Windows

Windows Hello pirkstu nospiedumu problēmu novēršana sistēmā Windows 10

<

Šajās dienās privātums un drošība ir viss: mūsdienu ierīcēs ir daudz sensitīvu datu, un jums ir jādara viss iespējamais, lai nepieļautu ziņkārīgo skatienu. Ņemot vērā šo situāciju, Windows 10 lietotājiem ir paveicies, ka pie rokas ir Windows Hello. Faktiski šī uz biometriku balstītā tehnoloģija ir īsts ieguvums, kad datoram jāpievieno papildu aizsardzība. Piemēram, šī funkcija sniedz jums iespēju pierakstīties savā kontā ar pirksta nospiedumu, kas ir unikāls un tāpēc ideāls drošības nolūkos.

Tas nozīmē, ka lietas bieži nomaldās. Mēs pieņemam, ka jūsu Windows 10 pirkstu nospiedumu lasītājs pēdējā laikā darbojas, un tāpēc jūs esat šeit. Laba lieta ir tā, ka nav iemesla, lai to izstrādātu: šajā rakstā ir sniegta detalizēta, detalizēta un detalizēta rokasgrāmata par to, kā iestatīt pirkstu nospiedumus Windows 10 ierīcē un kā novērst Windows 10 pirkstu nospiedumu lasītāja nedarbošanos.

Mūsu padomi ir intuitīvi un viegli izpildāmi, tāpēc jums noteikti izdosies atrisināt pirkstu nospiedumu problēmu, pat ja esat iesācēja dators. Lai panāktu maksimālu efektivitāti, mēs uzstājam, ka jūsu problēmu novēršanas piedzīvojums sākas ar pirmo mūsu saraksta labojumu. Ja tas jums nepalīdz, turpiniet strādāt, mēģinot pa vienam izmēģināt mūsu metodes. Lieta ir tā, ka tie ir sakārtoti tā, lai vispirms tiktu risināti visbiežāk sastopamie scenāriji, bet vēlāk tiek izskatīti retāki vainīgie.

Kā konfigurēt Windows Hello pirkstu nospiedumu pieteikšanos sistēmā Windows 10?

Windows Hello pirkstu nospiedumu funkcionalitāte ir daudz spēcīgāka autentifikācijas forma nekā tradicionālā parole. Tāpēc ir pēdējais laiks uzzināt, kā Windows 10 ierīcē iestatīt pirkstu nospiedumus:

 1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz pogas Sākt (Windows logotips).
 2. Atveriet izvēlni Iestatījumi (noklikšķiniet uz zobrata formas ikonas).
 3. Lai turpinātu, atlasiet opciju Konti.
 4. Kreisās rūts izvēlnē pārejiet uz Pierakstīšanās opcijas.
 5. Labajā rūtī atrodiet Windows Hello.
 6. Sadaļā Pirkstu nospiedumi noklikšķiniet uz pogas Iestatīt.
 7. Jums tiks piedāvāts izveidot PIN (ja jums tāda nav).
 8. Noklikšķiniet uz Sākt un ievadiet PIN.
 9. Novietojiet pirkstu uz pirkstu nospiedumu skenera. Pagaidiet, līdz pirksta nospiedums tiek ieskenēts.
 10. Varat noklikšķināt uz Pievienot citu, lai pierakstīšanās nolūkos tiktu skenēts vēl viens pirksts.

Kad esat pabeidzis, izejiet no programmas. Tagad jūs varat atbloķēt savu Win 10 datoru, vienkārši velkot.

Kāpēc pirkstu nospiedumi nedarbojas sistēmā Windows 10?

