Windows

Kā iespējot hiper pavedienus operētājsistēmā Windows 10 un vai tas ir nepieciešams?

Vai jums ir nepieciešams, lai jūsu dators kļūtu ātrāks, neveicot aparatūras pārvērtības? Pēc tam apsveriet centrālās procesora (CPU) kodolu hiperizviju.

Jūs varētu jautāt: "Kas ir hiper pavedieni un kā tas darbojas?" Nu, turpiniet lasīt, lai uzzinātu.

Kāpēc tiek izmantots hipervītne?

Intel atsaucas uz vienlaicīgu daudzsavienojumu (SMT) kā hiper pavedienu. Tas nozīmē katra CPU fiziskā kodola sadalīšanu virtuālos kodolos, kas pazīstami kā pavedieni.

Pieņemsim, ka CPU ir divi kodoli (t.i. divkodolu). Šajā gadījumā hiper pavedienu iespējošana rada četrus pavedienus, ļaujot katram kodolam vienlaikus veikt divus uzdevumus.

Šis process uzlabo CPU efektivitāti un uzlabo tā veiktspēju. Pēc tam vienlaikus varat palaist vairāk nekā dažas prasīgas programmas, nepiedzīvojot nevienu aizturi.

Tomēr tas prasa enerģiju un rezultātā var sasildīt datoru.

Vai man ir nepieciešama hiper-vītne?

Ja parasti izmantojat tādas lietojumprogrammas kā pārlūkprogrammas un Microsoft Office, hiper pavedieni (HT) nav nepieciešami. Bet lielākajai daļai videospēļu, kuras tagad tiek izlaistas, parasti labi padodas procesori ar lielu vītni.

Tas palīdz tikai tad, ja to prasa jūsu veicamie uzdevumi, un tādā gadījumā ātrums un veiktspēja var palielināties par 30 procentiem.

Turklāt, ja jums ir jāizvēlas starp diviem procesoriem, kur vienam ir vairāk fizisko kodolu, bet otram ir mazāk, bet ar iespējotu hiper pavedienu, labāk izvēlēties pirmo.

Piemēram, ja jums ir iespēja izmantot četrkodolu (četru kodolu) procesoru bez iespējotas hipervītņošanas, ieteicams to izvēlēties divkodolu (divu kodolu) hipervītņota procesora vietā.

Tomēr, ja ar HT iespējotam procesoram ir arī četri kodoli, tad izvēle tagad būs atkarīga no tā, kāda veida lietotnes jūs izmantojat savā datorā. Ja tie nav tik prasīgi, lai pilnībā izmantotu virtuālos serdeņus, hiper pavedieni neradīs atšķirības veiktspējā.

Kā iespējot Hyper-Threading

Lai iespējotu HT, ir jāievada sistēmas BIOS iestatījumi. Jūs varat uzzināt, kā to izdarīt savai ierīcei.

Kad esat atvēris BIOS, jums jādara šādi:

  1. Atlasiet Procesors un pēc tam atvērtajā izvēlnē noklikšķiniet uz Rekvizīti.
  2. Ieslēdziet hiper pavedienu.
  3. Izvēlnē Iziet atlasiet Iziet un saglabāt izmaiņas.

Paturiet prātā, ka ne visi procesori pieļauj hiper pavedienus. Tomēr daži CPU kodoli pēc noklusējuma ir ar hipervītni, tāpēc jums nevajadzēs apgrūtināt šo funkciju manuālu ieslēgšanu.

Lai uzzinātu, vai tas jau ir iespējots, jums jādara:

  1. Nospiediet tastatūras Windows logotipa taustiņu + R kombināciju, lai atvērtu dialoglodziņu Palaist.
  2. Teksta laukā ierakstiet ‘CMD’ un nospiediet taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz Labi, lai atvērtu komandu uzvednes logu.
  3. Ierakstiet “wmic” (neiekļaujiet apgrieztos komatus) un nospiediet taustiņu Enter.
  4. Ierakstiet ‘CPU Get NumberOfCores, NumberOfLogicalProcessors / Format: List’ un nospiediet taustiņu Enter.

Rezultāti parādīs ierakstus ‘Kodolu skaits’ un ‘Loģisko procesoru skaits’. Ja abiem ir vienāda vērtība, tas nozīmē, ka jūsu CPU kodoliem nav hiper pavedienu. Bet, ja loģisko procesoru skaits ir divas reizes lielāks nekā serdeņu skaits, hiper pavedieni ir iespējoti.

Mēs ceram, ka šie hiper pavedienu tehnoloģiju padomi jums ir noderīgi.

Pro padoms: Ja jūsu sistēma un lietojumprogrammas bieži uzkaras vai avarē, iesakām veikt skenēšanu ar Auslogics BoostSpeed. Šis rīks rūpējas par ātruma samazināšanas jautājumiem un citām problēmām, kas neļauj datoram darboties optimāli.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found