Windows

Kas ir BIOS baltais saraksts un vai man tas jānoņem no datora?

Daudzi lietotāji laba iemesla dēļ dod priekšroku BIOS baltā saraksta noņemšanai no sava datora. Oriģinālo iekārtu ražotāji (OEM) izmanto šo ierobežojošo funkciju, lai atturētu lietotājus no citu zīmolu produktu iegādes. Protams, ja esat pieredzējis tehnoloģiju lietotājs, dodat priekšroku aparatūras izvēlei. Pats par sevi saprotams, ka BIOS baltais saraksts var būt šķērslis jums.

Tātad, ja vēlaties uzzināt, kas ir BIOS baltais saraksts, turpiniet lasīt šo rakstu. Mēs izskaidrosim tā funkcijas un mērķi. Turklāt mēs arī iemācīsim, kā noņemt balto sarakstu no BIOS iekšpuses.

Kādas ir BIOS funkcijas?

Pamata ievades izvades sistēma jeb plašāk pazīstama kā BIOS ir datorsistēmas sastāvdaļa, kas ir atbildīga par visu OS ielādēšanas prasību pārbaudi. Šeit ir dažas no būtiskākajām BIOS funkcijām:

  1. Tas pārbauda, ​​kādas ierīces ir savienotas ar datoru. Aparatūras vienību sarakstā starp daudziem citiem var būt tastatūra, pele un kursorsvira.
  2. BIOS arī ielādē ierīču draiverus un meklē tos, vai nav problēmu. Ja kāds no draiveriem trūkst vai ir bojāts, dators parādīs kļūdas ziņojumu. Piemēram, ja BIOS neatklāj tastatūru, tā pieminēs: “Tastatūra nav atrasta”.
  3. BIOS darbojas arī, lai pārvaldītu RAM pirms uzdevuma nodošanas operētājsistēmai.
  4. Pēc sāknēšanas ierīces (HDD, DVD vai zibatmiņas diska) stāvokļa pārbaudes tā ielādēs operētājsistēmas kritiskos komponentus RAM.

BIOS baltajā sarakstā izskaidrots

Tagad jūs varētu jautāt: "Vai man datorā ir nepieciešams BIOS baltais saraksts?" Apskatīsim šo funkciju, lai saprastu, vai tas ir nepieciešams jūsu datoram.

Parasti baltais saraksts ir programmatūras, programmu un sistēmas failu kolekcija, kas atļauts darboties personālajā datorā. Pieņemsim, ka vēlaties konfigurēt ugunsmūri, lai izveidotu to programmu sarakstu, kurām ir atļauts piekļūt internetam. Iegūtais saraksts ir tas, ko jūs sauksit par savu “ugunsmūra balto sarakstu”. BIOS baltā saraksta ideja ir līdzīga tai.

Ja nomainīsit bojātu, novecojušu aparatūru ar jaunu, dators pārbaudīs BIOS balto sarakstu. Tas ir ierīces veids, kā noteikt, vai ir atļauts konkrētais zīmols, modelis vai aparatūras marka. Tātad būtībā BIOS baltais saraksts ir apstiprinātas datora aparatūras kolekcija. Ja mēģināt pievienot produktu, kas nav iekļauts sarakstā, dators to nevarēs atklāt.

Tagad, kad jūs zināt, kas ir BIOS baltais saraksts, jums jāzina, kāds ir tā mērķis. Jums ir svarīgi saprast, ka oriģināliekārtu ražotājiem joprojām ir pamatots un labs iemesls izmantot BIOS balto sarakstu. Šī saraksta mērķis ir nodrošināt, lai cilvēki datorā nepievienotu aparatūru, kas varētu būt pretrunā ar citu datortehniku. Tas nozīmē, ka daudziem cilvēkiem tas nepatīk, jo viņiem vienīgais mērķis ir ierobežot lietotājus pievienot aparatūras komponentus, kurus viņi nopirka no citiem zīmoliem.

Pat ja mēģināt pievienot saderīgu aparatūras komponentu, jūs joprojām to nevarēsit izmantot, ja tas nav iekļauts BIOS baltajā sarakstā. No otras puses, bez BIOS baltā saraksta jūs varēsiet izmantot jebkuru vēlamo aparatūru.

Kā noņemt balto sarakstu no iekšējās BIOS?

Mūsdienās lielākā daļa datoru zīmolu apgalvo, ka ir izsvītrojuši BIOS balto sarakstu no saviem jaunākajiem produktiem. Tātad, labākais veids, kā atbrīvoties no šīs funkcijas, ir jaunināt savu BIOS. Ņemiet vērā, ka, lai lejupielādētu BIOS jaunināšanas programmatūru, jums jāapmeklē sava datora ražotāja vietne.

Kad esat jauninājis BIOS, jums vajadzētu būt iespējai izmantot jebkuru jebkura zīmola aparatūras komponentu. Vienkārši pārliecinieties, ka neinstalējat produktu no neveikla zīmola. Tādā veidā jūs varat izvairīties no operētājsistēmas bojāšanas. Optimālai aizsardzībai iesakām izmantot Auslogics Anti-Malware. Šis rīks nekavējoties pamanīs jūsu datorā ļaunprātīgus priekšmetus, nodrošinot jums nepieciešamo mieru.

Vai jūs domājat, ka ir citi veidi, kā atbrīvoties no BIOS baltā saraksta?

Dalieties ar savām idejām zemāk esošajos komentāros!