Windows

Kā uzzināt, kāds ir jūsu mātesplates modelis?

Kad esat mēģinājis pārbaudīt aparatūras saderību vai manuāli atjaunināt draiverus, jūs atradīsit, kā mācīties, kā atrast mātesplatē modeļa numuru operētājsistēmā Windows 10. Par laimi, palaižot dažas komandas, izmantojot komandu uzvedni, jūs varēsit uzzināt par savu mātesplatē modelis un sērijas numurs. Šajā amatā mēs parādīsim vienkāršas darbības.

Kā atrast sava datora mātesplates sērijas numuru operētājsistēmā Windows 10

  1. Atveriet uzdevumjoslu un noklikšķiniet uz meklēšanas ikonas.
  2. Ierakstiet “CMD” (bez pēdiņām), pēc tam rezultātos atlasiet Komandu uzvedne.
  3. Kad komandrinda ir izveidota, ierakstiet šādu komandu:

wmic bios saņem sērijas numuru

  1. Nospiediet Enter, lai palaistu komandu.

Daži faktori, kas jāatceras, mēģinot iegūt mātesplatē sērijas numuru

Kad esat izpildījis mūsu sniegto komandu, jums vajadzētu būt iespējai redzēt savas mātesplates sērijas numuru. Tomēr ir daži gadījumi, kad komandu uzvednē tiek parādīta tikai tukša vieta. Citos gadījumos tajā var tikt parādīts brīdinājums: “Aizpilda OEM.” Kopumā tas norāda, ka jūs mēģināt instalēt savu OEM programmatūru citā ierīcē, nekā sākotnēji iegādājāties.

No otras puses, tas var arī nozīmēt, ka dators nevar atpazīt mātesplates sērijas numuru. Tam ir dažādi iemesli. Retos gadījumos ir iespējams, ka jūsu datora ražotājs nav iesniedzis visu būtisko informāciju par aparatūru. Tādējādi jūsu operētājsistēma nevar noteikt nepieciešamo aparatūras informāciju.

Iespējams, komandu uzvednei ir vajadzīgs laiks, lai atpazītu mātesplates sērijas numuru. Tas notiek, ja jūsu dators ir pārāk lēns. Tātad, iespējams, vispirms mēģiniet novērst ātruma samazināšanas problēmas, instalējot Auslogics BoostSpeed. Kad esat aktivizējis šo rīku, tas veiks pilnīgu jūsu sistēmas skenēšanu un meklēs nevēlamus failus un citus vienumus, kas var izraisīt programmas kļūmes vai avārijas. Auslogics BoostSpeed ​​tos droši noņems, neriskējot sabojāt jūsu operētājsistēmu. Kad process ir pabeigts, varat mēģināt vēlreiz palaist komandu, lai iegūtu mātesplatē sērijas numuru.

Vēl viena svarīga lieta, kas jāatceras, ir tas, ka Windows 10 Insider versijas ir tikai operētājsistēmas tehniskie priekšskatījumi. Tātad, viņiem joprojām trūkst daudz funkciju. Ja jūs to izmantojat, iespējams, nevarēsit redzēt mātesplates sērijas numuru.

Kā atrast mātesplatē modeļa numuru operētājsistēmā Windows 10

  1. Tastatūrā nospiediet Windows taustiņu + S.
  2. Tagad ierakstiet “Komandu uzvedne” (bez pēdiņām).
  3. Rezultātos izvēlieties Komandu uzvedne.
  4. Komandu uzvednē palaidiet šādu komandu:

wmic baseboard get produkts, ražotājs, versija, sērijas numurs

Šādi rīkojoties, jums jāiegūst būtiska informācija par mātesplatē, ieskaitot tā produkta versiju, ražotāju un sērijas numuru.

Vai jums ir citi jautājumi par mātesplati?

Jautājiet viņiem, izmantojot komentāru sadaļu zemāk!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found