Windows

Lūk, kā samazināt augstu CPU lietošanu, izmantojot Srvany.exe

"Lai iegūtu ātras darbības atvieglojumu, mēģiniet palēnināties."

-Lilija Tomlina

Mēs dzīvojam digitālā laikmetā, kur viss notiek tik ātri. Tāpēc laiku pa laikam mums ir svarīgi izvairīties no aizņemtās pilsētas dzīves un ceļot kaut kur, kur šķiet, ka stundas iet lēnām. Lai saglabātu sev elpu, ir svarīgi saglabāt vispārējo veselību. Atgriezušies darbā, jūs jutīsities enerģisks un atsvaidzināts.

Atvaļinājuma baudīšana ir lēna gaita, kad esat atvaļinājumā. No otras puses, darba vietā efektīvas un produktīvas darbības pamatā ir uzticami instrumenti. Tātad, jums ir dabiski uztraukties, kad pamanāt, ka jūsu dators darbojas lēnāk nekā parasti. Kad tas notiks, atbilstoša darbība ir atvērt uzdevumu pārvaldnieku un pārbaudīt, kas patērē lielāko daļu resursu. Šeit jūs uzzināsiet, kas izraisa datora palēnināšanos. Ko darīt, ja Sevany.exe visu laiku aizņem 50% no centrālā procesora?

Ir tikai dabiski uztraukties un jautāt: “Kas ir Srvany.exe?” Galu galā ir zināms, ka daudzi izpildāmie faili ir maskēti vīrusi. Ja jums ir bažas par datora drošību un veiktspēju, jums jāturpina lasīt šo rakstu. Mēs apspriedīsim, kas ir šis izpildāmais fails. Turklāt mēs iemācīsim jums novērst Srvany.exe lielu CPU izmantošanu.

Kas ir Srvany.exe?

Microsoft izstrādātais Srvany.exe ir viens no failiem, kas veido Windows NT resursu komplektu. Ir vērts atzīmēt, ka tam nav nepieciešama loma operētājsistēmas darbībā. Tātad, jūs varat brīvi to atspējot un noņemt. Galu galā daudzi Windows lietotāji sūdzējās, ka fails ir radījis dažādas problēmas. Dažos gadījumos tas var aizņemt līdz 60% no centrālā procesora resursiem. Citos gadījumos tas parāda kļūdas ziņojumu, kurā teikts: “Programmu nevar palaist, jo trūkst faila Srvany.exe.”

Jums ir tikai dabiski domāt, vai Srvany.exe ir drošs. Galu galā tā lielā CPU izmantošana cita starpā var izraisīt sistēmas avārijas, palēninājumus un nereaģēšanu. Ir vērts atzīmēt, ka noziedznieki vīrusu maskēšanai izmanto izpildāmos failus. Tātad, ja redzat, ka uzdevumu pārvaldniekā ir vairāki Srvany.exe procesa gadījumi, iespējams, ka jūsu datora sistēma ir inficēta ar vīrusu.

Ir svarīgi atzīmēt, ka kļūdu ziņojumus, kas saistīti ar Srvany.exe, ne vienmēr izraisa vīruss. Problēmu var izraisīt arī bojāti vai bojāti sistēmas faili, programmatūras nesaderība un trūkstošo atjauninājumu. Neatkarīgi no problēmas cēloņa, ir vērts pavadīt laiku, lai uzzinātu, kā novērst Srvany.exe pārāk lielu ielādi. Esam apkopojuši to risinājumu sarakstu, kurus varat izmēģināt.

1. risinājums: sistēmas skenēšana, lai atrastu ļaunprātīgu programmatūru

Viens no veidiem, kā noteikt, vai Srvany.exe ir slēpts vīruss, ir pārbaudīt tā mapes atrašanās vietu. Ja fails ir likumīgs, tas jāatrod mapē C: \ Windows vai apakšmapē C: \ Windows. Ja atklājat, ka Srvany.exe atrodas citā vietā, izņemot to, ko mēs pieminējām, ir pienācis laiks pārbaudīt, vai sistēmā nav ļaunprātīgas programmatūras. Lai identificētu draudus, varat izmantot Windows Defender:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + I. To darot, tiks palaista lietotne Iestatījumi.
 2. Tagad noklikšķiniet uz Atjaunināt un drošība.
 3. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam atlasiet Windows drošība.
 4. Kad esat nonācis Windows Defender drošības centrā, dodieties uz labo rūti un pēc tam noklikšķiniet uz saites Palaist jaunu papildu skenēšanu.
 5. Atlasiet Pilna skenēšana un pēc tam noklikšķiniet uz Skenēt tūlīt.

Pagaidiet, līdz process ir pabeigts, pēc tam pārbaudiet uzdevumu pārvaldnieku, lai redzētu, vai ir pazuduši vairāki Srvany.exe gadījumi.

Vēl viens veids, kā pārbaudīt, vai Srvany.exe ir vīruss, ir doties uz reģistra redaktoru un uz laiku pārtraukt procesu. Kad esat to izdarījis, varat pārbaudīt uzdevumu pārvaldnieku un noskaidrot, vai tas turpina darboties. Ja tā notiek, tad tas patiešām ir vīruss. Tomēr, pirms turpināt šo metodi, pārliecinieties, vai jums ir atbilstošas ​​tehniskās prasmes, lai precīzi izpildītu darbības. Paturiet prātā, ka Windows reģistrs ir sensitīva datu bāze. Tātad, ja jūs pieļaujat pat vismazāko kļūdu, jūs varat nodarīt neatgriezenisku kaitējumu jūsu sistēmai.