Diemžēl, lai atbildētu uz šo jautājumu, ir jāveic daudz rakšanas. Neskatoties uz to, mēs esam paveikuši labu darbu: šeit jūs varat atrast izsmeļošu sarakstu ar iespējamiem vainīgajiem, kas atrodas pirkstu nospiedumā, kas nedarbojas ar Windows 10 traucēkļiem. Īsumā Windows Hello pirkstu nospiedumu problēmas parasti rodas no:

 • aparatūras problēmas
 • programmatūras konflikti
 • sistēmas korupcija
 • kļūdaini, nesaderīgi vai novecojuši draiveri
 • nepareizi iestatījumi

Neatkarīgi no tā, kura problēma ietekmē jūsu datoru, jūs atradīsit vienkāršāko veidu, kā iegūt lietas tieši zemāk.

Kā novērst Windows 10 pirkstu nospiedumu lasītāja nedarbošanos?

Pirms rūpīgas izmeklēšanas pārliecinieties, ka esat pārbaudījis dažas lietas:

 1. Windows Hello ir paredzēts tikai Windows 10 ierīcēm. Tādējādi, ja izmantojat citu Microsoft OS versiju, jūs nevarat izmantot attiecīgo funkcionalitāti. Šādā gadījumā apsveriet jaunināšanu uz Windows 10. Tas ir diezgan jauki, godīgi, un Windows Hello nav vienīgā lieliskā funkcija, ko piedāvā jaunā operētājsistēma. Ja kāda iemesla dēļ nevarat instalēt sistēmu Windows 10, nevilcinieties pārbaudīt mūsu detalizēto ceļvedi.
 2. Mēģiniet restartēt datoru. Patiesībā, lai arī tiek uzskatīts, ka šis solis ir pirmais solis jebkurā traucējummeklēšanas piedzīvojumā, lietotāji mēdz aizmirst par šo vienkāršo risinājumu un pāriet uz sarežģītākām metodēm.
 3. Mēģinot pieteikties savā datorā, izmantojiet labo pirkstu, pirksta pozīciju un pirksta kustību. Nozīme ir tāda, ka, domājams, jūs darāt tieši to, ko darījāt, reģistrējot pirkstu nospiedumu.
 4. Pārliecinieties, vai jūsu Win 10 ierīce ir savienota ar internetu. Pretējā gadījumā Windows Hello tehnoloģija nedarbosies.

Ja iepriekš minētie padomi ir bijuši bez rezultātiem, elpojiet dziļi un ienirstiet.

 • Pārbaudiet pirkstu nospiedumu skeneri

Ja jūsu Windows 10 ierīces pirkstu nospiedumu lasītājs nedarbojas tā, kā paredzēts, nav nepieciešams panikas. Pirmkārt, pārbaudīsim, vai spēlē ir kādas acīmredzamas aparatūras problēmas.

Vispirms pārbaudiet, vai pirkstu nospiedumu skeneris ir putekļains vai netīrs. Ja tas ir tālu no kristāltīra, tagad ir labākais laiks, lai to iegūtu tip-top formā. Iegūstiet tīras drānas gabalu un ar to viegli noslaukiet pirkstu nospiedumu skeneri. Daudzos gadījumos tas palīdz.

Piezīme: Izvairieties no alkohola saturošu vielu izmantošanas tīrīšanas procedūrā un nelietiet aparatūrai šķidrumu. Ja uz skenera sensora ir skrambas, labāk nosūtīt mašīnu remontam.

 • Palaidiet aparatūras un ierīču problēmu novēršanas rīku

Iebūvētās biometriskās ierīces problēmu novēršana operētājsistēmā Windows 10 ir diezgan vienkārša procedūra, pateicoties jūsu sistēmas komplektācijā iekļautajam aparatūras un ierīču problēmu novēršanas rīkam:

 1. Palaidiet lietotni Iestatījumi, vienlaikus nospiežot Windows logotipa taustiņu un pogu I.
 2. Pārejiet uz sadaļu Atjaunināšana un drošība un noklikšķiniet uz tās.
 3. Atveriet kreisās rūts izvēlni un dodieties uz problēmu novēršanu.
 4. Pārejiet uz labo rūti. Sadaļā Atrast un novērst citas problēmas ritiniet uz leju, līdz uzduraties aparatūrai un ierīcēm.
 5. Noklikšķiniet uz Palaist problēmu novēršanas rīku.

