Windows

Kā nomainīt noklusējuma lietotnes failu atvēršanai sistēmā Windows?

Tas nav nekas neparasts, ka Windows atver noteiktus failus, izmantojot nepareizu lietojumprogrammu. Tātad, ja jums ir viena un tā pati problēma, jūs varat atrast mierinājumu, zinot, ka neesat viens. Protams, vienmēr ir vienkāršāka iespēja ar peles labo pogu noklikšķināt uz faila, kuru vēlaties atvērt, izmantojot noteiktu lietotni, un izvēlēties opciju Atvērt ar. Tomēr tas var būt nepatīkami, ja katru reizi, kad atverat vajadzīgo failu, ir jāveic šī papildu darbība.

Tādējādi mēs iemācīsim jums mainīt noklusējuma lietotnes operētājsistēmā Windows 10 pēc faila veida. Šī metode, kas tiek dēvēta arī par “failu asociāciju maiņu”, palīdzēs ērtāk atvērt failus.

Kas ir noklusējuma lietotnes operētājsistēmā Windows 10?

Instalējot Windows 10, pamanīsit, ka tam jau ir pievienotas dažas iebūvētas lietotnes. Jūs varat arī brīvi izmantot rīkus, lai pielāgotu, kā pārvaldīsit un atvērsit failus šajā operētājsistēmā. Šī funkcija var būt noderīga, ja jums ir profesionālas izvēles attiecībā uz noteiktām lietotnēm.

Piemēram, iebūvētā lietotne mūzikas atskaņošanai operētājsistēmā Windows 10 ir Groove Music. Tomēr lielākā daļa no mums dod priekšroku Windows Media Player vai VLC Media Player izmantošanai. Korporācija Microsoft ļauj mainīt noklusējuma lietotnes operētājsistēmā Windows 10. Šādā veidā varat atvērt, pārvaldīt vai rediģēt multivides failus, izmantojot vēlamo programmatūru.

Noklusējuma lietotņu maiņa nav jauna Windows operētājsistēmas funkcija. Arī Windows 8 ir tāda pati funkcionalitāte. No otras puses, Windows 10 piedāvā jaunu lietotāja saskarni noklusējuma lietotņu pārvaldībai. Process ir diezgan atšķirīgs no tā, ko piedāvā Windows XP, 7 vai 8.

Pirms visa cita ...

Jums jāzina faila tips, kura saistību vēlaties mainīt. To var izdarīt, ar peles labo pogu noklikšķinot uz faila un pēc tam konteksta izvēlnē atlasot Rekvizīti. Kad logs Rekvizīti ir atvērts, skatiet apgabalu Faila tips. Trīs burtu apzīmējumam blakus tam jābūt faila tipam.

Tagad ir divi veidi, kā mainīt failu asociācijas sistēmā Windows 10:

 • Izmantojot opciju Open With Option
 • Lietotnes Iestatījumi izmantošana

Turpiniet lasīt šo rakstu, lai uzzinātu, kā nomainīt Windows 10 noklusējuma lietotnes pēc faila veida. Šajā ierakstā mēs iemetīsim arī dažus bonusu padomus, kas saistīti ar failu asociācijām.

1. metode: opcijas Open With izmantošana

Vienkāršākais veids, kā mainīt asociāciju vienam faila tipam, ir opcija Atvērt ar, kuru mēs minējām iepriekš. No otras puses, ja jums jāmaina asociācijas vairākiem failu tipiem, jums vajadzētu pāriet uz nākamo metodi. Lai sāktu, rīkojieties šādi:

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tāda veida faila, kuram vēlaties mainīt noklusējuma lietotni.
 2. Rezultāta izvēlnē atlasiet Atvērt ar.
 3. Tiks parādīta lietotne vai lietotņu saraksts, ko operētājsistēma iesaka failam. Jebkura no šīm lietotnēm var darboties kā noklusējums faila tipam, ar kuru strādājat. Ja pamanāt kādu lietotni, kas jums patīk, atlasiet to. Neaizmirstiet atlasīt izvēles rūtiņu: “Vienmēr izmantojiet šo lietotni, lai atvērtu [faila veida] failus.”

Piezīme. Ja vēlamā lietotne nav sarakstā, varat to meklēt, noklikšķinot uz Vairāk lietotņu. To darot, tiks parādīts paplašināts instalēto lietojumprogrammu saraksts jūsu datorā. No otras puses, varat pievienot vēlamo lietotni, noklikšķinot uz pogas “Meklēt lietotni veikalā”.

