Windows

Kā atspējot piekļuvi lietotnei Iestatījumi un Vadības panelis?

Windows 10 vadības panelis un lietotne PC Setting palīdz mainīt daudzas funkcijas, piemēram, datora tīklu un drošību, aparatūras instalēšanu un skaņu, izskatu, lietotāju kontus un instalētās programmas. Jūs nevēlaties, lai ikviens varētu kontrolēt jūsu datoru tik daudz.

Šeit ir iemesli, kāpēc un kā atspējot piekļuvi lietotnei Iestatījumi operētājsistēmā Windows 10.

Kāpēc jums jāatspējo piekļuve vadības panelim un lietotnei Iestatījumi

Ja koplietojat datoru ar draugiem un darba biedriem, iespējams, nevēlaties, lai viņi maina vēlamos iestatījumus. Piekļuves atspējošana vadības panelim ir īpaši kritiska, jo lietotāji ar piekļuvi var pat atinstalēt svarīgas programmas no jūsu sistēmas.

Mājās jums, iespējams, būs jāaizliedz bērniem atcelt visas izmaiņas, kuras veicat bērna kontā. Tas nodrošina efektīvu vecāku kontroli.

Tas ir noderīgi arī organizācijām vai komandām, kas strādā ar atsevišķiem datoriem tīkla vidē. Jūs varat iestatīt noklusējuma iestatījumus un liegt kādam citam tos mainīt.

Pirmkārt, jūsu aizsardzībai nevajadzētu ļaut ikvienam mainīt datora iestatījumus, kas var radīt drošības riskus. Kāds var atspējot ugunsmūra iestatījumus un padarīt datoru uzņēmīgu pret ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiem. Gadījumā, ja tas notiks, jums vajadzētu būt jaudīgai pret ļaunprātīgas programmatūras programmatūrai, piemēram, Auslogics Anti-Malware.

Kā atspējot piekļuvi vadības panelim un iestatījumu lietotnei

Vadības paneli un datora iestatījumu lietotni var atspējot tikai no administratora konta. Tāpēc vispirms jums vajadzētu mainīt kontu no standarta uz administratoru. Kad esat pabeidzis nepieciešamo izmaiņu veikšanu, atcerieties atjaunot konta standartu, ja to darāt koplietojamā datorā. Ja nē, cilvēki, ar kuriem koplietojat datoru, var viegli atkārtoti iespējot vadības paneli un iestatījumus.

Windows 10 nodrošina divas iespējas mainīt vadības paneli un lietotni PC Settings:

 • izmantojot reģistra redaktoru
 • izmantojot lokālās grupas politikas redaktoru

Izmantojot Windows reģistra redaktoru

Šī opcija ir piemērojama visiem Windows 10 izdevumiem. Tiem, kas izmanto Windows 10 Enterprise vai Pro, ieteicams izmantot vietējo grupas politikas redaktoru (aplūkots nākamajā sadaļā).

Pirms sākat, vispirms dublējiet savus datus un izveidojiet sistēmas atjaunošanas punktu. Varat arī iepriekš dublēt reģistru. Tas ir tāpēc, ka reģistra maiņa ir riskanta. Ja pieļaujat nejaušas kļūdas, varat zaudēt vērtīgos datus. Tāpēc pareizi izpildiet norādījumus.

Gadījumā, ja vēlaties mainīt veiktās izmaiņas, jums ir iespēja atjaunot reģistra noklusējuma vērtības. Tālāk ir norādītas veicamās darbības.

 1. Atveriet Palaist dialoglodziņš (nospiediet Windows taustiņš + R).
 2. Vietā ar atzīmi “Atvērts” ierakstiet regedit un noklikšķiniet labi.
 3. Dialoglodziņš domēnam Lietotāja konta kontrole atvērsies. Klikšķis turpināt. Tomēr, pamatojoties uz jūsu lietotāja konta kontroles iestatījumiem, šī darbība jums var nebūt nepieciešama.
 4. Tagad jums būs reģistra redaktora logs. Pārejiet uz koka struktūru kreisajā pusē. Pārejiet uz: HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Policies \ Explorer
 5. Tagad ar peles labo pogu noklikšķiniet labajā pusē. Pēc tam dodieties uz Jauns> DWORD (32 bitu) vērtība.
 6. Jaunajā atslēgā ievadiet nosaukumu NoControlPanel. Veiciet dubultklikšķi uz tā.
 7. Jūs saņemsiet dialoglodziņu Rediģēt DWORD (32 bitu) vērtību. Lodziņā Vērtības dati ierakstiet 1. Pēc tam noklikšķiniet uz Labi.

Izmaiņas tiks pabeigtas pēc izrakstīšanās un pierakstīšanās. Varat arī restartēt datoru.

