Nav noliedzams, kā internets mūsdienās ir mainījis mūsu sabiedrību. Vairāk cilvēku var piekļūt rīkiem, kas nepieciešami, lai viņus savienotu ar pasauli, un daudz informācijas. Wi-Fi tehnoloģija lietotājiem padarīja šīs priekšrocības vēl ērtāku. Mājās, birojā vai pat sabiedriskās vietās, piemēram, kafejnīcās, varat izveidot savienojumu ar internetu, neizmantojot vadus vai kabeļus.
Lai gan Wi-Fi cilvēkiem rada vairākas priekšrocības, šī tehnoloģija joprojām ir pakļauta noteiktiem jautājumiem. Daži lietotāji ziņoja, ka pēc Windows 10 atjaunināšanas viņu Wi-Fi netiek automātiski izveidots savienojums. Tas var būt neērti, it īpaši, ja jums ir jāuzsāk noteikti uzdevumi, tiklīdz ieslēdzat ierīci. Jūs nevēlaties pārbaudīt dažas stundas vēlāk, lai atklātu, ka visu laiku neesat bijis savienots ar internetu!
Tātad, šodien mēs iemācīsim jums novērst Wi-Fi savienojumu, kas automātiski netiek izveidots savienojums ar operētājsistēmu Windows 10. Lai atrisinātu šo problēmu, varat veikt vairākas darbības. Svarīgākais ir tas, ka atrodat sev piemērotāko risinājumu.
1. metode: Grupas politikas iestatījumu maiņa
Pateicoties grupas politikai, varat ērti veikt izmaiņas visas sistēmas mērogā. Daudzi lietotāji ziņoja, ka viņi ir spējuši novērst problēmu, veicot dažas izmaiņas, izmantojot grupas politikas redaktoru. Ir vērts atzīmēt, ka šī funkcija ir pieejama tikai Windows operētājsistēmas Professional un Enterprise versijās. Tātad, ja izmantojat citu versiju, iespējams, šis risinājums jums nav piemērots. Tas nozīmē, ka šeit ir jāievēro soļi:
- Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R. Tam vajadzētu atvērt dialoglodziņu Palaist.
- Ierakstiet “gpedit.msc” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
- Kad grupas politikas redaktors ir atvērts, dodieties uz kreiso rūti un dodieties uz šādu ceļu: Datora konfigurācija -> Administratīvās veidnes -> Sistēma -> Interneta komunikācijas pārvaldība -> Interneta komunikācijas iestatījumi.
- Pārejiet uz labo rūti un veiciet dubultklikšķi uz “Izslēgt Windows tīkla savienojamības statusa indikatora aktīvos testus”.
- Izvēlnē atlasiet Nav konfigurēts.
- Saglabājiet izmaiņas, noklikšķinot uz Lietot un Labi.
2. metode: atkārtoti instalējiet Wi-Fi draiveri
Daži lietotāji minēja, ka viens no šīs problēmas pagaidu risinājumiem ir Wi-Fi draivera atkārtota instalēšana. Lai to izdarītu, vienkārši izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:
- Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + X.
- Sarakstā atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
- Kad ierīces pārvaldnieks ir atvērts, meklējiet savu Wi-Fi ierīci. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un pēc tam izvēlieties Atinstalēt ierīci.
- Jūs redzēsiet apstiprinājuma ziņojumu. Vienkārši noklikšķiniet uz Atinstalēt, lai turpinātu.
- Tagad noklikšķiniet uz ikonas “Meklēt aparatūras izmaiņas”. Jūsu sistēma automātiski instalēs trūkstošos draiverus.
Pārinstalējot draiveri, jums vajadzētu būt iespējai īslaicīgi atrisināt Wi-Fi problēmu. Kā jau minējām, tas ir tikai risinājums. Tāpēc, ja pamanāt, ka problēma atkārtojas, ieteicams atjaunināt Wi-Fi adaptera draiveri.
Protams, jūs varat izvēlēties to darīt manuāli. Tomēr jums jāapzinās ar to saistītie riski. Pirmkārt, jums ir jāmeklē jaunākie draiveri ražotāja vietnē. Ja izvēlaties un instalējat nepareizu draivera versiju, tas var kaitēt jūsu sistēmai. Ieteicams procesu automatizēt, izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju.
<Kad esat lejupielādējis un instalējis programmu, jums vienkārši jānoklikšķina uz pogas, un jūs varat iegūt rīku, lai identificētu novecojušos vai trūkstošos draiverus. Turklāt Auslogics draivera atjauninātājs automātiski atpazīst jūsu sistēmu. Tātad, tas meklēs jaunākās, saderīgās draiveru versijas. Lieki teikt, ka jums nebūs jāuztraucas par kļūdām.
