Windows

Labot “Windows ir atklājis IP adreses konfliktu”: I daļa

Tāpat kā katrai mašīnai, kad jūsu dators izveido savienojumu ar tīklu vai internetu, tam tiek piešķirta IP adrese. IP adrese atbilst datora unikālajai adresei un identitātei. IP adrešu sistēma ļauj tīkliem (vai internetam kopumā) atšķirt un atpazīt datorus. Tāpēc teorētiski nevienam no diviem datoriem nevar (vai tam vajadzētu būt) vienāda IP adrese jebkurā tīklā (vai tīmeklī kopumā).

Piezīme: Šis raksts ir sērijas pirmā daļa par IP adrešu konfliktu novēršanu sistēmā Windows.

Ko tas nozīmē, ja Windows ir atklājis IP adreses konfliktu

Nu, tas ir diezgan acīmredzami - Windows mēģina pateikt, ka jūsu datora IP adrese jau tiek izmantota tīklā vai internetā. Visām IP adresēm ir jābūt unikālām; vienu datoru nevar koplietot starp datoriem - un tas izskaidro Windows cīņas, kas saistītas ar IP konfliktiem.

Jebkurā gadījumā mēs neticam, ka divām ierīcēm jūsu tīklā ir viena un tā pati IP adrese. Tā vietā mēs pieņemam, ka IP adreses konflikts ir saistīts ar kļūmi vai pārkāpumiem datora iestatījumos vai maršrutētājā. Vai arī jūsu ISP var būt pat pie vainas. Šī iemesla dēļ, ņemot vērā šos pieņēmumus, mēs esam iecerējuši jums parādīt, kā noņemt “Windows ir atklājis IP adreses konfliktu” kļūdas ziņojums.

Tagad mēs turpināsim šīs rokasgrāmatas primāro daļu, kur mēs aprakstīsim labojumus. Kad esat beidzis lasīt šo rakstu, jūs uzzināsiet, kā atrisināt IP adrešu konfliktus Windows 10 datoros. Te nu mēs esam.

Kā atrisināt problēmu “Windows ir atklājis IP adreses konfliktu” sistēmā Windows 10

Mēs iesakām sākt ar pirmo procedūru un (ja nepieciešams) turpināt ar pārējiem risinājumiem tādā secībā, kādā mēs tos sakārtojām tālāk.

  1. Restartējiet maršrutētāju, modemu vai interneta iestatīšanu:

Lielākā daļa IP konfliktu, ko definē Windows ir atklājis IP adreses konfliktu kļūdu var atrisināt, vienkārši restartējot maršrutētāju vai ierīci, kas baro interneta iestatīšanu. Vismaz lielākā daļa lietotāju varēja precīzi sakārtot savienojumu vai internetu, tieši to darot.

Šīs instrukcijas attiecas uz maršrutētāja vai interneta ierīces restartēšanas procedūru:

  • Ja izmantojat maršrutētāju, lai izveidotu savienojumu ar internetu, jums ir jāķer maršrutētāja ierīce (fiziski).
  • Pārbaudiet maršrutētāja barošanas pogu. Kad esat atradis barošanas pogu, jums tas jānospiež un jāuztur tik ilgi, cik nepieciešams, līdz maršrutētājs izslēdzas.

Jūs zināt, ka jūsu maršrutētājs ir zaudējis strāvu, tiklīdz visi tā indikatori nodziest. Minimālais gaidīšanas laiks ir 30 sekundes, taču mēs faktiski iesakām pagaidīt vismaz 5 minūtes (lai visas ierīces un tīkli tiktu izslēgti interneta iestatījumos), pirms ievietojat ierīci.

  • Ja maršrutētājam trūkst barošanas pogas vai ja tā barošanas poga neizdodas veikt darbu, jums vienkārši jāatvieno maršrutētāja spraudnis no barošanas avota un pēc tam jāgaida kādu laiku vai tik ilgi, cik nepieciešams, lai ierīce izslēgtos.
  • Līdzīgi, ja izmantojat modemu vai līdzīgu ierīci, lai izveidotu savienojumu ar internetu, jums vienkārši jāatvieno modems no datora, jāgaida kādu laiku (un šajā laikā jūs pat varat restartēt datoru) un pēc tam pievienojiet modeli. vai interneta ierīci atpakaļ datorā.
  • Uzlieciet maršrutētāju - ja šis solis ir piemērots.
  • Pieņemot, ka esat atgriezies savā datorā, jums jāmēģina izmantot internetu, lai redzētu, kas notiek.

