Windows

Ko darīt, ja failu ierakstu segments nav lasāms?

Cietais disks ir galvenā datora atmiņas sistēma. Tātad ir dabiski uztraukties, ja kaut kas no tā notiek nepareizi. Protams, problēmu identificēšanai un novēršanai varat izmantot CHKDSK utilītu. Tas var būt vēl satraucošāks, ja skenēšana parāda vairākus neizlasāmus segmentus.

Ja tiek parādīts kļūdas ziņojums “Failu ierakstu segments nav lasāms”, jums nekavējoties jārīkojas. Paturiet prātā, ka šī problēma var izraisīt nopietnākas problēmas, piemēram, datu zudumu. Tāpēc iesakām izlasīt šo rakstu. Mēs iemācīsim jums novērst kļūdu “Failu ierakstu segments nav lasāms”.

Kāpēc operētājsistēmā Windows 10 parādās problēma “Failu ierakstu segments nav lasāms”?

Parasti kļūdas ziņojums parādās, kad lietotājs mēģina atrast un labot diska kļūdas. Dažos gadījumos tas var parādīties arī sistēmas startēšanas laikā. Kad redzat šo kļūdu, tas nozīmē, ka ir problēma ar cieto disku. Tas var būt bojāts loģiski vai fiziski. Būtu jāuztraucas arī tāpēc, ka kļūda liecina par to, ka disks nedarbojas, un jūs varat zaudēt svarīgus datus.

Vēl viens iespējamais iemesls, kāpēc tiek parādīts kļūdas ziņojums, ir saistīts ar vairākiem cietā diska sliktiem sektoriem. Pirms notiek kas sliktāks, iesakām dublēt savus failus. Atkarībā no jūsu diska slikto sektoru skaita, problēma var būt vienkārši labojama vai neatgriezeniska. Vairumā gadījumu nelielas problēmas var novērst, izpildot komandrindu komandrindā.

Vai Windows nevar palaist normāli? Sāciet sistēmu drošajā režīmā.

Dažos gadījumos šis kļūdas ziņojums var liegt lietotājiem normālu Windows 10 palaišanu. Ja tas notiek ar jums, iesakām palaist sistēmu drošajā režīmā. Lai to izdarītu, rīkojieties šādi:

 1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz Windows ikonas.
 2. Kad parādās izvēlne, noklikšķiniet uz pogas Barošana.
 3. Nospiediet un turiet Shift taustiņu, pēc tam noklikšķiniet uz Restartēt.
 4. Ejiet pa šo ceļu:

Problēmu novēršana -> Papildu opcijas -> Startēšanas iestatījumi

 1. Kad esat nonācis Startēšanas iestatījumu lapā, ekrāna apakšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz pogas Restartēt.
 2. Jūs redzēsiet vairākas sāknēšanas iespējas. Nospiediet F4, lai atlasītu opciju “Iespējot drošo režīmu ar komandu uzvedni”.
 3. Lai turpinātu, nospiediet tastatūras taustiņu Enter.

1. risinājums: izmantojot CHKDSK utilītu

Viena no Windows 10 lielākajām lietām ir tā, ka tajā ir iebūvēts rīks disku integritātes pārbaudei. CHKDSK utilīta novērtēs un novērsīs izplatītās diska kļūdas. Rīku varat palaist, izmantojot grafisko interfeisu vai izmantojot komandu uzvedni. Lai palaistu CHKDSK skenēšanu, izmantojot komandu uzvedni, rīkojieties šādi:

 1. Uzdevumjoslā noklikšķiniet uz ikonas Meklēt.
 2. Meklēšanas joslā ierakstiet “Komandu uzvedne” (bez pēdiņām).
 3. Rezultātos ar peles labo pogu noklikšķiniet uz Komandu uzvedne, pēc tam konteksta izvēlnē atlasiet Palaist kā administratoram.
 4. Kad komandu uzvedne ir atvērta, ierakstiet “chkdsk C: / r” (bez pēdiņām) un pēc tam nospiediet taustiņu Enter.
 5. Piezīme. Neaizmirstiet aizstāt “C” ar datora cietā diska diska burtu.
 6. Ja tiek prasīts restartēt datoru, ierakstiet “Y” (bez pēdiņām) un nospiediet Enter. Šādi rīkojoties, tiks sākta CHKDSK skenēšana.

Ļaujiet CHKDSK utilītam identificēt neizlasāmus segmentus un attiecīgi tos salabot. Kad process ir pabeigts, restartējiet datoru normāli, pēc tam pārbaudiet, vai kļūdas ziņojums vairs nav redzams.

2. risinājums: cietā diska pievienošana citam datoram

Cietajā diskā var būt fiziski bojājumi, piemēram, skrāpējumi, kas rada problēmu. Tāpēc iesakām saglabāt failus, savienojot cieto disku ar citu datoru. Ja jūs nezināt, kā to izdarīt, iesakām lūgt speciālista tehniķa palīdzību. Viņiem arī jāzina, kā Windows 10 noņemt kļūdas ziņojumu “Failu ierakstu segments nav lasāms”.

