Windows

Kā nomainīt datora peles kreiso un labo pogu?

Gan tradicionālās peles, gan skārienpaliktņa pogas ir izstrādātas, lai atbalstītu labroču cilvēkus. Tam ir jēga, ja ņem vērā, ka līdz pat deviņdesmit procentiem pasaules iedzīvotāju ir labroči. Tātad būtībā viss - vai vismaz visa parastā versija - ir veidots tā, lai labo roku ļaudīm būtu vislielākā lietošanas ērtība. Pat tad jūs varat konfigurēt peli tā, lai pogu lomas mainītos. Šī rokasgrāmata parādīs, kā to izdarīt.

Primārās un sekundārās peles pogas

Pelei ir divas pogas. Kreiso peles pogu izmanto, lai atlasītu lietas vai vilktu tās pa ekrānu. Labo peles pogu labāk sauc par pogu Opcijas. To visbiežāk izmanto, lai parādītu darbības, kuras var veikt ar atlasīto vienumu. Abi strādā tandēmā, lielākoties to, ko mēs darām datoros, kuriem nav nepieciešama tastatūras ievadīšana.

Peles un skārienpaliktņa pogas ir konfigurētas tā, lai tās darbotos jums perfekti, ja jūs atbalstāt savu labo roku vai pat tad, ja esat divdomīgs vai dominējat pāri. Tas tomēr nenozīmē, ka kreiļi nevar izklaidēties. Pēdējā laikā var nopirkt specializētas peles, kas maina kreisās un labās pogas funkcijas, kaut arī ne vienmēr lēti. Dažiem pat ir slēdzis, kas lido ar pogas funkcijām.

Tomēr fakts paliek fakts, ka lielākā daļa cilvēku, kuriem ir grēcīgums (tas ir, ir kreilis), ir spiesti pāriet uz labo roku, izmantojot peli. Iespējams, viņi ar laiku uzlabojas un iemācās izmantot labo roku, lai kontrolētu kursoru tikpat labi kā dabiskais labročnieks. Sākotnējie soļi vismaz būtu neērti un nedabiski. Daži jebkurā gadījumā vienkārši izmanto kreiso roku, kas nedarbojas tik labi peles konfigurācijas dēļ.

Labā ziņa ir tā, ka jums nav nepieciešams plātīties ar īpašu peli, lai izmantotu izvēlēto roku. Jūs varat vienkārši mainīt iestatījumu sistēmā Windows, kas ļauj atlases funkciju piešķirt peles labajai pogai un opciju / izvēlnes funkciju peles kreisajai pogai. Veikls, ja? Citiem vārdiem sakot, jūs varat padarīt peli kreiso, pagriežot primāro un sekundāro pogu.

Kā nomainīt datora peles primāro un sekundāro pogu

Vai esat kreilis un meklējat labāku veidu, kā vadīt peli? Vai jums ir savstarpēja dominance un vēlaties izmantot kreiso roku tādām lietām kā rakstīšana un peles vadība? Vai jūs vienkārši vēlaties sajaukt ar peles funkcionalitāti? Ja atbilde uz kādu no šiem jautājumiem ir apstiprinoša, šī rokasgrāmata ir domāta jums. Mēs parādīsim, kā nomainīt peles sānu pogas operētājsistēmā Windows 10.

Ir trīs metodes, kā padarīt kreiso klikšķi darbojošos, piemēram, ar peles labo pogu un otrādi, operētājsistēmā Windows 10. Jūs varat iziet vadības paneli, izmantot Windows 10 iestatījumu lietotni vai veikt vienkāršu kniebienu reģistrā. Izmantojot jebkuru no šīm metodēm, jūs varat viegli nomainīt primārās un sekundārās pogas atbilstoši savas sirds vēlmēm.

  1. Pārslēdziet galvenās un sekundārās peles pogas, izmantojot vadības paneli

Šī metode darbojas visiem, jo ​​gandrīz nav situāciju, kas varētu liegt jums atvērt vadības paneli. Turklāt šo maršrutu var izmantot arī lietotāji iepriekšējās Windows versijās, kuriem lietotne Iestatījumi nav pieejama.

Pirmā lieta ir palaist vadības paneļa saskarni. Lai to meklētu un atlasītu labāko rezultātu, tas būtu labi. Tomēr ātrāk ir vienkārši vienlaikus nospiest un turēt Windows taustiņu un X un pēc tam sarakstā atlasīt Vadības panelis.

Kad esat nonācis vadības panelī, mainiet režīmu “Skatīt pēc” uz “Lielas ikonas”, paplašinot nolaižamo izvēlni un izvēloties šo opciju. Logā meklējiet opciju Pele un noklikšķiniet uz tās, lai atvērtu dialoglodziņu Peles rekvizīti.

