Windows

Kā atspējot skārienekrānu jebkurā Windows 10 klēpjdatorā?

Vai jūs meklējat, kā atspējot skārienekrānu sistēmā Windows 10? Tad esat nonācis īstajā vietā.

Galddatoriem, klēpjdatoriem, planšetdatoriem un ierīcēm 2 vienā (unikāla klēpjdatora un planšetdatora kombinācija) ir skārienekrāni, un Windows 10 ir izstrādāts tā, lai ar tiem labi darbotos.

Ja izmantojat planšetdatoru, skārienekrāns ir vienīgā ievades vienība. Bet galddatoros, klēpjdatoros un ierīcēs “2 vienā”, kur jums ir arī tastatūra un pele, tā vienkārši kalpo kā sekundārā ievade. Un jūs varat izvēlēties to atspējot vairāku personisku iemeslu dēļ.

Kāpēc atspējot skārienekrānu (TS)?

Ar TS iespējotas ierīces ļauj ātrāk izpildīt uzdevumus, jo pieskaršanās ekrānam ir daudz ātrāka nekā nepieciešamība vilkt kursoru apkārt.

Lai gan skārienekrāns rada jaunu pieredzi, ļaujot izvēlēties dažādas iespējas no standarta tastatūras un peles ievades, var rasties noteiktas situācijas, kad vēlaties to uz laiku atspējot:

  • Pie manas galvas var gadīties, ka jums bieži nākas saskarties ar netīšiem ierakstiem. Varbūt jūs esat mamma, kas strādā mājās, un jūsu bērni turpina ķerties pie datora ekrāna un aizvērt lapu, kurā atrodaties, mainīt kursora pozīciju Word dokumentā vai atvērt nevēlamas programmas.
  • Vēl viens labs iemesls ir tas, ka TS var nedarboties pareizi un veikt nejaušas ievadīšanas, pat ja jūs nemēģināt to izmantot.
  • Turklāt, kad ir iespējota TS, Windows 10 paplašina atstarpi starp ikonu sistēmas teknē (uzdevumjoslas paziņojumu apgabalā), lai tās būtu vieglāk nospiest. Tādā veidā jūs kļūdaini nepieskartīsities un neatvērsiet programmu, kuru nevēlaties.

Tomēr lietotājiem, kuru sistēmas teknē ir daudz vienumu, izskats var šķist nepievilcīgs, tāpēc viņi labprātāk atspējotu skārienekrānu, īpaši, ja viņi to neizmanto pietiekami bieži.

  • Visbeidzot, vienkārši varētu būt tāds, ka jums nav vēlēšanās pieskarties datora ekrānam un atstāt uz tā plankumus. Dažiem no mums patīk, ja ierīces vienmēr izskatās glītas. Vai varbūt jūs parasti strādājat ar fotoattēlu rediģēšanas lietojumprogrammām un vienkārši nevarat atļauties kļūdīties dizainā, jo ekrānā ir daži plankumi, kas varētu kavēt jūsu skatījumu.

Lai kāds būtu iemesls, ja jums nav ērti pārvaldīt skārienekrānu ierīcē, to ir viegli deaktivizēt.

Kā izslēgt skārienekrānu

Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 10, TS atspējošanas procedūra ir vienāda neatkarīgi no izmantotās ierīces veida (vai tas būtu klēpjdators, galddators, planšetdators vai 2-in-1).

Bet jums jāzina, ka Windows 1o nenodrošina opciju, kas ļauj viegli atspējot pieskāriena ievadi. Tam nav pieejama arī trešo pušu programmatūra. Tāpēc tas būs jādara manuāli, izmantojot ierīces pārvaldnieku.

Piezīme: Ierīču pārvaldnieks ir vieta, kur Windows uzskaita visas datora ierīces un ļauj jums tās pārvaldīt. Tam var piekļūt, izmantojot vadības paneli, dialoglodziņu Palaist, WinX izvēlni, Cortana vai meklēšanas joslu izvēlnē Sākt.

Kā manuāli atspējot skārienekrānu:

Brīdinājums: Pirms mēs sākam, jums jāpārliecinās, vai jums ir alternatīva ievades metode. Ja izmantojat klēpjdatoru, darbvirsmu vai 2-in-1, pārliecinieties, ka tastatūra un pele ir funkcionāli.

