Windows

Vienkāršs veids, kā pārbaudīt RAM operētājsistēmā Windows 10

Pirms datorā varat instalēt programmatūru, jums jāpārliecinās, vai jūsu sistēmā ir pareiza RAM ietilpība produkta ievietošanai. Ja vēlaties uzzināt, kā pārbaudīt, cik daudz aunu jums ir, priecājieties, ka atradāt šo rakstu. Šajā rakstā mēs dalīsimies ar jums vienkāršos veidos, kā to izdarīt.

RAM izskaidrots

Pirms uzzināt, kā pārbaudīt RAM stāvokli operētājsistēmā Windows 10, ir svarīgi saprast, kāda ir šī tehnoloģija. RAM ir brīvpiekļuves atmiņas saīsinājums. Kā norāda nosaukums, tas ir datora atmiņas veids, kuram var nejauši piekļūt. Tās galvenā funkcija ir glabāt dažāda veida informāciju, kas ir būtiska, darbinot programmas datorā. Ir vērts atzīmēt, ka RAM saglabā datus tikai tad, kad ierīce ir ieslēgta. Tātad, izslēdzot datoru, RAM zaudēs iepriekš saglabāto informāciju.

Meklējot tirgū, jūs atradīsit divus galvenos RAM veidus - DRAM (dinamiskā brīvpiekļuves atmiņa) un SRAM (statiskā brīvpiekļuves atmiņa). Kopumā, jo lielāka ir jūsu RAM ietilpība, jo ātrāk darbosies jūsu dators. Ja jūsu dators darbojas lēni, viens no galvenajiem iemesliem var būt jūsu RAM lielums.

Pirmā metode: Microsoft sistēmas informācijas izmantošana

Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā pārbaudīt RAM, ir iegūt Microsoft sistēmas informāciju. Šis iebūvētais rīks ļauj apkopot būtisku informāciju par datoru. Lūk, kā to var atvērt:

 1. Nospiediet tastatūras Windows taustiņu + R. Tam vajadzētu atvērt dialoglodziņu Palaist.
 2. Ierakstiet “msinfo32.exe” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Meklējiet ierakstu ar nosaukumu Installed Physical Memory (RAM). Tam vajadzētu sniegt jums nepieciešamo informāciju.
Ātrs risinājums Ātri «Pārbaudiet operētājsistēmu Windows 10», izmantojiet drošu BEZMAKSAS rīku, ko izstrādājusi Auslogics ekspertu komanda.

Lietotnē nav ļaunprātīgas programmatūras, un tā ir paredzēta tieši šajā rakstā aprakstītajai problēmai. Vienkārši lejupielādējiet un palaidiet to datorā. bezmaksas lejupielāde

Izstrādāja Auslogics

Auslogics ir sertificēts Microsoft® Silver lietojumprogrammu izstrādātājs. Korporācija Microsoft apstiprina Auslogics augsto kompetenci kvalitatīvas programmatūras izstrādē, kas atbilst PC lietotāju pieaugošajām prasībām.

Otrā metode: uzdevumu pārvaldnieka izmantošana

Varat arī pārbaudīt uzdevumu pārvaldnieku, lai iegūtu informāciju par RAM. Vienkārši veiciet tālāk norādītās darbības.

 1. Nospiediet tastatūras taustiņus Ctrl + Shift + Esc. Tam vajadzētu atvērt uzdevumu pārvaldnieku.
 2. Dodieties uz cilni Veiktspēja.
 3. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Atmiņa. Tur jūs redzēsiet pašreiz izmantotās RAM apjomu, kā arī pieejamo atmiņu, kuru joprojām varat izmantot.

Trešā metode: vadības paneļa izmantošana

Viens no labākajiem veidiem, kā iegūt visu nepieciešamo informāciju par datoru, ir, izmantojot vadības paneli. Jūs pat varat to izmantot, lai diagnosticētu problēmas operētājsistēmā. Lai uzzinātu, kā pārbaudīt RAM stāvokli operētājsistēmā Windows 10, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus.

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S.
 2. Ierakstiet “Control Panel” (bez pēdiņām), pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Atveriet loga augšējo kreiso stūri un noklikšķiniet uz “Skatīt pēc”.
 4. Nolaižamajā sarakstā atlasiet Kategorija.
 5. Noklikšķiniet uz Sistēma un drošība, pēc tam atlasiet Sistēma. Tagad jums vajadzētu redzēt datorā instalētās RAM apjomu.

Tātad, šīs ir trīs vienkāršās operatīvās atmiņas pārbaudes metodes operētājsistēmā Windows 10. Ja domājat, ka jums ir pietiekami daudz RAM ietilpības un tomēr datora veiktspēja joprojām ir slikta, iespējams, ka esat novecojis vai sabojājis draiverus. Tāpēc iesakām nekavējoties atjaunināt vai labot draiverus. Varat to izdarīt vai nu manuāli, vai arī izvēlēties drošu un ērtu maršrutu, izmantojot uzticamu rīku, piemēram, Auslogics Driver Updater. Mēs iesakām pēdējo, jo tas ir viegli un nav riskants. Vienkārši apskatiet procesu, lai uzzinātu, cik sarežģīts tas ir:

 1. Atveriet ierīču pārvaldnieku. To var izdarīt, nospiežot tastatūras taustiņu Windows Key + X.
 2. Ņemiet vērā, ka jums ir jāiziet visi draiveri katrā kategorijā. Izvērsiet katras kategorijas saturu, lai redzētu visus zem tās pieejamos draiverus.
 3. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz draivera un pēc tam noklikšķiniet uz Rekvizīti.
 4. Atveriet cilni Draiveris, pēc tam noklikšķiniet uz pogas Atjaunināt draiveri.
 5. Atlasiet opciju “Meklēt automātiski atjauninātu draivera programmatūru”.

Uzmanieties no šī paziņojuma:

Labākā draivera programmatūra jūsu ierīcei jau ir instalēta.

Ja to redzat, jums jādodas uz ražotāja vietni un jāmeklē jaunākās draiveru versijas. Jums jāpārliecinās, ka tiek iegūti tie, kas ir saderīgi ar jūsu sistēmu. Ja kļūdas dēļ lejupielādējat nepareizus draiverus, tas var sabojāt datoru.

Kā redzat, šis process var būt laikietilpīgs un sarežģīts. Tātad, kāpēc jūs riskētu, ja ir vieglāka un drošāka iespēja? Izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju, jūs varat izvairīties no kļūdām un atjaunināt visus draiverus uz jaunākajām ražotāja ieteiktajām versijām.

Kura metode, jūsuprāt, ir vienkāršākais veids, kā pārbaudīt RAM?

Dalieties savās domās zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found