Dialoglodziņā Peles rekvizīti cilnē Pogas redzēsiet opciju “Pārslēgt primārās un sekundārās pogas”. Ja esat kreilis cilvēks un meklējāt, kā pārslēgt galvenās un sekundārās peles pogas, jūs meklējāt šo opciju. Opcija pēc noklusējuma nav atzīmēta. Lai padarītu peli kreiso, vienkārši atzīmējiet izvēles rūtiņu un pēc tam noklikšķiniet uz pogas Lietot un Labi.

Tas ir viss. Tagad varat izmantot peles labo pogu, lai atlasītu un iezīmētu objektus ekrānā.

Apmainiet primārās un sekundārās peles pogas, izmantojot lietotni Iestatījumi

Tie, kas labprātāk izmanto lietotni Iestatījumi, nevis Vadības paneli, lai veiktu sistēmas pielāgošanu operētājsistēmā Windows 10, var arī tādā veidā uzsist peles pogas.

Lūk, kā pārslēgt peles pogas Windows 10 iestatījumos

  • Atveriet lietotni Iestatījumi, izvēlnē Sākt atlasot to. Jūs varat vienkārši nospiest Win Key + I, lai sasniegtu to pašu.
  • Iestatījumu galvenajā izvēlnē atlasiet Ierīces.
  • Kreisās rūts apakšizvēlnes Devices ierīcē atlasiet Peli.
  • Labajā rūtī esošajā peles logā izvērsiet nolaižamo izvēlni “Atlasīt galveno pogu” un izvēlieties Pa kreisi.

Kad esat to izdarījis un aizvēris lietotni Iestatījumi, pamanīsit, ka peles pogas ir apmainījušās ar funkcionalitāti. Jūs vienmēr varat atgriezties peles izvēlnē, lai jebkurā laikā to mainītu atpakaļ.

Mainiet galvenās un sekundārās peles pogas ar reģistra kniebienu

Ir trešais risinājums, kā pārslēgt peles pogas, un tas ir, pielāgojot attiecīgo atslēgu Windows reģistrā! Jau nobijies? Jums nav jābūt. Tomēr, tā kā iepriekš minētās metodes ir piemērotas visiem, šo maršrutu, visticamāk, izvēlēsies vairāk nerdy no jums.

Jums, iespējams, ir nācies sastapties ar tūkstošiem drausmīgu brīdinājumu par to, kas varētu notikt, ja ķēpājaties ar nepareizām lietām reģistrā. Mēs pieņemam, ka esat pieņēmis piezīmi pie sirds! Tikmēr kāda ir dzīve bez nelieliem piedzīvojumiem? Veicot šīs darbības, jūs īsā laikā būsiet reģistrā un ārpus tā.

  • Atveriet dialoglodziņu Palaist un ierakstiet “regedit” - bez pēdiņām, protams. Noklikšķiniet uz Labi vai nospiediet taustiņu Enter, lai palaistu reģistra redaktoru.
  • Pārejiet uz šo vietu vai vienkārši ielīmējiet to ceļa joslā reģistra redaktora loga augšdaļā:

HKEY_CURRENT_USER \ Control Panel \ Mouse

  • Atrodiet ierakstu “SwapMouseButtons” un mainiet tā datu vērtību uz 1, lai peles labā poga kļūtu par galveno.

Kad esat aizgājis no reģistra redaktora, restartējiet sistēmu. Varat arī atteikties un pēc tam atkal pieteikties. Jebkura no šīm darbībām ļauj veikt veiktās izmaiņas. Jums nekavējoties jāsāk baudīt kreisās peles priekšrocības.

Tātad, jūs esat atklājis, kā pārslēgt katru peles pogu. Lieliski. Pirms jūs aizraujaties ar visu satraukumu, ļaujiet mums iemest potenciālu uzgriežņu atslēgu. Redzat, ka dažas programmas vienkārši nedarbosies ar pielāgotajām peles konfigurācijām. Kad tos izmantojat, tiek piemēroti globālie peles iestatījumi. Viņi ignorē jūsu modifikāciju un piespiež jūs izmantot noklusējuma peles iestatījumus.

Tikmēr, ja jūs domājat, ka šīs korekcijas veikšana palīdzēs jums atbrīvoties no tādām lietām kā kursora pazušana un vispārējs peles lēnums, apsveriet burbuļa plīšanu. Tā nebūs. Tomēr, lai atrastu un novērstu sistēmas nestabilitātes galveno cēloni, varat izmantot Auslogics BoostSpeed. Vienkārša skenēšana un labošana palīdzēs jums atbrīvoties no sistēmas avārijām, lietotņu kļūmēm un atjaunot sistēmas optimālo veiktspēju.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found