Windows

Kā saglabāt uzdevumu pārvaldnieka procesora datus operētājsistēmas Windows 10 paplātē?

Ja esat Windows 10 lietotājs, iespējams, vairākkārt esat izmantojis Uzdevumu pārvaldnieku (vai, vismaz, saskāries ar to). Uzdevumu pārvaldnieks ir uzlabots rīks operētājsistēmā Windows 10. Tas ļauj jums uzraudzīt datorā darbojošās lietojumprogrammas, procesus un pakalpojumus. Varat arī izmantot uzdevumu pārvaldnieku, lai palaistu un apturētu programmas un procesus. Turklāt lietderība sniedz jums informatīvu statistiku par datora vispārējo veiktspēju un tīklu.

Uzdevumu pārvaldnieks izmanto peldošus veiktspējas paneļus, taču tajā ir arī sistēmas teknes ikona, kurā varat redzēt datora procesora lietojumu. Šī informācija var būt ļoti noderīga. Protams, jūs varat uzzināt, kā neatgriezeniski pievienot uzdevumu pārvaldnieku Windows 10 sistēmas teknē. Ja tas tā ir, jūs esat īstajā vietā. Šajā rakstā mēs izpētīsim, kā strādāt ar uzdevumu pārvaldnieku un kā saglabāt procesora datus Windows 10 paplātē.

Kā Windows 10 pievienot uzdevumu pārvaldnieku manai uzdevumjoslai?

Ja datora CPU lietošanas informācija vienmēr ir redzama, tas var būt noderīgs vairāku iemeslu dēļ. Galvenokārt tas ļauj jums redzēt, cik “aizņemta” jūsu sistēma pašlaik ir. Tādā veidā, ja esat pamanījis, ka jūsu sistēma atpaliek, varat mēģināt “izkraut” dažus datorā palaistos procesus, lai tas darbotos ātrāk. Turklāt, ja darbojas maz programmu, bet CPU izmantošana vienmēr ir augsta, tas var liecināt par ļaunprātīgu programmatūru, kas inficē jūsu datoru. Šajā gadījumā ieteicams veikt pilnīgu vīrusu skenēšanu datorā ar tādu programmu kā Auslogics Anti-Malware. Programmatūra ir paredzēta pat retāko ļaunprātīgo priekšmetu identificēšanai, ir pilnībā saderīga ar Windows 10 un var darboties līdzās citām pretvīrusu programmām.

Lai piekļūtu uzdevumu pārvaldnieka procesora datiem, vispirms ir jāatver pati programma. Lūk, kā to izdarīt:

  • Tastatūrā nospiediet taustiņu kombināciju Ctrl + Shift + Esc.
  • Atlasiet Uzdevumu pārvaldnieks.

Pēc tam jums būs jāatrod ikona Paplāte.

Parasti paziņojumu apgabalā (sistēmas teknē), kas atrodas pulksteņa kreisajā pusē, redzēsiet niecīgu procesora lietojuma skaitītāja ikonu. Ikona parādīs skaitītāju, kas apzīmē jūsu pašreizējo CPU lietojumu: jo lielāks ir jūsu pašreizējais procesora lietojums, jo vairāk skaitītāja ikona piepildīsies. Ja vēlaties redzēt atmiņas, diska un tīkla lietojumu, jums vajadzēs novietot peles kursoru virs ikonas, lai nokļūtu rīka padomā.

Tāpat kā ar visām citām paziņojumu ikonām, jūs arī varat vilkt un nomest CPU lietošanas ikonu, ja vēlaties to novirzīt pa kreisi vai pa labi uzdevumjoslas ikonu rindā.

Tomēr, kā rīkoties, ja uzdevumjoslas paplātes apgabalā nevarat redzēt uzdevumu pārvaldnieka ikonu? Ja tas tā ir, mēģiniet noklikšķināt uz bultiņas paziņojumu apgabala kreisajā pusē. Pēc tam velciet CPU lietošanas ikonu uz uzdevumjoslas paziņojumu apgabalu.

