Windows

Daži noderīgi padomi, kā labāk izmantot Microsoft Edge operētājsistēmā Windows 10

Google Chrome un Mozilla Firefox ir vēlamās tīmekļa pārlūkprogrammas daudziem datoru lietotājiem. Tomēr joprojām ir daži, kas novērtē Microsoft Edge minimālisma izskatu. Tas darbojas tāpat kā vecais pārlūks Internet Explorer, taču tas ir tīrāks un plānāks. Nav pārblīvētu izvēlņu joslu vai rīkjoslu. Papildus vieglajai Edge kvalitātei ir daudz citu iemeslu, kāpēc jūs vēlaties apsvērt iespēju izmantot šo tīmekļa pārlūkprogrammu.

Šajā ziņojumā mēs iemācīsim jums dažus noderīgus padomus, kā efektīvi izmantot Microsoft Edge operētājsistēmā Windows 10. Pēc 2018. gada aprīļa atjaunināšanas šī tīmekļa pārlūkprogramma bija piepildīta ar jaunām funkcijām, kuras lietotājiem patiks. Mēs sniegsim jums dažādas atziņas par to, kā pielāgot pārlūku Edge operētājsistēmā Windows 10.

Kā pielāgot Edge Browser operētājsistēmā Windows 10

Varat pielāgot Microsoft Edge, taču ne tik daudz, cik varētu ar Internet Explorer. Tas nozīmē, ka jūs varat pielāgot pārlūkprogrammas iestatījumus, ļaujot tam apmierināt jūsu īpašās vajadzības. Ir vērts atzīmēt, ka Edge pārlūkprogrammā tagad ir sākuma poga. Turklāt tas ļauj importēt izlasi no cita pārlūka. Jums jāzina, ka Edge poga Settings izskatās kā elipsis vai trīs horizontāli izlīdzināti punkti. Lietotāja saskarnē tiek parādītas šādas pogas:

 • Rumbas
 • Pievienot piezīmes
 • Lejupielādes

Ja vēlaties piekļūt pārlūkprogrammas iestatījumiem, noklikšķiniet uz trim punktiem un pēc tam opcijās atlasiet Iestatījumi. Šeit ir dažas no darbībām, kuras veicat sadaļā Iestatījumi:

 1. Mainiet noklusējuma pārlūku.
 2. Izvēlieties motīvu.
 3. Atlasiet Microsoft Edge galveno lapu.
 4. Izvēlieties galveno lapu jaunām cilnēm.
 5. Importējiet izlasi un citu informāciju no cita pārlūka.
 6. Pārslēdziet slīdni Rādīt izlases joslu uz Ieslēgts.
 7. Notīriet pārlūkošanas datus.
 8. Piekļūstiet sava konta iestatījumiem.
 9. Sinhronizējiet iecienītos, lasāmo sarakstu, populārākās vietnes un citus iestatījumus savās Windows ierīcēs.
 10. Piekļūstiet papildu iestatījumiem.

Noklikšķinot uz Papildu iestatījumi, varat piekļūt vairākām funkcijām. Šīs opcijas ietver pogas Sākums pievienošanu, Adobe Flash atskaņotāja iespējošanu vai atspējošanu un Caret pārlūkošanas ieslēgšanu. Ja aktivizēsit Windows Defender SmartScreen opciju, varēsiet aizsargāt pārlūkprogrammu no ļaunprātīgām vietnēm un lejupielādēm.

Vēl viena ievērojama iezīme sadaļā Papildu iestatījumi ir Lapu predikācija. Iespējojot šo opciju, pārlūkprogramma prognozēs tīmekļa lapu saturu, kad tās tiks ielādētas, tādējādi uzlabojot vispārējo pieredzi. Tomēr, ja vēlaties izmantot Edge pēc iespējas vairāk, iesakām izmantot Auslogics BoostSpeed. Šim rīkam ir jaudīgs tīrīšanas modulis, kas efektīvi izslauc visu veidu personisko datoru atkritumus, tostarp tīmekļa pārlūkprogrammas kešatmiņu, nevajadzīgus pagaidu failus un daudz ko citu. Tas var arī pielāgot interneta savienojuma iestatījumus, lai nodrošinātu ātrāku lejupielādi, vienmērīgu pārlūkošanu un labāku audio / video straumēšanas kvalitāti. Auslogics BoostSpeed ​​ir visi nepieciešamie rīki, lai paātrinātu visus datora darbības aspektus.

Šīs ir tikai dažas no lietām, kuras varat pielāgot, noklikšķinot uz Papildu iestatījumi. Ir vērts atzīmēt, ka piedāvātās opcijas var mainīties pēc tam, kad Microsoft izlaiž jaunus pārlūkprogrammas atjauninājumus. Tomēr vairumā gadījumu Edge saglabā lielāko daļu parasto izvēlnes vienumu, tostarp mapes Lejupielādes galamērķi, paroles opcijas un sīkfailu iestatījumus.

