Windows

Kā novērst visbiežāk sastopamās Excel problēmas (un citas ar MS Office saistītās problēmas)?

Vai meklējat, kā novērst izplatītākās Microsoft Office problēmas? Tad esat nonācis īstajā vietā. Mēs parādīsim, kā labot MS Office lietotnes.

Kāpēc Microsoft birojs sasalst? Ko darīt, ja programma Excel uzkaras?

Lietojot Microsoft Excel un citas Office lietojumprogrammas, piemēram, Word, var rasties dažas problēmas. Lai gan Microsoft ir darījis visu iespējamo, lai nodrošinātu vislabāko lietotāja pieredzi, lietojumprogrammas dažreiz uzkaras, sastingst vai parāda kļūdu “Neatbild”.

Daži no kļūdu ziņojumiem, kas var rasties programmā Excel (vai MS Office), ir šādi:

 • Excel vairs nedarbojas
 • Excel nereaģē
 • Nezināma problēma ir piespiedusi programmu nedarboties pareizi. Windows aizver programmu un parāda visus pieejamos risinājumus.

Šīs kļūdas var rasties vairāku iemeslu dēļ. Un tas ir tas, ko mēs apspriedīsim šajā rakstā. Ja bez panākumiem izmēģināt kādu no piedāvātajiem risinājumiem, lūdzu, pārejiet pie nākamā. Drīzumā problēma tiks atrisināta.

Kā novērst Microsoft Excel nereaģēšanu Windows datorā

1. risinājums: palaidiet programmu drošajā režīmā

Atsevišķas startēšanas programmas var būt pretrunā ar programmu Excel un izraisīt tā nederīgu darbību. Excel palaišana drošajā režīmā var palīdzēt apiet problēmu. Lai to paveiktu, rīkojieties šādi:

 1. Palaidot lietotni, nospiediet un turiet vadības taustiņu.
 2. Alternatīvi, jūs varat atvērt piederumu Run, nospiežot Windows taustiņu + R tastatūras kombināciju. Pēc tam tekstlodziņā ievadiet “excel.exe / safe” (neiekļaujiet apgrieztos komatus) un nospiediet taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz pogas Labi, lai palaistu programmu Excel drošajā režīmā.

Startējot programmu Excel drošajā režīmā, tiek apietas dažas funkcijas un iestatījumi, piemēram, mainītas rīkjoslas, Excel pievienojumprogrammas, alternatīva startēšanas vieta un mape xlstart. Bet COM pievienojumprogrammas tiks izslēgtas.

Ja problēma joprojām pastāv pēc lietotnes palaišanas drošajā režīmā, pārejiet pie nākamā risinājuma.

2. risinājums: instalējiet svaigus atjauninājumus

Jaunāko Windows atjauninājumu instalēšana var būt noderīga. Tie novērsīs ievainojamības un aizstās novecojušus failus, kuru dēļ jūsu sistēma un lietotnes nedarbosies pareizi.

Veiciet šīs darbības, lai instalētu jaunākos Windows atjauninājumus:

 1. Atveriet lietotni Iestatījumi, nospiežot Win taustiņu + I tastatūras kombināciju.
 2. Noklikšķiniet uz Atjaunināt un drošība.
 3. Jaunā loga kreisajā rūtī atrodiet un noklikšķiniet uz Windows atjauninājumi.
 4. Labajā rūtī noklikšķiniet uz pogas Pārbaudīt atjauninājumus.
 5. Pagaidiet, līdz sistēma atrod un lejupielādē jaunus atjauninājumus, un pēc tam restartējiet sistēmu, lai pabeigtu procesu.

Ja izmantojat jaunāku Office versiju, veiciet tālāk norādītās darbības, lai palaistu atjauninājumu:

 1. Atveriet Office lietojumprogrammu (Excel).
 2. Jaunajā dokumentā noklikšķiniet uz cilnes Fails un noklikšķiniet uz Konts.
 3. Pārvietojieties uz Informācija par produktu un noklikšķiniet uz nolaižamās izvēlnes Atjaunināšanas opcijas, lai to izvērstu.
 4. Noklikšķiniet uz Atjaunināt tūlīt.
 5. Pēc tam, kad Office ir pārbaudījis atjauninājumus un instalējis tos, ja tie ir pieejami, varat aizvērt logu ‘Jūs esat atjaunināts!’.