Ja rīks neatrod pirkstu nospiedumu skenera darbības traucējumus, pārejiet pie šī labojuma.

 • Atiestatiet pirkstu nospiedumu pieteikšanos

Ja problēma atkārtojas, pirksta nospieduma atkārtota reģistrēšana var būt ļoti noderīga. Patiešām, daudzi lietotāji apgalvo, ka tas to pierāda. Kā tāds, jums vajadzētu darīt:

 1. Datorā atveriet meklēšanas lodziņu. To var atrast izvēlnē Sākt vai tastatūrā nospiežot Windows logo + S saīsni.
 2. Meklēšanas apgabalā ievadiet “pierakstīšanās” (bez pēdiņām) un nospiediet taustiņu Enter.
 3. Jūs tiksiet novirzīts uz izvēlni Konti.
 4. Pēc tam pārejiet uz sadaļu Pierakstīšanās opcijas.
 5. Pāriet uz labās rūts sadaļu.
 6. Sadaļā Windows Hello noklikšķiniet uz pogas Iestatīt.

Izpildiet ekrānā redzamos norādījumus, lai iestatītu pieteikšanos pirkstu nospiedumos.

 • Atjauniniet pirkstu nospiedumu lasītāja draiveri

Biometrija bieži nedarbojas operētājsistēmā Windows 10 draiveru problēmu dēļ, tāpēc, visticamāk, pirkstu nospiedumu lasītāja draiveris ir beidzies pārdošanas termiņa beigām. Šādā gadījumā ir svarīgi atjaunināt draiveri pēc iespējas ātrāk.

Lai atrisinātu problēmu, tiešsaistē varat meklēt nepieciešamos atjauninājumus. Šajā gadījumā jums vajadzētu būt patiešām piesardzīgam, jo ​​nepareizas programmatūras lejupielāde un instalēšana var izraisīt jūsu sistēmas nemieru.

Mēs iesakām jums izmantot Auslogics Driver Updater, lai veiktu darbu. Šis intuitīvais un jaudīgais rīks atjauninās un labos visu jūsu draivera programmatūru - ne tikai pirkstu nospiedumu lasītāja draiveri, kas ir jūsu pašreizējo galvassāpju pamatā. Jūsu sistēma iegūs tieši tos draiverus, kas tai nepieciešami, lai darbotos vislabāk. Tas nodrošina, ka ar autovadītāju saistīti jautājumi netiks parādīti no zila gaisa.

Tas nozīmē, ka ir vēl viena, lai arī sarežģītāka metode, kā iegūt nepieciešamos atjauninājumus. Tas nozīmē iebūvētās ierīces pārvaldnieka utilītas izmantošanu. Jums vajadzētu darīt šādi:

 1. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Windows logotipa ikonas, kas vienmēr ir redzama jūsu uzdevumjoslā. Tādējādi tiks atvērta izvēlne Enerģijas lietotājs.
 2. Izvēlieties Device Manager. Pēc tam dodieties uz sadaļu Biometriskās ierīces un paplašiniet to ar peles labo klikšķi.
 3. Atrodiet pirkstu nospiedumu lasītāju. To var uzskatīt par neatpazītu ierīci.
 4. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz ierīces un atjauniniet tās draiveri, atlasot atbilstošo opciju.
 5. Pārliecinieties, vai esat izvēlējies opciju “Meklēt automātiski atjauninātu draivera programmatūru”.

Cerams, ka pirkstu nospiedumu lasītāja draivera atjaunināšana ir novērsusi jūsu problēmu.