Kā pielāgot jauno cilni Edge

Ja vēlaties izvēlēties, kas tiek parādīts lapā, atverot jaunu cilni, varat pielāgot Jaunas cilnes funkcijas. Atverot jaunu cilni, lielākā daļa cilvēku izvēlas redzēt tukšu lapu. Tomēr ir daži, kas to uzskata par pārāk garlaicīgu. Kā tādu Microsoft pievienoja opciju Top Sites New Tab. Izvēloties šo un atverot jaunu cilni, redzēsiet vietnes, kuras bieži apmeklējat. Šī funkcija ir izdevīga lietotājiem, kuri vēlas ātri piekļūt savām iecienītākajām vietnēm.

Varat arī iestatīt jauno cilni, lai tajā tiktu rādīta sadaļa “Populārākās vietnes un ieteiktais saturs”. Šī funkcija ir ļoti līdzīga opcijai “Populārākās vietnes jauna cilne”. Tomēr, izņemot populārāko vietņu rādīšanu, tajā tiek parādīts arī MSN ieteiktais tīmekļa saturs. Ja vēlaties maksimāli palielināt šīs jaunās cilnes iespējas, jums ir jābūt aktīvam interneta savienojumam. Lai piekļūtu šīm funkcijām, jums vienkārši jāievēro tālāk sniegtie norādījumi:

 1. Pārlūkprogrammas augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz pogas Iestatījumi. Kā jau minējām, šī ir ikona, kas izskatās kā trīs horizontāli izlīdzināti punkti.
 2. Opcijās atlasiet Iestatījumi.
 3. Sadaļā “Atvērt jaunas cilnes ar” noklikšķiniet uz nolaižamā saraksta.
 4. Izvēlieties vēlamo cilnes darbību:
 • Populārākās vietnes un ieteiktais saturs
 • Populārākās vietnes
 • Tukša lapa

Kā iestatīt vairākas mājas lapas Edge

Palaižot Microsoft Edge, tā automātiski atvērs mājas lapu. Jums būs prieks uzzināt, ka kā savu mājas lapu varat iestatīt vēlamo meklētājprogrammu vai iecienīto vietni. Ja vēlaties, varat samierināties ar tukšu lapu. Ir arī vērts atzīmēt, ka Microsoft Edge ļauj lietotājiem iestatīt vairākas mājas lapas. Šeit ir norādītas darbības:

 1. Pārejiet uz Microsoft Edge augšējo labo stūri un pēc tam noklikšķiniet uz ikonas Iestatījumi.
 2. Izvēlnē atlasiet Iestatījumi.
 3. Kategorijā “Atvērt Microsoft Edge ar” noklikšķiniet uz nolaižamā saraksta.
 4. Sarakstā atlasiet opciju “Konkrēta lapa vai lapas”.
 5. URL lodziņā ierakstiet vēlamās mājas lapas tīmekļa adresi.
 6. Lai pievienotu citu URL, noklikšķiniet uz ikonas Saglabāt blakus URL lodziņam.
 7. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu lapu, lai atvērtu citu URL lodziņu.
 8. Atkārtojiet 5. un 6. darbību.

Kā iespējot tumšo motīvu Edge

Jūs varat pamanīt, ka Edge noklusējuma krāsa ir sudraba-balta. Tomēr jūs varat brīvi mainīt to uz Dark Theme. Šī krāsu shēma ir noderīga cilvēkiem, kuri lieto datoru naktīs vai tumsā. Galu galā tas nerada tik lielu slodzi acīm. Lai izvēlētos šo opciju, izpildiet tālāk sniegtos norādījumus:

 1. Pārlūkprogrammas augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz pogas Iestatījumi.
 2. Opcijās izvēlieties Iestatījumi.
 3. Tagad dodieties uz kategoriju ‘Izvēlieties motīvu’.
 4. Noklikšķiniet uz nolaižamā saraksta zem tā un pēc tam atlasiet Tumšs.

Kā nomainīt noklusējuma meklētājprogrammu

Ir vērts atzīmēt, ka Bing ir Microsoft Edge noklusējuma meklētājprogramma. Ja jums nepatīk to izmantot, jums ir iespēja to mainīt. Jūs pat varat pievienot vairākas meklētājprogrammas. Šeit ir instrukcijas:

 1. Edge augšējā labajā stūrī noklikšķiniet uz pogas Iestatījumi.
 2. Opcijās atlasiet Iestatījumi.
 3. Noklikšķiniet uz Skatīt papildu iestatījumus.
 4. Ritiniet uz leju, līdz atrodat pogu Mainīt meklētājprogrammu. Noklikšķiniet uz tās.

Jūs redzēsiet meklētājprogrammas, kuras esat izmantojis iepriekš. Atlasiet vēlamo un pēc tam noklikšķiniet uz Iestatīt kā noklusējumu. Ja vēlaties noņemt meklētājprogrammu no saraksta, varat to atlasīt un pēc tam noklikšķiniet uz Noņemt.

