Windows

Kā saprast Windows 10 papildu enerģijas iestatījumus?

‘Vienotībā ir vairāk spēka nekā šķelšanās’

Emmanuel Cleaver

Windows 10, kas ir vispilnīgākā Microsoft OS, ir labi pazīstama ar optimālu veiktspēju un ilgu akumulatora darbības laiku, kas ļauj apmierināt pat visprasīgākos digitālos klejotājus. Tas nozīmē, ka vienmēr ir iespējas uzlabot, vai ne? Tādējādi iesakām nedaudz izlasīt, lai zināt, kā Windows 10 atvērt papildu enerģijas iestatījumus un precīzi noregulēt operētājsistēmu.

Kādi ir papildu enerģijas iestatījumi sistēmā Windows 10?

Īsumā šīs ir diezgan ērtas iespējas, kas ļauj iestatīt un izbaudīt tieši pareizo veiktspēju un akumulatora līdzsvaru datorā. Pielāgojot tos, jūs varat dot priekšroku veiktspējai, nevis akumulatora darbības laikam, un otrādi. Turklāt tie ir tie, kas ļauj pārslēgties starp enerģijas plāniem, izvēlēties, pie kā novest vāku un nospiest barošanas pogu, reaģēt uz kritisko akumulatora līmeni utt.

Kā atvērt papildu enerģijas iestatījumus sistēmā Windows 10?

Windows 10 uzlabotajiem enerģijas iestatījumiem var viegli piekļūt. Lai tos atrastu, jums jādara šādi:

  1. Noklikšķiniet uz uzdevumjoslā pieejamās Windows logotipa ikonas.
  2. Atrodiet vadības paneļa elementu un noklikšķiniet uz tā.
  3. Atveriet sadaļu Aparatūra un skaņa un noklikšķiniet uz tās.
  4. Atlasiet Enerģijas opcijas.
  5. Pārejiet uz Mainīt plāna iestatījumus.
  6. Atrodiet Mainīt papildu enerģijas iestatījumus un noklikšķiniet uz tā.

Tagad datorā varat mainīt papildu enerģijas iestatījumus uz vēlamajiem. Zemāk ir saraksts ar iespējamiem trikiem un pielāgojumiem, kurus varat izmēģināt. Tomēr, ja jums nav pietiekami daudz laika, lai veiktu manuālas korekcijas un uzlabojumus, varat izmantot Auslogics BoostSpeed: šī intuitīvā programmatūra paveiks darbu jūsu vietā un piespiedīs jūsu Windows darboties pēc iespējas labāk. Redzamais rīks optimizē jūsu sistēmas iestatījumus, noņem visus esošos nevēlamos materiālus un uzlabo jūsu drošību, lai jūs varētu maksimāli izmantot savu datoru.

Kā man datorā iestatīt barošanas iestatījumus?

Saprotams, ka nav universālas atbildes par to, kā jums vajadzētu paveikt lietas. Parasti jūsu aparatūra nosaka, kādas izmaiņas jūs varat veikt. Lai gan dažiem Windows datoriem ir daudz enerģijas izvēles iespēju, ir mašīnas, ar kurām jūs neesat sabojāts pēc izvēles. Piemēram, daži klēpjdatoru lietotāji var strādāt ar vairākiem iestatījumiem “Uz akumulatora” un “Ieslēgts”; neskatoties uz to, mūsdienu gaidīšanas sistēmas īpašnieki aprobežojas ar tikai nelielu opciju konfigurēšanu, piemēram, modināšanas paroles iestatījumus, displeja spilgtumu, fona slaidrādi, akumulatora darbības un līmeņus, kā arī barošanas pogas un vāka slēdža politikas.

Paturot to prātā, noteikti rūpīgi pārbaudiet aparatūras konfigurāciju - tas tiešām nozīmē daudz. Tomēr mums gandrīz nav jāsaka, ka tieši jūsu vajadzības, vēlmes un prasības nosaka jūsu sistēmas darbību.

Ņemot vērā visu, iesakām izsijāt zemāk norādītās jaudas iespējas un nodrošināt, lai nekas netiktu atstāts malā. Tādā veidā jūs varat pareizi iestatīt lietas un izlemt vislabāko ierīces enerģijas patēriņa politiku.

