Windows

Kā paslēpt, pārvietot vai izdzēst saglabātos attēlus un kameras rullīti operētājsistēmā Windows 10

Mapes Camera Roll un Saglabātie attēli ir īpašas mapes operētājsistēmā Windows 10. Ja datorā tās ir tukšas, iespējams, vēlaties tās izdzēst. Tomēr tos nevarēs veiksmīgi noņemt, ar peles labo pogu noklikšķinot uz tiem un atlasot Dzēst. Neatkarīgi no tā, cik reizes jūs mēģināt, tie atkal tiks izveidoti automātiski.

Šajā ceļvedī jūs uzzināsiet, kāpēc šīs mapes pastāv un kā tās paslēpt, pārvietot vai izdzēst - atkarībā no jūsu vēlmēm.

Kas ir kameras rullīšu un saglabāto attēlu mapes sistēmā Windows 10?

Saglabāto attēlu un Camera Roll mapes pēc noklusējuma pastāv, ja izmantojat datoru Windows 10. Tie atrodas jūsu lietotāja profila attēlu bibliotēkā un ir saistīti ar attiecīgi lietotni Fotoattēli un Kamera.

Ja izmantojat lietotni Kamera, lai izveidotu videoklipus vai fotoattēlus, lietotne tos saglabā mapē Camera Roll. Tāpat lietotne Fotoattēli izmanto mapi Saglabātie attēli.

Šīs lietotnes ir iemesls, kāpēc abas mapes pastāv jūsu sistēmā, un neatkarīgi no tā, vai izmantojat lietotnes, mapes vienmēr būs pieejamas.

Kā noņemt kameras rullīti un saglabātos attēlus operētājsistēmā Windows 10

Ja neizmantojat lietotnes Kamera un Fotoattēli, ar tām saistītās mapes nekam neder. Lietotājiem mapes Attēlu bibliotēkā var būt nepatīkamas, jo tās ir izdzēstas, ar peles labo pogu noklikšķinot un konteksta izvēlnē atlasot Dzēst - šķiet, ka tās nedarbojas - dažas minūtes vēlāk tās atkal atrodat, jo tās automātiski izveido lietotnes Kamera un Fotoattēli - jūs varētu sākt apsvērt to saistīto lietotņu atinstalēšanu, lai neatgriezeniski noņemtu mapes. Tomēr, tā kā lietotnēm ir Windows operētājsistēma, tās nevar atinstalēt tā, kā atinstalētu jebkuru citu programmu.

Bet neuztraucieties. Mēs parādīsim, kā jūs varat paslēpt, pārvietot vai veiksmīgi izdzēst mapes Camera Roll un Saglabātie attēli.

Kā pārvietot kameras rullīšu un saglabāto attēlu mapes uz citu vietu

Saglabāto attēlu mapi un Camera Roll mapi varat pārvietot prom no sava lietotāja profila attēlu bibliotēkas uz jebkuru citu jūsu izvēlētu vietu.

Ir divi vienkārši veidi, kā tos pārvietot: izmantojot vienkāršu izgriešanas un ielīmēšanas darbību vai izmantojot mapes Properties loga cilni Location.

Saglabātie attēli un kameras rullis operētājsistēmā Windows 10: vienkārši padomi

1. metode: izmantojiet cilni Atrašanās vieta

 1. Turiet Windows tastatūras taustiņu uz tastatūras un nospiediet E, lai atvērtu File Explorer.
 2. Sadaļā Bibliotēkas loga kreisajā panelī noklikšķiniet uz Attēli.
 3. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz mapes Camera Roll.
 4. Konteksta izvēlnē atlasiet Rekvizīti.
 5. Atvērtajā logā dodieties uz cilni Atrašanās vieta.
 6. Tiks parādīts lauks, kurā ir pašreizējais mapes direktorijas ceļš (C: \ Users \ Picuters \ CameraRoll). Izdzēsiet ceļu un ievadiet jaunu ceļu, uz kuru vēlaties pārvietot mapi. Ja neesat pārliecināts, kā pareizi ierakstīt jauno ceļu, vienkārši noklikšķiniet uz pogas Pārvietot ... zem lauka un dodieties uz vēlamo vietu un noklikšķiniet uz Atlasīt mapi.
 7. Noklikšķiniet uz Labi, lai saglabātu izmaiņas.