 1. Kad faila tipam esat izvēlējies lietotni, varat noklikšķināt uz pelēkās pogas Labi, lai iestatītu to kā noklusējumu.

Turpmāk visi šāda veida faili tiks palaisti ar izvēlēto lietojumprogrammu.

2. metode: lietotnes Iestatījumi izmantošana

Ja vēlaties iestatīt noklusējuma lietotnes vairākiem failu tipiem, vislabākā iespēja ir izmantot lietotni Iestatījumi. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + X.
 2. Izvēlnē atlasiet Iestatījumi.
 3. Piezīme. Varat arī nospiest Windows taustiņu + I, lai palaistu lietotni Iestatījumi.
 4. Opcijās noklikšķiniet uz Lietotnes.
 5. Tagad dodieties uz kreisās rūts izvēlni un noklikšķiniet uz Noklusējuma lietotnes.
 6. Pārvietojieties uz labo rūti un pēc tam ritiniet uz leju. Noklikšķiniet uz saites “Izvēlēties noklusējuma lietotnes pēc faila veida”.

Piezīme. Tiks parādīts visu failu tipu saraksts, kurus atbalsta Windows 10. Blakus failu tipiem redzēsiet ar tiem saistītās lietojumprogrammas. Ja vēl nav nevienas lietotnes, kas saistīta ar faila tipu, tiks parādīta pelēka ikona “+”.

 1. Pārlūkojiet sarakstu, līdz atrodat faila tipu, kuram vēlaties mainīt asociāciju. Lai mainītu noklusējuma lietotni, noklikšķiniet uz ikonas +, kas atrodas tās labajā pusē.
 2. Sarakstā atlasiet vēlamo lietotni un, ja tā nav pieejama, noklikšķiniet uz opcijas “Meklēt lietotni Microsoft veikalā”.

Dažiem failu tipiem Windows var ieteikt vairākas lietotņu opcijas. Tikmēr jūs redzēsiet citus, kuriem nav nevienas ieteiktās lietotnes. Ja jums netiek piedāvāta opcija, varat lejupielādēt piemērotu lietotni no interneta. No otras puses, jūs vienmēr varat noklikšķināt uz ikonas “Meklēt lietotni Microsoft veikalā”. Kad esat izvēlējies vēlamo lietotni, esat pabeidzis!

Visu noklusējuma lietotņu atiestatīšana operētājsistēmā Windows 10

Ja vēlaties atsaukt veiktās izmaiņas, varat izmantot tās pašas darbības, kuras mēs dalījāmies divās iepriekš minētajās metodēs. Tomēr, ja kāda iemesla dēļ vēlaties atjaunot noklusējuma asociācijas, varat veikt tālāk norādītās darbības.

 1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S. To darot, tiks atvērts meklēšanas lodziņš.
 2. Meklēšanas lodziņā ierakstiet “Iestatījumi” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 3. Opcijās atlasiet Lietotnes.
 4. Dodieties uz kreiso rūti un atlasiet Noklusējuma lietotnes.
 5. Tagad pārejiet uz labo rūti un pēc tam ritiniet uz leju, līdz redzat pogu Atiestatīt.
 6. Noklikšķiniet uz pogas Atiestatīt, lai iebūvētās lietotnes izmantotu kā noklusējumus visiem failu tipiem.

Pēc noklikšķināšanas uz pogas Atiestatīt tiks atvērti failu tipi ar to sākotnējām noklusējuma sistēmas lietotnēm. Piemēram, tīmekļa saites tiks ielādētas Edge, un mūzikas faili tiks atvērti Groove.

Kā nomainīt noklusējuma lietotnes citām Windows versijām

Mēs saprotam, ka daži lietotāji šo rakstu atrod pat tad, kad viņi meklē citu Windows versiju ceļvežus. Tātad, mēs esam pievienojuši arī instrukcijas Windows 8 un vecākiem operētājsistēmas variantiem.

