Windows

Kā pārvaldīt atkritnes krātuves iestatījumus operētājsistēmā Windows 10?

“Jūsu mājas ir dzīvojamā platība, nevis glabāšanas vieta”

Francīna Džeja

Vecā labā atkritne, šī pazīstamā atkritumu tvertne uz jūsu darbvirsmas, ir diezgan noderīgs rīks, kas pieejams jūsu rīcībā. Izmantojot to savā Windows 10 datorā, jūs saņemat piekļuvi dažām parocīgām funkcijām, no kurām ne pēdējā ir iespēja saglabāt izdzēstos failus, ja vēlāk tie jums būs nepieciešami. Tā kā jūs esat šeit, jūs varētu jautāt: “Vai es varu mainīt atkritnes glabāšanas iestatījumus?” Atbilde ir tāda, ka jūs varat to izdarīt un tādējādi padarīt savu Win 10 pieredzi vairāk pielāgotu. Tātad, ir pienācis laiks zināt, kā optimizēt atkritni operētājsistēmā Windows 10.

Pielāgojiet atkritnes krātuves iestatījumus

Diemžēl krātuves apjoms, kuru sistēma izmanto, lai saglabātu dzēšanu jūsu atkritnē, nav bezgalīgs. Praksē tas var būt līdz 15 procentiem no iesaistītā nodalījuma lieluma. Kad jūsu atkritne ir pārpildīta, vecie faili tiek izdzēsti, lai atbrīvotu vietu jaunām lietām. Tā rezultātā jūs vairs nevarat atgūt vecos dzēstos.

Labā ziņa ir tā, ka jūsu atkritnes krātuves iestatījumi ir pielāgojami. Tas nozīmē, ka jūs varat palielināt atkritumu tvertnē saglabāto failu skaitu, lai vajadzības gadījumā tos varētu atjaunot.

Šīs instrukcijas jums jāievēro:

 1. Darbvirsmā atrodiet ikonu Atkritne un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tās.
 2. Nolaižamajā izvēlnē atlasiet Rekvizīti.
 3. Atlasiet atkritnes atrašanās vietu (iespējams, ir pieejamas vairākas opcijas, tāpēc izvēlieties to, kuru vēlaties konfigurēt).
 4. Pārejiet uz sadaļu “Atlasītās vietas iestatījumi”.
 5. Atlasiet opciju Pielāgots izmērs.
 6. Tagad pārejiet uz lauku ‘Maksimālais lielums (MB)’.
 7. Norādiet maksimālo vietu cietajā diskā, kuru atkritne var izmantot izdzēsumu glabāšanai (megabaitos).
 8. Noklikšķiniet uz Lietot un Labi, lai saglabātu izmaiņas.

Tagad atkritne spēj uzglabāt vairāk (vai mazāk) failu, atkarībā no tā, ko esat norādījis.

Kārtojiet failus atkritnē

Atkritne ar laiku kļūst diezgan nesakārtota, kas padara glabāto failu atrašanu diezgan sarežģītu. Mēs iesakām saglabāt savu atkritni kārtīgu un kārtīgu - vienkārši kārtojiet tur glabāto, izmantojot kādu no jums pieejamajām metodēm:

 1. Pārejiet uz darbvirsmu. Atveriet atkritni.
 2. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tukša laukuma.
 3. Izvēlieties Kārtot pēc.
 4. Atlasiet šķirošanas metodi, kuru uzskatāt par piemērotu savām vajadzībām. Tādējādi jūs varat kārtot failus pēc to lieluma, dzēšanas datuma, sākotnējās atrašanās vietas un dažiem citiem parametriem.

Tādā veidā jūs varat viegli orientēties atkritnes saturā.

Padariet savus izdzēstos atkritumus apietus

Dažos gadījumos jūs varētu vēlēties neatgriezeniski izdzēst failus, neievietojot tos atkritnē. Lūk, kas jums jādara šādā gadījumā:

 1. Pārvietojieties uz darbvirsmu. Atrodiet atkritni. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā.
 2. Nolaižamajā izvēlnē atlasiet opciju Rekvizīti.
 3. Jums var būt vairākas atkritnes vietas (katram no jūsu nodalījumiem), tāpēc noteikti atlasiet to, kuru vēlaties konfigurēt.
 4. Pārejiet uz sadaļu “Atlasītās vietas iestatījumi”.
 5. Atlasiet opciju ‘Nepārvietot failus uz atkritni. Dzēsiet failus tūlīt pēc izdzēšanas ”.
 6. Nospiediet pogas Lietot un Labi, lai izmaiņas kļūtu efektīvas.

Pēc šo darbību veikšanas izdzēstie vienumi vairs netiks ievietoti atkritnē. Tomēr šis iestatījums var nebūt piemērots visiem. Protams, daži faili jūsu datorā var būt nedroši, tie ir jāizdzēš pēc ļaunprātīgas programmatūras pārbaudes. Bet, visticamāk, lielākā daļa jūsu failu ir nekaitīgi, kāpēc gan tos bez neatzīstama iemesla dzēst neatgriezeniski? Jūs varētu vēlēties viņiem atpakaļ. Piemēram, jūs varat mainīt domas. Vai pat varat nejauši kaut ko izdzēst, nospiežot pogu Dzēst, neplānojot to darīt. Jebkurā gadījumā, ja vēlaties, lai tikai daži no jūsu priekšmetiem (tiem sensitīvajiem priekšmetiem, par kuriem vēlaties, lai neviens nezinātu) apiet atkritni, ir arī triks. Vienkārši turiet nospiestu taustiņu Shift, vienlaikus nospiežot dzēšanas taustiņu - tas padarīs priekšmetu, no kura vēlaties atbrīvoties, pazust zemē.

Pirms faila dzēšanas sniedziet apstiprinājumu

Lai nejauši neizdzēstu svarīgus failus, varat konfigurēt sistēmu tā, lai pirms failu un mapju nosūtīšanas uz atkritni prasītu apstiprinājumu. Lūk, kā jūs varat darīt visu, kas tam nepieciešams:

 1. Dodieties uz darbvirsmu un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz atkritnes.
 2. Atlasiet opciju Rekvizīti.
 3. Pārejiet uz leju uz ‘Parādīt dzēšanas apstiprinājuma dialoglodziņu’.
 4. Atlasiet šo opciju.
 5. Noklikšķiniet uz Lietot un Labi, lai saglabātu izmaiņas.

Pēc tam jūs redzēsiet apstiprinājuma ziņojumu katru reizi, kad mēģināt izdzēst failu vai mapi savā Windows 10 datorā.

Atgūstiet failus pēc to izdzēšanas no atkritnes

Notiek sliktas lietas: jūs varat iztukšot atkritni un pēkšņi saprast, ka daži no šiem failiem ir jāizdzēš. Par laimi, viņi nav aizgājuši uz visiem laikiem. Nav nepieciešams izmisums, jo jūs varat tos atgūt. Lai to izdarītu, jums ir noderīgs Auslogics failu atkopšanas rīks: šī programmatūra ļauj atgūt visus failu tipus no jebkura datu nesēja.

Tagad jūs zināt, kā optimizēt atkritni operētājsistēmā Windows 10. Ja jums ir kādi jautājumi vai idejas par atkritnes izmantošanu sistēmā Windows, nevilcinieties tos ievietot zemāk esošajā komentāru sadaļā.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found