Windows

Vai datorā Windows 10 ir nepieciešama pretizplatīšanas programmatūra?

Drošības lietojumprogrammas ir tik tālu sasniegušas draudu novēršanu. Stingrs antivīruss var apturēt lielāko daļu ļaunprātīgo programmu savos ierakstos vai rīkoties pret tām pēc tam, kad viņi ir iekļuvuši datoros. Diemžēl konkrētai ļaunprogrammatūru klasei, kas pazīstama kā ransomware, viss ir ievērojami atšķirīgs. Ja jūsu dators kļūst par ransomware uzbrukuma upuri, iespējams, ka jūs nevarēsiet noņemt ļaunprātīgo programmu un novērst lietas.

Ransomware ir vienkārši jebkura veida ļaunprātīga programmatūra, kas šifrē failus uzlauztajā datorā un pēc tam pieprasa, lai tās upuri maksātu naudu (izpirkuma maksu), lai atgūtu piekļuvi saviem datiem. Kā jūs, iespējams, gaidījāt ar ļaunprātīgu dalībnieku piedāvātiem darījumiem, nav garantijas, ka uzbrucēji pēc izpirkuma maksas saņemšanas atšifrēs datus. Tādēļ jums paliek viens darbības veids: jums jādara viss iespējamais, lai nodrošinātu, ka dators nekad nekļūst par izpirkuma programmatūras upuri.

Kā pasargāt no ransomware uzbrukumiem

Lielākā daļa šeit sniegto padomu atbilst diezgan standarta datora higiēnai (vai drošības ieteikumiem).

  1. Neklikšķiniet uz nezināmām vai nepārbaudītām saitēm:

Nekad nedrīkst noklikšķināt uz saitēm surogātpasta e-pastos vai vietrāžos URL nezināmu sūtītāju ziņojumos. Pat ja saites vietne šķiet pazīstama, tā ir jāignorē. Jūsu dators var inficēties, ja noklikšķināt uz ļaunprātīgas saites, kas liek pārlūkprogrammai lejupielādēt vai ielādēt saturu.

  1. Neatveriet aizdomīgus e-pasta pielikumus:

Ja saņemat e-pastu no adreses, kuru nezināt (vai neatpazīstat), e-pasts ir jāizmet vai jāignorē. Nekad nedrīkst noklikšķināt uz jebkura e-pasta pielikuma. E-pasta pielikumi ir vēl viens līdzeklis, ar kuru izpirkuma programmatūra nonāk datoros.

Ideālā gadījumā jums vienmēr ir jāaplūko sūtītāja adrese (kad saņemat e-pastu) un rūpīgi jāpārbauda, ​​lai pārliecinātos, ka e-pasta adrese ir pareiza. Ja rodas šaubas, jums būs labi sazināties ar personu - kura, jūsuprāt, jums nosūtīja e-pastu, un pajautājiet viņam / viņai par to.

  1. Lejupielādējiet failus tikai no uzticamām vietnēm:

Jums jāizvairās lejupielādēt programmatūru vai multivides failus no nezināmām vai neskaidrajām vietnēm. Tādā veidā jūs samazināsiet iespēju, ka parastā izskata failos vai lietojumprogrammās iestrādāta Ransomware nonāk datorā.

Ja vēlaties kaut ko lejupielādēt, jādodas uz pārbaudītām vai uzticamām vietnēm. Ja vēlaties lejupielādēt lietotni, labāk to iegūt no Microsoft veikala vai arī varat doties uz lietojumprogrammas oficiālo vietni (pēc tam, kad esat to meklējis Google tīklā). Jūs, visticamāk, atradīsit uzticības marķierus cienījamākajās vietnēs.

Varat pārbaudīt vietnes adresi, lai apstiprinātu, ka tajā HTTP vietā tiek izmantots HTTPS. Vairogs vai bloķēšanas simbols (ap adreses joslu) ir standarta ikona, ko izmanto, lai tīmekļa pārlūkprogrammās parādītu drošas vietnes.

  1. Neizsniedziet savus personas datus:

Ja kādreiz saņemat zvanu, īsziņu vai e-pastu no neuzticama vai neatpazīstama avota, kas pieprasa personisku informāciju, jums ir jāatsakās. Daži kibernoziedznieki, plānojot uzbrukumus, mēģina iepriekš iegūt personas datus (no potenciālajiem upuriem). Pēc tam viņi izmanto sniegto informāciju pikšķerēšanas e-pastos, lai mērķētu uz iesaistītajām personām.

Ja jūs ļaujat uzbrucējiem pietiekami daudz uzzināt par jums, tad jūs viņiem dodat iespējas gūt panākumus, īstenojot viņu ieceres pret jums. Viņi var maskēties, lai parādītos kā cilvēki, kuriem uzticaties, vienlaikus mudinot jūs atvērt inficētos pielikumus vai saites. Būtībā, jo vairāk informācijas par jums ir kibernoziedznieki, jo pārliecinošāki būs viņu slazdi.

