Windows

Kas ir Edge kolekcijas un kā tās izmantot?

Microsoft cītīgi strādā, lai Microsoft Edge uzskatītu par vienu no labākajiem datora pārlūkiem. Funkcija Kolekcijas - kas ir viens no nesenajiem pārlūkprogrammas Chromium bāzes papildinājumiem -, šķiet, pievērš lielu uzmanību. Šajā ceļvedī mēs esam iecerējuši jums pastāstīt visu, kas jums jāzina par Edge kolekcijām un ko jūs varat ar tām darīt.

Kādi ir Microsoft Edge kolekciju izmantošanas veidi?

Edge kolekciju funkcija sastāv no īpašām opcijām, kas lietotājiem ļauj sakārtot tīmeklī pārlūkoto saturu. Piemēram, izmantojot Edge kolekcijas, varat apkopot dažādu veidu tekstu, attēlus un citu saturu un pēc tam ievietot tos piezīmju lapā. Izmantojot funkciju Kolekcijas, varat kopīgot organizētus kopas un eksportēt tos uz Office lietotnēm.

Kad izmantojat funkciju Kolekcijas, loga Edge labajā pusē būs redzams jauns izkārtojums. Un tur jūs varat vilkt un nomest saturu no tīmekļa. Microsoft Edge strādās pie pareiza satura formatēšanas. Pārlūkprogramma pat pievienos zemsvītras piezīmi ar saišu atsaucēm, kas norāda uz jūsu izmantotajiem avotiem.

Būtībā, izmantojot Edge kolekciju funkciju, jums ir jāuzglabā vietnes, attēli un cita veida saturs, lai tos varētu izmantot nākotnē. Varat izmantot šo funkciju, lai atvieglotu, piemēram, darbu pie izpētes dokumenta, kas nozīmē, ka jums nebūs jāizmanto copy-paste funkcija starp Word lietotni un pārlūkprogrammu. Galu galā kolekciju saturu var eksportēt gan uz Excel, gan Word.

Taisnības labad jāsaka, ka kolekcijas joprojām ir testa funkcija. Tas ir salīdzinoši jauns. Sākotnēji Microsoft to darīja pieejamu tikai Microsoft Edge Insider testa lietotājiem, kas nozīmē, ka parastie cilvēki to nevarēja izmantot. Tomēr nesen kolekcijas funkcija tika izlaista jaunajai lietojumprogrammai, kuras pamatā ir Chromium. Neskatoties uz to, jums būs jāveic daži darbi Edge konfigurācijas vai iestatījumu izvēlnē, lai iespējotu šo funkciju, pirms jums tiek atļauts to izmantot.

Kā iespējot kolekcijas Microsoft Edge; Kā izveidot pielāgotu Edge darbvirsmas saīsni

Lai piekļūtu un izmantotu Edge kolekciju funkciju, jums būs jāizveido darbvirsmas saīsne un pēc tam tā jāmaina. Microsoft Edge ir paredzēts pievienot darbvirsmas saīsni (kamēr tiek veiktas programmas instalēšanas darbības). Ja jums jau ir saīsne, tad tajā jāveic projektētais uzdevums (jums nav jāizveido jauns saīsne). Un tādā gadījumā jūs varat izlaist pirmos trīs soļus.

  1. Kolekciju iespējošana Edge:

Tagad mēs iepazīsimies ar standarta procedūru, kas izmantota, lai iespējotu Microsoft Edge kolekciju funkciju. Veiciet šīs darbības:

  • Displeja apakšējā kreisajā stūrī noklikšķiniet uz Windows ikonas, lai nokļūtu Windows sākuma ekrānā (vai arī datora tastatūrā varat nospiest pogu Enter, lai iegūtu tādu pašu rezultātu).
  • Tagad jums ir jāatrod Microsoft Edge (no programmu saraksta), vai arī varat veikt meklēšanas uzdevumu, izmantojot Microsoft Edge kā atslēgvārdus un atrodiet lietojumu no rezultātiem.
  • Tagad jums ir jāvelk Edge no izvēlnes Sākt saraksta uz darbvirsmu (lai izveidotu jaunu saīsni).
  • Pieņemot, ka Microsoft Edge saīsne tagad ir darbvirsmā, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā, lai redzētu pieejamo konteksta izvēlni.
  • Atlasiet Rekvizīti.

Tagad parādīsies Microsoft Edge logs Properties.

