Windows

Padomi, kā paātrināt interneta savienojumu

Paātriniet interneta savienojumu

Šajā dienā un laikmetā mēs esam pieraduši pie dzīves ar vislielāko ātrumu, pateicoties dažādiem tūlītējas saziņas līdzekļiem. Tāpēc ir ļoti maz lietu, kas ir vairāk nomākta nekā lēns internets, kas būtībā var pārvērst jūsu dzīvi par murgu. Dažreiz interneta paātrināšana ir vienkāršs plāna jaunināšanas vai pakalpojumu sniedzēja maiņas jautājums.

Tomēr dažreiz pat lietotājiem, kuri maksā par ātrgaitas interneta piekļuvi, interneta savienojums var būt pārsteidzoši lēns. Par laimi, ir veidi, kā paātrināt internetu, nemainot interneta pakalpojumu sniedzēju vai nepērkot jaudīgāku datoru. Šeit ir daži padomi, kā paātrināt datora interneta savienojumu bez liekām problēmām.

1. Runājiet ar savu pakalpojumu sniedzēju

Vispirms sazinieties ar pakalpojumu sniedzēju un pārbaudiet, vai viņi pareizi veic savu darbu un sniedz pakalpojumu, par kuru maksājat. Vai varbūt jūsu pakete ir novecojusi, un uzņēmums jūs jauninās uz labāku vai nu bez maksas, vai arī par nelielu jaunināšanas maksu.

Tomēr paturiet prātā, ka ļoti maz cilvēku sasniedz maksimālo ātrumu (atcerieties vārdus “līdz” jūsu līgumā?) Sakarā ar attāluma maiņu, sastrēgumiem un satiksmes veidošanu.

2. Atrodiet sev piemērotāko pārlūkprogrammu

Lielākā daļa cilvēku joprojām izmanto Internet Explorer, kaut arī tas nav visātrākais pārlūks. Ja esat aktīvs interneta lietotājs, ieteicams pārbaudīt dažādas pārlūkprogrammas, piemēram, Chrome, Firefox un Opera, lai noskaidrotu, kura no tām vislabāk atbilst jūsu savienojuma veidam un aparatūras konfigurācijai. Piemēram, pārlūks Chrome ir īpaši piemērots datoriem, kuriem ir maz RAM, jo tas nav tik izsalcis kā Firefox un IE.

3. Pielāgojiet maršrutētāju

Ja izmantojat maršrutētāju, iespējams, varat paātrināt internetu, pielāgojot maršrutētāja iestatījumus. Pārāk daudz maršrutētāju, lai sniegtu konkrētus padomus, taču lielāko daļu maršrutētāju var pielāgot, lai atvērtu ostas un palielinātu interneta ātrumu. Vienkārši pārbaudiet rokasgrāmatu, lai uzzinātu, ko var darīt, lai uzlabotu veiktspēju, vai izmantojiet Google, lai atrastu atbildes uz jūsu konkrēto maršrutētāju.

Pirms pielāgojat, pārbaudiet, vai, lietojot internetu, esat pietiekami tuvu maršrutētājam. Pārāk tālu no tā savienojumu var padarīt patiešām lēnu un nestabilu.

Vēl viena lieta, kas jums jāmēģina pirms jebkādu iestatījumu maiņas, ir restartēt maršrutētāju. Dažreiz šī vienkāršā darbība var dramatiski paātrināt interneta savienojumu.

4. Novērsiet nesankcionētu piekļuvi

Ja izmantojat bezvadu interneta savienojumu, pārliecinieties, vai to nedalāties ar visu apkārtni. Jo vairāk cilvēku izmanto jūsu savienojumu, jo lēnāk tas ir jums. Tāpēc vismaz iestatiet WEP paroli, lai nepieļautu, ka nesankcionēti lietotāji izmanto jūsu interneta savienojumu. Vai arī, ja jūsu aparatūra ir saderīga, iestatiet WPA šifrēšanu.

5. Kontrolējiet joslas platuma lietojumu

Ir daudzas lietojumprogrammas, kas fonā izmantos jūsu joslas platumu, piemēram, Windows Update, Windows Live Messenger, Skype, Real player, Adobe Reader atjauninājumi un cita līdzīga programmatūra. Lielākā daļa no tām parasti sākas automātiski, kad piesakāties sistēmā Windows un izveidojat savienojumu ar internetu, tiklīdz ir izveidots savienojums. Tas nozīmē, ka šīs programmas izmanto jūsu joslas platumu, kad jūs tos faktiski neizmantojat.

Lielāko daļu šo lietojumprogrammu var konfigurēt tā, lai tās netiktu startētas, izmantojot Windows pieteikšanos, vai vismaz prasītu atļauju izveidot savienojumu ar internetu. Ja neesat pārliecināts, kuras programmas slepeni izmanto jūsu joslas platumu, varat izmantot bezmaksas rīku ar nosaukumu Auslogics uzdevumu pārvaldnieks. Ar šīs programmas palīdzību jūs varat izsekot, kuras lietojumprogrammas un procesi patērē jūsu tīkla trafiku.

Ja interneta savienojuma ātrums pēkšņi samazinājās bez redzama iemesla, pārbaudiet, vai datorā nav ļaunprātīgas un spiegprogrammatūras. Ļaunprātīga programmatūra bieži izmanto jūsu interneta savienojumu, lai nosūtītu informāciju tās izstrādātājiem.

6. Veiciet pamata datora apkopi

Ja jūsu dators ir lēns, nav svarīgi, cik ātrs ir jūsu interneta savienojums - viss būs lēns, jo jūs nevarat tikt galā ar datoru. Atbilde uz to ir uzturēt datoru labā stāvoklī un veikt regulāru apkopi, piemēram, diska tīrīšanu un defragēšanu, reģistra remontu un citus uzdevumus, piemēram, starta elementu uzraudzību un Windows pakalpojumu optimizēšanu. Tādā veidā jūs ne tikai paātrināsiet datora darbību, bet arī paātrināsiet interneta savienojumu.

Ir daudz rīku, kas palīdzēs jums veikt šo darbu, sākot no iebūvētajiem Windows līdz pilnīgiem datoru optimizācijas komplektiem, piemēram, Auslogics BoostSpeed, kas piedāvā apkopi ar vienu klikšķi un papildu rīkus, lai vēl vairāk uzlabotu datora veiktspēju. Tam ir arī rīks, ko sauc par interneta optimizētāju, kas palīdzēs optimizēt interneta savienojumu maksimālam ātrumam.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found