Windows

Kā noņemt tikai lasīšanas režīmu PowerPoint prezentācijās?

Tātad jūsu kolēģis nosūtīja jums PowerPoint prezentāciju jūsu lielajai klientu sapulcei. Tomēr jūs pamanījāt dažas kļūdas, kuras vēlaties novērst, un dažas jomas, kuras vēlaties uzlabot. Jūs mēģināt rediģēt failu, taču, par nelaimi, jums nav redakcionālu tiesību uz to, jo tas ir tikai lasīšanas režīmā. Labās ziņas ir tādas, ka jūs joprojām varat pilnveidot šo prezentāciju! Šajā amatā mēs iemācīsim, kā atbloķēt tikai lasāmu PowerPoint 2019 prezentāciju. Raksta beigās jūs varēsiet atvērt šo failu un rediģēt bez jebkādiem ierobežojumiem.

Kā atbloķēt tikai lasāmu PowerPoint prezentācijas

Daži cilvēki joprojām brīnās, kā viņi uzzinās, vai PPT fails ir tikai lasīšanas režīmā. Ir divi veidi, kā identificēt bloķētas prezentācijas. Pirmā metode ir pārbaudīt, vai pēc faila nosaukuma ir teksts “Tikai lasāms”. Otrkārt, atverot prezentāciju, prezentācijas augšdaļā redzēsiet dzeltenu ziņojumu joslu, kas norāda, ka jums ir ierobežota piekļuve failam. Tagad mēs parādīsim divas PPT faila atbloķēšanas metodes.

1. metode: noklikšķinot uz Rediģēt jebkurā gadījumā

 1. Atveriet PowerPoint prezentāciju.
 2. Tagad dodieties uz dzelteno reklāmkaroga ziņojumu un atrodiet pogu ar tekstu “Rediģēt jebkurā gadījumā”.
 3. Lai atbloķētu PowerPoint prezentāciju, noklikšķiniet uz pogas Rediģēt jebkurā gadījumā.

Jūs pamanīsit, ka dzeltenā ziņojumu josla pazudīs. Turklāt faila nosaukumā vairs neredzēsiet tikai lasāmo piedēkli. Mēģiniet veikt dažas izmaiņas PPT failā, lai redzētu, vai to tagad var rediģēt.

2. metode: Atzīmēt kā galīgo

Protams, ir vairāki veidi, kā uzzināt, kā atbloķēt tikai lasāmus PowerPoint failus. Ja vēlaties doties uz gleznaino maršrutu, jums nebūtu iebildumu izmantot dažas papildu darbības, lai noņemtu tikai lasīšanas funkciju jūsu PPT prezentācijā. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Protams, pirmā lieta, kas jums jādara, ir atvērt PowerPoint prezentāciju.
 2. Tagad dodieties uz augšējo izvēlni un noklikšķiniet uz cilnes Fails. Veicot šo darbību, jums vajadzētu nokļūt informācijas lapā.
 3. Jūs ievērosiet, ka opcija Protect Presentation ir dzeltenā krāsā. Jūs pat varat redzēt ziņojumu: “Prezentācija ir atzīmēta kā galīga, lai atturētu no rediģēšanas.”
 4. Lai mainītu šo funkciju, atlasiet Protect Presentation.
 5. Parādīsies konteksta izvēlne. Noklikšķiniet uz Atzīmēt kā galīgo, lai atbloķētu PowerPoint prezentāciju.

Pēc iepriekš minēto darbību veikšanas pamanīsit, ka dzeltenais ziņojumu karogs ir pazudis. Protams, arī faila nosaukumā vairs nebūs pieejams tikai lasāms sufikss.

Tikai lasāmā līdzekļa izmantošanas nozīme PowerPoint prezentācijās

Jums var rasties jautājums, kāpēc tikai lasīšanas funkcija pastāv. Ir vērts atzīmēt, ka daudziem cilvēkiem to var izmantot dažādi. Piemēram, bloķējot failu, lietotāji var atturēt no rediģēšanas. Aktivizējot šo funkciju, viņi var brīdināt saņēmējus, ka viņiem jau ir faila galīgā versija. Turklāt tikai lasīšanas funkcija aizsargā failu no nejaušas rediģēšanas, ko citi cilvēki neapzināti var veikt. Daudzos veidos prezentācijas bloķēšana ir aizsardzības līdzeklis. Tas ir arī pieklājīgs veids, kā lūgt citiem cilvēkiem izvairīties no faila modificēšanas.