Ja IP problēma joprojām pastāv, jums būs labi vēlreiz izslēgt vai atvienot maršrutētāju (vai modemu) no datora, restartēt maršrutētāju, ieslēgt maršrutētāju vai pieslēgt modemu atpakaļ datoram un pēc tam pārbaudīt lietas, izmantojot atkal tīklā vai internetā.

  1. Atspējojiet un pēc tam iespējojiet tīkla adapteri:

Tīkla adapteris ir komponents, kas savieno datoru ar tīklu (vai internetu kopumā). Ja izveidojat savienojumu ar internetu, izmantojot Wi-Fi, jūsu ierīce tiks konfigurēta bezvadu tīkla adaptera izmantošanai. Ja izveidojat savienojumu ar internetu, izmantojot Ethernet, jūsu dators tiks izmantots, izmantojot USB vai vadu tīkla adapteri.

Mēs vēlamies, lai jūs atspējotu un iespējotu tīkla adapteri, lai piespiestu pārveidot adaptera konfigurāciju vai iestatījumu. Tādā veidā jūs atbrīvosities no kļūmes vai neatbilstības, kas ir atbildīga par IP adreses konfliktiem - ja viss notiek, kā paredzēts.

Šie ir norādījumi, kas jāievēro, lai veiktu tīkla adaptera iespējošanas un atspējošanas uzdevumu:

  • Nospiediet un pēc tam turiet Windows logotipa pogu datora tastatūrā. Tagad pieskarieties R burta taustiņam.
  • Kad tiek atvērts dialoglodziņš vai logs Palaist, jums jāievada cpl tur esošajā tekstlodziņā.
  • Palaidiet kodu: to varat izdarīt, nospiežot datora tastatūras pogu Enter.

Jūsu datoram vajadzētu novirzīt jūs uz vadības paneļa ekrānu Tīkla savienojumi.

  • Tagad jums jāatrod adapteris, kuru jūsu dators izmanto, lai izveidotu savienojumu ar internetu (vairumā gadījumu Wi-Fi vai Ethernet).
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz adaptera, lai redzētu tā izvēlni Opcijas.
  • Atlasiet Atspējot.

Jūsu dators tagad pārtrauks saites.

  • Pagaidiet kādu laiku.
  • Tagad, lai vēlreiz piekļūtu tā izvēlnei, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā paša adaptera.
  • Šoreiz jums jāizvēlas Iespējot.
  • Aizveriet vadības paneļa lietotni. Pārbaudiet, vai jūsu dators tagad var izveidot savienojumu ar internetu, neradot IP konfliktu kļūdas, kas jūs traucē.
  • Ja savienojums neizdodas vai kļūdas ziņojums parādās vēlreiz, jums ir jāaizver citas programmas, restartējiet datoru un pēc tam vēlreiz pārbaudiet lietas.
  1. Atlaidiet un atjaunojiet savu IP adresi:

IP adrešu izlaišanas un atjaunošanas procedūru parasti izmanto, lai atrisinātu plašu tīkla un interneta problēmu loku, tāpēc mēs vienmēr to gatavojām piedāvāt kā risinājumu Windows ir atklājis IP adreses konfliktu izdevums. Atbrīvojot un pēc tam atjaunojot datora IP adresi, jums jāpiespiež sistēma atcelt IP un pēc tam to piešķirt vēlreiz.

Uzdevuma rezultātā veiktās izmaiņas varētu darīt pietiekami, lai palīdzētu Windows atšķirt IP adreses un izbeigtu neskaidrības, kas izraisa IP konfliktus. Tomēr, pirms šeit veicat darbu, jums jāpārbauda un jāapstiprina, ka pašlaik esat pieteicies savā datorā ar administratora kontu. Pretējā gadījumā - ja uzzināt, ka pašlaik atrodaties sistēmā ar vietējo vai parasto profilu, jums ir jāpiesakās un pēc tam jāpierakstās, izmantojot augstākā līmeņa kontu ar administratīvām tiesībām.