  • Noklikšķiniet uz cilnes Īsceļi (tuvu loga augšdaļai), lai dotos uz turieni.
  • Tagad jums ir jāaizpilda lodziņš Mērķis ar šādu kodu:

–Enable-features = msEdgeCollections

  • Noklikšķiniet uz pogas Lietot un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Labi, lai saglabātu jauno Microsoft Edge konfigurāciju.
  • Aizveriet Microsoft Edge Properties logu.

Ja jūs visu izdarījāt pareizi, tad varēsiet piekļūt kolekcijas funkcijai Microsoft Edge (nākamreiz, kad atverat pārlūkprogrammu).

Mēs zinām alternatīvu metodi, kā iespējot vai ieslēgt Microsoft Edge kolekciju funkciju. Šajā rokasgrāmatā noteiktajiem mērķiem iesakām veikt pirmo procedūru. Tomēr, ja pirmā metode jums nepatīk vai ja tā jums nedarbojas, jums ir jāmēģina veikt tālāk norādītās darbības, lai iespējotu kolekcijas Edge.

Šie ir attiecīgie norādījumi:

  • Pirmkārt, jums jāatver Microsoft Edge lietojumprogramma. Programmas palaišanas uzdevumu var veikt, izmantojot visus datorā ērtākos līdzekļus.
  • Pieņemot, ka pārlūka Edge logs tagad ir redzams ekrānā, URL lauks jāaizpilda ar šādu kodu:

mala: // karodziņi # malu kolekcijas

  • Nospiediet datora tastatūras pogu Enter, lai piespiestu Edge izpildīt kodu.
  • Rezultāta ekrānā jums jāatrod funkcijas Eksperimentālās kolekcijas.
  • Tagad jums ir jāizvēlas Iespējots no nolaižamās izvēlnes (tuvu karoga nosaukumam).

Iespējams, saņemsit uzvedni, lai restartētu Microsoft Edge. Ļaujiet lietojumprogrammai restartēt (vai patstāvīgi sāciet restartēšanas darbību).

Microsoft Edge tagad atkal sāks darboties, izmantojot iespējotu kolekciju funkciju.

Kā izmantot Edge kolekcijas

  1. Jaunu Microsoft Edge kolekciju izveide:

Ja veicāt iepriekšējo uzdevumu (lai iespējotu kolekcijas funkciju Edge), domājams, ka šī funkcija ir parādījusies pārlūkprogrammas loga augšējā labajā stūrī. Kolekciju ikonai jābūt tikai starp izlases un lietotāja profila ikonām.

Jebkurā gadījumā šie ir norādījumi, kas jāievēro, lai izveidotu jaunu Edge kolekciju:

  • Pieņemot, ka atrodaties Microsoft Edge logā, jums jānoklikšķina uz ikonas Kolekcijas.

Tagad tiks parādīta kolekciju funkciju izvēlne.

  • Noklikšķiniet uz Sākt jaunu kolekciju (lai izveidotu jaunu Edge kolekciju).

Tagad jums ir jāpiešķir savai jaunajai kolekcijai nosaukums.

  • Aizpildiet tekstlodziņu ar vēlamo vārdu un pēc tam nospiediet taustiņu Enter uz ierīces tastatūras, lai apstiprinātu lietas.

Parādīsies jaunā Edge kolekcija ar norādīto nosaukumu. Tagad varat sākt tam pievienot piezīmes un tīmekļa saites - ja vēlaties.

  1. Piezīmju un tīmekļa saišu pievienošana esošai Edge kolekcijai:

Pieņemot, ka jums ir Edge kolekcija, kas ir gatava lietošanai, varat veikt šīs darbības, lai pievienotu tai piezīmes un tīmekļa saites:

  • Ja vēlaties pievienot saiti uz tīmekļa lapu, kurā pašlaik atrodaties, uz noteiktu Edge kolekciju, jums ir jāatver kolekcijas funkciju izvēlne un pēc tam noklikšķiniet uz Pievienot pašreizējo lapu.
  • Ja vēlaties pievienot piezīmi no tīmekļa lapas, kurā pašlaik atrodaties, konkrētai Edge kolekcijai, jums jāatver izvēlne Kolekcijas un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Jauna piezīme (blakus Pievienot pašreizējo lapu).

Paredzams, ka tagad parādīsies lodziņš ar formatēšanas opcijām.

