Datoru un datoru sastāvdaļu iegāde var būt milzīga, it īpaši tāpēc, ka jūs bombardē ar sarežģītām tehniskām specifikācijām. Pat tad, ja jūs vienkārši izvēlaties pareizo monitoru savām ikdienas skaitļošanas vajadzībām, process var būt sarežģīts. Protams, lielākā daļa cilvēku saprot tādas specifikācijas kā ekrāna izšķirtspēja un izmērs. Tomēr viņiem ir jāņem vērā vēl viens būtisks faktors: reakcijas laiks.
Tātad, ko nozīmē monitora reakcijas laiks? Šajā rakstā mēs apspriedīsim tā mērķi, tostarp izšķirošo lomu, kāda tam ir, kad datoru lietojat smagām grafikas darbībām.
Ko nozīmē monitora reakcijas laiks?
Laiku, kas nepieciešams monitora krāsu maiņai, sauc par “reakcijas laiku”. Kas ir monitora reakcijas laiks? To parasti mēra pēc milisekundēm, kas nepieciešamas, lai pārslēgtos no melnas uz baltu, pēc tam atkal atkal uz melnu. Parasti LCD reakcijas laiks ir mazāks par desmit milisekundēm (10 ms). Tomēr daži produkti var būt tikpat ātri kā viena milisekunde.
Ir vērts atzīmēt, ka visiem ražotājiem nav standarta mērīšanas metodes. Daži uzņēmumi atbildes laiku izsaka, ņemot vērā ekrāna spēju pāriet no melna uz baltu, pēc tam atkal uz melnu. Citi to mēra, pamatojoties uz skaitļiem, kas iegūti, pārbaudot ekrāna spēju pāriet no “pelēka uz pelēku”. Būtībā ekrāns iziet to pašu pilnu spektru, bet tas sākas un beidzas ar sarežģītākām un smalkākām pelēkām vērtībām. Tas nozīmē, ka parasti tiek uzskatīts, ka mazāks reakcijas laiks ir labāks. Galu galā tas samazina grafikas jautājumus, piemēram, “spoku veidošana” vai aizmiglošana.
Jums nevajadzētu jaukt monitora reakcijas laiku uz tā atsvaidzes intensitāti. Lai gan tie izklausās līdzīgi, pēdējam ir kaut kas saistīts ar ekrāna spēju sekundē parādīt jaunus attēlus. Šī informācija ir izteikta hercos, un standarta monitoriem parasti ir 60 Hz atsvaidzināšanas frekvence. Tomēr daži ekrāni var būt augstāki. Runājot par atsvaidzināšanas biežumu, jo augstāks, jo labāk. No otras puses, zemāks reakcijas laiks parasti ir labvēlīgāks.
Vai ir nozīme zemākam atbildes līmenim?
Vairumā gadījumu monitora reakcijas ātrumam nav nozīmes. Ja jūs izmantojat klēpjdatoru vai datoru, lai sērfotu tīmeklī, rakstītu Word vai rakstītu e-pastu, jūs nepamanīsit krāsu maiņas aizkavēšanos monitorā, jo tas notiek tik ātri. Pat tad, kad skatāties videoklipu, kavēšanās nav pietiekami nozīmīga, lai jūs to varētu redzēt. Tas ir arī iemesls, kāpēc lielākajai daļai datoru lietotāju ir vienalga, kāds ir viņu ekrāna reakcijas līmenis.
Tomēr, ja esat nopietns spēlētājs, jūs zināt, kā katra milisekunde ir izšķiroša mačā. Galu galā ir milzīga atšķirība iegūt perfektu līniju rallija sacensībās, precīzi nosist snaipera sitienu vai uzvarēt spēlē. Tātad, kāds ir labākais monitora reakcijas laiks spēlēm? Nu, ja vēlaties iegūt konkurences priekšrocības, tad ir vērts iegādāties monitoru ar reakcijas laiku tik zemu kā 1 līdz 5 milisekundes. Tomēr ņemiet vērā, ka šādi ekrāni var būt dārgi. Ja jūs esat nopietns spēlētājs, tad tas noteikti ir ieguldījumu vērts.