3. metode: visu saglabāto Wi-Fi tīklu noņemšana
Ja pēc Windows 10 atjaunināšanas jūsu Wi-Fi netiek automātiski izveidots savienojums, ieteicams mēģināt noņemt visus saglabātos tīklus. Vienkārši veiciet tālāk norādītās darbības.
- Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Meklēt.
- Ierakstiet “settings” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
- Pēc lietotnes Iestatījumi palaišanas jums jādodas uz sadaļu Tīkls un internets.
- Pārejiet uz kreiso rūti un noklikšķiniet uz Wi-Fi.
- Pārejiet uz labo rūti, pēc tam atrodiet Pārvaldīt Wi-Fi iestatījumus un noklikšķiniet uz tā.
- Meklējiet Pārvaldīt zināmos tīklus un noklikšķiniet uz tā.
- Jūs varēsiet redzēt visu to tīklu pilnu sarakstu, ar kuriem esat iepriekš izveidojis savienojumu. Jūs varat noņemt tīklu, atlasot to un noklikšķinot uz Aizmirst. Šīs darbības var veikt visos saraksta tīklos.
Visus saglabātos tīklus varat arī noņemt, izmantojot komandu uzvedni. Tomēr, pirms turpināt izmantot šo iespēju, jums jāzina, ka risinājums varētu būt vairāk tehnoloģiski lietpratīgiem cilvēkiem. Tātad, ja neesat pārliecināts par savām problēmu novēršanas prasmēm un zināšanām, ieteicams izlaist šo metodi. Šeit ir instrukcijas:
- Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz uzdevumjoslas Windows logotipa.
- Izvēlnē izvēlieties Komandu uzvedne (Administrēšana) vai Powershell (Administrēšana).
- Kad Powershell (Administrators) vai Komandu uzvedne (Admin) ir aktivizēts, ierakstiet “netsh wlan show profiles” (bez pēdiņām) un nospiediet Enter.
- Tagad tiks parādīts to tīklu saraksts, ar kuriem esat izveidojis savienojumu iepriekš. Tīklu var izdzēst, ievadot šādu komandu: netsh wlan delete profile name = ”Wi-Fi tīkla nosaukums”.
- Ņemiet vērā, ka jums attiecīgi jāaizstāj “Wi-Fi tīkla nosaukums”. Palaidiet komandu, nospiežot Enter.
Kā redzat, šī metode prasa augstāku tehnisko prasmju līmeni. Tomēr process ir ātrāks, it īpaši, ja esat pazīstams ar komandu uzvednes lietošanu. Jebkurā gadījumā jūs varēsiet atrisināt Wi-Fi problēmu.
4. metode: Dažu izmaiņu veikšana reģistrā
Pirms turpināt risinājumu, jums ir jābūt pilnīgi pārliecinātam, ka varat precīzi veikt izmaiņas. Paturiet prātā, ka reģistrs ir sensitīva datu bāze. Viena kļūda var radīt lielas problēmas jūsu sistēmā.
No otras puses, ja jūs zināt, ka varat rūpīgi izpildīt tālāk sniegtos norādījumus, nekautrējieties veikt izmaiņas savā reģistrā. Tas nozīmē, ka pirms reģistra modificēšanas vislabāk būtu izveidot dublējumu. Šeit ir norādītas darbības:
- Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R.
- Ierakstiet “regedit” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
- Kad esat atvēris reģistra redaktoru, dodieties uz Fails un atlasiet Eksportēt.
- Iestatiet diapazonu uz “Visi” un ierakstiet vēlamo faila nosaukumu. Atlasiet drošu mērķa mapi un pēc tam noklikšķiniet uz Saglabāt. Tagad jums ir sava reģistra dublējums. Ja pēc izmaiņu izdarīšanas rodas problēmas, palaidot šo failu, varēsiet tās atsaukt.
- Pārejiet uz kreiso rūti un dodieties uz šo ceļu: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ WcmSvc
- Izvērsiet WcmSvc atslēgu un pēc tam atrodiet GroupPolicy atslēgu. Ja jūs neredzat šo atslēgu, tā ir jāizveido manuāli. Vienkārši noklikšķiniet uz WcmSvc, pēc tam izvēlnē atlasiet New and Key. Ierakstiet “GroupPolicy” (jaunās atslēgas nosaukumā nav pēdiņu.
- Atlasiet GroupPolicy taustiņu, pēc tam dodieties uz labo rūti un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tukšas vietas.
- Atlasiet Jauns, pēc tam sarakstā izvēlieties DWORD (32 bitu) vērtību.
- Nosauciet jauno DWORD vērtību kā “fMinimizeConnections” (bez pēdiņām).