Šeit ir izsmeļošs papildu enerģijas iestatījumu pārskats sistēmā Windows 10:

Cietais disks -> izslēdziet cieto disku pēc

Piezīme: Šis iestatījums darbojas tikai cietajiem diskiem (HDD); ja izmantojat cietvielu disku (SSD), droši izlaidiet šo daļu.

Ikreiz, kad dators ir dīkstāvē, cieto disku pēc noteikta neaktivitātes perioda var izslēgt, lai taupītu enerģiju un paildzinātu akumulatora darbības laiku. Lai gan sākotnēji tā var šķist lieliska politika, viss nav tik vienkārši. Pamostoties nepieciešams, lai dators darbinātu cieto disku, kas sabojā jūsu sistēmas veiktspēju. Turklāt, ja jūsu cietais disks ir mazliet vecs taimeris, tā pārāk bieža ieslēgšana un izslēgšana var izraisīt tā galvas nodilumu.

Labākais veids, kā tikt galā ar šo problēmu, ir izvēlēties pareizo neaktivitātes periodu, pēc kura disks tiks izslēgts. Tas ļaus jums atrast līdzsvaru starp datora akumulatora darbības laiku un Win 10 veiktspēju.

Internet Explorer -> JavaScript taimera frekvence

Piezīme. Šis iestatījums izrādīsies noderīgs tikai Internet Explorer lietotājiem. Tie, kas izmanto citas pārlūkprogrammas, var ietaupīt savu laiku, to ignorējot.

Izvēlnē JavaScript taimera frekvence izvēloties starp “Maksimālā veiktspēja” un “Maksimālais enerģijas ietaupījums”, jūs varat vai nu paātrināt, vai palēnināt JavaScript veiktspēju tīmekļa lapās, pārlūkojot pārlūkprogrammu Internet Explorer.

Darbvirsmas fona iestatījumi -> slaidrāde

Lai gan darbvirsmas fona slaidrāde ir diezgan pievilcīga funkcija, ieteicams to pārtraukt, kad redzat, ka ir pienācis laiks ietaupīt akumulatora darbības laiku. Apskatītā opcija ļauj pārtraukt slaidrādi, kad ir ieslēgts akumulators, un ieslēgt to, kad ierīce ir pievienota elektrotīklam.

Bezvadu adaptera iestatījumi -> Enerģijas taupīšanas režīms

Šī politika ir ļoti noderīga, ja jums jāpielāgo bezvadu tīkla stiprums un veiktspēja pašreizējām enerģijas vajadzībām. Varat maksimāli izmantot sava datora akumulatoru, atlasot opciju Maksimālā enerģijas taupīšana. Tomēr jums jāpatur prātā, ka šādā gadījumā jūsu bezvadu tīkla veiktspēja var ievērojami samazināties. No otras puses, ja jūs dodat priekšroku veiktspējai, nevis enerģijas taupīšanai, droši pārejiet uz maksimālo veiktspēju. Lai uzlabotu enerģijas un veiktspējas līdzsvaru, varat mēģināt iestatīt bezvadu adapteru enerģijas taupīšanas režīmu uz Zema enerģijas taupīšana vai Vidēja enerģijas taupīšana atkarībā no tā, cik ilgs akumulatora darbības laiks jums ir atlicis.

Svarīgs šeit pieminējamais fakts ir tas, ka šeit atrodamās enerģijas taupīšanas opcijas var izraisīt savienojuma problēmas datorā. Ja tas notiks, un jūsu Wi-Fi savienojums jums šķiet nepanesams, vislabāk ir atgriezties pie iepriekšējiem iestatījumiem un meklēt citu veidu, kā no akumulatora izspiest vairāk darba.

Miega režīms -> Miega režīms pēc

Bieži vien ir jēga ļaut datoram gulēt, kad to neizmantojat. Dators to var izdarīt automātiski, ja tas ir pareizi konfigurēts. Vienkārši norādiet neaktivitātes periodu, pirms dators nonāk mazjaudas stāvoklī, kad lielākā daļa tā aparatūras ir izslēgta. Šis iestatījums ir diezgan ērts, jo jūsu dators tiek atsākts gandrīz uzreiz, kad tas ir nepieciešams. Izvēlnē Miega pēc, jūs varat arī iestatīt datoru, lai izvairītos no gulēšanas - dažos gadījumos tas var izrādīties patiešām noderīgs.