Ikreiz, kad vēlaties mainīt izmaiņas, veiciet to pašu procesu iepriekš, lai atrastu jauno izveidoto atslēgu. Kad esat to sasniedzis, jums ir divas iespējas:

 • nomainiet NoControlPanel vērtību uz 0
 • izdzēsiet vērtību NoControlPanel

Izmantojot Windows grupas politikas redaktoru

Windows 10 Enterprise un Pro dod jums otru iespēju atspējot vadības paneli un iestatījumus: vietējo grupas politikas redaktoru.

Veiciet šīs darbības:

 1. Atveriet dialoglodziņu Palaist (nospiediet Windows taustiņu + R).
 2. Vietā ar atzīmi “Atvērts” ierakstiet gpedit.msc. Noklikšķiniet uz Labi.
 3. Atveras vietējās grupas politikas redaktora logs. Atveriet koku sarakstu kreisajā pusē un dodieties uz: Lietotāja konfigurācija> Administratīvās veidnes> Vadības panelis
 4. Dubultklikšķi Aizliegt piekļuvi vadības panelim un datora iestatījumiem labajā pusē.
 5. Jūs saņemsiet Aizliegt piekļuvi vadības paneļa un datora iestatījumiem dialoglodziņš. Atlasiet Iespējots. Pēc tam noklikšķiniet uz Labi.

Kad tas ir izdarīts, citi lietotāji vairs nevar piekļūt lietotnei Vadības panelis vai Iestatījumi.

Ja vēlaties mainīt izmaiņas, veiciet norādītās darbības, lai nokļūtu Aizliegt piekļuvi vadības paneļa un datora iestatījumiem dialoglodziņš. Šeit jūs varat veikt kādu no šīm divām darbībām:

 • atlasiet Nav konfigurēts
 • atlasiet Atspējots

Lietotnes Iestatījumi un vadības panelis piekļuves atspējošanas sekas

Kad esat veicis kādu no abām operācijām, citi lietotāji vairs nevar atvērt lietotni Iestatījumi.

Un tas nav svarīgi, vai viņi zina kā piekļūt vadības panelim sistēmā Windows 10. Ja viņi mēģina piekļūt vadības panelim, tiks parādīts dialoglodziņš ar brīdinājumu: “Šī darbība ir atcelta šajā datorā spēkā esošo ierobežojumu dēļ. Lūdzu, sazinieties ar sistēmas administratoru. ”

Pārējiem lietotājiem nebūs iespējas mainīt konta iestatījumus. The Mainīt konta iestatījumus opcija vairs netiks rādīta lietotāju izvēlnē Sākt. Tas viņus attur no mēģinājumiem mainīt administratora kontu, lai mainītu jūsu iestatījumus.

Citas funkcijas, kuras varat atspējot sistēmā Windows 10

Dažos gadījumos, iespējams, nevēlaties pilnībā atspējot piekļuvi lietotnei Iestatījumi.

Lietotnē Iestatījumi ir iespējams arī atspējot piekļuvi īpašām funkcijām, tostarp tādām funkcijām kā noklusējuma lietotnes, privātums -> runas rakstīšana, piekļuves vieglums -> slēgtie paraksti, krātuves jēga, tīkls -> starpniekserveris, privātums -> kustība, tīkls - > VPN, privātums -> ziņojumapmaiņa, privātums -> atrašanās vieta, akumulatora saudzētājs, sinhronizācija, tīkls -> mobilais tīklājs.

Turklāt jūs varat darīt to pašu vadības panelī. Tādā veidā lietotāji joprojām redzēs un piekļūs gan lietotnei Iestatījumi, gan Vadības panelim, taču neredzēs vai piekļūs funkcijām, kuras paslēpjat no redzamības.

Ja lietotnes Iestatījumi un vadības paneļa atspējošana nenodrošina pietiekamu datora drošību un mieru, varat atspējot arī vairākas citas funkcijas.

Tie ietver šādas funkcijas:

 • Microsoft eksperimentēšana - tas ietver Microsoft un citu tehnoloģiju uzņēmumu tiešraides testus jūsu sistēmā, kas var ietekmēt jūsu datora veiktspēju.
 • Windows Defender drošības centrs - drošības paziņojumi var pārtraukt un kairināt jūs ar niecīgiem drošības jautājumiem.
 • File Explorer reklāmas - reklāmu iegūšana, meklējot datora failos, ir nepārprotami uzmācīga. Tas pats attiecas uz Windows Spotlight reklāmām, kas parādās bloķēšanas ekrānā.

Ievietojot optimālus datora iestatījumus, galvenokārt ierobežojot sistēmā darbojošos procesu skaitu, jūs iegūsiet vislabāko veiktspēju. Apvienojiet to ar citu lietotāju piekļuves atspējošanu, lai mainītu šos iestatījumus, un jūs nodrošināsiet, ka jūsu dators kalpo ilgu laiku.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found