Windows

Kā novērst Windows CMUSBDAC.sys zilo nāves ekrānu?

“Svētīgi ir tie, kuri savos Windows 10 datoros nesaskaras ar zilu nāves ekrānu, jo viņiem būs jāglābj agonija, kas saistīta ar nebeidzamu stundu ilgo risinājumu meklēšanu.” Būtu jāpateicas, kad Windows Bībele tiek apkopota.

Nopietni, nāves kļūdu zilie ekrāni sistēmā Windows ir absolūti sliktākais lietotāja murgs. Tikai ar domu, ka pēkšņas sistēmas avārijas dēļ esi iestrēdzis neviena cilvēka zemē, pietiek ar drebuļiem pa daudzu cilvēku muguru, it īpaši smagiem datoru lietotājiem un spēlētājiem. Vēl sliktāk ir tas, ka daži kļūdu ziņojumi nav daudz palīdzības problēmas risināšanā.

CMUSBDAC.sys SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED ir kaitinošās BSOD kļūdu saimes dalībnieks, kas jau kādu laiku ietekmē lietotājus. Lai gan tas ir bijis jau ilgu laiku, šīs kļūdas gadījumi pieauga pēc tam, kad Windows 10 lietotāji instalēja kumulatīvo atjauninājumu KB4016635. Šajā rokasgrāmatā ir izskaidrots, kas ir šī kļūda un kā ar to cīnīties, izmantojot efektīvus risinājumus, kas palīdz atgūt pilnīgu kontroli pār savu sistēmu.

Kas ir CMUSBDAC.SYS zilā ekrāna kļūda?

Pirms mēs iedziļināmies, kā atbrīvoties no CMUSBDAC.sys BSOD, ir lietderīgi izpētīt kļūdas būtību. CMUSBDAC nozīmē C-Media USB DAC ierīces draiveri. Būtībā tieši draiveris apstrādā sakarus starp OS un pievienotajām USB audio ierīcēm. Bez šī draivera nedarbosies jebkura pievienota perifēra ierīce, piemēram, mikrofons.

Jebkura neliela problēma ar šo draiveri var izraisīt zilu nāves ekrānu ar pievienoto SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED apstāšanās kļūdas ziņojumu. Iespējams, ka draiveris ir novecojis vai bojāts. Iespējams, to ir inficējusi ļaunprātīga programmatūra vai tās funkcijas ir mainījušas kaitīgs kods.

Tas nenozīmē, ka tas vienmēr ir kļūdas cēlonis. Papildus ļaunprātīgai programmatūrai kļūdu var izraisīt arī sliktas RAM sektori un bojāti atmiņas diski.

CMUSBDAC.sys kļūda parasti rodas pēc programmaparatūras atjaunināšanas, kas nozīmē, ka šeit varētu būt spēlē kļūdaini atjaunināšanas komponenti. Spēlētāji ir ziņojuši arī par pēkšņām avārijām noteiktu prasīgu spēļu vidū. Ja tas netiks atrisināts, tas turpināsies nejauši vairākas reizes dienā. Tas, protams, nav lietu stāvoklis, ko lietotāji var ietekmēt. Tādējādi šī rokasgrāmata ir sastādīta, lai palīdzētu jums atrisināt problēmu un apturēt biežu restartēšanu.

Kā salabot CMUSBDAC.sys zilo ekrānu operētājsistēmā Windows 10

Kopš sūdzību uzliesmojuma par SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (CMUSBDAC.SYS) kļūdu sistēmā Windows ir cerība, ka Microsoft strādā pie oficiāla labojuma, kas vienreiz un uz visiem laikiem atrisinātu problēmu. Kamēr jūs gaidāt kopā ar pārējo Windows kopienu, pa to laiku varat izmēģināt dažas lietas. Tātad, mēs esam noapaļojuši labākos kļūdas risinājumus, kas atklāti, veicot pētījumus un atlasot lietotāju atsauksmes.

  • Veiciet antivīrusu skenēšanu

Kā novērots, šāda veida kļūdas faktiski var izraisīt ļaunprātīgas programmatūras infekcija, nevis būtiskas problēmas ar Windows ievades / izvades draiveri, kas nodrošina skaņu no mikrofona. Tā vietā, lai restartētu datoru, vispirms ir jāpārbauda, ​​vai datorā nav ļaunprātīgas programmatūras. Kas zina, kaitīgs kods, kas maskēts kā īsts sistēmas fails, var slēpties starp jūsu sistēmas mapēm un izraisīt neizteiktu postu. Pat ja esat skeptisks par to, ka tas ir iemesls, jūsu interesēs ir pārbaudīt, vai tas tā nav.

