Windows

Daži padomi par disku klonēšanu sistēmā Windows 10 viegli

Viens no veidiem, kā aizsargāt datus krātuves diskā, ir dublēšana. Bet dažreiz ar to nepietiek. Piemēram, kad vēlaties arī izveidot Windows instalācijas kopiju.

Par laimi, jums ir pieejama vēl viena iespēja. Un tā ir diska klonēšana.

Piezīme: Disks attiecas uz datora fizisko atmiņas disku. Tas var būt cietvielu disks (SSD), cietais disks (HDD) vai jebkurš cits datu nesējs, kas ir uzstādīts kā rakstāms sējums.

Ko nozīmē klonēt disku?

Klonēšana izveido precīzu esoša diska (avota) baitu par baitu kopiju. Dati tiek ierakstīti jaunā diskā, kas tiek dēvēta par galamērķi.

Klonēšana ir noderīga, ja vēlaties atkārtot disku, kurā ir jūsu operētājsistēma, ja kaut kas noiet greizi un disks neizdodas.

Tiek nokopēts viss avotā esošais: nodalījumi, konfigurācijas (ieskaitot zema līmeņa datus, piemēram, Windows sāknēšanai nepieciešamo galveno sāknēšanas ierakstu), kā arī visi jūsu dokumenti, faili un instalētā programmatūra.

NB: Pēc klona uzrakstīšanas visi dati, kas iepriekš bija ietverti galamērķī, tiks izdzēsti. Un to nevar atsaukt. Tāpēc vispirms izveidojiet dublējumu vai izmantojiet tukšu disku.

Tagad turpināsim un apskatīsim, kā klonēt cieto disku, kā arī prasības.

Kā klonēt disku sistēmā Windows 10

Microsoft nav iesniedzis nevienu iebūvētu Windows rīku, kas lietotājiem ļautu precīzi izgatavot diska kopiju. Failus var pārsūtīt tikai no viena diska uz citu.

Tādējādi klona izgatavošanai nepieciešama īpaša programmatūra. Tiešsaistē ir pieejami daudzi labi rīki (piemēram, Clonezilla un Macrium Reflect). Jūs atradīsit gan bezmaksas, gan pro versijas.

Kā klonēt HDD:

  1. Pirmkārt, jums jāpārliecinās, ka galamērķa diskā ir tikpat liela ietilpība kā avota diskā. Vēlams, lai ietilpība būtu lielāka.
  2. Tālāk, ja abi diski ir instalēti iekšēji, tad jums ir labi iet. Bet, ja jūsu datorā ir tikai viena diskdziņa vieta, kails disks būs jāpievieno, izmantojot ārēju SATA-USB adapteri, korpusu vai doku.
  3. Kad disks ir pievienots datoram, palaidiet klonēšanas programmatūru. Vednis palīdzēs jums veikt visu procesu:
  • Rīks parāda diskus, kas ir savienoti ar datoru, lai jūs varētu izvēlēties klona avotu un galamērķi.
  • Varat izveidot diska attēlu vai tieši klonēt vienu disku citā. Attēlveidošana ir noderīga, ja vēlaties dublēt dažas avota daļas galamērķī. Bet klonēšana nodrošina, ka jūs varat boot no mērķa diska.
  • Jūs varat izvēlēties atstāt dažus failus un mapes, kuras nevēlaties klonēt.
  • Paturiet prātā, ka visi dati jaunajā diskā tiks izdzēsti, tiklīdz tos izvēlēsieties kā galamērķi.
  • Kad sāksies klonēšanas process, būs vajadzīgs zināms laiks, lai to pabeigtu, atkarībā no avota diska lieluma.
  • Kad tas ir izdarīts, jūs varat palaist no jaunā diska, atlasot to BIOS. Bet vispirms ieteicams izvēlēties, vai pārbaudīt datu integritāti. Tas ir svarīgi, lai pārliecinātos, ka klonēšanas process bija veiksmīgs, pirms mēģināt izmantot jauno disku. Pārdomāti ir veikt pārbaudi, lai gan tas prasa papildu laiku.

Pro padoms: Saskaroties ar kaitinošām programmas un sistēmas kļūmēm vai avārijām? Palaidiet skenēšanu ar Auslogics BoostSpeed ​​11. Rīks veic pilnu sistēmas pārbaudi, atklājot nevēlamus failus un problēmas, kas traucē datoram darboties optimāli. Tas ir ideāls risinājums, lai atjaunotu stabilitāti un ievērojami uzlabotu datora ātrumu. Tas arī nodrošina privātuma aizsardzības funkcijas, kas palīdzēs jums aizsargāt sensitīvu personisko informāciju, kas glabājas jūsu cietajā diskā, un neļaut ļaunprātīgām personām piekļūt tai.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found