Kā nomainīt noklusējuma lietotnes operētājsistēmā Windows 8, 7 vai Vista

 1. Palaidiet vadības paneli. Lietotnē Windows 8. Varat izmantot izvēlni Enerģijas lietotājs (Windows atslēga + X). Ja izmantojat sistēmu Windows 7 vai Vista, vadības panelim varat piekļūt, izmantojot izvēlni Sākt.
 2. Atlasiet Programmas.
 3. Pārliecinieties, vai atrodaties vadības paneļa vadības paneļa mājas vai kategorijas skatā. Atlasiet Noklusētās programmas -> Saistīt faila tipu.
 4. Pēc dažām sekundēm tiks ielādēts rīks Iestatīt asociācijas. Pārlūkojiet sarakstu, līdz atrodat faila tipu, kuram vēlaties mainīt noklusējuma programmu.
 5. Virs ritināšanas joslas redzēsiet pogu Mainīt programmu.
 6. Windows 8: logā ‘Kā atvērt šāda veida failu [faila paplašinājums]?’ Meklējiet faila tipam vēlamo programmu.
 7. Operētājsistēmā Windows 7 un Vista: logā “Atvērt ar” meklējiet lietotni, kuru vēlaties saistīt ar faila paplašinājumu. Jūs varat izvēlēties no ieteicamo programmu saraksta. Tomēr jūs varat brīvi izvēlēties arī citu programmu sarakstu. Ja vēlaties izvēlēties citas lietotnes, izņemot pieejamās, varat meklēt programmas manuāli.
 8. Kad esat atradis lietotni, varat noklikšķināt uz Labi. Lai skatītu faila tipam piešķirto jauno noklusējuma lietotni, varat atsvaidzināt failu asociāciju sarakstu. Kad esat pabeidzis izmaiņas, varat aizvērt logu Iestatīt asociācijas.

Pēc šo darbību veikšanas tiks atvērti šāda veida faili ar izvēlēto noklusējuma programmu.

Kā nomainīt noklusējuma lietotnes sistēmā Windows XP

 1. Noklikšķiniet uz pogas Sākt, pēc tam atlasiet Vadības panelis.
 2. Izvēlieties Izskats un motīvi.
 3. Pārliecinieties, vai atrodaties vadības paneļa kategoriju skatā.
 4. Loga apakšdaļā atlasiet Mapes opcijas.
 5. Atveriet cilni Failu tipi.
 6. Pārlūkojiet reģistrētos failu tipus, līdz atrodat pārvaldāmo faila paplašinājumu.
 7. Atlasiet paplašinājumu, lai to izceltu.
 8. Apakšējā sadaļā noklikšķiniet uz Mainīt.
 9. Ekrānā Atvērt ar failu tipam atlasiet noklusējuma lietotni.
 10. Ja neredzat vēlamo lietotni, varat izvēlēties opciju ‘Atlasīt programmu no saraksta’ un pēc tam noklikšķiniet uz Labi.

Piezīme. Ieteicamo lietotni var redzēt sarakstā Ieteicamās programmas vai Programmas. Tomēr varat arī manuāli atlasīt lietotni, noklikšķinot uz pogas Pārlūkot.

Tas, ka faila tipam esat mainījis noklusējuma programmu, nenozīmē, ka nevarat izmantot citas lietotnes, kas to atbalsta. Piemēram, kā noklusējuma lietotni .mp3 failiem varat izvēlēties Windows Media Player. Tomēr jūs joprojām varat izvēlēties atvērt šo faila tipu, izmantojot VLC Media Player. Viss, kas jums jādara, ir ar peles labo pogu noklikšķiniet uz faila .mp3, kuru vēlaties atskaņot, pēc tam no opcijām atlasiet Atvērt ar. Svarīgi ir tas, ka failu tipi tiek palaisti ar atbilstošām lietotnēm.

Tagad, ja pamanāt, ka daži failu tipi tiek atvērti ar dīvainām lietotnēm, jums jāpārbauda, ​​vai tajā nav ļaunprātīgas programmatūras. Operētājsistēmā varat izmantot iebūvēto drošības lietotni. Tomēr, ja vēlaties veikt visaptverošāku skenēšanu, jums vajadzētu izmantot uzticamāku rīku, piemēram, Auslogics Anti-Malware. Šī programmatūra var atklāt ļaunprātīgas programmas neatkarīgi no tā, cik atturīgi tās darbojas fonā. Jūs varat būt mierīgs, zinot, ka jūsu dators un faili ir pasargāti no draudiem un uzbrukumiem.

Mēs ceram, ka šis raksts jums palīdzēja atrisināt problēmas saistībā ar noklusējuma lietotnēm failu tipiem.

Ja jums ir ieteikumi šīs ziņas uzlabošanai, informējiet mūs tālāk sniegtajos komentāros.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found