Jūs varat izmantot daudz drošības programmatūras. Arī Windows Defender ugunsmūris nav niecīgs, it īpaši operētājsistēmā Windows 10. Varat arī izmantot Auslogics Anti-Malware, lai veiktu dziļu sistēmas skenēšanu, lai izsvītrotu ļaunprātīgu programmatūru, no kurām dažas var slēpties maz ticamākajās vietās.

  • Atjauniniet C-Media USB ierīces audio klases draiveri ar Device Manager

Tā kā C-Media USB ierīces audio klases draiverim ir izšķiroša nozīme, lai pareizi darbotos USB mikrofons un citas I / O skaņas ierīces datorā vai ar to savienotas, jebkuras ar failu saistītas problēmas parasti ietekmē plaši. Ja konstatējat, ka ar CMUSBDAC.sys kļūdu ziņojumiem bieži tiek parādīti zili nāves ekrāni, risinājums, visticamāk, ir pārliecināties, vai draiveris nav bojāts vai bojāts.

Brīdī, kad pēc BSOD atgūstat piekļuvi operētājsistēmai, pārbaudiet, vai C-Media USB ierīces audio klases draiveris darbojas normāli. Dodieties uz Ierīču pārvaldnieku un meklējiet draiveri sadaļā Skaņas, video un spēļu kontrolieri vai Audio ieejas un izejas. Kad to atradīsit, veiciet dubultklikšķi uz tā vai ar peles labo pogu un atlasiet Rekvizīti. Pārskatiet, ko tā saka cilnes Vispārīgi lodziņā Ierīces statuss. Ja tajā ir teikts kaut kas, izņemot “Jūsu ierīce darbojas pareizi”, iespējams, ar to ir kaut kas nepareizs.

Pat ja statusa informācija jums apliecina, ka ierīce faktiski darbojas pareizi, SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (CMUSBDAC.sys) kļūda var sākt atšķirties. Lai izslēgtu draiveri no diskusijas kā iespējamo vainīgo, vispirms tas ir jāatjaunina un jāpārliecinās, vai tas atrisina jūsu problēmu. Ja tā nedarbojas, jums ir iespēja to atkārtoti instalēt un pārbaudīt, vai tas tā vietā darbojas.

Labākais veids, kā atjaunināt C-Media USB ierīces audio klases draiveri, ir ierīču pārvaldnieks. Lūk, kā:

  • Nospiediet Windows taustiņu + X, lai atvērtu Windows rīku izvēlni. Izvēlņu sarakstā atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
  • Izvērsiet mezglu Skaņas, video un spēļu kontrolieri, lai atklātu draiveri. Ja tā nav, pārbaudiet zem audio ieejas un izejas mezgla.
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz draivera un noklikšķiniet uz Atjaunināt draivera programmatūru.
  • Nākamajā logā atlasiet opciju “Meklēt automātiski atjauninātu draivera programmatūru”, un Windows jūsu sistēmā atradīs, lejupielādēs un instalēs jaunāko draiveri.
  • Pārstartējiet datoru.

Dažreiz Windows jums paziņo, ka draiveris ir atjaunināts, taču jūsu apmeklējums ražotāja vietnes resursu sadaļā skaidri parādīja, ka ir pieejama vēlāka versija. Tādā gadījumā lejupielādējiet savai ierīcei saderīgu draiveri un novietojiet to kaut kur ērti. Pēc tam atgriezieties ierīču pārvaldniekā un, noklikšķinot uz Atjaunināt draivera programmatūru, nākamajā logā atlasiet opciju “Pārlūkot draivera programmatūru datorā” x. Atrodiet lejupielādēto un neizpakoto failu un instalējiet to.

