Lai arī mēs dzīvojam laikā, kad ir pieejama daudz informācijas par to, kā jūsu sistēmu pasargāt no datu pārkāpumiem, daudzi cilvēki joprojām kļūst par paroles noplūdes upuriem. Turklāt viņi savos kontos turpina izmantot apdraudētās paroles, tādējādi pakļaujot sevi vēl lielākam riskam.
Tātad, ko jūs varat darīt, lai jūsu sistēma būtu pasargāta no paroles noplūdes?
Lai saglabātu drošību, ir jāievēro daži paroles pamatnoteikumi:
- Dažādiem kontiem vienmēr jāizmanto dažādas paroles. Lai gan jums varētu šķist ērti atcerēties tikai vienu paroli, tas arī rada lielāku datu pārkāpumu risku.
- Ieteicams padarīt paroles sarežģītas: izmantojiet ciparus, simbolus (ja iespējams), mazos un lielos burtus un tā tālāk.
- Turklāt ir ieteicams regulāri mainīt savas paroles.
Varat arī izmantot tādus specializētus rīkus kā Google Chrome paroles noplūdes noteikšanas funkcija.
Kas ir paroles noplūdes noteikšana pārlūkprogrammā Google Chrome?
Paroles noplūdes noteikšana ir salīdzinoši jauna pārlūkprogrammas Google Chrome funkcija. Sākumā tas tika ieviests kā oficiāls paplašinājums, bet vēlāk šī funkcija kļuva par daļu no pārlūka paroļu pārvaldnieka.
Vai paroles noplūdes noteikšana ir efektīva?
Jūs varētu uzdot šo jautājumu:
"Tātad, vai man vajadzētu izmantot paroles noplūdes noteikšanu pārlūkā Chrome operētājsistēmai Windows 10?"
Jaunā funkcija ir izstrādāta, lai palīdzētu lietotājiem izvairīties no uzlauztu paroļu lietošanas, pat ja viņi nezina par noplūdi. Iespējojot paroles noplūdes noteikšanu, tiks palaists pārlūks Chrome
pārbaudīt, vai paroles, kuras izmantojat, lai pieteiktos vietnēs, ir daļa no datu pārkāpumiem, kurus Google var identificēt.
Tātad, jā - paroles noplūdes noteikšana ir diezgan efektīva, lai aizsargātu jūsu paroles, it īpaši, ja jums nav ieraduma nākt klajā ar sarežģītām parolēm un bieži tās mainīt.
Kā pārlūkā Chrome izmantot paroles noplūdes noteikšanu?
Lai pārlūkā Chrome iespējotu paroles noplūdes noteikšanu, jums jāveic šādas darbības:
- Palaidiet pārlūku Google Chrome.
- Adreses joslā ierakstiet chrome: // flags un nospiediet Enter. Varat arī tieši pārlūkprogrammas adrešu joslā ierakstīt “chrome: // flags / # password-noplūdes noteikšana” (bez pēdiņām).
- Lapā “karogi” meklējiet “Paroles noplūdes noteikšana”.
- Pēc tam nomainiet opciju Noklusējums uz Iespējota.
- Kad esat veicis slēdzi, restartējiet Google Chrome pārlūku: nospiediet pogu Atkārtoti palaist, lai aktivizētu noplūdes noteikšanas rīku.
Ņemiet vērā, ka, lai iespējotu šo funkciju pārlūkā Chrome, jums jāpārliecinās, vai izmantojat pārlūku Chrome 78 vai jaunāku versiju. Kā pārbaudīt, kuru pārlūkprogrammas versiju izmantojat? Vienkārši noklikšķiniet uz trīs punktu ikonas pārlūka augšējā labajā stūrī, noklikšķiniet uz Palīdzība un atlasiet Par Google Chrome. Jūsu pārlūkprogramma automātiski pārbaudīs, vai tā izmanto jaunāko versiju, un brīdinās, ja ir nepieciešams atjauninājums.
Kad būsiet veicis iepriekš minētās darbības, pārlūkprogramma sāks atklāt datu pārkāpumus un nekavējoties paziņos, vai jūsu pieteikšanās informācija ir apdraudēta.
Mēs ceram, ka šī ziņa ir bijusi noderīga, un jūs tagad zināt, kā izmantot Chrome paroles noplūdes noteikšanu, un jūsu komplektā ir viens papildu rīks, lai jūsu sistēma būtu pasargāta no pārkāpumiem.
Vai esat mēģinājis izmantot Chrome paroles noplūdes noteikšanas funkciju? Dalieties komentāros zemāk.
Protams, papildus Chrome jaunajam rīkam ir svarīgi, lai tajā būtu arī uzticama pretvīrusu programma, piemēram, Auslogics Anti-Malware. Pēc instalēšanas programmatūra automātiski veiks visas sistēmas skenēšanu, atrodot pat visretākos ļaunprātīgos objektus, un pēc tam tos droši noņems no datora, pirms tiem izdosies radīt nepatikšanas jūsu datorā. Programma atšķiras no citas pretvīrusu programmatūras ar to, ka tā ļauj elastīgi plānot automātisko meklēšanu, uztver ļaunprātīgas programmatūras vienumus, kurus jūsu primārais pretvīrusu vīrietis varētu palaist garām, to ir ļoti viegli iestatīt un tam ir vienkāršs lietotājam draudzīgs interfeiss. vairāk. Turklāt Auslogics Anti-Malware ir paredzēts darbam kopā ar primāro antivīrusu bez saderības problēmām - ja vēlaties saglabāt abas programmas. Programmā jums būs jāizvēlas palaist ātro skenēšanu (skenēs tikai galvenās jomas datorā), dziļu skenēšanu (tiks skenēta visa jūsu sistēma) un pielāgoto skenēšanu (kur varēsiet atlasīt konkrētas mapes un analizējamie faili).