Jebkurā gadījumā šie ir norādījumi, kas jāievēro, lai atbrīvotu un pēc tam atjaunotu sava datora IP adresi.

  • Pirmkārt, jums jādodas uz Windows sākuma ekrānu: nospiediet tastatūras taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz Windows ikonas displeja apakšējā kreisajā stūrī.
  • Tagad jums ir jāievada Komanda teksta lodziņā, kas tiek parādīts brīdī, kad sākat rakstīt.

Domājams, ka Windows izpilda meklēšanas uzdevumu, kā vaicājumu izmantojot ievadīto atslēgvārdu.

  • Kad komandu uzvedne (lietotne) tiek parādīta kā primārais ieraksts rezultātu sarakstā, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā, lai redzētu tās izvēlni Opcijas.
  • Atlasiet Palaist kā administrators.
  • Noklikšķiniet uz pogas Jā, lai apstiprinātu paaugstinātu programmas palaišanas darbību - ja lietotāja konta kontrole (UAC) atver apstiprināšanas uzvedni.
  • Pieņemot, ka esat atvēris administratora komandu uzvednes logu, jums jāpalaiž šīs rindas (viena rinda vienlaikus, viena rinda pēc otras):
  • netsh int IP atiestatīšana c: \ resetlog.txt
  • ipconfig / atbrīvot
  • ipconfig / atjaunot
  • Tagad jums jāatstāj vai jāaizver komandu uzvednes logs.
  • Šeit jāpārbauda datora tīkla vai interneta statuss, lai redzētu, vai viss ir uzlabojies.

Tāpat kā iepriekšējās procedūrās, šajā brīdī, ja uzzināt, ka problēma joprojām pastāv, ieteicams restartēt datoru un pēc tam pārbaudīt lietas vēlreiz.

  1. Statiskā IP atspējošana vai noņemšana:

Daži lietotāji (vai pat datori) dod priekšroku statiskā IP iestatīšanai, jo tas ļauj viņiem viegli atrast konkrētas ierīces tīklā. Tomēr, ja mašīnas izmanto statiskas IP adreses - kuras teorētiski nav paredzēts mainīt -, palielinās IP konfliktu iespējamība, jo citas ierīces nevar pietiekami ātri mainīt adreses, lai izvairītos no sarežģījumiem.

Tāpēc mēs vēlamies, lai jūs likvidētu statisko IP adresi. Tādējādi jūs piešķirat savam datoram lielākas izdzīvošanas iespējas IP piešķiršanas procesā, jo tas tagad varēs pieņemt vai atļaut jaunas IP adreses (IP izmaiņas). Citiem vārdiem sakot, alternatīvā IP iestatīšana - dinamiskais IP - varētu dot jums daudz laba.

Šīs ir instrukcijas, kas jāievēro, lai noliktu statisko IP un tā vietā izmantotu dinamisko IP:

  • Atveriet lietotni Palaist: lai veiktu uzdevumu šeit, varat izmantot Windows pogu + R burtu īsinājumtaustiņu, kuru mēs aprakstījām iepriekš.
  • Kad tiek parādīts dialoglodziņš vai logs Palaist, jums jāievada cpl tekstlodziņā.
  • Palaidiet kodu, tastatūrā nospiežot Enter vai logā Palaist noklikšķiniet uz Labi.
  • Pieņemot, ka tagad esat vadības paneļa ekrānā Tīkla savienojumi, jums jāatrod tīkls vai interneta adapteris, kuru jūsu dators pašlaik izmanto.
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz atbilstošā adaptera, lai redzētu tā izvēlni Opcijas.
  • Šoreiz jums jāizvēlas Rekvizīti.

Jūsu datoram tagad ir paredzēts atvērt izvēlni Properties Wi-Fi vai Ethernet.

  • Pārlūkojiet sarakstu zem Šajā savienojumā tiek izmantoti šādi vienumi Atrodiet interneta protokola 4. versiju (TCP / IPv4) un pēc tam veiciet dubultklikšķi uz šīs opcijas.

Domājams, ka Windows atver interneta protokola 4. versijas (TCP / IPv4) logu.

  • Pieņemot, ka atrodaties cilnē Vispārīgi, jums jānoklikšķina uz pogas Automātiski iegūt IP adresi, lai atlasītu šo parametru.
  • Lai atlasītu šo parametru, jums ir jānoklikšķina uz pogas Automātiski iegūt DNS servera adresi.

