Windows

Noderīgi un vienkārši datu failu atkopšanas padomi

Hmm ... Vai nejauši noklikšķinājāt uz “Jā”, kad dators jautāja, vai tiešām vēlaties dzēst failu, nevis “Nē”? Neuztraucieties. Ja kaut ko darāt pietiekami ātri, datu failu atkopšana ir vienkārša. Šeit ir īss ceļvedis par failu atkopšanu sistēmā Windows.

1. Sāciet tūlīt

Neatstājiet to līdz nākamajai nedēļai, lai atgūtu failu. Datu failu atkopšana ir daudz uzticamāka, ja to darāt agrāk, nevis vēlāk.

2. Pārbaudiet alternatīvās vietas

Iespējams, esat nosūtījis pa e-pastu konkrēto failu, kuru vēlaties atgūt, ierakstījis diskā vai ievietojis to zibatmiņā.

3. Lejupielādējiet datu atkopšanas programmatūru

Ja iespējams, dodieties uz citu datoru. Lejupielādējiet datu atkopšanas programmatūru USB zibatmiņā. Ja jums ir pieejami divi cietie diski, lejupielādējiet lietojumprogrammu izdzēsto failu atkopšanai otrajā cietajā diskā.

Ņemiet vērā, ka atkopšanas lietojumprogrammas (kā arī jebkuras citas programmas) instalēšana vai jebkuru failu ierakstīšana diskā, kurā tika glabāti jūsu zaudētie dati, rada iespēju to pārrakstīt! Ļoti ieteicams atkopšanas lietojumprogrammu instalēt atsevišķā diskā. Dažām failu atkopšanas lietotnēm ir pārnēsājama versija, kas ir arī patiešām labs risinājums.

4. Palaidiet programmu no alternatīvā diska

Iestatiet programmu, lai skenētu disku, no kura esat izdzēsis failus. Tiks parādīti simtiem failu, taču labas programmas ļauj filtrēt rezultātus.

5. Kārtojiet failus pēc veida

Lielākajā daļā programmu atkopto failu rezultātus varēsiet kārtot pēc failu tipiem. Lai to izdarītu, meklēšanas rezultātos noklikšķiniet uz kolonnas virsraksta. Tas paātrinās datora failu meklēšanu tieši tajā failā, kuru vēlaties.

6. “Atjaunot atlasīto”

Dažām programmām ar peles labo pogu noklikšķinot uz “Atsaukt atlasi”, citām būs poga. Lielākā daļa izdzēsto failu atkopšanas utilītu ir diezgan vienkārši lietojamas, un pat nepieredzējušiem datoru lietotājiem tās ir diezgan viegli sajaukt.

7. Ja vēlaties atgūt vairākus failus

Saglabājiet (vai atjaunojiet) failu USB zibatmiņā vai otrajā cietajā diskā. Katru reizi, kad saglabājat informāciju diskā, no kura atkopjat datu failu, jūs riskējat pārrakstīt failu, kuru vēlaties atgūt.

8. Ko darīt, ja tas nedarbojas?

Ja esat izmēģinājis bezmaksas programmatūras lietderību bez veiksmes, ir vērts izmēģināt citu izstrādātāja citu programmu, piemēram, Auslogics File Recovery. Ja vien fails nav izdzēsts ar failu sasmalcināšanas programmatūru, datu failu atkopšanai noteikti jābūt iespējamai.

Neaizmirstiet izveidot biežu savas informācijas dublējumkopijas - diska attēla izveide ir ieteicamais veids, kā novērst datu failu atgūšanu nākotnē!

Interesanti, kā paātrināt datoru? Lūdzu, izlasiet mūsu nākamo rakstu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found