 • Atgrieziet pirkstu nospiedumu lasītāja draiveri

Ja pirkstu nospiedumu problēma radās pēc tam, kad atjauninājumi atraduši ceļu uz jūsu datoru, pastāv liela varbūtība, ka jūsu sistēma nav kārtībā ar jauno pirkstu nospiedumu lasītāja draiveri. Šādā situācijā vislabāk ir atgriezt problemātisko draiveri iepriekšējā versijā:

 1. Atveriet ierīces pārvaldnieka sīklietotni (Windows logotipa taustiņš + X -> ierīču pārvaldnieks).
 2. Sadaļā Biometriskās ierīces atrodiet pirkstu nospiedumu lasītāju.
 3. Veiciet dubultklikšķi uz ierīces, lai atvērtu tās īpašības.
 4. Noklikšķiniet uz Atgriezt draiveri.
 5. Pēc tam noklikšķiniet uz Labi.

Tādā veidā jūs saņemsit iepriekš instalēto draiveri, nevis pašreizējo.

 • Atkārtoti instalējiet pirkstu nospiedumu programmatūru

Ja iepriekšējie labojumi nav izdevušies, pirkstu nospiedumu lasītāja programmatūras atkārtotai instalēšanai vajadzētu būt nākamajai darbībai. Lai to izdarītu, izpildiet tālāk sniegtos padomus:

 1. Atveriet lietotni Iestatījumi (Windows logotips + I).
 2. Noklikšķiniet uz sadaļas Lietotnes.
 3. Atrodot lietotnes un funkcijas, atrodiet pirkstu nospiedumu lasītāju.
 4. Noklikšķiniet uz programmatūras un atlasiet Atinstalēt.
 5. Noklikšķiniet uz Atinstalēt, lai sniegtu apstiprinājumu.
 6. Pēc tam vēlreiz atveriet ierīču pārvaldnieku (starp citu, to varat izdarīt, vienlaikus nospiežot Windows logotipa taustiņu un R un palaišanas joslā ierakstot devmgmt.msc).
 7. Izvērsiet biometriskās ierīces un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz pirkstu nospiedumu lasītāja.
 8. Noklikšķiniet uz Atinstalēt ierīci.
 9. Pēc tam vēlreiz noklikšķiniet uz Atinstalēt, lai apstiprinātu darbību.

Visbeidzot restartējiet datoru un uzziniet, kā viss notiek.

 • Neļaujiet datoram atspējot USB pirkstu nospiedumu lasītāju

Vai izmantojat USB pirkstu nospiedumu lasītāju? Tad jūsu dators var būt konfigurēts, lai izslēgtu USB ierīces, kas rada jūsu problēmu. Lai atspējotu iestatījumu, rīkojieties šādi:

 1. Atveriet ierīču pārvaldnieku (skatiet iepriekšējo labojumu, ja esat aizmirsis, kā piekļūt šai parocīgajai utilītai).
 2. Izvērsiet sadaļu Universal Serial Bus Controllers.
 3. Atrodiet USB saknes centrmezglu. Veiciet dubultklikšķi uz tā.
 4. Kad esat atvēris USB saknes centrmezgla rekvizītus, dodieties uz cilni Enerģijas pārvaldība.
 5. Noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas Atļaut datoram izslēgt šo ierīci, lai taupītu enerģiju.

Ir svarīgi, lai atkārtotu šīs darbības visiem USB Root Hub ierakstiem ierīču pārvaldniekā.

 • Pārbaudiet enerģijas pārvaldības iestatījumus

Pastāv scenārijs, kad pēc datora pamošanās no miega nevar ar pirkstu pieteikties sistēmā Windows 10. Par laimi, šo problēmu var viegli novērst: jums vienkārši jāpielāgo enerģijas pārvaldības iestatījumi. Šis labojums ir ļoti līdzīgs iepriekšējam:

 1. Palaidiet ierīci Device Manager un dodieties uz Biometrics ierīcēm.
 2. Izvērsiet sadaļu un atrodiet pirkstu nospiedumu programmatūru.
 3. Veiciet dubultklikšķi uz tā, lai ievadītu tā īpašības.
 4. Dodieties uz cilni Enerģijas pārvaldība.
 5. Noņemiet atzīmi Atļaut datoram izslēgt šo ierīci, lai taupītu enerģiju.

