Windows

Faktori, kas var izraisīt cietā diska kļūmi

Līdzīgi kā jūsu automašīnā, cietais disks ir mehāniska ierīce. Lielākā daļa citu jūsu datora komponentu ir tīri elektroniski, un tos var sabojāt tikai elektroniski (piemēram, strāvas pārspriegums). Tomēr cietie diski tiek pakļauti gan elektroniskai, gan mehāniskai slodzei, kas katrs var radīt problēmas cietajā diskā. Šis ir ceļvedis gan aizsardzībai pret cietā diska atteici, gan ārkārtas atkopšanai, ja problēmas ar cieto disku ir aizķērušas.

Kāpēc cietie diski neizdodas?

Tā kā cietie diski ir mehāniskas ierīces, tie var nolietoties, pat ja jūs pret tiem izturaties labāk nekā pret saviem bērniem. Apmēram 60% cietā diska kļūmju rodas paredzamas mehāniskas kļūmes dēļ, bet pārējie 40% kļūmju rodas nepareizas izmantošanas dēļ. Cietā diska kļūme var rasties, ja notiek kāds no šiem gadījumiem:

  • Datora darbības laikā tas ir sasists vai izgrūsts;
  • Elektromotors, kas ļauj plāksnei griezties, nedarbojas sliktu gultņu vai citu sastāvdaļu dēļ;
  • Gaisa ieplūdes filtrs ir pārāk aizsērējis vai filtrs nedarbojas pareizi;
  • Liels karstums darba laikā izraisa elektroniskās shēmas plates atteici;
  • Diska rakstīšanas laikā pēkšņi notiek strāvas padeves pārtraukums.

Cietā diska atteices veidi

Ir divi galvenie cietā diska atteices veidi - fiziski un loģiski.

Fiziskas neveiksmes bieži rodas elektromotora vai pašas piedziņas - kustīgo daļu - atteices dēļ. Tās var notikt arī lielas galvas avārijas dēļ (kuras cēlonis ir tas, ka dators tiek nomests vai izstumts, kamēr tas darbojas).

Loģiskas neveiksmes nāk no korupcijas failu sistēmā. Ja esat nejauši izdzēsis svarīgu reģistra ierakstu vai nepareizi formatējis disku vai ja jums ir nepatīkams vīruss, rodas problēmas ar cieto disku. BIOS atpazīs disku, taču tas netiks sāknēts.

Cietā diska atteices pazīmes

Visiem datoriem ir problēmas, taču jums nav nepieciešams krist panikā par cietā diska kļūmi, ja vien nenotiek viena vai vairākas no šīm lietām:

  • Skriešanas laikā klikšķi vai slīpēšanas trokšņi;
  • Faili noslēpumaini pazūd. Parasti vairāk nekā vienu reizi;
  • Bloķēšanās sāknēšanas procesa laikā - ja tas notiek bieži, tiek norādītas problēmas ar cieto disku;
  • Dators bieži sasalst, un, kad tas notiek, jūs paliekat bez peles vai tastatūras ievades un jums ir jāveic rūpīga atiestatīšana;
  • Standarta failu procesi, piemēram, saglabāšana un atvēršana, nepārtraukti palēninās pat maziem failiem;
  • Palaižot slikto sektoru skaitu, palaižot chkdsk;
  • Jūs nevarat paātrināt datora veiktspēju, pat izmantojot optimizācijas trikus;
  • Jūs pamanāt, ka jūsu dators ir neparasti karsts.

Izmantojot S.M.A.R.T.

Ja jūsu cietais disks ir aprīkots ar S.M.A.R.T. tehnoloģija (paškontroles, analīzes un ziņošanas tehnoloģija), būs žurnāla faili, kurus var pārbaudīt, lai tuvākajā nākotnē prognozētu neveiksmes iespējamību. GUDRS. tehnoloģija uzrauga plašu cietā diska simptomu klāstu un reģistrē diska stāvokli. Tās mērķis ir nodrošināt paredzamu diska atteices datumu.

Vai datus var atjaunot no cietā diska, kuram neizdevās?

Parasti tā var būt. Diemžēl, lai gan atkopšana no cieta diska neizdevās, nav tik vienkārša kā dažas citas datora problēmas, kuras var novērst ar Google un forumu palīdzību, kas norāda, kā paātrināt datoru. Profesionāla palīdzība noteikti ir ieteicama.

Lai cietā diska kļūmes gadījumā novērstu lielus datu zudumus, instalējiet programmu, kas ātri un viegli izveido diska attēlu. Izmantojiet šo dublēšanas sistēmu vismaz reizi nedēļā vai biežāk, ja lietojat lielu datoru vai lietojat datoru. Ja neveicat šos preventīvos pasākumus un jums ir nepieciešami datu atkopšanas pakalpojumi, jūs zināt, ka ir profesionāļi, kas specializējas potenciāli zaudēto datu izgūšanā.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found