Windows

Kā atspējot peles kursora automātisko atlasi operētājsistēmā Windows 10?

Duglass Engelbarts ieviesa revolūciju tehnikā, kad viņš piecdesmito gadu sākumā izgudroja peli. Šī izveicīgā ierīce ir noderīga komandu piešķiršanai datoram. Jau vairākus gadu desmitus pele ir bijusi neaizstājama lietderība miljoniem cilvēku. Daudzi pat nespēj iedomāties iespēju darbināt datoru bez tā. Šīs ievades ierīces lietderība mūsu dzīvē ir nenoliedzama. Neskatoties uz apbrīnojamām funkcijām un iespējām, tas var nākt klajā ar neparedzētiem jautājumiem, kas peles lietošanu var padarīt par nemierīgu pieredzi. Šādu problēmu piemērs ietver peles automātisko atlasi vai kursora izvēli.

Gadījumā, ja nezināt, ko nozīmē automātiskā izvēle, ļaujiet mums paskaidrot. Ja pele automātiski izvēlas vai kursoru izvēlas, tas nozīmē, ka ikreiz, kad peles kursors virzās virs faila vai dokumenta, pele automātiski atvērs failu, jūs uz tā nenoklikšķinot vai nevēloties, lai to izdarītu. Tas, maigi izsakoties, var būt ārkārtīgi nomākts. Ja pele atver vienumus sistēmā bez lietotāja komandas, ja tas netiek nekavējoties izlabots, tas var radīt daudz citu problēmu. Protams, tas var nebūt tik slikti, ja neapzināti atverat attēlu vai vārdu dokumentu, bet iedomājieties, kā kļūdaini atverat internetā ļaunprātīgu saiti, vienkārši virzot peles kursoru virs tā. Tas var izraisīt krasas sekas. Varat avarēt ierīci bez jēgas to darīt.

Kāpēc pele automātiski izvēlas?

Visām Windows ierīcēm ir iepriekš izstrādāta automātiskās atlases funkcija. Lai gan tā atrašanās vieta var atšķirties atkarībā no izmantotās Windows versijas, viņi būtībā dara to pašu. Šo funkciju dažādu iemeslu dēļ var ieslēgt bez jūsu piekrišanas. Lai kāds būtu iemesls, ir svarīgi to izslēgt, it īpaši, ja pats neieslēdzāt funkcionalitāti. Kad šī automātiskās atlases funkcija ir ieslēgta, lietotāji saskaras ar problēmu ar kursora atlasi.

Šajā rakstā mēs aplūkosim, kā izslēgt peles rādītāju operētājsistēmā Windows 10 un apturēt to no automātiskās / kursora izvēles.

Kā apturēt manu peli no automātiskās izvēles

Ir vairākas metodes vai risinājumi, kurus varat izmantot, lai Windows ierīcē atspējotu automātiskās atlases funkciju. Tomēr tas var atšķirties atkarībā no izmantotās Windows versijas, ierīces konfigurācijas iestatījumiem un no tā, vai tas ir klēpjdators vai darbvirsma. Šajā rakstā mēs apspriedīsim risinājumus, kas var palīdzēt novērst hover select problēmu, ja esat Windows 10 lietotājs.

Pirms dodaties izmēģināt tālāk minētos risinājumus, iesakām atjaunināt draiverus. Novecojuši vai bojāti draiveri var izraisīt daudz problēmu, no kurām dažas ietver nejaušu peles automātiskās atlases funkcijas iespējošanu. Jūs varat izmēģināt unikālo Auslogics draivera atjaunināšanas rīku, lai automātiski atjauninātu vai labotu visus bojātos draiverus. Ja šis risinājums nepalīdz, pēc tam varat pārbaudīt citas tālāk norādītās metodes, kā apturēt peles izvēli, kad kursors atrodas. Noteikti rūpīgi ievērojiet katru metodi.

1. risinājums: pārbaudiet, vai sistēmā nav ļaunprātīgas programmatūras

Ļaunprātīga programmatūra var izraisīt daudz problēmu, inficējot jūsu sistēmu. Šīs problēmas var ietvert Windows operētājsistēmas uzvedības maiņu un datora funkciju pārprogrammēšanu. Dažreiz ļaunprātīga programmatūra var pat veikt klikšķus, kurus pats neesat veicis, un izpildīt komandas bez jūsu atļaujas. Kad tas notiks, datorā tiks veiktas daudzas izmaiņas, kas var jūs apmulsināt, tostarp peles kursora novietošana / automātiskās atlases funkcija. Tāpēc mēs iesakām veikt pilnu sistēmas skenēšanu, izmantojot spēcīgu pret ļaunprātīgas programmatūras dzinēju.

