Windows

Kā iespējot zemas ēnas spēlēs, lai uzlabotu FPS?

‘Ja tu stāvi taisni,

nebaidies no šķības ēnas ’

Ķīniešu sakāmvārds

Lai arī precīzas ēnas rada reālistiskāku apgaismojuma efektu jūsu spēlēs, tās bieži ietekmē jūsu FPS, tādējādi pasliktinot spēles veiktspēju. Rezultātā jūsu spēle kļūst burtiski nespēlējama, kas liek justies nomāktai. Tātad, ja esat kaislīgs spēlētājs, jums ir laiks zināt, kā uzlabot FPS operētājsistēmā Windows 10.

Kas ir FPS?

Pirmkārt, izdomāsim, ar ko mums ir darīšana. Kas attiecas uz spēlēm, FPS, kas nozīmē “kadri sekundē”, ir videospēļu grafikas veiktspējas rādītājs. FPS norāda, cik secīgu attēlu (kadru) katru sekundi parādās jūsu monitorā. Acīmredzot, jo augstāks ir jūsu FPS, jo labāk: tādējādi jūsu spēle kļūst reālistiskāka un tāpēc patīkamāka. Ja jūsu FPS līmenis ir zems, spēļu pieredze atstāj daudz ko vēlamu: tas, ko jūs spēlējat, drīzāk atgādina slaidrādi un var pat stostīties, sastingt vai avarēt.

Kāpēc ēnas ēd jūsu GPU un samazina jūsu FPS?

Ir daudz iemeslu, kāpēc jūsu FPS var samazināties. Starp tām ir ēnas, kas kalpo, lai veicinātu videospēļu estētiku. Pateicoties ēnām, vide kļūst aizraujoša, un spēles izskatās dabiskākas un valdzinošākas. Tomēr, kā redzat, tas nāk ar cenu, kuru jūs maksājat FPS. Lieta ir tāda, ka ēnu renderēšanai spēlēs ir nepieciešami sarežģīti aprēķini par to, kādi objekti būtu jāaizēno un kā to panākt vislabākajā iespējamajā veidā - jūsu personālajam datoram ir paredzēts, ka tas patiešām ir pakļauts darbam. Patiešām, šādi aprēķini ir īsts izaicinājums: ēnu renderēšana iztukšo jūsu GPU un rada lielu stresu jūsu datoram.

Kā atrisināt ēnu izraisītas problēmas ar GPU?

GPU intensīvas ēnas var kļūt par problēmu ikvienam. Ja kādā brīdī tiek uzlikts pārāk daudz ēnu, jūsu spēle var avarēt vai sasalt pat tad, ja to darbināt ar patiešām jaudīgu mašīnu. Spēļu datorus šādas problēmas skar mazāk, jo tie ir paredzēti, lai tiktu galā ar ļoti prasīgām spēlēm, kuras darbojas ar maksimālajiem iestatījumiem, taču šādas ierīces ir ārkārtīgi dārgas, tāpēc mēs uzskatām, ka ir negodīgi ieteikt pārslēgties uz spēļu datoru, lai izbaudītu reālistiskas ēnas, vienlaikus spēlējot dažus aizraujošus šedevrus. Tāpēc ir saprātīgāk iestatīt zemas ēnas, lai jūsu spēles būtu spēlējamas.

Kā iespējot zemas ēnas spēlēs Windows 10?

Lai iegūtu pienācīgu kadru ātrumu, jums jākonfigurē ēnas pēc to zemākajiem iestatījumiem. Nav jāuztraucas: šis kniebiens neliks jūsu spēlei izskatīties neglīts. Jūs varēsiet to izbaudīt tikpat daudz kā jūs vai pat vairāk - pateicoties manāmam FPS palielinājumam. Paturot to prātā, izmantojiet tālāk sniegtos norādījumus, lai jūsu spēle darbotos vienmērīgāk:

  1. Palaidiet spēli, ar kuru rodas problēmas. Ja tā ir tiešsaistes spēle, pārliecinieties, vai ir izveidots savienojums ar internetu, un savienojums ir ātrs un stabils.
  2. Spēles izvēlnē dodieties uz Opcijas, Spēles opcijas vai Iestatījumi (atkarībā no tā, kurš no tiem ir), lai atvērtu spēles iestatījumus.
  3. Tagad jums vajadzētu atrast vietu, kur atrodas jūsu video iestatījumi. Vairumā gadījumu tos sauc tikai par Video. Tātad, noklikšķiniet uz atbilstošās saites vai cilnes.
  4. Jums arī jāpārbauda opcija Grafika, ja tāda ir - dažās spēlēs ēnu iestatījumi ir daļa no grafikas izvēlnes.
  5. Ja redzat opciju “Kvalitāte”, iestatiet to uz Zema. Tas varētu būt vienkāršākais veids, kā samazināt kopējos grafikas iestatījumus un uzlabot FPS.
  6. Ja jūs neredzat ne kvalitātes opciju, ne ēnu iestatījumu, meklējiet saiti, kuras nosaukums ir Papildu, Papildu iestatījumi vai kaut kas līdzīgs šim.
  7. Tagad jums vajadzētu redzēt opciju Ēnas. Izslēdziet ēnas. Ja tas nav iespējams, iestatiet šo funkciju uz minimālo līmeni.

Saglabājiet izmaiņas, sāciet spēlēt spēli un uzziniet, kā viss notiek. Cerams, ka jūsu veiktspējas problēmas ir pazudušas.

Citi veidi, kā palielināt FPS

Ja jūs joprojām neapmierina redzamais, apsveriet grafikas kartes draivera atjaunināšanu. Visvienkāršākā metode ir tāda īpaša rīka kā Auslogics Driver Updater izmantošana. Tādā veidā visi draivera jautājumi tiks automātiski novērsti, kas noteikti uzlabos jūsu sistēmas veiktspēju.

Tas nozīmē, ka jūs varat brīvi manuāli atjaunināt grafikas kartes draiveri. Jūs varat meklēt sev nepieciešamo programmatūru pats vai izmantot Device Manager, lai veiktu darbu jūsu vietā. Lūk, kā jūs varat izmantot rīku operētājsistēmā Windows 10:

  1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ikonas Sākt.
  2. Izvēlnē atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
  3. Atrodiet savu grafikas karti. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā.
  4. Izvēlieties opciju Atjaunināt draiveri.
  5. Atlasiet to, ko sauc par “Meklēt automātiski atjauninātu draivera programmatūru”.

Pēc grafikas kartes draivera atjaunināšanas restartējiet datoru. Pēc tam palaidiet problemātisko spēli un pārbaudiet, vai ar vadītāju saistītais manevrs ir devis vēlamo rezultātu.

Ja redzat, ka jūsu spēļu pieredze joprojām nav vislabākā, neuztraucieties. Šādā situācijā varat pieņemt darbā optimizācijas programmatūru, lai pielāgotu sistēmu maksimālai veiktspējai. Tādējādi, ja jūs alkstat daudz ātrāka un jaudīgāka datora, lejupielādējiet un instalējiet Auslogics BoostSpeed. Šī programma neatstās nevienu akmens, lai uzlabotu datora veiktspēju. Pēc rīka palaišanas palaidiet spēli un uzziniet atšķirību.

Vai zemu ēnu iespējošana spēlēs ir palielinājusi jūsu FPS? Lūdzu, dalieties savā pieredzē komentāru sadaļā zemāk!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found