Ja esat pārliecināts par savām tehnoloģiskajām prasmēm, pārejiet uz tālāk sniegtajiem norādījumiem.

 1. Nospiediet tastatūras Windows Key + R, lai palaistu dialoglodziņu Palaist.
 2. Lodziņā ierakstiet “regedit” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Pārejiet uz kreiso rūti un pēc tam dodieties uz šo vietu:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Services \ Srvany.

 1. Tagad pārejiet uz labo rūti un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz sākuma taustiņa.
 2. Konteksta izvēlnē atlasiet Modificēt.
 3. Mainiet vērtības datus no 0 uz 4.

Kad process ir pabeigts, restartējiet sistēmu. Ja process joprojām darbojas uzdevumu pārvaldniekā, esat pārliecinājies, ka Srvany.exe patiešām ir maskēta ļaunprātīga programmatūra.

Pro padoms. Lai gan Windows Defender var tikt galā ar izplatītākajiem draudiem, tas var palaist garām sarežģītākus uzbrukumus un vīrusus. Tātad, lai nodrošinātu pilnīgu datora drošību, nepieciešama drošāka drošības programmatūra. Šim nolūkam tirgū ir daudz produktu. Tomēr Auslogics Anti-Malware ir viena no pretvīrusu programmām, kas nodrošina visaptverošu aizsardzību pret draudiem un vīrusiem. Turklāt šo produktu izveidoja sertificēts Microsoft Gold lietojumprogrammu izstrādātājs. Tātad jums nav jāuztraucas, ka tas traucē jūsu galvenajiem pretvīrusu un citiem sistēmas procesiem.

2. risinājums: veiciet tīru sāknēšanu

Ja esat konstatējis, ka Srvany.exe nav maskēts vīruss, iespējams, tā pārmērīgajam resursu patēriņam ir kāds sakars ar programmatūras nesaderību. Tāpēc iesakām veikt tīru sāknēšanu, lai identificētu problemātisko pakalpojumu. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Atveriet uzdevumjoslu un pēc tam noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
 2. Lodziņā ierakstiet “msconfig” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Kad esat nonācis sistēmas konfigurācijas logā, dodieties uz cilni Pakalpojumi.
 4. Pārliecinieties, vai ir atlasīta opcija “Paslēpt visus Microsoft pakalpojumus”.
 5. Tagad noklikšķiniet uz Atspējot visu.
 6. Pārejiet uz cilni Sākums un pēc tam noklikšķiniet uz saites Atvērt uzdevumu pārvaldnieku.
 7. Atlasiet katru startēšanas vienumu un pēc tam noklikšķiniet uz Atspējot.
 8. Aizveriet uzdevumu pārvaldnieku, pēc tam atgriezieties logā Sistēmas konfigurācija un noklikšķiniet uz Labi.
 9. Restartējiet sistēmu.

Ja pamanāt, ka problēma ir pazudusi, pakalpojumi jāiespējo pa vienam. Pēc pakalpojuma iespējošanas jums ir jārestartē sistēma. Dariet to, līdz esat noskaidrojis, kurš no tiem izraisa problēmu ar Srvany.exe. Pēc tam pārinstalējiet vai pilnībā noņemiet problemātisko programmatūru.

3. risinājums: atjauniniet operētājsistēmu

Iespējams, ka izpildāmā faila darbības traucējumi ir trūkstošo atjauninājumu dēļ. Ieteicams pārbaudīt pieejamos atjauninājumus un tos nekavējoties instalēt. Lai to izdarītu, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus.

 1. Atveriet lietotni Iestatījumi, nospiežot Windows taustiņu + I uz tastatūras.
 2. Kad esat atvēris lietotni Iestatījumi, atlasiet Atjauninājumi un drošība.
 3. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Windows Update.
 4. Tagad pārejiet uz labo rūti un noklikšķiniet uz Meklēt atjauninājumus.
 5. Ja ir kādi atjauninājumi, lejupielādējiet un instalējiet tos.
 6. Kad sistēma ir lejupielādējusi atjauninājumus, restartējiet datoru, lai sāktu instalēšanas procesu.

Pēc atjauninājumu instalēšanas pārbaudiet, vai Srvany.exe joprojām patērē ievērojamu daļu CPU resursu. Ja esat izmēģinājis mūsu risinājumus un pamanījāt, ka jūsu dators joprojām darbojas lēni, iesakām izmantot Auslogics BoostSpeed. Iespējams, ka nevēlamie faili vai neoptimizētie sistēmas iestatījumi izraisa datora palēnināšanos. Ieteicams noņemt visus nevajadzīgos failus un atrisināt ātruma samazināšanas problēmas. Tagad mēs saprotam, ka process var būt garlaicīgs, tāpēc iesakām to automatizēt, izmantojot Auslogics BoostSpeed. Ar vienu pogas klikšķi jūs varēsiet novērst problēmas, kas var izraisīt datora lēnu darbību.

Vai jūs varējāt paātrināt datoru, izmantojot kādu no kopīgotajiem risinājumiem?

Dalieties pieredzē zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found