Windows

Kas ir wsappx process un kāpēc tas darbojas manā datorā?

Tas var būt nepatīkami, ja mēģināt paveikt savu darbu, taču dators ar jums nesadarbojas. Jūs pamanīsit, ka pārsūtīšana no vienas lietotnes uz citu prasa ilgāku laiku nekā parasti, un viss jūsu datorā parasti ir lēns. Protams, ir tikai dabiski, ka jūs zināt un zināt, kas izraisa šo problēmu. Iespējams, jūs pat nonākat līdz vietai, kurā pārbaudīt visus darbojošos procesus uzdevumu pārvaldniekā.

Jūs redzētu dažas programmas, kuras pašlaik izmantojat. Padziļinoties, jūs atradīsit dažus nepazīstamus procesus, kas aizņem ievērojamu daudzumu jūsu procesora un diska resursu. Tātad, kas ir wsappx un kā novērst tā lielā diska izmantošanas problēmu? Jūs priecājaties, ka atradāt šo rakstu, jo mēs esam saņēmuši visas atbildes jums.

Kas ir wsappx un kā novērst tā lielā diska izmantošanas problēmu

Aiz wsappx darbojas divi atsevišķi pakalpojumi. Windows 8 un Windows 10 ir wsappx process, kurā ietilpst AppX izvietošanas pakalpojums (AppXSVC). Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 8, redzēsit Windows veikala pakalpojumu (WSService). No otras puses, ja izmantojat operētājsistēmu Windows 10, tiks parādīts klienta licences pakalpojums (ClipSVC).

Paplašinot wsappx procesa saturu, jūs varat redzēt abus vai vienu no šiem pakalpojumiem. Šie pakalpojumi ir izšķiroši, lai veiktu noteiktus uzdevumus, tostarp veikala lietotņu instalēšanu, atjaunināšanu un noņemšanu. Viņi ir atbildīgi arī par to, lai jūsu datorā esošās programmas būtu atbilstoši licencētas.

Izskaidrots AppX izvietošanas pakalpojums (AppXSVC)

AppXSVC loma ir palaist Store lietotnes. Ir vērts atzīmēt, ka universālās Windows platformas lietotnes tiek izplatītas AppX paketēs. Tas ir arī iemesls, kāpēc AppXSVC tiek nosaukts tādā veidā.

Citiem vārdiem sakot, šis process ir būtisks veikala lietotņu atjaunināšanai, instalēšanai un atinstalēšanai. Tas ir atbildīgs par iespēju Windows automātiski atjaunināt veikala lietotnes fonā. Šis process ir nepieciešams daudzām Windows lietotnēm, tostarp Paint 3D un Mail.

Ir vērts pieminēt, ka tradicionālās darbvirsmas lietotnes operētājsistēmā Windows izmanto arī procesora un diska resursus, tos pievienojot, atinstalējot vai atjauninot. Vienīgā atšķirība no veikala lietotnēm ir tā, ka AppXSVC kontrolē šos uzdevumus, nevis konkrētās programmas instalētāju.

Jums varētu rasties jautājums, kāpēc šis process notiek pat tad, kad neko neinstalējat. Tas notiek tāpēc, ka tas atjaunina jūsu veikala lietotnes fonā. Jūs arī pamanīsit, ka procesā tiek izmantots liels daudzums jūsu procesora un diska resursu. Tātad, ir pilnīgi saprotams, kāpēc jūs vēlaties uzzināt, kā atspējot appxsvc operētājsistēmā Windows 10. Tomēr, vienkārši ieskatoties šajā procesā, jūs to varētu pārskatīt.

Paskaidrots klienta licences pakalpojums (ClipSVC)

Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 10, redzēsiet, kā ClipSVC fona pakalpojums veikals veikala “infrastruktūras atbalstu”. Microsoft minēja, ka šī pakalpojuma atspējošana novērsīs jūsu veikalā nopirkto lietotņu pareizu darbību. Turklāt tā ir atbildīga par licenču pārvaldību, nodrošinot, ka jūs izmantojat tikai likumīgas lietotnes no Veikala.

