Windows

Kā Windows 10 labot ntkrnlmp.exe BSOD?

Daudziem cilvēkiem ir mīlestības un naida attiecības ar Windows 10. Lai gan tas ir efektīvs un ērts, tajā ir daudz problēmu, ar kļūdu ntkrnlmp.exe Blue Screen of Death (BSOD) kā vienu no nesenajiem lielgabarīta saraksta papildinājumiem. Tas parādās nejauši, tāpēc lietotājiem ir grūti noteikt, kas to izraisa. Ja jums ir viena un tā pati problēma, nekrītiet panikā. Šajā amatā mēs iemācīsim jums, kā labot ntkrnlmp.exe operētājsistēmā Windows 10.

Ko izraisa Ntkrnlmp.exe BSOD?

Fails ntkrnlmp.exe ir likumīgs Windows komponents. Tas nozīmē “NT kodols, daudzprocesoru versija”, un tā galvenā funkcija ir pārvaldīt lielāko daļu zema līmeņa iekšējo failu. Pietiek pateikt, ka to var uzskatīt par vienu no kritiskākajiem Windows failiem.

Vairumā gadījumu, redzot ntkrnlmp.exe BSOD, tam tiek pievienots kļūdas ziņojums “CRITICAL PROCESS DIED”. Iespējams, ka fails ir inficēts ar ļaunprātīgu programmatūru. No otras puses, šo kļūdas ziņojumu var izraisīt nepareizi darbojošies vai bojāti grafikas karšu draiveri. Neatkarīgi no tā, kāds varētu būt problēmas cēlonis, varat izmantot mūsu tālāk sniegtos risinājumus, lai atbrīvotos no kļūdas ntkrnlmp.exe.

1. risinājums: veiciet sistēmas atjaunošanu

Viens no labākajiem veidiem, kā atrisināt šo problēmu, ir sistēmas atjaunošana. Jums vienkārši jāatgriežas iepriekšējā atjaunošanas punktā, kur ntkrnlmp.exe kļūda nepastāvēja. Ja jums nav ieraduma veidot atjaunošanas punktus, neuztraucieties, jo Windows tos automātiski izveido jums. Lai gan šī metode neietekmē jūsu personiskos failus un datus, tā, iespējams, var noņemt nesen instalētās programmas un draiverus. Protams, jūs joprojām varat tos atkārtoti instalēt, tiklīdz esat novērsis kļūdu.

2. risinājums: C-stāvokļu un EIST atspējošana BIOS

Šim risinājumam ir jāpiekļūst datora BIOS. Ja nezināt, kā to izdarīt, varat iepazīties ar lietotāja rokasgrāmatu. Kad esat piekļuvis sava datora BIOS, varat pāriet uz šīm darbībām:

  1. Pārejiet uz sadaļu Papildu, pēc tam meklējiet opciju CPU konfigurācija.
  2. Atrodiet CPU enerģijas pārvaldību un pēc tam atspējojiet šīs opcijas:

Intel EIST

Intel C-State

  1. Saglabājiet veiktās izmaiņas un pēc tam izejiet no BIOS.
  2. Restartējiet datoru un pēc tam pārbaudiet, vai ntkrnlmp.exe kļūda vairs nav.

3. risinājums: piekļūstiet zilā ekrāna problēmu novēršanas rīkam

Korporācija Microsoft saprot, ka zilā ekrāna nāves kļūdas ir izplatītas operētājsistēmā Windows 10. Tādējādi tehnoloģiju uzņēmums iekļauj iebūvētu problēmu novēršanas rīku, kas paredzēts tieši to novēršanai. Varat piekļūt zilā ekrāna problēmu novēršanas rīkam, izpildot tālāk sniegtos norādījumus.

  1. Atveriet lietotni Iestatījumi, nospiežot Windows taustiņu + I uz tastatūras.
  2. Tagad atlasiet Atjaunināt un drošība.
  3. Atveriet kreisās rūts izvēlni un pēc tam noklikšķiniet uz Traucējummeklēšana.
  4. Labajā rūtī noklikšķiniet uz Zilais ekrāns.
  5. Noklikšķiniet uz pogas Palaist problēmu novēršanas rīku.

Pabeidziet labošanas procesu, izpildot vedņa norādījumus.

Pro padoms. Kā jau minējām, iespējams, ka ntkrnlmp.exe ir inficējusi ļaunprātīga programmatūra. Ja vēlaties novērst problēmas atkārtošanos, iesakām instalēt Auslogics Anti-Malware. Šis spēcīgais drošības rīks var atklāt draudus un ļaunprātīgas programmas, par kurām jūs nekad nedomājāt pastāvēt.

Kāda ir nākamā BSOD kļūda, kuru vēlaties, lai mēs labotu?

Dalieties ar savām idejām komentāru sadaļā zemāk!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found