Windows

Kā izmantot rezervēto krātuvi sistēmā Windows 10?

<

Runājot par atjauninājumu lejupielādi un instalēšanu operētājsistēmā Windows 10, diska vietas pārvaldībai vajadzētu būt jūsu pirmajām rūpes. Lieta ir tāda, ka, ja datorā nav pietiekami daudz vietas atjauninājumiem, tie nedarbojas, kā paredzēts, un padara jūsu sistēmu diezgan nemierīgu - mēs visi pārāk labi zinām, ka tas bieži notiek, kad Microsoft ievieš būtiskus uzlabojumus un izstrādes. Jautājumam bieži ir nopietnas sekas, piemēram, datu zudums, kļūdas par nāves zilo ekrānu un aizkavēšanās, un, to paturot prātā, tehnoloģiju gigants beidzot ir pastiprinājies, lai atvieglotu lietas, ieviešot jaunu funkciju ar nosaukumu Reserved Storage. Tā kā tas izskatās diezgan daudzsološi, ir pienācis laiks uzzināt, kā 2019. gadā izmantot Windows 10 rezervēto krātuvi.

Kas ir rezervēta krātuve operētājsistēmā Windows 10?

Mūsdienu datoros ir daudz neskaitāmu lietotņu, funkciju un iespēju, un Windows 10 lietotājiem bieži pietrūkst vietas diskā. Tā kā OS ir jāatjaunina, lai tā darbotos pareizi, ir svarīgi šo problēmu risināt pēc iespējas efektīvāk un nodrošināt, ka kritiskajiem atjauninājumiem, lietotnēm un funkcijām vienmēr ir plaša piekļuve sistēmas resursiem.

Ņemot vērā šo situāciju, Microsoft apgalvo, ka Rezervētā krātuve ir risinājums Windows 10 krātuves izaicinājumiem. Izmantojot šo funkciju, jūs saņemat apmēram 7 GB vērtīgas vietas svarīgiem atjauninājumiem, pagaidu failiem un sistēmas kešatmiņām. Tas padara jūsu datoru optimizētāku un uzticamāku, un tas ir, kā tas tiek panākts:

Jūsu lietotņu un sistēmas procesu izveidotie pagaidu faili un kešatmiņas nonāk rezervētā krātuvē. Tā kā daļa diska vietas ir īpaši paredzēta šim nolūkam, datora komponenti var darboties nevainojami.

Storage sense automātiski izdzēš rezervētajā zonā glabātos pagaidu failus, kad tie vairs nav vajadzīgi. Ja krātuves rezerve būs pilna un visi faili, kas paliek, joprojām tiek izmantoti, jūsu OS īslaicīgi izmantos daļu no brīvās vietas ārpus rezervētās vietas daļas.

Kad būs pieejams Windows atjauninājums, jūsu sistēma iztīrīs rezerves zonu, lai nodrošinātu vietu jaunajai lietai. Tas nodrošina, ka atjauninājumiem vienmēr ir atvēlēta vieta, lai varētu nevainojami apmesties un darīt to, kam tie ir paredzēti.

Tādā veidā jums nav manuāli jāpārbauda, ​​vai esat piešķīris pietiekami daudz vietas diskā būtiskiem, bet bieži negaidītiem sistēmas scenārijiem.

Cik daudz vietas aizņem rezervētā krātuve?

Nu, tas ir atkarīgs. Tiek paziņots, ka gaidāmajā Windows 10 1903 versijā rezervēto vietu apjoms būs aptuveni 7 GB. Tikmēr jāņem vērā divi mainīgie, jo tie ietekmē rīka darbību:

 • Instalētās valodas

Lai gan lielākā daļa Win 10 lietotāju saglabā OS vienvalodu, daži no viņiem izvēlas pārslēgties starp valodām. Ja datorā tiek izmantotas vairākas valodas, operētājsistēmai Windows būs nepieciešama rezervētāka vieta, lai nodrošinātu to, ka visas varat izmantot, kad tiek saņemti atjauninājumi. Tādēļ, lai samazinātu nepieciešamo rezervētās vietas daudzumu, atinstalējiet nevajadzīgās valodas.

 • Izvēles funkcijas

Jūsu operētājsistēmai ir vairākas īpašas funkcijas, kuras jums varētu šķist diezgan noderīgas. Tas, kas tieši jums ir, lielā mērā ir atkarīgs no tā, kādu Windows 10 versiju izmantojat, taču visbiežāk izmantotās opcijas ietver virtualizāciju un grafiskos rīkus, īpašos serverus, papildu iestatījumus utt. Šeit ir nozveja, jo vairāk izvēles funkciju izmantojat, jo vairāk rezervēts Atjauninājumu instalēšanai ir nepieciešama vieta. Tādējādi, ja vēlaties samazināt rezervētās krātuves apjomu, jums būs jāatceļ dažas no šīm papildu funkcijām.

Lai pārbaudītu, cik daudz vietas datorā ir rezervēts, veiciet šādas darbības:

 • Palaidiet meklēšanas lodziņu, ievadiet krātuves iestatījumus un nospiediet taustiņu Enter, lai turpinātu.
 • Atveriet sadaļu Rādīt citas kategorijas un atveriet sadaļu Sistēma un rezervētie.
 • Pārejiet uz rezervēto krātuvi.

Kā 2019. gadā izmantot Windows 10 rezervēto krātuvi?

