Windows

Kā viegli salabot lēnu datoru?

Kā salabot lēnu datoru

Kā novērst lēnu datoru, ir jautājums, ko uzdod miljoniem Windows lietotāju. Dažu cilvēku datori ir lēni, jo tie ir pārāk veci un nespēj tikt galā ar mūsdienu programmatūru. Tādā gadījumā vislabāk ir iegūt jaunu datoru. Ir daudz pieejamu klēpjdatoru zīmolu, tāpēc jauna iegāde izdosies lētāk nekā vecā modernizēšana. Bet lielākajai daļai cilvēku, kuri sūdzas par lēnu datoru, ir salīdzinoši jauni datori. Tātad, kā viņi ir tik lēni?

Īsāk sakot, Windows datori ir slaveni ar to, ka ar laiku palēninās. Nav svarīgi, vai izmantojat datoru daudz resursu saturošām lietām, piemēram, video un audio rediģēšanai, vai viss, kas jums jādara, ir pārlūkot tīmekli, klausīties mūziku un skatīties videoklipus. Jūsu dators tik un tā kļūs lēns, agrāk vai vēlāk. Tas ir tāpēc, ka Windows datori ļoti labi nenodarbojas ar tādām lietām kā nevēlamie faili un sadrumstalotība. Tātad laika gaitā jūsu dators uzkrāj gigabaitus junk, kļūst sadrumstalots un pat var sākt kļūdīties. Tā rezultātā tas kļūst lēns un sāp kaklā, lai to lietotu. Un tieši tad lielākā daļa cilvēku dodas tiešsaistē un sāk jautāt: "Kā salabot lēnu datoru?".

Kā vispār salabot lēnu datoru?

Ir daudzas lietas, ko varat darīt, nelūdzot profesionālu tehniķi labot jūsu datoru. Pirmā lieta, kas jums jāatceras, ir tā, ka datoram nepieciešama regulāra apkope, tāpat kā jūsu automašīnai ir jāveic regulāra apkope. Atšķirībā no automašīnas apkopes, datoru uzturēšana ir patiešām vienkārša - galvenais, kas jums jādara, ir to notīrīt un noņemt datoru traucējumus. Tas nozīmē, ka jums ir jānoņem tādas lietas kā nevēlami faili, novecojusi programmatūra un dažādi pagaidu faili. Apskatīsim, kā mēs varam tīrīt jūsu datoru, un uz visiem laikiem atbildiet uz jautājumu "Kā es varu novērst lēnu datoru".

Lietojot datoru, atverot failus un mapes, pārlūkojot tīmekli un tā tālāk, Windows izveido simtiem pagaidu failu, kas paredzēti dažu datoru darbību veikšanai. Papildus šiem pagaidu failiem operētājsistēma izveido sistēmas atjaunošanas punktu, žurnāla failus un citus failus, kurus nevajadzētu glabāt ilgāk, nekā nepieciešams. Diemžēl Windows šos failus var glabāt mēnešiem ilgi, kas nozīmē, ka ir gigabaiti bezjēdzīgu datu, kas pārblīvē jūsu cieto disku. Visa šī junk padara jūsu datoru lēnu, jo Windows ir nepieciešams vairāk laika, lai visu apstrādātu. Tātad, ja jūs joprojām jautājat “Kā salabot lēnu datoru?”, Jums jātīra cietie diski.

Windows ir iebūvēts diska tīrītājs, kuru varat atrast sadaļā Sākt - Programmas - Piederumi - Sistēmas rīki. Ar tās palīdzību jūs varēsiet veikt pamata datora tīrīšanu un to paātrināt. Vēl viens noderīgs rīks lēnai datora paātrināšanai ir Disk Defrag, kuru varat atrast arī sadaļā Sistēmas rīki. Izmantojot šos divus rīkus, jūsu dators tiks uzturēts pareizi, lai tas darbotos ātrāk. Tomēr, ja jūs vēlaties padarīt datoru ļoti ātru, jums vajadzētu apsvērt iespēju iegūt pilnībā aprīkotu datora optimizācijas un paātrināšanas programmu, piemēram, Auslogics BoostSpeed.

Tagad jūs zināt atbildi uz “Kā salabot lēnu datoru?” jautājums. Neaizmirstiet veikt regulāru datora apkopi, un jūsu dators turpinās darboties ļoti ilgi.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found