Windows veikala pakalpojums (WSService) izskaidrots

Operētājsistēmā Windows 8 WSService fona pakalpojumam ir izšķiroša nozīme veikala “infrastruktūras atbalsta” apstrādē. Būtībā ClipSVC un šim pakalpojumam pakalpojumu saskarnē ir identiski apraksti. WSService process būtībā veic tos pašus uzdevumus kā ClipSVC, taču jūs to neredzēsiet operētājsistēmā Windows 10.

Kāpēc wsappx izmanto tik daudz procesora un diska resursu?

Jūs pamanīsit, ka wsappx aizņem ievērojamu daudzumu procesora resursu tikai tad, kad dators instalē, atinstalē vai atjaunina veikala lietotnes. Iespējams, esat nolēmis pievienot vai noņemt lietotni, vai arī veikals var automātiski atjaunināt jūsu sistēmas programmas.

Ja neizmantojat bezmaksas instalācijas, kas tika piegādātas Windows instalēšanas laikā, varat iestatīt veikalu tos automātiski neatjaunināt. Lai to izdarītu, jums vienkārši jāievēro tālāk sniegtie norādījumi:

    1. Palaidiet veikalu.
    2. Atveriet loga augšējo labo stūri un noklikšķiniet uz sava lietotāja ikonas.
    3. Izvēlieties Iestatījumi.
    4. Pārslēdziet “Automātiski atjaunināt lietotnes” pozīcijā Izslēgts.

Neļaujiet Windows veikalam atjaunināt jūsu lietotnes.

Ja vēlaties atjaunināt savas lietotnes, varat atgriezties veikalā. Noklikšķiniet uz sava lietotāja ikonas un izvēlieties Lejupielādes un atjauninājumi. Jūs varēsiet redzēt visus pieejamos atjauninājumus savām lietotnēm. Šajā brīdī jums būs iespēja izvēlēties, kuru instalēt.

Izvēloties šo opciju, jūs varat neļaut wsappx pakalpojumu darboties fonā visām veikalā nopērkamajām lietotnēm. Paturiet prātā, ka pat manuāli atjauninot lietotnes, jūs joprojām izmantosiet sistēmas resursus, piemēram, RAM un CPU. Tomēr šī opcija dod jums lielāku brīvību izvēlēties, kad tās jāizmanto.

Ja jūs bieži izmantojat Mail, Movies & TV, OneNote, Photos un Calculator, neiesakām atspējot automātiskās atjaunināšanas funkciju. Ir vērts atzīmēt, ka Microsoft bieži atjaunina šīs lietotnes.

Vai es varu atspējot wsappx?

Diemžēl nevar atspējot pakalpojumu wsappx un tā apakšpakalpojumus (ClipSVC un AppXSVC). Viss, ko jūs varat darīt, ir novērst to automātisku darbību fonā. Turklāt viņi skrien, kad tie ir nepieciešami. Piemēram, ja palaižat veikala lietotni, piemēram, Paint 3D, uzdevumu pārvaldniekā redzēsit darbināmu ClipSVC. Ja jūs mēģināt nogalināt wsappx procesu, jūs redzēsiet Windows brīdinājumu, kurā teikts, ka jūsu sistēma tiks izslēgta vai kļūs nelietojama.

Turklāt nebūtu ieteicams novērst šo procesu darbību. Galu galā tie ir kritiska jūsu sistēmas sastāvdaļa. Ja vēlaties pārliecināties, ka jūsu veikala lietotnes darbojas nevainojami, jūs atstājat tās savu uzņēmējdarbību.

Vai wsappx ir vīruss?

Kā jau minējām, pakalpojums wsappx ir neatņemama Windows 10 sastāvdaļa. Šajā rakstā nav ziņojumu, kas norādītu, ka ļaunprātīgas programmatūras maskēšanai būtu izmantoti wsappx, AppXSVC, ClipSVC vai WSService procesi. Pat ja palaidīsit Auslogics Anti-Malware, rīks to neidentificēs kā vīrusu. No otras puses, ja jūs uztrauc datora drošība, vienmēr ir lieliska ideja veikt pilnu sistēmas skenēšanu. Ja vēlaties visaptverošu aizsardzību pret izplatītiem un grūti pamanāmiem draudiem un uzbrukumiem, iesakām izmantot Auslogics Anti-Malware.

Veiciet sistēmas pret ļaunprātīgu programmatūru skenēšanu.

Vai šajā rakstā atradāt kaut ko noderīgu?

Mēs labprāt dzirdētu jūsu domas zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found