Padoms: Ja vēlaties atgriezt mapi noklusējuma vietā, atkārtojiet iepriekš minētās darbības un, pārejot uz 4. darbību, noklikšķiniet uz pogas Atjaunot noklusējumu> Labi.

Atkārtojiet to pašu procedūru, lai pārvietotu mapi Saglabātie attēli.

2. metode: sagrieziet un ielīmējiet

 1. Nospiediet Windows logotipa taustiņu + E kombināciju, lai atvērtu File Explorer.
 2. Atveriet bibliotēku Attēli un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz mapes Camera Roll.
 3. Konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz Izgriezt.

Varat arī atlasīt mapi un uz tastatūras nospiest kombināciju Ctrl + X (kas ir īsceļš izgriešanai).

 1. Dodieties uz jauno vietu, kur vēlaties ievietot mapi. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tukša apgabala un konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz Ielīmēt. Alternatīvi, nokļūstot atrašanās vietā, noklikšķiniet uz tukša laukuma un pēc tam uz tastatūras nospiediet kombināciju Ctrl + V (kas ir Paste saīsne).

Atkārtojiet to pašu procedūru, lai pārvietotu mapi Saglabātie attēli.

Kad mapes būsit pārvietojis uz jaunu vietu, to ceļi tiks automātiski atjaunināti Windows reģistrā, un lietotne Kamera un Fotoattēli atklās izmaiņas. Tātad, ja fotoattēlu un videoklipu izveidošanai izmantojat lietotnes, multivide tiks saglabāta attiecīgajās mapēs jaunajā vietā, nevis vairs attēlu bibliotēkā.

Pro padoms: Mapes Camera Roll un Saglabātie attēli ir īpašas mapes (sauktas arī par Shell mapēm). Tas nozīmē, ka varat izmantot komandu “Shell:”, lai tās atvērtu tieši no dialoglodziņa Run, Search vai Cortana.

Tādēļ, ja aizmirstat vietu, uz kuru pārvietojāt mapes, vai vēlaties tās ātri atvērt, nepārejot uz tām esošajiem ceļiem, varat tās vienkārši izsaukt, veicot šīs darbības:

 1. Atveriet Palaist dialoglodziņu. Lai to izdarītu, turiet Windows logotipa taustiņu un nospiediet tastatūras taustiņu R.
 2. Teksta laukā ierakstiet ‘shell: camera roll’ un nospiediet taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz pogas Labi, lai atvērtu mapi Camera Roll. Lai atvērtu mapi Saglabātie attēli, ierakstiet ‘shell: Savedpictures’ un nospiediet taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz pogas Labi. Padoms: Rakstot komandu, pārliecinieties, ka starp ‘shell:’ un mapes nosaukumu neatstājat atstarpi. Ja to izdarīsit, mape netiks atvērta un tiks parādīts kļūdas ziņojums.

Kā paslēpt kameras ruļļa un saglabāto attēlu mapes

Ja nevēlaties pārvietot mapes Camera Roll un Saglabātie attēli uz citu vietu, varat piespiest tās nerādīt.

Mapju paslēpšanai varat izmantot divas metodes: izmantojot cilni Skats File Explorer vai izmantojot komandu uzvedni.

