Windows

Vai ir labi palikt ar Windows 7 2020. gadā?

Windows 7 tika izlaists 2009. gadā, taču līdz šai dienai daudzi lietotāji joprojām dod priekšroku tam, nevis jaunākajai Windows 10 operētājsistēmai. Diemžēl Win 7 savu dzīves beigu statusu sasniegs 2020. gada 15. janvārī. Šīs ziņas pēdējās nedēļās ir bijušas satricinājums tehnoloģiju nozarē.

Tagad jūs varat domāt: "Ko nozīmē Windows 7, kas beidzas ar dzīves beigām?" Nu, kad operētājsistēma sasniegs atbalsta beigu posmu, Microsoft vairs neizlaidīs tai drošības atjauninājumus. Tātad, paliekot OS pēc dzīves beigām, būs riski.

Kādi ir Windows 7 ekspluatācijas beigu riski?

Ātri tuvojoties Windows 7 Life of Life fāzei, arvien vairāk lietotāju uztraucas par operētājsistēmas izmantošanas riskiem. Galu galā šīs izmaiņas nozīmē, ka Microsoft vairs neatbalstīs OS. Protams, daudzi cilvēki joprojām uzskata, ka operētājsistēma vēl nav pilnībā mirusi. Tomēr, pirms pieņemat lēmumu, vislabāk ir izprast riskus, ja vispirms paliksit kopā ar Windows 7.

Pirmkārt, jūs vairs nevarat gaidīt, ka Microsoft nosūtīs drošības atjauninājumus un ielāpus uz jūsu operētājsistēmu. Būtībā Windows 7 būs viens pats pasaulē, bez tehnoloģiju giganta palīdzības. Līdz ar to, visticamāk, tas kļūs par noziedznieku uzlaušanas vietu. Tiesa, Microsoft solīja turpināt nodrošināt vīrusu parakstu atjauninājumus Microsoft Security Essentials. Tomēr trešo pušu antivīrusu izstrādātāji pakāpeniski pārtrauks sniegt atbalstu Windows 7.

Viens no iespējamiem scenārijiem pēc Windows 7 Life of Life fāzes ir noziedznieki, kuri pārveido inženierijas drošības atjauninājumus. Tas ļaus viņiem atklāt visas operētājsistēmas vājās vietas. Tādējādi ir iespējams, ka lietotāji saņem novēlotu paziņojumu (vai vispār neziņo), ja sistēmā ir nulles dienu ievainojamība. Ja jūs izmantojat operētājsistēmu Windows 7 un nejauši apmeklējat vietni, kas izplata ļaunprātīgu programmatūru, jūs varat apdraudēt datus savā datorā.

Kad domājat par visiem iespējamiem riskiem, jums var būt vairāki jautājumi par Windows 7. Vai varat pārinstalēt vai aktivizēt Windows 7? Vai Chrome pārtrauks atbalstīt Windows 7? Visiem šiem apsvērumiem ir obligāti jājautā, vai jājaunina uz Windows 10. Nu, jums nav obligāti jāatjaunina uz jaunāku operētājsistēmu. Ja vēlaties, varat pārslēgties uz Linux vai Mac. Mēs šeit mēģinām pateikt, ka var būt pēdējais laiks ļaut Windows 7 darbībai.

Vai 2020. gadā viens var izmantot sistēmu Windows 7?

Mēs saprotam, ka ir lietotāji, kuri nepārvietojas un joprojām izvēlētos Windows 7. Ja jūs uzstājat uz operētājsistēmas izmantošanu, tomēr nevēlaties pakļaut savu datoru riskam, varat izmantot paplašinātā atbalsta priekšrocības, Microsoft piedāvā. Par pakalpojumu jāmaksā par katru ierīci katru gadu. Turklāt atbalsta izmaksas ir dārgas, un tās turpinās pieaugt katru gadu. Kā redzat, ir vieglāk un saprātīgāk solīt Windows 7 adieu un jaunināt uz Windows 10.