Lai gan tur ir daudz trešo pušu drošības programmatūras, jūs varat viegli izmantot Windows Defender (pazīstams arī kā Microsoft Defender) - iebūvētu drošības rīku, kas tiek piegādāts kopā ar jūsu Windows ierīci. Microsoft šo gadu laikā ir paveicis lielisku darbu, uzlabojot šo rīku. Lai gan šis rīks nedos visu nepieciešamo, lai ierīci pasargātu no ļaunprātīgas programmatūras, tas nodrošina spēcīgu pamata aizsardzību un var palīdzēt ātri atklāt ļaunprātīgu programmatūru un aizsargāt datoru. Faktiski Microsoft Defender tirgū var konkurēt ar daudziem pretvīrusu dzinējiem lietojamības, noteikšanas ātruma un stabilitātes ziņā.

Lai piekļūtu savam Windows Defender un meklētu ļaunprātīgu programmatūru:

 • Atveriet Windows meklēšanas lodziņu un ierakstiet “Drošība” (bez pēdiņām). Atlasiet Windows drošība.
 • Kreisās rūts izvēlnē noklikšķiniet uz Vīrusu un draudu aizsardzība.
 • Pārejiet uz labo rūti un pēc tam izvēlieties Skenēšanas opcijas.
 • Kad tas tiks atvērts, dodieties uz Pilna skenēšana, atlasiet to un pēc tam noklikšķiniet uz Skenēt tūlīt.

Ja tas nedarbojas un automātiskās atlases funkcija joprojām ir iespējota, varat izmantot Auslogics Anti-Malware. Šis modernais ļaunprātīgas programmatūras noteikšanas rīks atbrīvos jūsu sistēmu no jebkādiem draudiem vai aizdomīgām programmām. Tā kā to izstrādāja sertificēts Microsoft Silver Application Developer, varat būt drošs, ka tas netraucēs jūsu datorā esošo pretvīrusu dzinēju.

2. risinājums: dodieties uz sadaļu Vienkārša piekļuve, lai labotu peles automātiskās atlases funkciju

Varat arī novērst šo problēmu, veicot piekļuves vieglumu. Lai to izdarītu:

 • Atveriet Windows meklēšanas lodziņu un ievadiet “Control Panel” (bez pēdiņām). Nospiediet taustiņu Enter.
 • Kad tiek atvērts vadības paneļa logs, dodieties uz Vienkārša piekļuve un noklikšķiniet uz tā.
 • No šejienes dodieties uz Vienkāršas piekļuves centru. Tas parādīs opciju sarakstu.
 • Ritiniet uz leju un pēc tam dodieties uz sadaļu “Padariet peli vieglāk lietojamu”.
 • Atrodiet sadaļu “Palīdziet vieglāk pārvaldīt logus”
 • Atzīmējiet izvēles rūtiņu blakus opcijai “Aktivizēt logu, virzot kursoru virs tā ar peli”.
 • Noklikšķiniet uz pogas Lietot un pēc tam uz pogas Labi, lai apstiprinātu savu izvēli.

3. risinājums: izslēdziet pieskaršanos skārienpaliktnim (tikai klēpjdatoriem)

Viens no iemesliem, kāpēc jūs varat saskarties ar peles automātiskās izvēles problēmu, ir skārienpaliktņa dēļ. Ja skārienpaliktnis kļūst kļūdains, tas var veikt atlases un izpildīt komandas bez jūsu atļaujas. Tas var notikt ikreiz, kad mēģināt novietot kursoru virs faila vai mapes. Varat novērst skārienpaliktņa darbību klēpjdatorā, atspējojot vai izslēdzot skārienpaliktņa pieskaršanos. Lai to panāktu:

 • Pārejiet uz Sākt un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā. Tas parādīs opciju sarakstu.
 • No šejienes dodieties uz Iestatījumi un noklikšķiniet uz tā.
 • Nākamajā atvērtajā logā izvēlieties Ierīces un pēc tam noklikšķiniet uz
 • Ritiniet redzamās opcijas un izvēlieties Papildu peles opcijas.

Šis nākamais solis var atšķirties atkarībā no klēpjdatora modeļa:

 • Kad tiek atvērts papildu peles opciju logs, dodieties uz peles rekvizītiem un atveriet
 • Šajā brīdī meklējiet funkciju Tapping un atspējojiet to.

Ja šis risinājums neatrisina peles kursora izvēles problēmu, pārejiet uz nākamo risinājumu zemāk.