Miega režīms -> pārziemot pēc

Šī opcija ļauj datoram pārziemot, kad to neizmanto. Tādā veidā jūsu enerģija tiek saglabāta un sistēmas stāvoklis tiek saglabāts cietajā diskā - jūs varat to viegli atjaunot no turienes un atsākt darbu.

Miega režīms -> Atļaut hibrīdu miegu

Hibrīdais miegs ir ērta miega un ziemas guļas kombinācija. Tas ir paredzēts, lai saglabātu sistēmas stāvokli gan atmiņā, gan cietajā diskā un ātri pamodinātu mašīnu, kad būs nepieciešams atsākt darbu. Šis iestatījums ir īpaši noderīgs galddatoriem, jo ​​tas neļauj zaudēt darbu strāvas padeves pārtraukuma gadījumā.

Miega režīms -> Atļaut modinātājus

Modināšanas taimeri ir iestatījumi, kas kalpo, lai pamodinātu datoru noteiktā laikā - piemēram, kad svarīgi atjauninājumi ir nonākuši jūsu sistēmā un gaida instalēšanu. Tas nozīmē, ka jūs varētu vēlēties, lai jūsu dators turpina gulēt neatkarīgi no tā, kas notiek apkārt - lai to izdarītu, izvēlnē atlasiet Atspējot. Ja vēlaties, lai datora miegu traucētu nekas cits kā tikai Windows svarīga notikuma gadījumā, kas drīz notiks jūsu sistēmā, apsveriet iespēju izmantot politiku Tikai svarīgi modinātāji.

USB iestatījumi -> USB selektīvās apturēšanas iestatījums

Lai ietaupītu akumulatora darbības laiku, varat izslēgt datoram pievienotās USB ierīces, kad tās nelietojat. Vienīgais noķertais ir tas, ka šis iestatījums var izraisīt problēmas ar dažām USB ierīcēm - tās var neizdoties pareizi atsākt, kad vēlaties sākt tās lietot. Tomēr šādi gadījumi ir diezgan reti.

Intel (R) grafikas iestatījumi -> Intel (R) grafikas barošanas plāns

Ja esat Intel grafikas lietotājs, varat pielāgot grafikas enerģijas plānu atbilstoši savam Windows enerģijas plānam. Iespējas šeit ir diezgan vienkāršas: jums vajadzētu izvēlēties starp enerģijas taupīšanu un vislabākās grafikas veiktspējas baudīšanu.

Barošanas pogas un vāks -> barošanas pogas darbība

Ir pienācis laiks izlemt, ko dara jūsu fiziskā barošanas poga, nospiežot to:

  • Neko nedarīt
  • Gulēt
  • Pārziemot
  • Izslēgt
  • Izslēdziet displeju

Barošanas pogas un vāks -> Vāka aizvēršanas darbība

Šeit jūs varat izvēlēties, kam vajadzētu notikt, aizverot klēpjdatora vāku, kamēr dators ir ieslēgts:

  • Neko nedarīt
  • Gulēt
  • Pārziemot
  • Izslēgt

Barošanas pogas un vāks -> Miega pogas darbība

Ja datorā ir fiziska miega poga, nospiežot, tas var izraisīt vienu no šīm iespējām:

  • Neko nedarīt
  • Gulēt
  • Pārziemot
  • Izslēdziet displeju

PCI Express -> Saites stāvokļa enerģijas pārvaldība

Izmantojot šo iestatījumu, jūs varat kontrolēt Active State Power Management protokolu, kas paredzēts sērijveida PCIe ierīču pārvaldībai. Ja jums nav nepieciešami aktīvi, izmantojot šo iestatījumu, ir iespējams tos ievietot mazjaudas stāvoklī. Tādējādi izvēlieties opciju, kas jums vislabāk atbilst enerģijas patēriņa ziņā.

Procesora enerģijas pārvaldība -> Sistēmas dzesēšanas politika

Šī opcija ir arī kompromiss starp enerģijas patēriņu un veiktspēju. Izvēlieties Aktīvs, lai palielinātu savu ventilatoru ātrumu, atdzesētu procesoru un palielinātu datora veiktspēju. Tomēr, ja jums jāsamazina enerģijas patēriņš, varat izvēlēties Passive, kas nodrošina ilgāku akumulatora darbības laiku, bet zemāku veiktspēju.

Procesora enerģijas pārvaldība -> Maksimālais procesora stāvoklis / Minimālais procesora stāvoklis

Šie iestatījumi ir paredzēti, lai pielāgotu procesora ātruma robežas. Noklusējuma vērtības ir labas, tāpēc neiesakām tās mainīt.