1. metode: paslēpiet mapes, izmantojot cilni Skats

 1. Nospiediet tastatūras Windows logotipa taustiņu + E kombināciju, lai atvērtu File Explorer.
 2. Loga kreisajā rūtī dodieties uz kategoriju Bibliotēkas un noklikšķiniet uz Attēli.
 3. Noklikšķiniet uz mapes Camera Roll. Pēc tam turiet tastatūras taustiņu Ctrl un noklikšķiniet uz mapes Saglabātie attēli, lai to arī atlasītu.
 4. Loga augšdaļā esošajā lentē dodieties uz cilni Skats.
 5. Sadaļā Rādīt / paslēpt labajā pusē noklikšķiniet uz opcijas Slēpt atlasītos vienumus.
 6. Ja, atgriežoties cilnē Fails, joprojām varat redzēt mapes Camera Roll un Pictures, taču ikonas ir izbalējušas, tas nozīmē, ka cilnē Skats ir iespējota slēpto vienumu opcija. Tādējādi atgriezieties cilnē Skats un kategorijā Rādīt / slēpt noņemiet atzīmi no izvēles rūtiņas “Slēptās vienības”.

Ja vēlaties mapes atkal padarīt redzamas, atzīmējiet izvēles rūtiņu ‘Slēptie vienumi’ no 6. darbības, lai atklātu mapes. Pēc tam atlasiet tos un noklikšķiniet uz opcijas ‘Slēpt atlasītos vienumus’ no 5. darbības.

2. metode: paslēpiet mapes, izmantojot komandu uzvedni

Jūs varat paslēpt mapes Camera Roll un Pictures tā, lai tās netiktu rādītas, pat ja iestatāt slēptos vienumus, lai tie kļūtu redzami File Explorer. Ja vēlaties to izdarīt, rīkojieties šādi:

 1. Izsaukt dialoglodziņu Palaist. To var izdarīt, nospiežot tastatūras Windows logotipa taustiņu + kombināciju R.
 2. Teksta laukā ierakstiet “cmd” un nospiediet taustiņu Enter vai noklikšķiniet uz pogas Labi. Tas atver komandu uzvednes logu.
 3. Ierakstiet vai kopējiet un ielīmējiet šo:

atribūts + s + h

Piezīme: Ja vēlaties ierakstīt iepriekš minēto komandu, starp “+” un “s” vai starp “+” un “h” nedrīkst būt atstarpe.

 1. Samaziniet komandu uzvednes logu.
 2. Atveriet File Explorer (Windows taustiņš + E) un noklikšķiniet uz Attēlu bibliotēka.
 3. Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz mapes Camera Roll un konteksta izvēlnē atlasiet Rekvizīti.
 4. Noklikšķiniet uz cilnes Atrašanās vietas un nokopējiet mapes ceļu.
 5. Palieliniet komandu uzvednes logu un pēc tam ielīmējiet ceļu, kuru nokopējāt 7. darbībā. Komandai, kuru izpildīsit, vajadzētu izskatīties šādi:

attrib + s + h “C: \ Users \ YourName \ Pictures \ Camera Roll”

 1. Nospiediet Enter, lai izpildītu komandu un paslēptu mapi Camera Roll.

Izmantojiet to pašu procedūru, lai paslēptu mapi Saglabātie attēli.

Ja vēlaties paslēpt mapes, atkārtojiet iepriekš minētās darbības, bet, pārejot uz 3. darbību, ierakstiet “attrib -s –h”. Tādējādi, piemēram, tiks parādīta komanda, lai atceltu mapi Camera Roll. attrib -s -h “C: \ Lietotāji \ TavsVārds \ Attēli \ Kameras rullis”.

Kā paslēpt kameras ruļļa un saglabāto attēlu bibliotēkas

Atverot failu pārlūku, pamanīsit, ka sadaļā Bibliotēkas uzskaitītie vienumi ietver attēlus, dokumentus, mūziku, videoklipus utt. Ja sadaļā Kameras fotoaparāts un Saglabātie attēli ir uzskaitīti arī bibliotēkas, varat tos paslēpt ar divām metodēm. Abas no tām ir saistītas ar izmaiņām jūsu reģistrā. Tāpēc, pirms turpināt, pārliecinieties, vai esat izveidojis reģistra dublējumu vai sistēmas atjaunošanas punktu.