Nemēģiniet atspējot TS planšetdatorā, kuram nav USB savienotas tastatūras vai peles. Ja to izdarīsit, jūs vairs nevarēsiet darboties ar savu ierīci, un jums būs jāveic cietā atiestatīšana.

Tagad tālāk aprakstīto procedūru var piemērot Windows 10, Windows 8 un Windows 8.1.

Tiksim pie tā:

  1. Dodieties uz Device Manager. Uzdevumjoslas meklēšanas lodziņā vienkārši ierakstiet “Device Manager” un pēc tam atlasiet opciju, kad tā parādās rezultātos.

Ir arī citi veidi, kā atvērt Device Manager:

Izmantojot vadības paneli:

  • Sākuma izvēlnes meklēšanas joslā ierakstiet ‘Vadības panelis’ un atlasiet opciju, kad tā parādās.
  • Atveriet sadaļu Aparatūra un skaņa. Lai to atrastu, ekrāna augšējā labajā stūrī nolaižamajā izvēlnē “Skatīt pēc:” ir atlasīta kategorija.
  • Atvērtajā logā sadaļā Ierīces un printeri atlasiet Ierīču pārvaldnieks.

Izmantojot WinX izvēlni:

  • Nospiediet tastatūras Windows logotipa taustiņu + X kombināciju.
  • Sarakstā noklikšķiniet uz Ierīču pārvaldnieks.

Dialoglodziņā Palaist:

  • Nospiediet tastatūras Windows logotipa taustiņu + R kombināciju.
  • Teksta laukā ierakstiet ‘devmgmt.msc’ un noklikšķiniet uz Labi vai nospiediet tastatūras taustiņu Enter.
  1. Kad tiek atvērts ierīces pārvaldnieka logs, atrodiet ‘Cilvēka saskarnes ierīces’ un paplašiniet to, veicot dubultklikšķi uz tā vai noklikšķinot uz bultiņas blakus tam.
  2. Tagad atlasiet ar HID saderīgu skārienekrānu un pēc tam ekrāna augšdaļā noklikšķiniet uz cilnes Darbība. Alternatīvi, vienkārši ar peles labo pogu noklikšķiniet uz HID saderīgā skārienekrāna.
  3. Konteksta izvēlnē atlasiet “Atspējot ierīci”.
  4. Noklikšķiniet uz Jā, lai apstiprinātu darbību, kad tiek parādīts brīdinājums: “Atspējojot šo ierīci, tā vairs nedarbosies. Vai tiešām vēlaties to atspējot? ’

Kad būsiet veicis šīs darbības, pieskāriena ievade vairs nebūs aktīva. To var pārbaudīt, pieskaroties datora ekrānam.

Ja vēlaties to atkārtoti iespējot, rīkojieties tāpat kā iepriekš, bet, pārejot uz 4. darbību, atlasiet “Iespējot ierīci”.

<

Pro padoms: Ja skārienekrāns vairs nedarbojas pat pēc tā iespējošanas, jums būs jāatjaunina draiveri. Mēs iesakām jums izmantot Auslogics draivera atjauninātāju. Šis rīks atpazīs jūsu sistēmas specifikācijas un pēc tam lejupielādēs jaunāko draivera versiju, kuru iesaka datora ražotājs.

Ja izmantojat operētājsistēmu Windows 7, skārienekrāna atspējošanas procedūra ir diezgan atšķirīga. Jums būs jāiet cauri vadības panelim un piekļūstiet izvēlnei Pildspalva un pieskāriens.

Veiciet šīs vienkāršās darbības:

  1. Atveriet izvēlni Sākt un meklēšanas joslā ierakstiet “Vadības panelis”. Atlasiet opciju, kad tā parādās meklēšanas rezultātos.
  2. Noklikšķiniet uz Pildspalva un pieskarieties un pēc tam dodieties uz cilni Skāriens.
  3. Noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas “Izmantojiet pirkstu kā ievades ierīci”.

Tagad varat pārbaudīt, vai skārienekrāns vairs nav aktīvs.

Mēs ceram, ka šī rokasgrāmata jums ir noderīga.

Ja jums ir kādi jautājumi vai komentāri, lūdzu, atstājiet tos zemāk esošajā sadaļā.

Mēs labprāt dzirdēsim no jums.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found