- Aizveriet reģistra redaktoru un restartējiet datoru.
- Kad esat restartējis datoru, pārbaudiet, vai dators automātiski izveido savienojumu ar pieejamo Wi-Fi tīklu.
5. metode: ātras startēšanas funkcijas atspējošana
Pēc noklusējuma datorā ir iespējota ātrās palaišanas funkcija. Tas var būt noderīgs, lai nodrošinātu, ka jūsu dators tiks ātrāk palaists. Tomēr tas var izraisīt arī noteiktu problēmu parādīšanos. Daži lietotāji ziņoja, ka ātra palaišana ir traucējusi viņu sistēmai automātiski izveidot savienojumu ar Wi-Fi tīklu. To var atrisināt, atspējojot funkciju. Lai to izdarītu, vienkārši veiciet tālāk norādītās darbības.
- Atveriet uzdevumjoslu un noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
- Ierakstiet “vadības panelis” (bez pēdiņām), pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
- Kad esat atvēris vadības paneli, noklikšķiniet uz Sistēma un drošība un atlasiet Enerģijas opcijas.
- Pārejiet uz kreiso rūti un atlasiet ‘Izvēlieties strāvas pogas.
- Atlasiet “Mainīt iestatījumus, kas pašlaik nav pieejami”.
- Ritiniet uz leju līdz sadaļai Izslēgšanas iestatījumi un pārliecinieties, vai nav atlasīta opcija Ieslēgt ātru startēšanu (ieteicams).
- Noklikšķiniet uz pogas Saglabāt izmaiņas.
Izpildot iepriekš minētos norādījumus, pamanīsit, ka jūsu dators sāk darboties nedaudz lēnāk nekā parasti. Tomēr tam vajadzētu atrisināt jūsu Wi-Fi problēmas.
6. metode: failu noņemšana no Wlansvc direktorija
Dažos gadījumos problēmu rada daži faili no Wlansvc direktorija. Šo problēmu var novērst, atspējojot WLAN automātiskās konfigurēšanas pakalpojumu un noņemot problemātiskos failus. Vienkārši izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:
- Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + R.
- Ierakstiet “services.msc” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
- Tagad jums vajadzētu redzēt pieejamo pakalpojumu sarakstu. Meklējiet pakalpojumu WLAN AutoConfig un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā.
- Opcijās atlasiet Apturēt.
- Kad esat atspējojis pakalpojumu, minimizējiet logu.
- Nospiediet tastatūras Windows taustiņu + E, pēc tam pārejiet uz direktoriju C: \ ProgramData \ Microsoft \ Wlansvc. Pārliecinieties, ka esat atklājis slēptos failus un mapes, lai nerastos problēmas atrast šo direktoriju. To var izdarīt, noklikšķinot uz cilnes Skats un atlasot opciju Slēptie vienumi.
- Kad esat Wlansvc direktorijā, izdzēsiet visus failus un direktorijus, izņemot direktoriju Profili.
- Pārejiet uz direktoriju Profili. Saglabājiet mapi Saskarnes, bet izdzēsiet tajā visus failus un direktorijus
- Atveriet mapi Saskarnes, pēc tam izdzēsiet tās saturu.
- Atgriezieties Pakalpojumu logā un meklējiet WLAN AutoConfig pakalpojumu. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā, pēc tam izvēlnē atlasiet Sākt.
- Mēģiniet izveidot savienojumu ar bezvadu tīklu. Neaizmirstiet atlasīt opciju automātiski izveidot savienojumu ar vēlamo tīklu.
- Kad tas būs izdarīts, restartējiet datoru un pārbaudiet, vai problēma ir atrisināta. Daži lietotāji arī ieteica atgriezties direktorijā C: \ ProgramData \ Microsoft \ Wlansvc \ Profiles \ Interfaces un meklēt jaunizveidoto .xml failu viena no mapēm. Šis fails apzīmē jūsu tīkla savienojumu, un jūs varat tajā veikt dažas izmaiņas, lai atrisinātu problēmu.
Kad esat atradis šo failu, vienkārši izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:
- Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz jaunizveidotā .xml faila un izvēlnē atlasiet Rekvizīti.
- Atveriet cilni Vispārīgi, pēc tam dodieties uz sadaļu Atribūti un atlasiet opciju Tikai lasāms.
- Saglabājiet izmaiņas, noklikšķinot uz Lietot un Labi.
Dažos gadījumos šķiet, ka Windows modificē .xml failu, izraisot problēmas parādīšanos. Iestatot to Tikai gatavs režīmam, jūs varat pilnībā atrisināt problēmu.