  • Aizpildiet lodziņa teksta lauku ar vēlamajiem vārdiem (vai teksta piezīmi) un pēc tam saglabājiet piezīmi, noklikšķinot uz tā.

Piezīmes un tīmekļa saites diez vai ir vienīgās lietas, kuras varat pievienot Edge kolekcijai. Savai Edge kolekcijai varat pievienot citus no tīmekļa lapām iegūtus teksta, attēlu un tīmekļa saišu fragmentus. Šie norādījumi ir vērsti uz to, lai parādītu, kā to izdarīt:

  • Pirmkārt, jums jāatver tīmekļa lapa. Lai redzētu dažas opcijas, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz objekta (vēlams, attēla vai tīmekļa saites).

Varat arī atlasīt teksta daļu un pēc tam ar peles labo pogu noklikšķiniet uz iezīmētā teksta, lai redzētu pieejamās opcijas.

  • Šajā brīdī jums tagad jānoklikšķina uz Pievienot kolekcijām un pēc tam jāizvēlas vēlamā Edge kolekcija (tā, kurai vēlaties pievienot sīkumus).

Nu, iepriekš atlasītais saturs (piezīme vai saite) tagad tiks pievienots izvēlētajai Edge kolekcijai.

  1. Saglabāto piezīmju vai lapu rediģēšana un dzēšana:

Vēlāk jūs varētu pārdomāt priekšmetus, kurus pievienojāt konkrētai Edge kolekcijai, un izlemt tos izdzēst. Jūs uzzināsiet, kā to izdarīt šeit.

Veiciet šīs darbības:

  • Ja vēlaties rediģēt vai izdzēst objektu (tīmekļa lapu vai piezīmi), kuru pirms kāda laika esat pievienojis Edge kolekcijai, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz vienuma, lai redzētu pieejamās opcijas.
  • Ja ir iesaistīta vietne un vēlaties to rediģēt, jums jāizvēlas Rediģēt (no opciju saraksta). Pēc tam varat mainīt saglabātās tīmekļa lapas nosaukumu.

Jums nebūs atļauts mainīt URL. Ja vēlaties izmantot citu URL, vispirms ir jānoņem kolekcijas lapa, atlasot Dzēst (no opciju saraksta). Pēc tam lapa būs jāpievieno vēlreiz. Mēs jau iepriekš aprakstījām lapu pievienošanas procedūru Edge kolekcijai, tāpēc, iespējams, vēlēsities ritināt uz augšu, lai redzētu norādījumus par šī uzdevuma atkārtotu veikšanu.

  • Ja ir iesaistīta piezīme un vēlaties to rediģēt, jums jāizvēlas Rediģēt (no opciju saraksta). Pēc tam jums būs jāveic dubultklikšķis uz iesaistītā ieraksta. Tagad to varēsit rediģēt.
  • Tikmēr, lai noņemtu piezīmes ierakstu, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā, lai redzētu pieejamās opcijas, un pēc tam atlasiet opciju Dzēst.
  1. Pārslēgšanās starp kolekcijām:

Edge galvenā kolekciju funkciju izvēlne ir paredzēta, lai parādītu jūsu pašreizējo kolekciju sarakstu. Pēc noklusējuma klikšķis uz ikonas Kolekcijas (pārlūka Edge loga augšējā labajā stūrī) liek lietojumprogrammai atklāt kolekciju, kurai pēdējo reizi piekļuvāt.

Šīs instrukcijas attiecas uz lielāko daļu pārslēgšanās uzdevumu, kas saistīti ar kolekcijām:

  • Ja vēlaties pāriet uz citu kolekciju, jums jānoklikšķina uz kreisās bultiņas ap Kolekciju apgabalu, lai piekļūtu galvenajai Kolekciju izvēlnei.
  • Pieņemot, ka pieejamās kolekcijas tagad ir redzamas galvenajā kolekciju sarakstā, jums jānoklikšķina uz citas kolekcijas, lai redzētu tajā saglabātās piezīmes un lapas.
  • Ja vēlaties mainīt konkrētas kolekcijas nosaukumu, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā, lai redzētu pieejamo izvēlņu sarakstu, un pēc tam noklikšķiniet uz Rediģēt kolekciju.
  • Pēc tam jums būs jāaizpilda teksta lauks ar vēlamo jauno vārdu un pēc tam jāsaglabā tikko veiktās izmaiņas.
  • Ja vēlaties noņemt noteiktu kolekciju, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tās, lai redzētu pieejamo izvēlņu sarakstu, un pēc tam izvēlieties opciju Dzēst kolekciju.