Tagad pārbaudiet, vai varat izmantot pieteikšanos ar biometrisko pirkstu nospiedumu.

 • Restartējiet Credential Manager pakalpojumu

Dažos gadījumos pakalpojums Credential Manager ir vainojams pie tā, ka Windows 10 pirkstu nospiedumu lasītājs nedarbojas drāma. Tas nozīmē, ka varētu būt noderīgi restartēt attiecīgo pakalpojumu:

 1. Atveriet lodziņu Palaist, nospiežot tastatūras Windows Key + R saīsni.
 2. Galvenie services.msc un noklikšķiniet uz Labi.
 3. Logā Pakalpojumi meklējiet pakalpojumu Credential Manager.
 4. Veiciet dubultklikšķi uz pakalpojuma. Tiks atvērts logs Credential Manager Properties.
 5. Pārejiet uz Pakalpojuma statuss. Noklikšķiniet uz Apturēt.
 6. Virziet peles kursoru virs pogas Sākt un noklikšķiniet uz tā, lai restartētu pakalpojumu.
 7. Noklikšķiniet uz Lietot. Pēc tam noklikšķiniet uz Labi, lai izmaiņas varētu stāties spēkā.

Tagad pārbaudiet, vai šī izkļūšana ir novērsusi jūsu problēmu.

 • Pārslēdzieties uz vietējo kontu

Dažreiz biometriskā pirkstu nospiedumu skenēšana neizdodas, ja tiek izmantots Microsoft konts. Šādā gadījumā vienkāršākais risinājums ir migrēšana uz vietējo kontu:

 1. Atveriet Iestatījumi un atlasiet Konts.
 2. Noklikšķiniet uz saites Pierakstīties ar vietējo kontu.
 3. Ievadiet savu pašreizējo paroli un noklikšķiniet uz Tālāk, lai turpinātu.
 4. Ievadiet vietējā konta pieteikšanās datus.
 5. Noklikšķiniet uz Tālāk.

Visbeidzot, noklikšķiniet uz Izrakstīties un pabeidziet.

 • Izveidojiet jaunu lietotāja kontu

Iespējams, jums vajadzēs izveidot jaunu lietotāja kontu datorā. Par laimi, procedūra ir diezgan vienkārša:

 1. Palaidiet lietotni Iestatījumi. Pēc tam noklikšķiniet uz Konti.
 2. Pārvietot uz ģimenes un citiem lietotājiem.
 3. Atlasiet Pievienot kādu citu šim datoram.
 4. Noklikšķiniet uz Man nav šīs personas pierakstīšanās informācijas.
 5. Izvēlieties Lietotāja pievienošana bez Microsoft konta.
 6. Atlasiet jaunā konta lietotāja vārdu.
 7. Pēc tam ievadiet jaunu paroli un paroles norādījumu.
 8. Noklikšķiniet uz Tālāk, lai turpinātu.

Pēc tam pārbaudiet, vai varat pieteikties savā jaunajā kontā, izmantojot pirksta nospiedumu.

 • Atkārtoti izveidojiet PIN

Pagaidām nav veiksmes? Jūsu PIN var būt aiz pirkstu nospiedumu problēmas. Ja tas tā ir, lai viss būtu kārtībā, jums ir jānoņem PIN un pēc tam tas jāpievieno:

 1. Atveriet izvēlni Sākt un noklikšķiniet uz zobrata formas ikonas, lai palaistu lietotni Iestatījumi.
 2. Kad tas ir izveidots un darbojas, noklikšķiniet uz Konti un pārejiet pie Pierakstīšanās opcijām.
 3. Pārejiet uz sadaļu PIN.
 4. Noklikšķiniet uz pogas Noņemt.
 5. Kad tiek parādīts uzaicinājums, vēlreiz noklikšķiniet uz Noņemt.
 6. Ievadiet savu Microsoft konta paroli un noklikšķiniet uz Labi.
 7. Tagad atgriezieties pie Pierakstīšanās opcijas.
 8. Sadaļā PIN noklikšķiniet uz Pievienot.
 9. Ievadiet paroli.
 10. Noklikšķiniet uz Pierakstīties.
 11. Tagad pieskarieties jaunajam PIN.
 12. Noklikšķiniet uz Labi, lai saglabātu izmaiņas.