Dažādi veidi, kā aizsargāt jūsu PowerPoint prezentāciju

Jums var būt interesanti uzzināt, kā aizsargāt savus PPT failus. Ja tā ir taisnība, tad jums būs prieks uzzināt, ka mēs varam jums parādīt trīs veidus, kā to izdarīt. Šīs ir dažas no metodēm, kuras varat izmantot, lai neļautu citiem lietotājiem manipulēt ar jūsu prezentāciju:

1. metode: Tikai lasīšanas iespējošana

 1. Atveriet PowerPoint prezentāciju un pēc tam loga augšdaļā noklikšķiniet uz cilnes Fails.
 2. Kad esat nonācis informācijas lapā, noklikšķiniet uz Protect Presentation.
 3. Nolaižamajā izvēlnē atlasiet Atzīmēt kā galīgo.
 4. Tiks parādīts dialoglodziņš, kurā būs norādīts, ka darbība atzīmēs failu kā galīgu un saglabātu. Noklikšķiniet uz Labi.

2. metode: piekļuves ierobežošana

Varat arī izmantot opciju Ierobežot piekļuvi, lai liegtu citiem lietotājiem rediģēt jūsu PowerPoint prezentāciju. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Palaidiet PPT failu, pēc tam dodieties uz cilni Fails.
 2. Atlasiet Aizsargāt prezentāciju, lai parādītu tās nolaižamo izvēlni.
 3. Atlasiet Ierobežot piekļuvi.

Kad esat iespējojis piekļuves ierobežošanas funkciju, cilvēkiem joprojām būs piekļuve failam. Tomēr viņiem nebūs iespējas modificēt, kopēt vai izdrukāt prezentāciju.

3. metode: prezentācijas šifrēšana

Ja izmantojat PowerPoint 2010, 2013 vai 2016, varat izmantot tālāk norādītās darbības.

 1. Atveriet PowerPoint failu un pēc tam loga augšdaļā noklikšķiniet uz cilnes Fails.
 2. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam atlasiet Saglabāt kā.
 3. Izvēlieties faila saglabāšanas vietu.
 4. Loga Saglabāt kā apakšdaļā noklikšķiniet uz Rīki.
 5. Konteksta izvēlnē atlasiet Vispārīgas opcijas.
 6. Noklikšķiniet uz lodziņa Modificēt paroli un pēc tam ievadiet vēlamo paroli.
 7. Saglabājiet izmaiņas, noklikšķinot uz Labi.
 8. Vēlreiz iesniedziet paroli un pēc tam noklikšķiniet uz Labi, lai apstiprinātu darbību.
 9. Pēc atgriešanās dialoglodziņā Saglabāt kā noklikšķiniet uz Saglabāt.

Neaizmirstiet paroli, kuru izmantojāt, jo to nav iespējams atgūt. Microsoft pat nevarēs palīdzēt noņemt paroli.

Pro padoms: ja jūs uztraucat, vai jūsu PowerPoint faili tiek sabojāti vai bojāti, iesakām instalēt uzticamu antivīrusu. Tur ir daudz drošības programmatūras programmu, taču Auslogics Anti-Malware ir viena no nedaudzajām, kas var nodrošināt visaptverošu aizsardzību. Šis rīks var atklāt ļaunprātīgus priekšmetus, par kuru pastāvēšanu jums nekad nav aizdomas. To ir arī viegli iestatīt un palaist, it īpaši tāpēc, ka tam ir lietotājam draudzīgs interfeiss.

Kas ir lieliski par Auslogics Anti-Malware, to izstrādāja sertificēts Microsoft Gold lietojumprogrammu izstrādātājs. Tātad, jūs varat būt mierīgs, zinot, ka tas netraucēs jūsu operētājsistēmu un galveno antivīrusu. Savā ziņā šīs programmas instalēšana ir tāda pati kā datorā vēl viena aizsardzības slāņa pievienošana.

Vai jums ir ieteikumi, kā mēs varam uzlabot šo rakstu?

Mēs labprāt dzirdētu no jums! Paziņojiet mums savas domas zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found