1. metode: izmantojiet reģistra redaktoru

 1. Tastatūrā nospiediet Windows logotipa taustiņu + R kombināciju, lai atvērtu dialoglodziņu Palaist.
 2. Teksta laukā ierakstiet “regedit” un noklikšķiniet uz pogas Labi vai nospiediet taustiņu Enter.
 3. Kad tiek parādīta uzvedne User Account Control (UAC), noklikšķiniet uz pogas Jā.
 4. Atvērtajā reģistra redaktora logā dodieties uz šādu ceļu:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ FolderDescriptions \ {2B20DF75-1EDA-4039-8097-38798227D5B7} \ PropertyBag

Padoms: Lai viss būtu vieglāk un ātrāk nokļūtu ‘PropertyBag’, vienkārši noklikšķiniet uz cilnes Rediģēt un konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz ‘Atrast…’. Nokopējiet iepriekš minēto ceļu un ielīmējiet to lodziņā “Atrast ko:” un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Atrast nākamo.

 1. Loga labajā pusē ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tukša laukuma un atlasiet Jauns> Stīgas vērtība. Nosauciet to
 2. Veiciet dubultklikšķi uz jaunizveidotās virknes vērtības (ThisPCPolicy). Laukā “Vērtības dati:” ierakstiet “Paslēpt” un noklikšķiniet uz pogas Labi.

Atkārtojiet iepriekš minēto procedūru šādām reģistra redaktora atrašanās vietām:

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ WOW6432Node \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ FolderDescriptions \ {2B20DF75-1EDA-4039-8097-38798227D5B7} \ PropertyBag

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ FolderDescriptions \ {E25B5812-BE88-4bd9-94B0-29233477B6C3} \ PropertyBag

HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ WOW6432Node \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ FolderDescriptions \ {E25B5812-BE88-4bd9-94B0-29233477B6C3} \ PropertyBag

Kad visās šajās vietās esat izveidojis virknes ThisPCPolicy vērtību un iestatījāt vērtības datus slēpt, saglabāto attēlu un kameru saraksta bibliotēkas tagad tiks paslēptas. Ja vēlaties tos parādīt, reģistra redaktorā atgriezieties katrā atrašanās vietā un izdzēsiet izveidoto ThisPCPolicy virknes vērtību.

2. metode: izmantojiet Notepad

Šī metode ietver izpildāmā reģistra faila izveidošanu. Tas ir daudz vieglāk nekā 1. metode. Lūk, kas jums jādara:

 1. Atveriet izvēlni Sākt un meklēšanas joslā ierakstiet “Notepad”. Noklikšķiniet uz opcijas, kad tā parādās meklēšanas rezultātos.
 2. Nokopējiet šo tekstu un ielīmējiet to Notepad:

Windows reģistra redaktora versija 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ FolderDescriptions \ {2B20DF75-1EDA-4039-8097-38798227D5B7} \ PropertyBag]

“ThisPCPolicy” = ”Slēpt”

[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ WOW6432Node \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ FolderDescriptions \ {2B20DF75-1EDA-4039-8097-38798227D5B7} \ PropertyBag]

“ThisPCPolicy” = ”Slēpt”

[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ FolderDescriptions {{E25B5812-BE88-4bd9-94B0-29233477B6C3} \ PropertyBag]

“ThisPCPolicy” = ”Slēpt”

[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ WOW6432Node \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ FolderDescriptions \ {E25B5812-BE88-4bd9-94B0-29233477B6C3} \ PropertyBag]

“ThisPCPolicy” = ”Slēpt”

 1. Noklikšķiniet uz cilnes Fails un atlasiet Saglabāt kā.
 2. Atlasiet vietu, kur vēlaties saglabāt failu.
 3. Kā faila nosaukumu ierakstiet “reg” un noklikšķiniet uz pogas Saglabāt.
 4. Tagad dodieties uz vietu, kur saglabājāt failu, un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā.
 5. Konteksta izvēlnē noklikšķiniet uz Apvienot.
 6. Kad tiek prasīts, noklikšķiniet uz pogas Jā.