Ja izvēles pogas gan automātiskai IP adreses iegūšanai, gan automātiskas DNS servera adreses iegūšanai jau bija atlasītas - tas norāda, ka abas opcijas jau tika izmantotas -, šeit statiskā IP atspējošanas procedūra jums nekad netika piemērota, jo jūsu dators statiskā IP iestatīšana. Jums vajadzētu doties tālāk.

  • Jebkurā gadījumā jums ir jānoklikšķina uz pogas Labi, lai apstiprinātu un pabeigtu lietas.
  • Aizveriet vadības paneļa lietotni. Ja nepieciešams, aizveriet citas programmas.
  • Restartējiet datoru.
  • Veiciet vienkāršu testu, izmantojot savu tīklu vai interneta savienojumu, lai apstiprinātu, ka IP problēmas ir atrisinātas pilnībā.
  1. Noskalojiet savu DNS; atiestatīt WINSOCK; palaist komandas netsh:

DNS - kas ir populārs domēna vārdu sistēmas saīsinājums - ir svarīgs interneta iestatīšanas zobrats. Domēna vārdu sistēma ir iestatījums, kas saista vietnes (vietrāžus URL, kurus ievadāt tīmekļa pārlūkprogrammās) ar atbilstošajām IP adresēm (skaitļiem vai cipariem, kurus citādi būtu grūti atcerēties). Sistēmā Windows WINSOCK attiecas uz saskarni vai programmu, kas pārvalda pieslēguma pieprasījumus (ievades un izvades) lietojumprogrammām.

Tātad, mēs vēlamies, lai jūs veiktu gan DNS, gan WINSOCK atiestatīšanas darbības. Mēs arī vēlamies, lai jūs palaistu komandas netsh, kuras parasti tiek izmantotas, lai piespiestu veikt izmaiņas tīkla vai interneta iestatījumos, lai novērstu neatbilstības vai neatbilstības. Visi piedāvātie uzdevumi ir jāveic paaugstinātā komandu uzvednes logā. Mēs iesakām arī pieteikties savā datorā ar administratora kontu (ja jūs to vēl darāt).

Šīs instrukcijas aptver visas iepriekš aprakstītās procedūras:

  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows ikonas displeja apakšējā kreisajā stūrī.
  • Pieņemot, ka enerģijas lietotāja izvēlnes programmas un opcijas tagad ir redzamas, jums jāizvēlas Komandu uzvedne (Administrēšana).
  • Noklikšķiniet uz pogas Jā, lai apstiprinātu lietas - ja Windows atver dialogu Lietotāja konta kontrole (UAC).

Jūsu datoram tagad ir paredzēts atvērt komandu uzvednes logu ar administratora tiesībām.

  • Šajā brīdī jums jāpalaiž šīs rindas (viena rinda pa reizei, viena pēc otras):
  • ipconfig / flushdns
  • nbtstat –r
  • netsh int ip reset c: \ resetlog.txt
  • netsh winsock reset
  • Pieņemot, ka pēdējās komandas izpildes process ir pabeigts, jums tagad jāaizver komandu uzvednes logs.
  • Aizveriet citas programmas (ja nepieciešams). Restartējiet datoru, lai pabeigtu lietas.
  • Tagad jums jāpārbauda, ​​vai jūsu veiktais uzdevums bija pietiekams, lai atrisinātu Windows ir atklājis IP adreses konfliktu

Ja jūs joprojām cīnāties ar Windows ir atklājis IP adreses konfliktu kļūdu, tad, iespējams, vēlēsities pārbaudīt mūsu turpinājumu šai rokasgrāmatai (2. daļa). Tur mēs aprakstījām papildu problēmas risinājumus, kas skar interneta konfigurācijas Windows ierīcēs.

Ja jūsu dators cenšas sekot līdzi uzdevumiem, iespējams, vēlēsities iegūt Auslogics BoostSpeed. Izmantojot šo lietojumprogrammu, kas palīdzēs jums veikt efektīvus remontus un uzlabotas optimizācijas, jūs varat uzlabot veiktspēju operācijās ar savu sistēmu. Tādējādi jūsu datora produktivitātes līmenis palielinās.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found