Ja jūs kādreiz sazināsieties ar organizāciju - piemēram, parastu uzņēmējdarbības firmu vai pat valdības struktūru -, lūdzot informāciju, jums būs labi ignorēt pieprasījumu. Pēc tam jums ir jādara viss nepieciešamais, lai patstāvīgi sazinātos ar organizāciju (nevis ar vietnēm, numuriem vai jebkuru citu ziņojumu pamattekstā). Jums jāpārbauda, ​​vai informācijas pieprasījums ir patiess, un jārīkojas atbilstoši.

  1. Izvairieties izmantot nepazīstamus vai svešus USB:

Jums nevajadzētu ievietot datorā USB ierīces no nezināmiem avotiem. Pretējā gadījumā jūs vienmēr riskēsiet pieslēgt atmiņas ierīci, kas ir inficēta ar izpirkuma programmatūru. Daži ziņojumi norāda, ka kibernoziedznieki injicē ļaunprātīgu programmatūru zibatmiņas diskos un pēc tam atstāj tos publiskās vietās, lai ļautu cilvēkiem tos atrast un izmantot.

  1. Vienmēr instalējiet atjauninājumus savām programmām un operētājsistēmām:

Gandrīz vienmēr lietojumprogrammās un operētājsistēmās ir ievainojamība, jo tajās izmantotā programmatūra vai kods nav ideāls. Lai jūs būtu drošībā, galvenais ir tas, ka esat priekšā uzbrucējiem, vienmēr instalējot atjauninājumus, kas parasti satur labojumus un ielāpus, lai aizvērtu drošības caurumus.

Kibernoziedznieki cīnīsies, lai izmantotu jūsu programmu vai operētājsistēmu ievainojamības, ja šo ievainojamību nav. No otras puses, ja jūs atsakāties instalēt atjauninājumus - tas nozīmē, ka jūs izmantojat vecās vai novecojušās lietojumprogrammu versijas un OS atkārtojumus, jūs atstājat atvērtas iespējas ļaunprātīgas programmatūras izmantošanai.

  1. Izvairieties no publiskā WIFI izmantošanas; Izmantojiet VPN - ja jāizmanto publiskais WIFI:

Jūsu dators parasti ir neaizsargātāks pret uzbrukumiem, ja kāda iemesla dēļ izmantojat publisko WIFI. Ideālā gadījumā jums nekad nevajadzētu izmantot publisko WIFI sensitīvai mijiedarbībai vai konfidenciāliem darījumiem. Ja jums jāizmanto publisks WIFI, pirms tīmekļa pārlūkošanas labāk savienot datoru ar VPN.

  1. Instalējiet labu aizsardzības līdzekli:

Jūs varat darīt tikai tik daudz, lai atvairītu draudus (pats par sevi) vai pasargātu datoru no ļaunprātīgiem uzbrukumiem. Jūs nevarat visu izdarīt pats. Jums vienmēr būs nepieciešama aizsargājoša utilīta, kas īpaši izstrādāta, lai pasargātu no visa veida ļaunprātīgām programmām, jo ​​izpirkuma programmatūra diez vai ir vienīgā ļaunprogrammatūras forma, kas jums var radīt problēmas.

Mēs iesakām jums iegūt Auslogics Anti-Malware. Jūs varat instalēt šo lielisko drošības lietojumprogrammu, lai uzlabotu sistēmas aizsardzību, neatkarīgi no to pašreizējā līmeņa. Mūsu iepriekšējais ieteikums par visu programmu atjaunināšanu tiek piemērots arī šeit. Jums labi veiksies regulāri lejupielādēt un instalēt atjauninājumus savai drošības lietotnei, lai nodrošinātu, ka tai ir visi jaunākie rīki un funkcijas, lai veiktu savu darbu.

  1. Datu dublēšana:

Ja dublējums ir ievietots, ja jūsu dators kādreiz kļūs par ransomware uzbrukuma upuri, jūs daudz nezaudēsit. Dublējumu nedrīkst savienot vai saistīt ar datoru nekādā veidā.

Varat saglabāt dublējumu, piemēram, ārējā diskā, taču nekad nedrīkst atstāt šo ārējo disku savienotu ar datoru, kad tas netiek izmantots. Ja ārējais disks paliek pieslēgts datoram, kad izpirkuma programmatūra pārņem vadību, tad tajā glabātie dati (iespējams) arī tiks šifrēti - un tas jums ir viens briesmīgs rezultāts.

Jūs varētu vēlēties saglabāt datus mākoņa krātuves sistēmā vai tiešsaistes diskā. Šādi nesēji var ļaut atgriezties pie vecās vai iepriekšējās failu versijas. Tādēļ, ja izpirkumprogrammatūra kādreiz šifrēs jūsu datus, varēsiet piespiest atgriezties pie failu nešifrētajām versijām, izmantojot mākoņkrātuves pakalpojumu.