Šī funkcija oficiāli tiks izlaista ar Windows 10 versiju 1903 (19H1) 2019. gada aprīlī. Sākot ar šo rakstu, lai uzreiz varētu izmantot rezervēto krātuvi, jums jābūt Windows iekšējās informācijas dalībniekam Fast ring.

Pirms reģistrēšanās pārliecinieties, vai draiveri ir atjaunināti (pretējā gadījumā var rasties vairākas saderības problēmas). Lai lietas paveiktu ātri un efektīvi, pieņemiet darbā īpašu rīku, lai paveiktu darbu jūsu vietā. Piemēram, Auslogics draiveru atjauninātājs automātiski instalēs jaunākos ražotāja ieteiktos draiverus jūsu datorā.

Tagad, kad jūsu sistēmai ir vislabākie draiveri, pievienojieties Windows Insider programmai un esiet viens no pirmajiem lietotājiem, kas saņem jaunākās Windows funkcijas:

 • Pārliecinieties, ka datorā jums ir administratora tiesības. Ja nē, pārslēdzieties uz savu administratora kontu.
 • Atveriet iestatījumus, izvēlnē Sākt noklikšķinot uz zobrata formas ikonas.
 • Kad lietotne Iestatījumi ir izveidota un darbojas, atlasiet Atjaunināt un drošība.
 • Pārejiet uz kreisās rūts izvēlni un ritiniet uz leju, līdz atrodat opciju Windows Insider Program. Noklikšķiniet uz Sākt.
 • Pēc tam noklikšķiniet uz Saistīt kontu. Paņemiet savu Microsoft vai darba kontu.
 • Noklikšķiniet uz Turpināt, lai turpinātu.
 • Sadaļā ‘Kāda veida saturu vēlaties saņemt?’ Atlasiet Windows aktīvā izstrāde. Noklikšķiniet uz pogas Apstiprināt.
 • Pārliecinieties, vai opcija ‘Kādā tempā vēlaties saņemt priekšskatījuma veidošanu?’ Ir iestatīta uz ‘Ātrs’. Noklikšķiniet uz Apstiprināt.
 • Noklikšķiniet uz Apstiprināt, lai apstiprinātu piekrišanu noteikumiem.
 • Visbeidzot, noklikšķiniet uz Restartēt tūlīt.

Kad dators ir restartēts, palaidiet lietotni Iestatījumi un dodieties uz Atjaunināšana un drošība. Windows atjaunināšanas izvēlnē noklikšķiniet uz pogas Pārbaudīt atjauninājumus. Tādā veidā jūs iegūsiet jaunāko Insider Preview versiju. Rezervētās krātuves funkcijai jābūt tur. Par laimi jums nav jāaktivizē lieta - tā automātiski darbosies fonā.

Kā atspējot Windows 10 rezervēto krātuvi?

Ja cietajā diskā pietrūkst brīvas vietas, ieteicams izslēgt iestatījumu. Vecā labā Microsoft apgalvo, ka rezervēto krātuvi nevar atspējot, turpretī tas tā nav. Un šeit ir triks:

Dublējiet svarīgos datus. Piemēram, varat izmantot ārējo cieto disku vai mākoņa risinājumu, migrēt failus uz citu datoru vai izmantot Auslogics BitReplica, lai aizsargātu savas dārgās lietas pret pastāvīgu zaudēšanu.

Tagad ir pienācis laiks dublēt sistēmas reģistru. Attiecīgajam komponentam nekad nevajadzētu spēlēt azartspēles: ja tas tiek nepareizi izmantots, tas var izraisīt jūsu operētājsistēmas bojāeju. Tāpēc veiksim piesardzības pasākumus:

 • Atveriet lietotni Run (nospiediet Windows logotipa taustiņu + R saīsne).
 • Ievadiet regedit apgabalā Run.
 • Nospiediet tastatūras pogu Enter.
 • Atveriet cilni Fails un izvēlieties Eksportēt.
 • Noklikšķiniet uz Export Range un atlasiet All.
 • Izvēlieties, kur dublēt reģistru.
 • Nosauciet dublējuma failu un noklikšķiniet uz Saglabāt.
 • Reģistra redaktorā pārejiet uz HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ ReserveManager.
 • Labajā rūtī dodieties uz ShippedWithReserves. Veiciet dubultklikšķi uz tā.
 • Lodziņā Vērtības dati ievadiet 0.
 • Aizveriet reģistra redaktora programmu un pēc tam restartējiet datoru.

Īsumā Rezervētā krātuve kopumā ir diezgan ērta funkcija, kas, domājams, uzlabos diska vietas pārvaldību un ikdienas datora veiktspēju. Tas nozīmē, ka lieta joprojām tiek pārbaudīta. Cerams, ka tas izrādīs īstu labumu Windows 10 lietotājiem, taču to rādīs tikai laiks. Pagaidām, lai uzlabotu sistēmu, varat izmantot uzticamu un pulētu rīku: Auslogics BoostSpeed ​​uzticas miljoniem cilvēku, un tā ir pasaulē slavena ar savām unikālajām optimizācijas metodēm.

Vai jums ir kādi jautājumi par rezervēto krātuvi operētājsistēmā Windows 10?

Uzdodiet tos komentāru sadaļā zemāk, lai mēs varētu jums palīdzēt!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found