Veicot iepriekš minētās darbības, pārliecinieties, ka jūsu interneta savienojums ir aktīvs.

Ja šis risinājums nepalīdzēja atrisināt Office problēmu, pārejiet pie nākamā.

3. risinājums: pārliecinieties, ka Office netiek izmantots citos procesos

Excel vai jebkura cita Office lietotne var nereaģēt, ja to izmanto cits process. Kad tas notiks, informācija tiks parādīta statusa joslā programmas loga apakšdaļā. Pirms mēģināt veikt citu funkciju, ļaujiet pabeigt pašreizējo uzdevumu.

Ja programmu Excel neizmanto cits process, bet joprojām rodas problēmas, izmēģiniet nākamo risinājumu.

4. risinājums: pārbaudiet, vai nav pievienojumprogrammu problēmu

Pievienojumprogrammas ir noderīgas programmā Excel, taču tās var traucēt programmu vai būt pretrunā ar to. Mēģiniet palaist lietotni bez pievienojumprogrammām un pārliecinieties, vai tas atrisinās jūsu problēmu. Izpildiet procesu, kā parādīts zemāk:

 1. Ja izmantojat sistēmu Windows 7, noklikšķiniet uz pogas Sākt. Atveriet meklēšanas programmu un failu joslu un ierakstiet “Excel / droši” (neiekļaujiet pēdiņas) un noklikšķiniet uz Labi.
 2. Ja izmantojat Windows 8, atveriet palaišanas palīgierīci, nospiežot tastatūras kombināciju (Windows taustiņš + R). Pēc tam lodziņā ierakstiet “Excel / droši” un nospiediet taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz pogas Labi.
 3. Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 10, dodieties uz izvēlni Sākt un izvēlieties ‘Visas lietotnes’. Pēc tam atlasiet Windows sistēma> Palaist. Pēc tam ierakstiet “Excel / droši” un nospiediet taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz Labi.
 4. Ja problēma ir novērsta pēc iepriekš minētā procesa izpildes, dodieties uz cilni Fails un noklikšķiniet uz Opcijas> Pievienojumprogrammas. Pēc tam atlasiet COM

  Pievienojumprogrammas un noklikšķiniet uz Sākt.

 5. Noņemiet atzīmes no visām sarakstā esošajām izvēles rūtiņām. Pēc tam noklikšķiniet uz Labi.
 6. Aizveriet lietotni un palaidiet to vēlreiz.

Pēc restartēšanas programmā Excel un problēma vairs nerodas, jums būs jānoskaidro pievienojumprogramma, kas izraisīja konfliktu. Iespējojiet tos pa vienam, līdz problēma atkārtojas. Pēc tam jūs varat turpināt noņemt problemātisko vienumu. Katru reizi, kad iespējojat pievienojumprogrammu, noteikti restartējiet programmu Excel.

Ja neviena no jūsu pievienojumprogrammām nebija problēmas cēlonis, pārejiet pie nākamā risinājuma.

5. risinājums: pārbaudiet Excel faila informāciju un saturu

Excel faili bieži paliek datorā ilgu laiku. Tās bieži tiek jauninātas uz jaunākām versijām, un, iespējams, tās ir nodotas jums no cita lietotāja. Jūs, iespējams, nezināt labojumus, kas veikti jūsu mantotajā Excel failā. Tālāk norādītie iemesli var izraisīt jūsu lietotnes avāriju vai citu veiktspējas problēmu rašanos:

 • Formula norāda visas kolonnas.
 • Definētie vārdi ir pārmērīgi vai nederīgi.
 • Vairāki slēpti nulles augstuma un platuma objekti.
 • Masīvu formulas argumentos norāda uz nevienmērīgu elementu skaitu.
 • Bieža kopēšana un ielīmēšana darbgrāmatās rada pārmērīgu stilu.