Kāpēc jums vajadzētu pārslēgties no Windows 7 uz Windows 10

Ja jums nav plānu izmantot citu operētājsistēmu, piemēram, Mac vai Linux, vislabākā iespēja ir jaunināt uz Windows 10. Šeit ir daži no iemesliem, kāpēc jums vajadzētu apsvērt iespēju to darīt:

1. iemesls: Droši droši

Salīdzinot ar Windows 7, Windows 10 ir divtik drošs. Izmantojot pēdējo, jums būs iebūvēta Windows drošības lietotne. Turklāt operētājsistēma ir izveidota, lai aizsargātu jūs pret izpirkumu programmatūru, kas izmanto kontrolētu mapju piekļuvi. Tādējādi jūs varat būt mierīgs, zinot, ka esat nodrošinājis failus. Turklāt jebkura programma bez atbilstošas ​​piekļuves nevarēs neko mainīt.

2. iemesls: jūsu vecā aparatūra var palaist Windows 10

Kamēr jūsu aparatūra nav desmit gadus veca, tā joprojām varēs darbināt sistēmu Windows 10. Jūs būtu pārsteigts, atklājot, ka operētājsistēmas minimālās prasības nav pārāk augstas. Vairumā gadījumu nelielas izmaiņas, piemēram, jauns SSD, darīs šo triku.

3. iemesls: jaunāko drošo pārlūkprogrammu izmantošanas priekšrocības

Galu galā Firefox, Chrome un citas pārlūkprogrammas vairs neatbalsta operētājsistēmu Windows 7. No otras puses, ja jaunināsiet uz Windows 10, jūs saņemsiet jaunākās tīmekļa pārlūkprogrammu drošības un funkcionalitātes funkcijas. Turklāt jums patiks Windows 10 pārlūks Chromium Engine, Microsoft Edge.

4. iemesls: aizsargājiet Microsoft Office produktus

Office 365 turpinās saņemt atjauninājumus līdz 2023. gada janvārim. No otras puses, Office 2010 vairs nebūs atbalsta līdz 2020. gada 13. oktobrim. Tikmēr Office 2013 turpinās saņemt atjauninājumus līdz 2023. gadam. Tagad, ņemot vērā Windows 7 drošības riskus, jūsu failiem var būt problēmas, kad Microsoft pārtrauks atbalstīt Office komplektus. Tātad, ja vēlaties saglabāt savus failus, e-pastus un citus datus aizsargātus, vislabāk ir jaunināt uz Windows 10.

5. iemesls: nekas nav pārāk milzīgs

Viens no iemesliem, kāpēc Windows 7 lietotāji dod priekšroku palikt pie operētājsistēmas, ir tās vienkāršo funkciju dēļ. Tagad mēs saprotam, ka jūs varētu uztraukties, ka Windows 10 var būt pārslogota ar jaunām un nevajadzīgām funkcijām. Nu, Microsoft ir nolēmis izlaist funkciju atjauninājumus divas reizes gadā, nevis reizi pāris gados izdot jaunu operētājsistēmas versiju. Lai dotu jums ideju, mēs parādīsim dažādu operētājsistēmas Windows versiju izlaišanas datumus:

  • 2001. gada 24. augusts - Windows XP
  • 2009. gada 22. jūlijs - Windows 7
  • 2012. gada 26. oktobris - Windows 8
  • 2015. gada 29. jūlijs - Windows 10

Kopš Windows 7 Microsoft ik pēc trim gadiem izlaida jaunu operētājsistēmas versiju. Tagad ir pagājuši pieci gadi, kopš tehnoloģiju gigants izlaida sistēmu Windows 10. Tagad Microsoft regulāri izlaiž funkciju atjauninājumus.

Vēl viens Windows 7 lietotāju satraucošais jautājums ir tāds, ka jaunināšana var izraisīt viņu OS palēnināšanos. Daudzi lietotāji pamanīja, ka Windows 10 nedarbojas tik ātri, kā vecā operētājsistēma. Šī problēma daļēji var būt saistīta ar bloatware, kas nāk ar jauno sistēmu. Lai izvairītos no šīs problēmas, pēc jaunināšanas ieteicams optimizēt sistēmu Windows 10. To var izdarīt, izmantojot īpašu programmu, piemēram, Auslogics BoostSpeed.

Šī lietderība droši un efektīvi novērsīs visu veidu PC nevēlamo saturu. Tas arī uzlabos neoptimālos sistēmas iestatījumus, lai nodrošinātu ātru darbības ātrumu visu laiku. Ar dažiem klikšķiem jūs varēsiet novērst visus kļūmju un avāriju cēloņus, atjaunojot vienmērīgu un stabilu darbību bez blakusparādībām.

Kādas ir jūsu domas par Windows 7 dzīves beigu statusu?

Pievienojieties zemāk esošajai diskusijai!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found