Windows

Kā iestatīt vecāku kontroli datorā Windows 10?

Piekļuve internetam ir gan svētība, gan lāsts. Tas ļauj mums sazināties ar citiem cilvēkiem visā pasaulē. Turklāt tas dod mums piekļuvi praktiski neizmērāmai informācijas bibliotēkai. Tomēr, neveicot piesardzības pasākumus, jūs varētu tikt galā ar postošām problēmām. Galu galā tīmeklis var būt centrs noziedzniekiem, kuri gaida nākamo nenojaušamo upuri. Lieki piebilst, ka internets var būt bīstama vieta ne tikai jums, bet arī jūsu bērniem.

Vecākiem ir tikai dabiski uztraukties par to, ar ko saskaras viņu bērni, lietojot tālruni vai datoru. Tātad, ja jums ir bērns, kas ir pietiekami vecs, lai zinātu, kā piekļūt tīmeklim, jūs varētu jautāt: "Kā es varu ierobežot sava bērna piekļuvi internetam?"

Ja jūsu bērns izmanto Windows 10 datoru, varat izveidot kontu, kas ļauj pārraudzīt viņa darbības tiešsaistē. Šī funkcija palielina parastā lietotāja konta drošību, izmantojot Microsoft Family Safety. Sākotnēji izlaista, izmantojot operētājsistēmu Windows 8, vecāku kontrole ļauj kontrolēt un uzraudzīt, ko bērns dara savā datorā vai tālrunī. Šīs darbības ietver to ekrāna laiku un tīmekļa pārlūkošanas paradumus. Varat arī izlemt, kuras lietotnes un spēles viņi var izmantot savā Windows 10 datorā.

Protams, šī funkcija ir izraisījusi diskusijas dažādās kopienās visā pasaulē. Tomēr, ja skatāties ziņas par bērniem, kas tiešsaistē iebiedē vai kļūst par satraucošu tīmekļa pašnāvību spēļu upuriem, jūs vēlaties veikt pasākumus, lai aizsargātu savus bērnus.

Tagad jūs varētu domāt: "Kā es varu iestatīt vecāku kontroli internetā?" Neuztraucieties vairs, jo mēs esam jūs aptvēruši. Šajā amatā mēs iemācīsim jums, kā iestatīt vecāku kontroli bērna Windows 10 datorā. Mēs arī parādīsim, kā izmantot šo funkciju.

Kā izveidot lietotāja kontu ar vecāku kontroli operētājsistēmā Windows 10

Pirmā lieta, kas jums jādara, ir izveidot lietotāja kontu savam bērnam. Kad tas būs izdarīts, varēsit iestatīt vecāku kontroli. Lai sāktu, rīkojieties šādi:

 1. Jums ir jāpalaiž lietotne Iestatījumi. Lai to izdarītu, uz tastatūras nospiediet Windows taustiņu + I.
 2. Kad lietotne Iestatījumi ir atvērta, noklikšķiniet uz flīzes Konti.
 3. Tagad dodieties uz kreisās rūts izvēlni un sarakstā atlasiet Ģimene un citi cilvēki.
 4. Pārvietojieties uz labo rūti un pēc tam noklikšķiniet uz Pievienot ģimenes locekli.
 5. Parādīsies jauns dialoglodziņš. Jums jāatlasa opcija “Pievienot bērnu”, pēc tam jāiesniedz e-pasta adrese. Ja jūsu bērnam tāds jau ir, varat to izmantot. Pretējā gadījumā varat noklikšķināt uz saites “Personai, kuru vēlos pievienot, nav e-pasta adreses”.
 6. Nākamais solis ir aizpildīt nepieciešamo informāciju, lai izveidotu bērna lietotāja kontu. Cita starpā jums jāiesniedz sava bērna vārds un dzimšanas datums.
 7. Lai nodrošinātu papildu drošību bērna kontā, jums jāievada derīgs tālruņa numurs. Ja kāda iemesla dēļ nevarat piekļūt kontam, varat pieprasīt koda nosūtīšanu uz tālruni. Lietojot kodu, varēsit atiestatīt kontu. Ir vērts atzīmēt, ka jums ir iespēja tālruņa numura vietā izmantot e-pasta adresi.
 8. Tagad jums jāizlemj, vai vēlaties koplietot konta informāciju ar Microsoft Advertising un vai vēlaties saņemt reklāmas piedāvājumus no uzņēmuma. Tā kā šīs funkcijas nav īpaši saistītas ar jūsu bērnu, varat tās atcelt.