6. risinājums: failu var ģenerēt trešā puse

Ja jūsu Excel failu ir ģenerējis trešās puses lietojumprogramma, iespējams, tas ir izdarīts nepareizi, tādējādi dažas funkcijas nedarbojas pareizi, atverot failus programmā Excel. Izmēģiniet citu lietotni un redzēsit, ka iegūsiet līdzīgu rezultātu. Ja nē, jums par to jāinformē attiecīgās trešās puses lietotnes izstrādātāji.

Ja šis risinājums neattiecas uz jums, pārejiet pie nākamā.

7. risinājums: labojiet Office lietojumprogrammu

Office lietojumprogrammu labošana var palīdzēt atrisināt pakāršanu, iesaldēšanu un citas problēmas, kas var rasties. Izpildiet procedūru, kā parādīts zemāk:

Windows 10:

 1. Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 10, ekrāna apakšējā kreisajā stūrī ar peles labo pogu noklikšķiniet uz pogas Sākt. Pēc tam atvērtajā enerģijas lietotāja izvēlnē noklikšķiniet uz Lietotnes un funkcijas.
 2. Atvērtajā logā atlasiet Office lietojumprogrammu, kuru vēlaties labot (piemēram, Excel), un pēc tam noklikšķiniet uz Modificēt.
 3. Ja jūsu Office kopija ir noklikšķināšana, lai palaistu, jūs saņemsit uzvedni ar uzrakstu “Kā jūs vēlaties labot savas Office programmas.” Noklikšķiniet uz Tiešsaistes labošana> Labot. Tas nodrošinās visu problēmu novēršanu. Varat arī izvēlēties ātro labošanu, bet tas tikai atklāj un aizstāj bojātus programmas failus.
 4. Ja jūsu Office kopija ir balstīta uz MSI, nevis noklikšķiniet, lai palaistu, redzēsit ‘Mainīt instalāciju.’ Pēc tam izvēlieties Labot un noklikšķiniet uz Turpināt.
 5. Izpildiet ekrānā redzamos norādījumus, lai pabeigtu labošanu.

8. vai 8.1. Logs:

 1. Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 8 vai Windows 8.1, ekrāna apakšējā kreisajā stūrī ar peles labo pogu noklikšķiniet uz pogas Sākt.
 2. Atvērtajā enerģijas lietotāja izvēlnē atlasiet Vadības panelis.
 3. Ekrāna augšējā labajā stūrī esošajā lodziņā “Skatīt pēc:” atlasiet “Kategorija”.
 4. Noklikšķiniet uz Programmas> Atinstalēt programmu.
 5. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Office lietojumprogrammas, kuru vēlaties labot, un parādītajā konteksta izvēlnē atlasiet Mainīt.
 6. Ja jūsu Office kopija ir instalēšanas veids “Noklikšķiniet, lai palaistu”, noklikšķiniet uz “Tiešsaistes labošana”, kad tiek parādīts paziņojums “Kā vēlaties labot Office programmas.” Pēc tam atlasiet Labot. Ņemiet vērā, ka, izvēloties ātro labošanu, tiks atklāti un aizstāti tikai bojāti programmu faili. Tāpēc, lai pārliecinātos, ka visas problēmas ir novērstas, atlasiet Labot.
 7. Ja jūsu Office kopija ir balstīta uz MSI, nevis noklikšķiniet, lai palaistu, pēc tam sadaļā “Mainīt instalāciju” atlasiet “Labot”. Noklikšķiniet uz Turpināt.
 8. Izpildiet norādījumus, kā tie ir uzrādīti, lai pabeigtu remonta procesu.

8. risinājums: veiciet tīru sāknēšanu

Kad jūs sākat datoru, vairākas lietotnes un fona procesi tiek sākti automātiski. Dažas no šīm lietotnēm un procesiem var traucēt jūsu Office lietojumprogrammu un izraisīt tās nepareizu darbību. To var atrisināt, veicot tīru sāknēšanu (pazīstams arī kā selektīva startēšana). Tas palīdz atklāt problemātiskās lietotnes un procesus.

Mēs ceram, ka šie risinājumi par to, kā novērst Microsoft Excel nereaģēšanu Windows datorā, jums ir noderīgi. Jūs varat atrast vairāk noderīgu materiālu par Excel. Lūdzu, nevilcinieties sazināties ar mums, ja jums ir kādi jautājumi vai ieteikumi. Priekā.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found