  1. Nemaksā izpirkuma maksu:

Mūsu padoms šeit ir nepateikts. Ja jūs kļūstat par izpirkuma programmatūras uzbrukuma upuri, jums nekad nav jāmaksā izpirkuma maksa, kuru pieprasa kibernoziedznieki, kuri šifrēja jūsu pašu datus.

Jums vajadzētu apsvērt savu pieredzi reālās ķīlnieku situācijās, kad labāk nav vest sarunas ar cilvēkiem, kuri no jums nozaga vai cenšas nodarīt jums ļaunu. Vēl svarīgāk ir tas, ka izpirkuma maksas samaksa pat negarantē, ka jūs atgūsiet savus datus, tad kāpēc jums vajadzētu maksāt? Jūs jau esat pazaudējis savus datus. Vai arī jūs vēlaties zaudēt naudu?

Ja kas, izpirkuma un samaksāšanas izpildīšana kibernoziedznieku izvirzītajām prasībām veicina un ļauj veikt šāda veida noziegumus. Citiem vārdiem sakot, jo vairāk cilvēku maksā izpirkuma maksu, jo vairāk uzbrucēji strādā, lai veiktu izpirkuma programmatūras uzbrukumus. Jūs nedrīkstat viņiem padoties.

Kā izvēlēties anti-ransomware lietotni operētājsistēmai Windows 10

Ņemot vērā notikumus, kurus mēs izskatījām šajā rokasgrāmatā, jūs varētu domāt: “Kas ir laba pretizplatīšanas programmatūra personālajiem datoriem?” Jūs, iespējams, meklējat sava datora aizsardzību, izmantojot kādu programmatūru, kas īpaši izstrādāta, lai novērstu izpirkumprogrammatūru. Nu, iespējams, jums pat nebūs jāiegūst šāda programma.

Lielākā daļa pretvīrusu vai pretimalware lietojumprogrammu jau piedāvā samērā stabilu aizsardzību pret pretvīrusu programmatūru. Tomēr lielākajai daļai šo drošības risinājumu ir tendence izmantot to pašu tehnoloģiju, kas sastopama tradicionālajos aizsardzības uzņēmumos. Viņi parasti mēģina atklāt zināmas programmatūras parakstus vai uzvedību, lai identificētu ļaunprātīgu programmatūru. Nu, šai pieejai ir viens mīnuss - tas ļauj jūsu datoram atvērt nulles dienu uzbrukumus.

Nulles dienas uzbrukumiem ir raksturīgas ievainojamības, par kurām programmatūras pārdevēji zina, bet tās vēl ir jālāpo vai jāslēdz. Kibernoziedznieki parasti izmanto šādas ievainojamības, lai veicinātu savus līdzekļus. Ja ir kāda būtiska priekšrocība, izvēloties atsevišķu ransomware utilītu, tā būs spēja noteikt nulles dienu infekcijas.

Liels skaits patstāvīgu ransomware utilītu spēj noteikt ļaunprātīgu programmatūru pēc savas uzvedības. Viņi to dara, pārraugot lietojumprogrammu darbības un strādājot pie karantīnas procesiem, kas veic aizdomīgas darbības, piemēram, šifrēšanas atslēgas ģenerēšanu vai uzdevuma uzsākšanu failu šifrēšanai. Nu, iespējams, jūs tagad saprotat, kāpēc šādas lietojumprogrammas ir diezgan lietpratīgas, lai apturētu izpirkumprogrammatūru savās sliedēs.

Varat izmantot kontrolētās mapes piekļuves funkcijas priekšrocības, kas nesen tika ieviesta sistēmā Windows. Jūs varat iespējot šo funkciju un konfigurēt to, lai aizsargātu konkrētas mapes, piemēram, Dokumentus un Attēlus, no nesankcionētām izmaiņām (ransomware). Ja jūsu dators atsakās ļaut ransomware piekļūt vai modificēt, piemēram, mapē Documents esošās lietas, tad ransomware nevarēs šifrēt failus. Citiem vārdiem sakot, jūsu faili paliek drošībā aizsargājamās vietās.

Neskatoties uz to, kādu metodi izvēlaties sava datora vai datu aizsardzībai, jums vienmēr būs labi atcerēties, ka profilakse un sagatavošanās ir kritiskas lietas dzīvē - it īpaši, ja runa ir par izpirkumu programmatūras uzbrukumiem.

Starp citu, jūsu dators parasti ir neaizsargātāks pret uzbrukumiem, ja kāda iemesla dēļ izmantojat publisko WIFI. Ideālā gadījumā jums nekad nevajadzētu izmantot publisko WIFI sensitīvai mijiedarbībai vai konfidenciāliem darījumiem. Ja jums jāizmanto publisks WIFI, pirms tīmekļa pārlūkošanas labāk savienot datoru ar VPN.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found