Kā saglabāt veidlapu ierakstus

Tiešsaistes mazumtirdzniecības vietnes ir padarījušas iepirkšanos ērtāku. Tomēr var būt īstens, ja katrā vietnē atkal un atkal ievadīsit savu norēķinu un piegādes informāciju. Nu, jums būs prieks uzzināt, ka varat konfigurēt pārlūkprogrammu veidlapu ierakstu glabāšanai. Nākamreiz, kad mēģināsiet aizpildīt veidlapu, lauki tiks aizpildīti automātiski. Lai to iestatītu, rīkojieties šādi:

 1. Atveriet pārlūkprogrammas augšējo labo stūri un pēc tam noklikšķiniet uz ikonas Iestatījumi.
 2. Opcijās atlasiet Iestatījumi.
 3. Noklikšķiniet uz Skatīt papildu iestatījumus.
 4. Atveriet sadaļu Automātiskās aizpildes iestatījumi.
 5. Pārliecinieties, vai ir iespējota opcija “Saglabāt veidlapas ierakstus”.
 6. Tagad noklikšķiniet uz Pārvaldīt veidlapu ierakstus
 7. Noklikšķiniet uz Pievienot jaunu.
 8. Attiecīgi aizpildiet ierakstus.
 9. Noklikšķiniet uz Saglabāt.

Kā izslēgt cilni

Vai jūs neuztraucat tīmekļa vietnēs, kas automātiski sāk atskaņot videoklipus vai audio, tiklīdz tos ielādējat? Šī problēma var kļūt sarežģīta, it īpaši, ja pārlūkprogrammā ir vairākas cilnes. Tas kļūst vēl grūtāk, ja vietne ievieto video vai mūzikas atskaņotāju visneuzkrītošākajos lapas apgabalos. Par laimi, jūs varat izslēgt cilnes Edge.

Cilnē, kas rada skaņu, jums vajadzētu redzēt skaļruņa ikonu. Jums vienkārši ar peles labo pogu noklikšķiniet uz šīs cilnes, pēc tam no opcijām izvēlieties Nerādīt. Vieglāka metode ir noklikšķināt uz skaļruņa ikonas cilnē. Ja vēlaties atjaunot audio no šīs cilnes, ar peles labo pogu noklikšķiniet uz cilnes, pēc tam opcijās izvēlieties Ieslēgt cilni.

Kā iespējot lasīšanas skata režīmu

Dažiem stāstiem vai rakstiem tīmeklī nav lasītājiem piemērotu izkārtojumu. Pārlūkot šīs lapas Windows 10 ierīcē var būt nepatīkami. Varat iespējot lasīšanas skatu un ļaut pārlūkprogrammai pārformatēt lapu. Kad tas būs izdarīts, saturs izskatīsies kā virtuāls žurnāls vai grāmata, padarot to vieglāku acīm.

Dažas tīmekļa lapas atbalsta lasīšanas skata režīmu, bet citas neatbalsta. Jūs redzēsiet, vai vietne to atbalsta, kad rīkjoslā redzat ikonu Lasīšanas skats. Tam vajadzētu izskatīties kā atvērtai grāmatai adreses lauka labajā pusē.

Ja redzat ikonu Lasīšanas skats, noklikšķiniet uz tās, lai formatētu pašreizējo tīmekļa lapu. Tas tiks parādīts vienas kolonnas skatā, ļaujot to viegli izlasīt. Ja vēlaties atspējot režīmu Lasīšanas skats, viss, kas jums jādara, ir vēlreiz noklikšķiniet uz ikonas.

Kā pārlūkot ātrāk, izmantojot īsinājumtaustiņus

Ja vēlaties efektīvi izmantot Edge, jums jāzina visi svarīgākie īsinājumtaustiņi. Šeit tie ir:

 • Ctrl + D - pievienojiet vietni grāmatzīmju sarakstam
 • Ctrl + T - atveriet jaunu cilni
 • Ctrl + Enter - automātiski pievienot .com vietrādim URL
 • Shift + Enter - automātiski pievienojiet vietnei “.net”
 • Ctrl + Shift + Enter - automātiski pievienojiet vietrādim URL .org
 • Ctrl + / - ātri piekļūstiet adreses joslai vai universālajai joslai
 • Cilne - pārejiet uz nākamo lauku
 • Shift + Tab - atgriezieties iepriekšējā laukā
 • Ctrl + PgUp - pārejiet uz nākamo cilni
 • Ctrl + PgDn - atgriezieties iepriekšējā cilnē
 • Ctrl + W - aizveriet pašreizējo cilni
 • Alt + F4 - Aizvērt malu
 • Ctrl + Plus - tuviniet
 • Ctrl + mīnus - tālināt
 • Ctrl + 0 - noklusējuma tīmekļa lapas izmērs
 • F11 - Pilnekrāna režīms

Vai ir kādi citi Edge padomi un triki, kurus mēs šajā rakstā nepamanījām?

Jūtieties brīvi dalīties tajos zemāk esošajos komentāros!

$config[zx-auto] not found$config[zx-overlay] not found