Tagad jums būs iespēja tiešsaistē izmantot Microsoft Family Safety rīkus, lai pieteiktos sava bērna kontā. Jūs varēsiet iestatīt vai mainīt viņu konta iestatījumus. Tomēr, pirms bērna lietotāja kontā varat piemērot jebkurus ģimenes iestatījumus, jums ir jāapstiprina viņa konts. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Nosūtiet uzaicinājumu uz e-pasta adresi, kuru izmantojāt, lai izveidotu bērna lietotāja kontu.
 2. Tagad atveriet e-pastu un noklikšķiniet uz Pieņemt ielūgumu.

Paturiet prātā, ka viņu konts paliks neapstiprināts, ja vien neapstiprināsiet ielūgumu. Iespējams, viņi varēs pierakstīties savā kontā, taču vecāku kontroles funkcijas nedarbosies. Tātad, pirms pāriet uz nākamo sadaļu, ir svarīgi apstiprināt viņu kontu.

Kā izmantot vecāku kontroli uz Windows 10 datora

Kad būsiet pievienojis bērna kontu, varēsit konfigurēt iestatījumus, izmantojot vietni Ģimenes drošība. Lai piekļūtu vietnei, varat noklikšķināt uz Pārvaldīt ģimenes iestatījumus. Šeit ir dažas lietas, kuras varat darīt, izmantojot vecāku kontroli:

 • Saņemiet pārskatus par bērnu aktivitātēm viņu ierīcēs, tostarp meklēšanu tīmeklī un lietotņu pirkumus.
 • Nosūtiet bērnam naudu, ko izmantot iepirkšanās veikalos Xbox un Windows.
 • Konfigurējiet vecuma ierobežojumus vērtējamam saturam videoklipos, lietotnēs, spēlēs, filmās un TV pārraidēs.
 • Nosakiet ierobežojumus, cik ilgi jūsu bērni var izmantot savu Windows 10 datoru.
 • Ja jūsu bērns izmanto viedtālruni Windows 10, jūs varēsiet tos arī atrast kartē.

Apskatīsim vecāku kontroles iespējas, kuras varat izmantot.

Tīmekļa pārlūkošana

Kaut arī jūs varat izvēlēties, ko jūsu bērns drīkst redzēt tiešsaistē, jūs nevarat kontrolēt to, ko cilvēki viņam sūta. Jūs nekad nezināsiet, kad parādīsies nepiemērota reklāma vai kad kāds viņiem nosūtīs kaitīgu saiti. Tāpēc ir ļoti svarīgi uzraudzīt sava bērna pārlūkošanas darbības. Dodoties uz tīmekļa pārlūkošanas sadaļu, jūs varēsiet bloķēt vietnes, kuras nevēlaties, lai jūsu bērns apmeklētu.

Pirmais, kas jums jādara, ir jāiespējo funkcija “Bloķēt nepiemērotas vietnes”. Kad esat to izdarījis, ieslēdzat drošu meklēšanu. To darot, meklētājprogrammas neparādīs neatbilstošus meklēšanas rezultātus. Tādā veidā jūs varat pārliecināties, ka jūsu bērns redzēs tikai jūsu apstiprinātās vietnes.

Pro padoms: ja vēlaties plašāku rīku bērna datora aizsardzībai pret tiešsaistes draudiem un uzbrukumiem, iesakām izmantot Auslogics Anti-Malware. Šī programmatūras programma var atklāt sīkfailus, kas izseko jūsu bērna darbības un vāc viņa personas datus. Tas arī pārbaudīs, vai viņu pagaidu un sistēmas mapēs nav drošības problēmu. Turklāt Auslogics Anti-Malware skenēs savus pārlūkprogrammas paplašinājumus, lai novērstu datu noplūdi. Izmantojot šo rīku, jūs varat būt mierīgs, zinot, ka jūsu bērna dators ir drošs.