Ja problēma atkārtojas pēc atsāknēšanas, var pilnībā darboties draivera atinstalēšana un jauna instalēšana. Process ir līdzīgs iepriekšminētajam:

  • Nospiediet Windows taustiņu + X, lai atvērtu Windows rīku izvēlni. Izvēlņu sarakstā atlasiet Ierīču pārvaldnieks.
  • Paplašiniet skaņas, video un spēļu kontrolieru mezglu, lai atklātu draiveri. Ja tā nav, pārbaudiet zem audio ieejas un izejas mezgla.
  • Ar peles labo pogu noklikšķiniet uz draivera un noklikšķiniet uz Atinstalēt.
  • Restartējiet datoru.
  • Atgriezieties ierīču pārvaldniekā.
  • Augšdaļā noklikšķiniet uz cilnes Darbība un atlasiet Meklēt aparatūras izmaiņas.
  • Kad rezultātos tiek parādīts C-Media USB ierīces audio klases draiveris, noklikšķiniet uz Instalēt draiveri un pagaidiet, kamēr Windows instalē jaunāko draivera versiju, kādu tā var atrast. Ja tas nedarbojas, instalējiet draiveri manuāli, kā paskaidrots iepriekš.

Izmantojot Windows 10 datora jauno C-Media USB ierīces audio klases draiveri, biežajām zilā ekrāna kļūdām tagad vajadzētu būt pagātnei. Ja pēc šī labojuma izmēģināšanas tie joprojām ir ļoti aktuāli, pārejiet pie nākamā risinājuma.

  • Atgriezieties agrākajā atjaunošanas punktā

Jūs droši vien ilgu laiku bez problēmām izmantojāt savu USB mikrofonu, līdz pēkšņi CMUSBDAC.sys kļūda pacēla neglīto galvu. Pēc tam tas nozīmē, ka kaut kas ir noticis, lai izraisītu kļūdu, pat ja neesat precīzi pārliecināts, kas tas ir. Varbūt nesenais atjauninājums kaut ko sajauca. Varbūt attiecīgais autovadītājs tika sabojāts. Varbūt tas ir kas cits.

Neatkarīgi no tā, jūs to varat atrisināt, vienkārši atgriežoties laikā, kas bija agrāk, pirms kļūda sākās. To, protams, var sasniegt, izmantojot sistēmas atjaunošanu sistēmā Windows. Pieņemot, ka esat iespējojis sistēmas atjaunošanu un jau esat izveidojis vairākus atjaunošanas punktus tieši šādam gadījumam, tagad ir pienācis laiks to izmantot tam, kam tas tika izveidots.

Lai iegūtu labākos rezultātus, iesakām veikt sistēmas atjaunošanu, izmantojot drošo režīmu. Tas ļaus operāciju turpināt bez liekiem iejaukšanās no instalētajiem draiveriem un citiem komponentiem. Lūk, kā to izdarīt sistēmā Windows 10:

  • Palaidiet programmu Iestatījumi. Noklikšķiniet uz Windows taustiņa, lai atvērtu izvēlni Sākt, un atlasiet Iestatījumi.
  • Atveriet Atjaunināšana un drošība> Atkopšana> Atveriet atkopšanas iestatījumus.
  • Sadaļā Papildu startēšana noklikšķiniet uz Restartēt tūlīt. Jūsu dators tiks restartēts Windows atkopšanas vidē.
  • Ekrānā Izvēlieties opcijas noklikšķiniet uz Traucējummeklēšana.
  • Noklikšķiniet uz Papildu opcijas.
  • Noklikšķiniet uz Startēšanas iestatījumi.
  • Noklikšķiniet uz Restartēt.
  • Dators tiek palaists Startēšanas iestatījumu opciju ekrānā. Nospiediet tastatūras 4, lai sāktu drošajā režīmā.

Šajā brīdī ieteicams izslēgt antivīrusu (ja drošais režīms to vēl nav izdarījis)

  • Palaidiet vadības paneli no Windows izvēlnes Rīki.
  • Mainiet režīmu Skats pēc režīmu uz ikonu skatu.
  • Noklikšķiniet uz Atkopšana.
  • Noklikšķiniet uz Atvērt sistēmas atjaunošanu.
  • Nākamajā logā noklikšķiniet uz Tālāk.
  • Tiek parādīts logs “Atjaunot datoru stāvoklī, kādā tas bija pirms atlasītā notikuma”. Šeit redzēsit automātiski un manuāli izveidoto atjaunošanas punktu sarakstu.
  • Atlasiet atjaunošanas punktu, kas izveidots pirms CMUSBDAC.sys kļūdas sākšanās.
  • Noklikšķiniet uz Tālāk.
  • Noklikšķiniet uz Pabeigt.

Jūsu mašīna tiks restartēta, tiklīdz Windows būs pabeidzis atjaunošanu iepriekšējā punktā. Tagad pārbaudiet, vai jums vairs nav problēmu ar CMUSBDAC.sys nāves zilo ekrānu.

