanās ostā ir daudz līdzīga identitātes zādzībai. Kad noziedzniekam būs jūsu personīgā informācija, viņš varēs veikt šo noziegumu. Viņi lūgs jūsu mobilo sakaru operatoru pārvietot jūsu numuru uz jaunu tālruni. Protams, jūsu mobilo pakalpojumu sniedzējs uzdos dažus drošības jautājumus, lai pārbaudītu zvanītāju. Tomēr vairumā gadījumu pietiktu ar sociālā nodrošinājuma numura norādīšanu. Šai informācijai vajadzētu būt privātai, taču, kā mēs redzējām, tā ir noplūdusi daudzu lielo uzņēmumu drošības pārkāpumu dēļ.

Ja viņi veiksmīgi pārslēdz jūsu numuru uz citu tālruni, jums domātie zvani un ziņojumi tiks novirzīti uz viņu pašu ierīci. Citiem vārdiem sakot, jūs nevarēsiet saņemt ziņojumus un zvanus. Turklāt jums vairs nebūs datu pakalpojuma.

Kā cīnīties pret mobilo numuru izkrāpšanu

Jums ir svarīgi uzzināt, kā aizsargāt savas ierīces no izkrāpšanas, izmantojot portu. Viens no labākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir nodrošināt, ka mobilo pakalpojumu sniedzējam ir iestatīts drošs PIN. Lai noziedznieki varētu veiksmīgi pārnest jūsu tālruņa numuru, viņiem ir jāspēj norādīt šis drošais PIN. Šeit ir daži drošības padomi, kurus varat ievērot, ņemot vērā mobilo sakaru operatoru:

  • AT&T - Pārliecinieties, vai esat tiešsaistē un iestatījāt “bezvadu piekļuves kodu” vai PIN. Šis PIN sastāv no četriem līdz astoņiem cipariem, un tas atšķiras no standarta paroles, kuru izmantojat, lai piekļūtu savam kontam. Būtu ieteicams arī iespējot funkciju “papildu drošība”. Tas padara jūsu bezvadu piekļuves kodu nepieciešamu daudzos gadījumos.
  • Sprints - Apmeklējiet vietni My Sprint un norādiet drošu PIN. Papildus jūsu konta numuram PIN būs nepieciešams, kad kāds mēģinās pārnest jūsu mobilā tālruņa numuru. Tāpat kā AT&T bezvadu piekļuves kods, tas atšķiras no standarta tiešsaistes konta paroles.
  • T Mobile - Sazinieties ar T-Mobile klientu servisu un savā kontā pieprasiet “Port Validation”. Kad noziedznieks mēģina pārnest jūsu numuru, viņam ir jānorāda jauna sešu līdz piecpadsmit ciparu parole. Paturiet prātā, ka to nevar izdarīt tiešsaistē. Portu validāciju savā kontā varat pievienot tikai, zvanot uz klientu atbalstu.
  • Verizon - Četrciparu drošības PIN var iestatīt, izmantojot lietotni My Verizon, dodoties tiešsaistē vai zvanot uz klientu apkalpošanas centru. Pārliecinieties, vai jūsu tiešsaistes My Verizon kontā ir arī droša parole. Paturiet prātā, ka to var izmantot arī tālruņa numura pārnešanai.

Ja jūsu mobilo pakalpojumu sniedzējs atšķiras no iepriekšminētā, vislabāk ir sazināties ar klientu atbalsta dienestu. Pajautājiet viņiem, kā jūs varat aizsargāt savu kontu.

Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka joprojām ir veidi, kā apiet šos drošības PIN. Piemēram, noziedznieks joprojām var piekļūt jūsu tiešsaistes kontam un atiestatīt PIN. Viņi var piezvanīt jūsu mobilo pakalpojumu sniedzējam un pateikt: “Es aizmirsu savu PIN.” Ja viņiem ir pietiekami daudz personīgās informācijas, viņi varēs atiestatīt jūsu PIN. Kā mēs visi zinām, mobilo pakalpojumu sniedzējiem ir jābūt metodei, lai cilvēki, kuri aizmirst PIN, to mainītu. Diemžēl droša PIN iestatīšana ir vienīgais veids, kā pasargāt savu tālruņa numuru no pārnešanas.

No otras puses, lieli mobilie tīkli strādā kopā, lai uzlabotu viņu drošību. Viņi izstrādā mobilās autentifikācijas darba grupu, kas noziedzniekiem var apgrūtināt krāpšanas un cita veida krāpšanu.

Vai varat iedomāties citus veidus, kā pasargāt sevi no krāpniecības?

Dalieties ar savām idejām zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found