Edge tagad rīkosies, lai atbrīvotos no nevēlamās kolekcijas.

Ja kādreiz nejauši izdzēšat Edge kolekciju, jums jānoklikšķina uz pogas Atsaukt (dialoglodziņā vai logā, kas tiek parādīts pēc kolekcijas noņemšanas). Opcija, kas ļauj novērst kļūdu, nebūs pieejama uz visiem laikiem. Ideālā gadījumā jums ātri jānoklikšķina uz pogas Atsaukt (tiklīdz saprotat kļūdu), jo jums ir tikai īss logs, lai izmantotu atsaukšanas procedūras priekšrocības.

  1. Kolekciju kopīgošana:

Kad esat beidzis satura vākšanu, iespējams, vēlēsities to kopīgot ar citiem vai arī kolekcijas saturu izmantot citās lietojumprogrammās vai platformās. Mēs aprakstīsim koplietošanas procedūru daudziem scenārijiem.

Lai koplietotu kolekciju, jums jāveic šādi soļi:

  • Pieņemot, ka atrodaties pārlūka Edge logā, jums jāatrod kolekcija, kuru plānojat koplietot, un pēc tam noklikšķiniet uz kopīgošanas ikonas (rūts augšējā labajā stūrī).
  • Ja vēlaties pārsūtīt kolekciju uz Word lietojumprogrammu, jums jāizvēlas Sūtīt uz Word.

Līdzīgi, ja vēlaties izmantot kolekciju Excel lietotnē, jums jāizvēlas Sūtīt uz Excel.

  • Ja vēlaties kolekcijas vienumus (attēlus, tekstu un tā tālāk) izmantot citā platformā, jums jānoklikšķina uz Kopēt visu (viena no opcijām koplietošanas izvēlņu sarakstā).

Kolekcijas priekšmeti tagad nonāks jūsu starpliktuvē.

  • Alternatīvi, ja vēlaties iegūt atsevišķus vienumus no kolekcijas, varat tos atlasīt atsevišķi un pēc tam nokopēt (izmantojot rīkjoslas pogu Kopēt).

Kad esat kopējis kolekciju (vai kolekcijas vienumu), pēc tam varat doties uz programmu vai platformu, kurā plānojat to izmantot, un pēc tam tur izmantot funkciju Ielīmēt. Kolekcijas varat viegli ielīmēt iecienītākajās lietojumprogrammās (neatkarīgi no tā, ko tās dara). Ja ielīmējat kolekciju (vai kolekcijas saturu) lietojumprogrammā, kas atbalsta HTML, jūs iegūsiet bagātīgu iesaistītā satura kopiju.

Daži cilvēki kolekcijas var uzskatīt par Microsoft nodomu izkopt pieredzi, kas līdzīga kopēšanas un ielīmēšanas funkcijai lietojumprogrammās, piemēram, Word vai OneNote. Taisnības labad jāsaka, ka kolekcijas Edge, šķiet, ir nedaudz līdzīgas iezīmei Saistītās piezīmes (kuras pamatā ir Internet Explorer), kas bija paredzēta, lai saistītu teksta fragmentus ar OneNote darbvirsmas lietojumprogrammu vietnēm.

Edge kolekciju funkcija joprojām tiek izstrādāta, taču tā ir diezgan daudzsološa. Lai ko jūs atrastu tīmeklī, visticamāk, kolekciju funkcijai ir kaut kas piedāvājams. Jāsaka, ka neviens cits tīmekļa pārlūks nepiedāvā līdzīgu rīku tai pašai pieredzei - vismaz šobrīd neviena no lielākajām vai populārākajām pārlūka lietojumprogrammām nenodrošina šādu funkciju.

PADOMS:

Ja meklējat utilītu, lai uzlabotu datora veiktspēju, iespējams, vēlēsities iegūt Auslogics BoostSpeed. Izmantojot šo lietojumprogrammu, jūs varēsiet palaist visefektīvākās optimizācijas un veikt daudzas augstākā līmeņa veiktspējas palielināšanas darbības. Rezultātā veiktie jauninājumi nozīmē sistēmas mēroga uzlabojumus, kas (vairāk vai mazāk) nodrošina, ka jūsu dators nonāk ievērojami labākā stāvoklī, nekā tas ir pašreiz.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found