Monitora veids, lai iegūtu ātrāku reakcijas laiku
Datora monitora atsaucību ietekmē dažādi faktori. Tātad, ja vēlaties iegūt kaut ko ātrāku, jums jāiegūst pareizais ekrāns spēļu galddatoram. Ideālā gadījumā jums vajadzētu iegūt kādu no šiem paneļiem:
- Twisted Nematic (TN) monitori: Šie ekrāna paneļi parasti ir lēti, taču tiem ir slikta krāsu gamma. Runājot par reakcijas laiku, TN monitori ir vieni no ātrākajiem tirgū. Ja vēlaties iegādāties pieņemamāku produktu un jums nav iebildumu izvēlēties mazāk krāsainu iespēju, TN ekrāna panelis ir laba izvēle jums.
- Lidmašīnas komutācijas (IPS) monitori: Ja vēlaties precīzākas krāsas un esat gatavs nopelnīt vairāk dolāru, IPS ekrāna panelis ir ideāls risinājums jums. Video redaktori, grafiskie dizaineri un fotogrāfi dod priekšroku šim produktam, jo viņiem ir svarīgi iegūt precīzas krāsas. Salīdzinot ar TN monitoriem, IPS ekrāniem ir lielāks reakcijas laiks. Tātad jūs reti redzēsiet tos kā “spēļu ekrāna paneļus”.
- Vertikālās izlīdzināšanas (VA) monitori: Ir ekrāna paneļi, kas piedāvā spilgtas un precīzākas IPS monitoru krāsas, vienlaikus saglabājot zemu TN ekrānu reakcijas laiku. Mūsdienās daudziem spēļu monitoriem ir VA paneļi, un to reakcijas līmenis var būt pat viens milisekunde.
Ja vēlaties ideālu monitoru videospēlēm, vislabāk ir iegūt TN vai VA ekrāna paneli. Ir taisnība, ka ir IPS spēļu monitori, taču to reakcijas līmenis var būt augsts. Parasti paneļa tips tiek norādīts monitora specifikācijās tiešsaistes sarakstā. Ja apmeklējat fizisku veikalu, varat atzīmēt izvēles rūtiņu, lai iegūtu šo informāciju.
Kādi ir zema reakcijas laika trūkumi?
Lai reakcijas līmenis būtu zems, spēļu monitori parasti ignorē sarežģīto attēlu apstrādi, kurai vajadzētu notikt, kad dators sūta signālu. Tas cita starpā ietver tādas funkcijas kā paaugstināts spilgtums, zili filtri, kas samazina acu sasprindzinājumu, un krāsas koriģējošas monitora daļas. Tātad, izvēloties ātrāko iespējamo reakcijas laiku spēļu monitorā, iespējams, pamanīsit blāvākas krāsas un samazinātu spilgtumu.
Vai ir vērts ieguldīt monitorā ar ātru reakcijas laiku?
Daudzām spēlēm jums nebūs nepieciešams monitors ar zemāko reakcijas laiku. Piemēram, ja dodat priekšroku viena spēlētāja spēlēm un vienīgais pretinieks, kas jums ir, ir jūsu dators, tad nav vērts iegādāties dārgu spēļu monitoru. Ja spēlējat tādas ikdienas spēles kā Minecraft, gadījuma rakstura un nepamanāms spoku attēls vai izplūdums nav īsti nozīmīgs.
Kā jau minējām, datora monitora atsaucību ietekmē dažādi faktori. Piemēram, ja jūsu interneta savienojums ir vājš, tiks aizkavēts laiks, kas nepieciešams datoram, lai augšupielādētu un lejupielādētu informāciju no spēles servera. Tātad monitora ātrās reaģēšanas ātrumam nebūs lielas pārmaiņas. No otras puses, ja jums ir labs interneta savienojums un ja jūs bieži spēlējat daudzu spēlētāju spēles, piemēram, Overwatch, Fortnight, Street Fighter vai Rocket League, jums būs nepieciešams zemākais reakcijas līmenis, ko varat atļauties.
Pro padoms. Jums vajadzētu arī iegūt uzticamu pretvīrusu, lai pasargātu datoru no draudiem un uzbrukumiem. Paturiet prātā, ka vīrusi un ļaunprogrammatūra var sabojāt jūsu sistēmu, ietekmējot attēlu apstrādi. Tātad, ja vēlaties izbaudīt datora optimālo grafiku, jums jāinstalē Auslogics Anti-Malware. Šis rīks var atklāt ļaunprātīgas programmas neatkarīgi no tā, cik diskrēti tās darbojas fonā. Tādējādi jūs varat pārliecināties, ka neviena ļaunprātīga programmatūra vai vīrusi nevar atturēt jūs no videospēļu baudīšanas.
Kādam monitoram jūs dodat priekšroku?
Dalieties ar savu atbildi zemāk esošajos komentāros!