Kad cietais disks ir savienots ar funkcionējošu datoru, ierīcē to vajadzētu redzēt kā šo datoru. Ja disks nav pārāk bojāts, iespējams, varēsiet kopēt failus ārējā vai iekšējā diskā. Pēc failu pārvietošanas pārformatējiet skarto disku un pēc tam pārbaudiet, vai tajā joprojām varat instalēt sistēmu Windows 10. Pretējā gadījumā bojājumi var būt neatgriezeniski, un vienīgā iespēja ir tos nomainīt.

3. risinājums: cietā diska klonēšana

Jūs varat arī klonēt skarto disku uz jaunu, lai saglabātu savus datus un failus. Atcerieties, ka to var izdarīt tikai tik ilgi, kamēr faili nav bojāti vai bojāti. Tātad, jums jāpārvalda cerības, jo šī metode ne vienmēr saglabā visus jūsu failus. Izmantojot šo risinājumu, jums būs nepieciešams jauns, funkcionējošs disks. Turklāt tiešsaistē ir jāmeklē uzticama klonēšanas programmatūra.

Kad esat klonējis skarto disku, mēģiniet to formatēt. Paturiet prātā, ka šī pēdējā darbība izdzēsīs visus diskā saglabātos datus. Tomēr, kad process būs pabeigts, disku varēsit izmantot bez problēmām. Protams, tas darbosies tikai tad, ja diskā nav lielu fizisku bojājumu.

4. risinājums: datu atkopšanas rīka izmantošana

Zaudēt svarīgus failus var būt postoši. Tātad, kad tiek parādīts kļūdas ziņojums “Failu ierakstu segments nav lasāms”, jums ir jāsagatavojas sirds sāpēm. Tas nozīmē, ka cerība joprojām ir. Jūs joprojām varat glābt savus failus, izmantojot uzticamu datu atkopšanas rīku. Šim nolūkam ir izveidotas daudzas programmas, taču tikai daži var apsolīt efektīvus rezultātus, ko var nodrošināt Auslogics File Recovery.

Jūs būsiet pārsteigts, cik daudz datu var atgūt no cietā diska, izmantojot Auslogics File Recovery. Tam ir iespēja izgūt pazaudēto mūziku, dokumentus, fotoattēlus, videoklipus un visus citus jums piederošos failu tipus. Kamēr cietajā diskā nav nopietnu fizisku bojājumu, jūs varat sagaidīt, ka File Recovery darbu veiks kārtīgi. Tās ekskluzīvā tehnoloģija ir pierādīta kā efektīva un droša vairākos testos. Turklāt jūs varat izmēģināt programmu BEZ MAKSAS 30 dienas!

Auslogics failu atkopšanas iespējas:

 • Vieglas atkopšanas vednis - Šis viegli lietojamais vednis ļauj jums izvēlēties diskus, kurus vēlaties skenēt. Jūs pat varat iestatīt tādus parametrus kā failu tipi, pēdējais modificēšanas datums, failu nosaukumi vai datumu diapazons.
 • Papildu filtri - Lai atrastu glābšanai nepieciešamos priekšmetus, nav jāpārlūko simtiem izdzēstu failu. Failus var filtrēt pēc lieluma, datuma vai faila veida.
 • Faila priekšskatījums - Dažreiz jūs nevarat iegūt nepieciešamo informāciju, tikai aplūkojot faila nosaukumu. Izmantojot Auslogics File Recovery, jūs varat priekšskatīt videoklipus, dokumentus, fotoattēlus un PDF failus tieši meklēšanas rezultātos. Tādā veidā jūs varēsiet atgūt tikai vēlamos priekšmetus.
 • Vairāku datoru licence - Jums jāpērk tikai viena licence, un jūs varēsiet izmantot Auslogics File Recovery trīs datoros.
 • Atgūt preces no zaudētajām starpsienām - Pat ja kļūdas dēļ nozaudēts nodalījums, jūs joprojām varēsiet atjaunot nepieciešamos failus. Auslogics File Recovery atradīs visu informāciju par jūsu cieto disku.

Pēc nepieciešamo failu atkopšanas pārformatējiet cieto disku un pārliecinieties, vai varat to izmantot bez problēmām. Tagad, ja disks ir nopietni bojāts, kļūda joprojām var parādīties vēlāk. Tātad, labākais risinājums ir aizstāt cieto disku ar jaunu.

Profesionāļu padoms: Kad esat ieguvis jauno cieto disku, iesakām to turēt tip-top formā. Šādi rīkojoties, tas tiks pasargāts no dažādām kļūdām, piemēram, tās, kuru mēs apspriedām šajā ziņojumā. Nu, viens no labākajiem veidiem, kā to izdarīt, ir Auslogics BoostSpeed ​​izmantošana. Šis rīks attīra, pielāgo un turbo uzlādē datoru, lai nodrošinātu optimālu veiktspēju.

Kas ir lieliski par BoostSpeed, tas ir aprīkots ar iebūvēto funkciju Disk Defrag. Defragmentējot cieto disku, jūs varēsit samazināt mehānisko kustību skaitu, kas nepieciešams, lai piekļūtu datiem. Tā kā jūs nedodat pārāk lielu slodzi jūsu diskam, jūs pagarināt tā kalpošanas laiku un uzlabojat tā efektivitāti.

Vai ir kādi citi risinājumi, kuru mums pietrūka?

Informējiet mūs zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found