  • Labojiet problemātisko draiveri

Dažreiz problēmu izraisa nevis C-Media USB ierīces audio klases draiveris, bet cita aparatūras atbalsta programmatūra. Varbūt konkrēto vainīgo ir grūti noteikt. Tomēr, tiklīdz esat to atradis, varat izmantot otrajā risinājumā parādīto metodi, lai atjauninātu vai pārinstalētu šo draiveri, izmantojot Device Manager.

Varat pārbaudīt BSOD notikuma izveidoto minidump failu, lai izolētu problemātiskos draiverus. Lai gan tas ne vienmēr notiek, labāk ir pārbaudīt:

  • Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Windows Explorer.
  • Kreisajā rūtī atrodiet šo datoru, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz tā un noklikšķiniet uz Rekvizīti.
  • Kreisajā rūtī noklikšķiniet uz saites Papildu sistēmas iestatījumi.
  • Noklikšķiniet uz pogas Iestatījumi, kas atrodas cilnes Papildu loga Sistēmas rekvizīti sadaļā Startēšana un atkopšana.
  • Sadaļā Sistēmas kļūme atzīmējiet izvēles rūtiņas “Rakstīt notikumu sistēmas žurnālā” un “Automātiski restartēt”.
  • Atveriet nolaižamo izvēlni “Rakstīt atkļūdošanas informāciju” un atlasiet “Maza atmiņas izgāztuve (256 KB).
  • Kad esat pabeidzis, noklikšķiniet uz Labi.

Tagad, kad esat iespējojis minidump, nākamreiz, kad dators avarē CMUSBDAC.sys problēmas vai citas apturēšanas kļūdas dēļ, Windows izveido minidump, kuru varat analizēt, lai identificētu problemātisko draiveri vai programmu.

Pat ja minidump failus nav gluži viegli atšifrēt, varat tos analizēt, izmantojot tādu rīku kā Windows Debugger (WinDbg).

  • Lejupielādējiet un instalējiet Windows atkļūdošanas rīku un pareizo simbolu pakotni operētājsistēmai Windows 10
  • Sākuma logā ierakstiet “WinDbg” (bez pēdiņām) un noklikšķiniet, lai palaistu, kad tas parādās rezultātos.
  • Cilnē Fails noklikšķiniet uz Simbola faila ceļš un dodieties uz lejupielādētās simbolu pakotnes atrašanās vietu.
  • Cilnē Fails noklikšķiniet uz Atvērt avārijas izgāztuvi un atlasiet jaunāko minidump failu no C: \ Windows \ Minidump.
  • Ievadiet “analizēt -v” (bez pēdiņām) ievades lodziņā un nospiediet Enter, lai sāktu minidump analīzi.
  • Pārbaudiet sadaļā MODULE_NAME ”un“ IMAGE_NAME ”, lai atrastu vainīgo draiveri, kas izraisa BSOD problēmu.

Kā redzat, šī metode ir mazliet tehniskā puse. Ir viegli pazust, ja vien neesat labi pārzinājis Windows izstrādātāju rīku izmantošanas sarežģījumus.

Ja jums nav laika strādāt, lai atrastu to, kurš draiveris ir atbildīgs par jūsu CMUSBDAC.sys kļūdu, jūs varat vienā reizē atjaunināt visus draiverus. Tas ne tikai atjaunina aparatūras draiverus, bet arī novērš problemātisko draiveri, aizstājot to ar jaunu / nesabojātu versiju. Faktiski visefektīvākais veids, kā atbrīvoties no kļūdām, kas saistītas ar vadītāju, ir visu draiveru atjaunināšana.

Varat izmantot metodi, kas aprakstīta sadaļā C-Media USB ierīces audio klases draivera ierīces draiveris, lai atjauninātu vai instalētu visu draiveru jaunākās versijas vai vismaz tos, kas, jūsuprāt, ir jāatjaunina.

Tomēr pastāv iespēja, ka Windows neatradīs dažus no šiem draiveriem, izmantojot ierīces pārvaldnieka funkciju “Atjaunināt draiveri”. Tādēļ, lai atbrīvotos no nāves kļūdu zilā ekrāna datorā, ja nezināt, kurš konkrētais draiveris to izraisa, jums ir divas iespējas: varat manuāli atjaunināt draiverus vai arī to izdarīt ar automātiska draiveru atjaunināšanas programmatūra.