4. risinājums: Pārinstalējiet peles un skārienpaliktņa draiverus

Draiveri ir rīki, kas palīdz jūsu ierīcei darboties nevainojami. Ja draiveri ir novecojuši, salauzti vai nejauši noņemti vai instalēti, tas var izraisīt vairākas problēmas. Dažas no šīm problēmām var izraisīt peles vai skārienpaliktņa nepareizu darbību un neparastu darbību. Ar peles kursoru atlasītā problēma, ar kuru saskaras, var rasties bojātu vai salauztu Windows peles draiveru rezultātā. Tāpēc iesakām pārinstalēt peles draiverus.

Lai datorā atkārtoti instalētu visus bojātos vai trūkstošos draiverus, rīkojieties šādi: Ja izmantojat klēpjdatoru, jums jāpārinstalē arī skārienpaliktņa draiveri.

 • Pārejiet uz pogu Sākt un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā. Ritiniet līdz Ierīču pārvaldnieks un atveriet to.
 • Lai izvērstu šo sadaļu, noklikšķiniet uz opcijas Peles un citas rādītājierīces.
 • No parādītajām opcijām dodieties uz peles draiveri un ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā, lai skatītu citas opcijas.
 • Atlasiet Atinstalēt ierīci
 • Parādīsies apstiprinājuma logs. Lai apstiprinātu procesu, noklikšķiniet uz Atinstalēt.

Piezīme: Veicot iepriekš minētās darbības, draiveri netiks atkārtoti instalēti. Lai to panāktu un ļautu Windows automātiski pārinstalēt noņemtos draiverus, jums ir jāpārstartē Windows manuāli. Turklāt, ja lietojat klēpjdatoru, atcerieties atkārtot iepriekš minētās darbības skārienpaliktņa draiveriem.

5. risinājums: automātiski novērsiet kļūdu

Kāpēc jāpārdzīvo viss stress, kad šo kļūdu var novērst automātiski? Tāpēc Auslogics komanda ir izstrādājusi rīku, kas palīdzēs jums to sasniegt tikai ar dažiem klikšķiem. Viegli lietojams un ārkārtīgi efektīvs Auslogics draiveru atjauninātājs automātiski var salabot bojātos vai trūkstošos draiverus. Jums nav jāveic manuāls remonts un nav nepieciešams nevajadzīgs stress.

Driver Updater ir pārbaudījis un apstiprinājis profesionāļu komandu. Tas ir drošs, intuitīvs un ātri strādājošs rīks, kas pārbaudīs jūsu sistēmā visus novecojušos, pazudušos vai salauztos draiverus. Tas sniegs jums ziņojumu par visu, kas izraisa darbības traucējumus jūsu datorā, un pēc tam salabosiet draiverus līdz jaunākajām, ražotāja ieteiktām versijām. Turklāt jūs varat izmēģināt šo rīku bez maksas!

Viena no daudzajām šī rīka izmantošanas priekšrocībām ir tā, ka tas nodrošina visu draiveru atjaunināšanu uz oficiālajām versijām, kas būs saderīgas ar jūsu ierīci un operētājsistēmu. Tas pat izveido draiveru dublējumu pirms draiveru remonta vai atjaunināšanas veikšanas. Tādā veidā jūs vienmēr varat atgriezties pie iepriekšējās draivera versijas, ja vēlaties (vai ja atjauninājums jums nepatīk).

Secinājums

Mēs ceram, ka šis raksts ir bijis noderīgs un ka tas ir palīdzējis jums novērst šo problēmu. Peles kursora / automātiskās problēmas izvēle var būt ļoti nomākta, jo tas var apgrūtināt datora izmantošanu un baudīšanu. Ja jums ir bijušas automātiskas atlases problēmas ar peli vai skārienpaliktni, to var viegli novērst, rūpīgi sekojot šajā rakstā sniegtajiem risinājumiem.

Paturiet prātā, ka novecojuši, salauzti vai trūkstoši draiveri ir daži no izplatītākajiem iemesliem, kāpēc šī nepareiza darbība var rasties. Tāpēc salabojiet draiverus, vienkārši noklikšķinot uz pogas, izmantojot Auslogics draivera atjauninātāju. Izmantojot automatizētu rīku, kas ir pārbaudīts un apstiprināts visā pasaulē, jums nav jāuztraucas par nepareizu darbību vai datora bojāšanu, mēģinot atrisināt šo problēmu. Šis rīks parūpēsies par visu un jūsu dators atkal darbosies kā jauns.

Ja jums ir kādas papildu atsauksmes vai ieteikumi, par kuriem vēlaties, lai mēs uzzinātu, izmantojiet zemāk esošo komentāru sadaļu. Mēs labprāt dzirdēsim no jums.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found