Displejs -> Izslēgt displeju pēc

Enerģijas patēriņa samazināšanas nolūkā displeju var izslēgt, kad to nelieto. Jums pašam jāizlemj, kāds ir bezdarbības periods, pēc kura displejs tiks izslēgts.

Multivides iestatījumi -> Ja koplietojat multividi

Kad jūsu dators darbojas kā serveris, varat to nomodā, izvēloties Novērst tukšgaitas miegu. Gluži pretēji, opcija Atļaut datoram gulēt ļaus datoram gulēt pat straumēšanas laikā. Varat arī pāriet uz Atļaut datoram pāriet režīmā, kas ir stāvoklis, kas skaidri norāda, ka esat prom. Režīms Enter Away ļauj fona multividi koplietot un ierakstīt, kamēr displejs ir izslēgts un skaņa ir izslēgta. Lai visu sakārtotu, tas ļauj turpināt fona uzdevumus un pagarina akumulatora darbības laiku.

Multivides iestatījumi -> Video atskaņošanas kvalitātes aizspriedumi

Mēs zinām, ka video kvalitāte daudziem lietotājiem ir ārkārtīgi svarīga, taču diemžēl dažos gadījumos jums nav citas izvēles, kā to tirgot pret enerģijas patēriņu. Mūsdienās ir viegli pārslēgties starp video kvalitāti un enerģijas taupīšanu, jo šis iestatījums nodrošina opcijas Video atskaņošanas veiktspējas novirze un Video atskaņošanas enerģijas taupīšanas novirze.

Multivides iestatījumi -> atskaņojot video

Šeit varat izvēlēties opciju “Optimizēt video kvalitāti” vai “Optimizēt enerģijas taupīšanu”, lai atbilstu jūsu pašreizējām vajadzībām, spēlējot video. Paturiet prātā, ka “Sabalansēts” var izrādīties labākais risinājums, lai panāktu kompromisu.

Akumulators -> kritisks paziņojums par akumulatoru

Šis iestatījums nodrošina, ka jūs to zināt, kad akumulators ir kritiski izlādējies. Kritiskais akumulatora paziņojums pēc noklusējuma ir iespējots, taču, ja nepieciešams, varat to izslēgt.

Akumulators -> kritiskā darbība ar akumulatoru

Lai nepieļautu datora pēkšņu nomiršanu, kad akumulators sasniedz kritisko līmeni, varat konfigurēt sistēmu gulēt, pārziemot vai pareizi izslēgties, kad akumulators ir tukšs.

Akumulators -> kritiskais akumulatora līmenis

Šeit jūs varat iestatīt, kāds akumulatora līmenis jāuzskata par kritisku. Kad akumulators to sasniedz, Windows veiks darbību, kuru norādījāt sadaļā Kritiskā akumulatora darbība.

Akumulators> Zems akumulatora uzlādes līmenis

Šeit jūs varat norādīt akumulatora uzlādes līmeni, kuru sistēma uzskatīs par zemu. Kad akumulators sasniegs šo vērtību, jums par to tiks paziņots, lai jūs varētu atbilstoši reaģēt.

Akumulators> Paziņojums par akumulatora uzlādes līmeni

Ja šis iestatījums ir ieslēgts, jūs saņemat paziņojumu par katru akumulatora uzlādes līmeni.

Akumulators> Zema akumulatora darbība

Šī ir izvēlne, kurā varat izlemt, kā jārīkojas personālajam datoram, kad akumulatora enerģija kļūst zema. Šeit ir iespējamās iespējas:

  • Neko nedarīt
  • Gulēt
  • Pārziemot
  • Izslēgt

Akumulators> Rezerves akumulatora līmenis

Šeit jūs varat norādīt akumulatora līmeni, kur jūsu sistēmai vajadzētu samazināt enerģijas patēriņu, un koncentrēties uz akumulatora darbības laika pagarināšanu.

Kopumā uzlabotie enerģijas iestatījumi piedāvā ērtu līdzekli, ar kuru jūs varat panākt kompromisu starp veiktspēju un akumulatora darbības laiku operētājsistēmā Windows 10. Ja jums ir kādi jautājumi vai ieteikumi par šo problēmu, nevilcinieties sazināties ar mums, izmantojot zemāk esošo komentāru sadaļu. .

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found