  • Atjauniniet draiverus manuāli

Parasti ierīču ražotāji vienmēr vēlas, lai viņu ražotā aparatūra darbotos jaunākos datoros un jaunākās operētājsistēmu versijās. Tādējādi viņi izlaiž šīm ierīcēm atjauninātas aparatūras draiveru versijas, kuras viņi ievieto savās vietnēs.

Kamēr jūs zināt, ko meklējat, varat doties uz ražotāja vietni, lai lejupielādētu jaunākos datora ierīču aparatūras draiverus. Jums būs jāpārliecinās, vai aparatūras nosaukums un modelis atbilst lejupielādētajam draiverim. Turklāt jums jāpārliecinās, vai lejupielādētais draiveris ir piemērots jūsu operētājsistēmai.

Tas izklausās pēc daudz darba, it īpaši, ja atjaunināt vairākus ierīču draiverus, ko izstrādājuši dažādi ražotāji. To papildina fakts, ka dažus no šiem oriģināliekārtu ražotājiem tiešsaistē ir grūti izsekot un meklētie draiveri, iespējams, ir paslēpti kādā neskaidrā viņu vietnes stūrī. Pat tik ilgi, kamēr jums ir griba pielikt pūles, jūs, visticamāk, beigās iegūsiet to, kas jums nepieciešams.

Kad viss ir lejupielādēts datorā, noklikšķiniet uz draivera faila un ļaujiet instalētājam instalēt. Pirms turpināt instalēšanu, iespējams, vispirms būs jāizņem draivera fails no arhīva. Atkārtojiet procesu katram lejupielādētajam draivera failam.

  • Automātiski atjauniniet draiverus

Iepriekšējā metode izklausās ļoti jautri, vai ne? Šķiet, ka šausmīgi daudz laika pavadīts, dzenājot failus, kas labākajā gadījumā nav lielāki par dažiem megabaitiem. Ja nevēlaties tērēt visu enerģiju tam, kas varētu izrādīties savvaļas zosu vajāšana, varat automātiski atjaunināt savus draiverus, izmantojot Auslogics draiveru atjauninātāju.

Auslogics draivera atjauninātājs ir drošs, ātrs un intuitīvs rīks, kas ar vienu klikšķi atjaunina visus datora draiverus, lai novērstu ierīces konfliktus un nodrošinātu vienmērīgu aparatūras darbību. Tas sniegs jums pārskatu par novecojušiem vai trūkstošiem draiveriem, kurus tas atklāj, un ļaus tos ātri atjaunināt līdz jaunākajām ražotāja ieteiktām versijām.

Lūk, kā izmantot Auslogics draivera atjauninātāju:

  • Lejupielādējiet un instalējiet programmatūru.
  • Palaidiet Auslogics draivera atjauninātāju un savienojiet datoru ar internetu.
  • Noklikšķiniet uz zaļās pogas Sākt meklēšanu, un draivera atjauninātājs meklēs jūsu sistēmā kļūdainus, trūkstošus un novecojušus draiverus.
  • Pēc kategorijām tiks parādīts to draiveru saraksts, kuriem nepieciešama atjaunināšana. Noklikšķiniet uz “Izvērst sarakstu”, lai tos visus apskatītu.

Ja jums patīk redzētais, varat jaunināt uz pilnu versiju. Tas skenēs jūsu ierīces un atjauninās tās visas ar vienu klikšķi, lai nodrošinātu vienmērīgāku veiktspēju.

Vienmēr ieteicams visus jaunākos draiverus, nevis tikai pārnēsājamo ierīču draiverus, pārnest uz jaunākajām versijām. Jūs varētu domāt, ka kāds aparatūras draiveris varētu būt vaininieks un vēlaties atjaunināt tieši šo, taču, atjauninot visu, tiek saglabāti jūs nožēlu, ja kļūdāties. Turklāt tas aizstāj citus problemātiskus draiverus, kas vēlāk galu galā radīs vairāk nepatīkamu sajūtu.

Noslēguma vārdi

Zilais nāves ekrāns CMUSBDAC.sys SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED ir nāves kļūdas piemērs, kā šķietami maza problēma var izraisīt milzīgas komplikācijas, piemēram, BSOD cilpa. Sliktākajā gadījumā dažiem skartajiem lietotājiem nācās izmantot Windows 10 pilnīgu pārinstalēšanu. Tomēr, izmantojot šeit sniegtos labojumus, visticamāk, jums nevajadzēs pievērsties tik krasam pasākumam.

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found