7. metode: drošības atļauju mainīšana
Kā jau minējām, mape Profili dažkārt var izraisīt noteiktas Wi-Fi savienojamības problēmas. Lai atbrīvotos no problēmas, varat mēģināt mainīt drošības iestatījumus. Lai to izdarītu, vienkārši izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:
- Pārejiet uz direktoriju C: \ ProgramData \ Microsoft \ Wlansvc \. Meklējiet direktoriju Profili un pēc tam noklikšķiniet ar peles labo pogu. Izvēlnē atlasiet Rekvizīti.
- Noklikšķiniet uz cilnes Drošība un pēc tam dodieties uz sadaļu Grupas vai Lietotāju vārdi, lai redzētu, vai ir pieejama administratoru grupa. Ja tā ir, pārejiet uz 7. darbību. Ja grupa Administratori nav pieejama, noklikšķiniet uz pogas Papildu.
- Noklikšķiniet uz pogas Pievienot un pēc tam uz opcijas Atlasīt galveno.
- Atveriet lauku “Ievadiet atlasāmo objektu nosaukumus” un ievadiet “Administratori” (bez pēdiņām).
- Noklikšķiniet uz pogas Pārbaudīt nosaukumus un pārliecinieties, vai viss ir kārtībā. Noklikšķiniet uz Labi.
- Atlasiet opciju Pilnīga kontrole un pēc tam noklikšķiniet uz Labi, lai saglabātu izmaiņas.
- Atlasiet Administratori un pēc tam noklikšķiniet uz Rediģēt.
- Pārliecinieties, vai opcijā ‘Pilna kontrole’ ir atlasīts Atļaut.
- Dodieties uz Tīkla un koplietošanas centru un pēc tam mēģiniet pievienot bezvadu savienojumu.
8. metode: Wi-Fi savienojuma rekvizītu maiņa
Viens no vienkāršākajiem veidiem, kā novērst Wi-Fi problēmas, ir mainīt bezvadu savienojuma īpašības. Lai to izdarītu, vienkārši veiciet tālāk norādītās darbības.
- Atveriet uzdevumjoslu un noklikšķiniet uz interneta piekļuves ikonas. Tiks parādīts pieejamo bezvadu savienojumu saraksts.
- Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz vēlamā tīkla, pēc tam izvēlnē atlasiet Rekvizīti.
- Kad logs Rekvizīti ir atvērts, dodieties uz cilni Savienojumi. Pārliecinieties, vai ir atlasīta opcija “Automātiski izveidot savienojumu, kad šis tīkls ir diapazonā”.
- Saglabājiet izmaiņas un restartējiet datoru, lai pārbaudītu, vai problēma ir atrisināta.
9. metode: jauna bezvadu tīkla savienojuma izveide
Daži lietotāji ziņoja, ka viņi ir spējuši novērst problēmu, izveidojot jaunu bezvadu tīkla savienojumu. Ja vēlaties izmēģināt šo risinājumu, vispirms noņemiet bezvadu savienojumu. Lai izveidotu jaunu bezvadu savienojumu, veiciet šādas darbības:
- Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Meklēt.
- Ierakstiet “vadības panelis” (bez pēdiņām), pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
- Atlasiet Tīkla un koplietošanas centrs.
- Noklikšķiniet uz saites Iestatīt jaunu savienojumu vai tīklu.
- Atlasiet opciju Manuāli izveidot savienojumu ar bezvadu tīklu un pēc tam noklikšķiniet uz Tālāk.
- Iesniedziet tīkla nosaukumu un nepieciešamos iestatījumus. Papildus tam neaizmirstiet atlasīt opcijas “Sākt šo savienojumu automātiski” un “Savienot, pat ja tīkls netiek apraidīts”.
- Noklikšķiniet uz Tālāk un pēc tam izpildiet ekrānā redzamos norādījumus, lai pabeigtu procesu.
Pēc iepriekš minēto darbību veikšanas jums jābūt gatavam jaunam savienojumam. Windows tagad automātiski izveidos savienojumu ar to.
10. metode: bezvadu adaptera nomaiņa
Lietotāji, kuri pēta, kā novērst Wi-Fi savienojumu, kas netiek automātiski izveidots savienojums sistēmā Windows 10, atklāja, ka viņu bezvadu adaptera nomaiņa ir drošs problēmas risinājums. Ir vērts atzīmēt, ka ir daži bezvadu adapteri, kas nav pilnībā saderīgi ar Windows 10. Ja tas tā ir, mēģiniet nomainīt savu modeli, kas ir piemērotāks jūsu sistēmai. Paturiet prātā, ka jums vajadzētu izmantot šo risinājumu tikai tad, ja citas šī raksta metodes jums neder.
Vai izmēģinājāt kādu no mūsu risinājumiem?
Dalieties rezultātos zemāk esošajos komentāros!