Pēdējās aktivitātes

Sadaļā Nesenās darbības apkopotas jūsu bērna darbības. Jūs saņemsit ziņojumus pa e-pastu par to, ko viņi ir pārlūkojuši tiešsaistē, par ekrāna izmantošanas laiku, kā arī par lietotnēm un spēlēm, kuras viņi ir izmantojuši. Jums ir iespēja saņemt nedēļas aktivitātes. No otras puses, jums joprojām ir brīvība redzēt visas viņu darbības. Paturiet prātā, ka Microsoft varēs apkopot jūsu bērna pārlūkošanas darbības tikai tad, ja viņi izmanto Microsoft Edge vai Internet Explorer. Tāpēc būtu ideāli bloķēt viņu piekļuvi citām tīmekļa pārlūkprogrammām.

Lietotnes, spēles un multivide

Mēs zinām, ka bērni var kļūt atkarīgi no spēlēm. Mūsdienās spēles ir kļuvušas vardarbīgākas. Tātad jūs varat konfigurēt sadaļas Lietotnes, spēles un multivides iestatījumus, lai pārliecinātos, ka jūsu bērnam nebūs piekļuves nepiemērotām lietotnēm. Jūs varēsiet bloķēt spēles un lietotnes, kuras nevēlaties, lai jūsu bērns atvērtu. Kad esat iespējojis funkciju “Bloķēt nepiemērotas lietotnes un spēles”, varēsit attiecīgi ierobežot to, ko viņi var lejupielādēt no Windows veikala. Viņi varēs instalēt tikai tos, kas ir piemēroti viņu vecumam. Turklāt jums būs iespēja bloķēt noteiktas spēles un lietotnes.

Ekrāna laiks

Ja vēlaties samazināt laiku, ko bērns pavada datorā, varat doties uz sadaļu Ekrāna laiks. Šeit jūs varēsiet noteikt laika ierobežojumus viņu datora lietošanai. Jums ir arī brīvība pielāgot lietošanas ierobežojumu atkarībā no dienas. Piemēram, ja vēlaties, lai viņi pamudinātu ilgāk izmantot datoru nedēļas nogalēs, varat iestatīt garākus ierobežojumus sestdienai un svētdienai un īsākus darba dienu ierobežojumus.

Pirkšana un tēriņi

Varat arī ielādēt bērna kontu ar naudu, ko viņš var izmantot, lai iegādātos multivides un spēles no Xbox veikala un Microsoft Store. Jūs varat doties uz sadaļu Pirkumi un izdevumi un nosūtīt naudu uz viņu Microsoft kontu. Pārliecinieties, ka esat atbrīvojies no citām maksājumu iespējām, lai kontrolētu viņu tēriņus.

Atrodi savu bērnu

Ja jūsu bērns izmanto Windows 10 planšetdatoru vai viedtālruni, varat izmantot funkciju Atrast savu bērnu, lai uzzinātu, kur viņš atrodas kartē.

Xbox konfidencialitātes iestatījumi

Šajā sadaļā jūs varēsiet pārraudzīt sava bērna Xbox profilu. Varat arī izlemt, vai jūsu bērnam būs atļauts skatīt citu lietotāju Xbox Live profilus, sazināties ar video vai koplietot failus ar citiem cilvēkiem. Šos iestatījumus varēsiet mainīt Xbox One un Xbox 360 konsolēm, kā arī Windows 10 datoriem.

Korporācija Microsoft ir pievienojusi funkcijas, kas jums atvieglos bērnu darbību kontrolēšanu viņu ierīcēs. Tomēr joprojām ir labāk apsēsties un apspriest ar bērniem tīmekļa drošību. Tādā veidā viņi saprot jūsu argumentus par ierobežojumu noteikšanu viņu ierīcēs.

Ko jūs domājat par vecāku kontroli?

Paziņojiet mums savas domas zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found