Mēs ceram, ka, atjaunojot PIN, pirkstu nospiedumu lasītājs ir atkal darbspējīgs.

 • Iegūstiet citu pirkstu nospiedumu lasītāju

Ja esat to paveicis tik tālu, iespējams, labākais risinājums jums ir pārslēgties uz citu pirkstu nospiedumu lasītāju. Varbūt jūsu pašreizējais ir bojāts vai nav saderīgs ar jūsu sistēmu. Ja citas programmatūras izvēle nepalīdz, turpiniet labošanas procesu.

 • Iespējojiet biometriku, izmantojot vietējo grupas politikas redaktoru

Windows 10 Enterprise, Education un Pro lietotāji var priecāties: ir vienkāršs labojums, kas, iespējams, atrisinās viņu pirkstu nospiedumu drāmu tikai ar dažiem klikšķiem. Lūk, kas jādara:

 1. Nospiediet un turiet Windows logotipa taustiņu. Pēc tam nospiediet pogu R.
 2. Kad lietotne Palaist ir izveidota un darbojas, ievadiet gpedit.msc un nospiediet taustiņu Enter.
 3. Laipni lūdzam vietējā grupas politikas redaktorā. Pārejiet uz kreiso rūti un izvērsiet ierakstu Computer Configuration.
 4. Pēc tam izvērsiet administratīvās veidnes.
 5. Tagad jums vajadzētu paplašināt Windows komponentus.
 6. Atlasiet Biometrija.
 7. Labajā rūtī atrodiet Atļaut izmantot biometriku. Veiciet dubultklikšķi uz tā.
 8. Ja redzat, ka šis iestatījums nav konfigurēts, problēma ir tieši tajā.
 9. Atlasiet Iespējots. Pēc tam noklikšķiniet uz Lietot un Labi.
 10. Pēc tam veiciet dubultklikšķi Atļaut lietotājam pieteikties, izmantojot biometriskos datus.
 11. Izvēlieties Iespējots. Lai izmaiņas stātos spēkā, noteikti noklikšķiniet uz Lietot un Labi.

Mēs ceram, ka tagad jūs varat atbloķēt datoru ar pirksta nospiedumu.

 • Labojiet sistēmas failus

Sistēmas failu korupcija ir diezgan izplatīta problēma. Microsoft ir aprīkojis savu operētājsistēmu ar iebūvētu remonta utilītu, ko sauc par System File Checker (SFC). Ir pienācis laiks palaist šo lietu, jo daži no jūsu sistēmas failiem, iespējams, trūkst vai ir bojāti, tādējādi izraisot pirkstu nospiedumu lasītāja darbības traucējumus. Tātad, lai labotu lietas, pasteidzieties un rīkojieties šādi:

 1. Atveriet izvēlni Enerģijas lietotājs, vienlaikus nospiežot Windows logotipa taustiņu un X taustiņu.
 2. Atlasiet Komandu uzvedne (Administrators).
 3. Dialoglodziņā ievadiet sfc / scannow. Nospiediet Enter, lai palaistu komandu.
 4. Pagaidiet, līdz jūsu sistēmas faili tiek skenēti.
 5. Restartējiet datoru.

Sistēmas failu problēmas tiks atrisinātas sāknēšanas laikā. Tam vajadzētu novērst arī pirkstu nospiedumu problēmas.

Vai mūsu padomi ir palīdzējuši novērst jūsu biometrisko pirkstu nospiedumu problēmas?

Ja jums ir kādas idejas vai jautājumi par šo jautājumu, nevilcinieties atstāt savus komentārus zemāk!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found