Kā noņemt uzdevumu pārvaldnieku no uzdevumjoslas

Ja vēlaties visu laiku redzēt centrālā procesora lietošanas ikonu, jums vienkārši ir jāatver uzdevumu pārvaldnieks - un jūs redzēsiet, ka tā lietojumprogrammas ikona uzdevumjoslā tiek parādīta kā darbojas programma.

Ko darīt, ja vēlaties no uzdevumjoslas noņemt uzdevumu pārvaldnieka paziņojumu ikonas? Arī to var viegli izdarīt - jūs varat vienkārši paslēpt ikonu.

Lai paslēptu ikonu, rīkojieties šādi:

  • Dodieties uz logu Uzdevumu pārvaldnieks.
  • Noklikšķiniet uz Opcijas.
  • Atlasiet Slēpt, kad tiek samazināts.
  • Kad šī opcija ir pārbaudīta, noklikšķiniet uz ikonas Minimizēt (to varat atrast logā Uzdevumu pārvaldnieks augšējā labajā stūrī).

Tad uzdevumu pārvaldnieka ikona pazudīs no uzdevumjoslā norādītajām darbojošajām programmām. Tomēr jūs joprojām to varēsit redzēt savā sistēmas teknē. Ja uzdevumjoslā joprojām redzat uzdevumu pārvaldnieku programmu sarakstā, kas darbojas datorā, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz saīsnes Uzdevumjosla un atlasiet Atspraust.

Lai atjaunotu ikonu, veiciet dubultklikšķi uz CPU lietošanas ikonas paplātē vai vienkārši vēlreiz palaidiet uzdevumu pārvaldnieku. Lai aizvērtu utilītu, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz teknes ikonas un noklikšķiniet uz Aizvērt. Alternatīvi, vienkārši noklikšķiniet uz pogas X, lai aizvērtu programmu.

Tur jums tas ir. Mēs ceram, ka tagad jūs labāk izprotat dažas no uzdevumu pārvaldnieka noderīgajām funkcijām un zināt, kā vienmēr uzdevumjoslā parādīt Windows CPU monitora grafiku.

Mums ir tikai vēl viena lieta, kas jāpievieno, pirms jūs dodaties. Ja vēlaties pilnībā izmantot savu Windows sistēmu ar visām tās funkcijām un rīkiem, iespējams, vēlēsieties uzlabot savu sistēmu. Tā kā tiek izveidoti papildu faili un krātuve kļūst pārblīvēta, jūsu sistēma var sākt palēnināties, un jūs varat sākt saskarties ar biežām kļūdām un kļūmēm datorā. Tie, iespējams, nav nopietni jautājumi, taču tie nopietni traucē un var liegt jums izmantot datoru pilnībā. Ja jūs patiešām pamanījāt neseno palēnināšanos savā sistēmā, iesakām izmēģināt tādu veiktspēju uzlabojošu programmu kā Auslogics BoostSpeed, kas palīdzēs atjaunot jūsu sistēmas agrāko slavu.

Pēc instalēšanas programmatūra sāks pilnu sistēmas skenēšanu, atrodot nevajadzīgos failus. Tas var ietvert lietotāju pagaidu failus, tīmekļa pārlūkprogrammas kešatmiņu, neizmantotos kļūdu žurnālus, atlikušos Windows atjaunināšanas failus, pagaidu Sun Java failus, nevajadzīgo Microsoft Office kešatmiņu un tā tālāk. Pēc tam šie faili tiks droši noņemti no jūsu sistēmas, neradot nekādas problēmas. Tādējādi jūs galu galā atbrīvosit datorā gigabaitus vietas un dažu minūšu laikā novērsiet visu kļūdu un kļūmju kopumu. Turklāt jums tas jādara, neieguldot dārgos aparatūras jauninājumos vai pavadot stundas, mēģinot manuāli atbrīvot vietu.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found