Kad kods ir izpildīts, reģistrs automātiski iestatīs Hide kā vērtības datus šai PCPolicy, kas atrodas katrā no iepriekš minētajiem ceļiem. Jūsu kameras un saglabāto attēlu bibliotēkas tagad tiks paslēptas. Lai tos paslēptu, atveriet reģistra redaktoru, dodieties uz katru no šiem ceļiem un izdzēsiet ThisPCPolicy virknes vērtību.

Kā izdzēst kameras rullīti un saglabātos attēlus operētājsistēmā Windows 10

Nevar izdzēst mapes Saglabātie attēli un Camera Roll no datora. Tas ir tāpēc, ka lietotnes, ar kurām tās ir saistītas (attiecīgi lietotne Fotoattēli un Kamera), tiek piegādātas kopā ar jūsu Windows OS.

Tādēļ vienīgais veids, kā neatgriezeniski noņemt mapes, ir atinstalēt lietotni Camera un Photo.

Tomēr lietotnes nevar atinstalēt, izmantojot vadības paneli vai izvēlni Sākt. Mums tas būs jādara, izmantojot PowerShell. Veiciet šādas darbības:

 1. Atveriet izvēlni Sākt.
 2. Meklēšanas joslā ierakstiet ‘powershell’.
 3. Rezultātu sarakstā ar peles labo pogu noklikšķiniet uz opcijas un atlasiet “Palaist kā administratoram”.

Varat arī ātri atvērt PowerShell ar administratora tiesībām, izmantojot WinX izvēlni. Vienkārši nospiediet tastatūras Windows logotipa taustiņu + X kombināciju un pēc tam sarakstā noklikšķiniet uz PowerShell (Admin).

 1. Kad tiek parādīta uzvedne Lietotāja konta kontrole, noklikšķiniet uz pogas Jā.
 2. Nokopējiet šo rindu un ielīmējiet to PowerShell (administrēšanas) logā un nospiediet taustiņu Enter, lai atinstalētu lietotni Kamera:

Get-AppxPackage * Windowscamera * | Noņemt AppxPackage

 1. Nokopējiet un ielīmējiet šo rindu un nospiediet taustiņu Enter, lai atinstalētu lietotni Fotoattēli:

Get-AppxPackage * fotogrāfijas * | Noņemt AppxPackage

 1. Aizveriet logu PowerShell (Administrēšana).

Ja vēlaties pārinstalēt lietotnes, dodieties atpakaļ uz PowerShell (administrēšana), ielīmējiet šo rindiņu un pēc tam nospiediet taustiņu Enter, lai to izpildītu:

Get-AppxPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Registrēties “$ ($ _. InstallLocation) AppXManifest.xml”}

Paturiet prātā, ka komanda instalēs ne tikai lietotnes Camera un Photos, bet arī visas citas Windows lietojumprogrammas, kuras esat iepriekš atinstalējis.

Mēs ceram, ka mūsu ceļvedis jums ir bijis noderīgs.

Ja jums ir kādi komentāri, jautājumi vai ierosinājumi, lūdzu, nekautrējieties tos kopīgot zemāk esošajā komentāru sadaļā.

Mēs labprāt dzirdētu no jums.

Pro padoms: Ja jūsu sistēma ir neticami lēna un pakļauta karājas, jums būs grūti veikt pat vienkāršākos uzdevumus datorā. Ja ar to jums nākas saskarties katru dienu, tas var kļūt diezgan nomākts. Tāpēc mēs iesakām veikt pilnu sistēmas skenēšanu ar Auslogics BoostSpeed, lai notīrītu nevēlamus failus un novērstu citas ātrumu samazinošas problēmas datorā. Šis rīks uzlabo sistēmas ātrumu, atjauno stabilitāti un nodrošina vienmērīgu darbību, lai jūs atkal varētu izmantot datoru ar smaidu sejā.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found